dłużnicy

Jakie prawa ma windykator?

Zarządzanie Kredytem i Długiem
Spóźniłeś się ze spłatą raty pożyczki? Do ciebie i do twoich sąsiadów wydzwania windykator? Nachodzi cię też w domu i grozi konfiskatą majątku? Masz prawo się bronić! Dowiedz się jakie prawa ma firma windykacyjna i zaprotestuj, gdy będzie je łamać. Wszystkie niezbędne informacje przeczytasz w tej poradzie.
rachunek za abonament rtv

Czy trzeba zapłacić zaległy abonament telewizyjny?

Zarządzanie Kredytem i Długiem
Abonament RTV płacą osoby, które zarejestrowały na poczcie swój telewizor, a powinny to zrobić w ciągu 14 dni od zakupu. Nie zwalnia ich z tego posiadanie pakietu TV w kablówce czy TV satelitarnej. W razie braku opłat Poczta Polska wysyła informację o saldzie, by zmobilizować opieszałych. Gdy to nie poskutkuje, stosuje upomnienie, w którym wzywa do uregulowania zaległości. Abonament jest naliczany do 5 lat wstecz. Może to być nawet ponad 1500 zł (abonament, odsetki i koszty upomnienia). Co wtedy?
długi

Długi byłego męża - kiedy trzeba je spłacać?

Rozwód i Ustanie Małżeństwa
Rozwiodłaś się z mężem. Wydawało ci się, że to co najgorsze jest już za tobą. A tu wkrótce potem zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty, do waszego dawnego mieszkania przychodzili wierzyciele. Kontaktowałaś się z eksmężem, jednak on nic sobie z tego nie robi. Czy może się okazać, że będziesz musiała spłacić długi męża?
kredyt gotówkowy, najtańszy kredyt

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy w 2010 roku?

Budżet Domowy
Jeśli zastanawiasz się jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy w 2010 roku- powinieneś skorzystać z rad fachowców. Kredyty gotówkowe z najniższym oprocentowaniem nie są bowiem łatwe do znalezienia.
Zadłużenie

Jak poradzić sobie z zadłużeniem?

Zarządzanie Kredytem i Długiem
Kiedy pojawiają się problemy z terminową spłatą zobowiązań zaciągniętych w kilku bankach, warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. Polega on na przekształceniu wszystkich zobowiązań w jedno. Dzięki temu można płacić mniejsze raty, wydłuża się jednak okres kredytowania. W sumie więc oddamy bankowi więcej pieniędzy, dlatego konsolidację warto wziąć pod uwagę w sytuacji awaryjnej, gdy np. jeden z małżonków stracił pracę.
Co zrobić, by nie płacić za długi najbliższych

Co zrobić, by nie płacić za długi najbliższych?

Zarządzanie Kredytem i Długiem
Spłacanie zobowiązań zaciągniętych przez rodzinę może okazać się sporym kłopotem. Warto więc wiedzieć, jak się przed tym uchronić. Za długi współmałżonka odpowiadamy tylko wtedy, gdy zgodziliśmy się na ich zaciągnięcie. W sytuacji gdy dług (np. kredyt) nie jest spłacany, wierzyciel (zazwyczaj bank) może żądać spłaty zarówno z majątku osobistego dłużnika, jak i z majątku wspólnego małżonków. Majątkiem wspólnym jest wszystko, co małżonkowie nabyli w okresie małżeństwa, a także ich zarobki. Jeśli więc żona wyraziła zgodę na kredyt męża, musi liczyć się z utratą części pensji, jeśli kredyt nie jest spłacany. Na poczet długu nie będzie mógł być zajęty jej majątek osobisty, a więc np. mieszkanie, które kupiła przed ślubem.