świnka skarbonka

5 błędów, które popełniamy w zarządzaniu swoimi finansami

Planowanie Finansów
Dla wielu z nas zarządzanie swoimi pieniędzmi to trudna sztuka. Nasze plany, dotyczące czy to wakacji czy też zakupu nowych mebli, często odwlekamy z powodu braku funduszy. Okazuje się jednak, że jest w tym dość sporo naszej winy. Przeczytaj artykuł i poznaj pięć najbardziej powszechnych złych nawyków dotyczących gospodarowania pieniędzmi, które mogą zrujnować twoją przyszłość, jeśli w porę się nie opamiętasz.
umowa przedwstępna

Umowa przedwstępna - co musi zawierać?

Planowanie Finansów
Rezerwację przedmiotu który chcemy kupić, np. samochodu czy mieszkania, zagwarantuje nam umowa przedwstępna. Możemy sporządzić ją samodzielnie lub zlecić to zadanie notariuszowi. Zawsze warto jednak wiedzieć, co taki dokument powinien zawierać. Tych informacji dostarczy ci ta porada.
oszczędzanie pieniędzy

Jak odkładać pieniądze z małej pensji lub emerytury?

Zakupy i Oszczędność
Dzięki dobrze przemyślanym zakupom, ignorowaniu natrętnych reklam oraz niewielkiej zmianie przyzwyczajeń, zaoszczędzimy nawet 1500 zł rocznie. Nie da się ukryć, że dla wielu Polaków to równowartość jednej pensji lub dwóch emerytur… Przeczytaj, jak oszczędzić te pieniądze. To prostsze niż ci się może wydawać.
Pieniądze

Jak zostać bogatym?

Planowanie Finansów
Dla wielu ludzi robienie pieniędzy jest łatwe, inwestują i pomnażają je przez lata. Kredyty, opłaty, dzieci, inflacja łatwo zrujnują Twoje zarobki i oszczędności, ale przy odrobinie szczęścia możesz pewnego dnia obudzić się niesamowite bogaty.
wyprzedaż

Jak kupować na wyprzedażach?

Zakupy i Oszczędność
Jaki jest najlepszy dzień na kupowanie opakowań na prezenty, łańcuchów i gustownych ozdób choinkowych? Jak poradziłby ci każdy sprzedawca, 28 grudnia to dzień, w którym możesz je kupić 50-75% taniej. A czy wiedziałeś, że kupując kostium kąpielowy, gdy temperatura na dworze spada poniżej zera możesz zaoszczędzić dziesiątki, a nawet setki złotych? Dzięki prostemu planowaniu, możesz wykorzystać kalendarz do robienia zakupów w okresie wyprzedaży. Oto jak się do tego przygotować:
kredyt gotówkowy, najtańszy kredyt

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy w 2010 roku?

Budżet Domowy
Jeśli zastanawiasz się jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy w 2010 roku- powinieneś skorzystać z rad fachowców. Kredyty gotówkowe z najniższym oprocentowaniem nie są bowiem łatwe do znalezienia.
Zarządzanie pieniędzmi

Jak zarządzać pieniędzmi?

Zakupy i Oszczędność
Jedną z najważniejszych umiejętności w życiu, jakie każdy z nas powinien posiadać jest umiejętność zarządzania pieniędzmi. Szkoła uczy nas od najmłodszych lat czytania, pisania czy matematyki, jednak nawet w szkołach wyższych i na uniwersytetach nie uczą podstaw zarządzania pieniędzmi. W rezultacie wiele osób popada w długi i zaciąga kredyty, które później ciężko im spłacić.

Jak zaoszczędzić na wyprawce dla dziecka?

Planowanie Finansów
Jesteś świeżo upieczonym rodzicem, który tak naprawdę dopiero spodziewa się dziecka? Będzie to Twoja pierworodna pociecha i nie wiesz jak się przygotować na jej przyjście na świat? Na pewno musisz skompletować wyprawkę dla dziecka. Przeczytaj ten artykuł a dowiesz się jak uniknąć dodatkowych kosztów i zarazem zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne rzeczy.
planowanie budżetu domowego

Domowe wydatki pod kontrolą - jak to osiągnąć?

Zakupy i Oszczędność
Żadna z nas nie szasta pieniędzmi. Przeciwnie, staramy się, by nie zabrakło nam do pierwszego… Sprawdź, jak to sobie ułatwić, a nawet odłożyć kilka złotych! Potrzeby zazwyczaj są duże, a zarobki zawsze zbyt małe. Ale jeżeli dobrze zaplanujesz budżet, to pieniędzy wystarczy na cały miesiąc, a może nawet uda się coś zaoszczędzić. Dlatego warto nauczyć się robić tzw. bilans osobisty, czyli kontrolować, ile pieniędzy mamy, ile (i na co!) wydajemy i co nam z tego zostaje. Trudne? Nie! Wystarczy kilka prostych kroków, by zapanować nad rachunkami.
tatuaż cennik

Od czego zależy cena tatuażu?

Planowanie Finansów
Tak jak każda inna usługa na rynku, tatuaż ma swoją wartość pieniężną. Cena pobierana przez artystę jest określona przez wiele czynników: umiejętności, wielkość tatuażu, dbałość o szczegóły i wiele wiele innych. Prawdą jest, że tatuaż wykonywany w profesjonalnym studiu nie jest tanią sprawą. Artysta, który się nie ceni być może nie jest pewny swoich umiejętności. Nie warto decydować się na takiego tatuażystę, tylko dlatego, że cena wydaje się być kusząca. Główny wpływ na koszt tatuażu mają zdolności artysty i jego popularność. Znani tatuażyści zazwyczaj narzucają wyższe ceny. Potencjalnie lokalizacja studio również może mieć wpływ na ceny, choćby ze względu na wyższy czynsz.