nieruchomość

Ile trzeba zapłacić w gminie za nieruchomość?

Zakup Nieruchomości
Podatek od nieruchomości płacimy co roku za posiadanie gruntu, mieszkania czy budynku. Jeśli kupimy mieszkanie, mamy obowiązek w ciągu 14 dni poinformować o tym urząd gminy lub miasta, na terenie którego znajduje się nieruchomość. Dopełnienie tej formalności ciąży na nas, nie na rejencie, u którego został podpisany akt notarialny.
umowa przedwstępna - zakup nieruchomości

Umowa przedwstępna przed kupnem mieszkania - co warto wiedzieć?

Zakup Nieruchomości
Jeśli chcemy kupić mieszkanie, zawsze najpierw podpisujemy umowę przedwstępną. Gwarantuje nam ona „rezerwację” mieszkania i jednocześnie daje czas dla obu stron na załatwienie wielu formalności – sprzedający może uzyskać brakujące dokumenty (np. wypis z księgi wieczystej, zaświadczenie o niezaleganiu w płatnościach za mieszkanie, zaświadczenie o wymeldowaniu się z lokalu, zebranie rachunków np. za prąd itp.), a kupujący może załatwiać formalności związane z uzyskaniem kredytu w banku.
mieszkanie dla młodych

„Mieszkanie dla młodych” - co warto wiedzieć o zasadach programu?

Zakup Nieruchomości
Od 1 stycznia ruszył nowy program rządowych dopłat do kredytów mieszkaniowych „Mieszkanie dla młodych” (MDM). Zdecydowanie różni się od wcześniejszego programu „Rodzina na swoim”. Łatwiej będzie np. uzyskać dopłaty na mieszkanie zlokalizowane na obrzeżach dużych miast. Wcześniej było to niemal niemożliwe. Zaraz za granicą administracyjną np. Warszawy czy Krakowa obowiązywały bowiem znacznie niższe limity cen, takie jak na terenie całego danego województwa. Tymczasem ceny mieszkań w pobliżu dużych miast są znacznie wyższe niż w rejonach od nich oddalonych.
Zakup Domu

Jak uniknąć błędów przy zakupie domu?

Zakup Nieruchomości
Wiele ludzi, kupując dom kieruje się wyłącznie niską ceną. Tylko nieliczni próbują dowiedzieć się dlaczego ta cena jest taka niska oraz zastanawiają się czy to jest dom, który będzie odpowiadał jemu i jego rodzinie. Poniżej znajdziecie kilka porad, jak uniknąć niektórych błędów przy wyborze i zakupie domu.
zakup działki

Jak kupić działkę?

Zakup Nieruchomości
Marzysz o własnym domku nad brzegiem strumienia, w lesie czy na szczycie góry? Nie możesz znaleźć odpowiedniego dla siebie domu wśród dostępnych na rynku ofert? Kup własną działkę budowlaną i sam zaprojektuj swój dom. Najważniejsza jest przecież lokalizacja. Poniżej znajdziesz wskazówki, które z pewnością ułatwią ci zakup działki.
kupno mieszkania, kupno domu, negocjacje z deweloperem

Jak negocjować z deweloperem?

Zakup Nieruchomości
Kupno nieruchomości dla większości z nas wiąże się z kredytem, którego spłata może się okazać poważnym obciążeniem domowego budżetu na najbliższe kilkadziesiąt lat. Głównie z tego powodu, przed podpisaniem umowy, należy się dokładnie zapoznać z sytuacją na rynku nieruchomości. Jest jednak jedna rzecz, która działa na naszą korzyść – kryzys. To paraliżujące Polaków słowo, powtarzane w kółko już od wielu miesięcy, w branży nieruchomości oznacza jedno: niespotykaną dotąd przewagę kupujących nad deweloperami. Chociażby z tego powodu warto dowiedzieć się jak negocjować z deweloperem, by uzyskać najkorzystniejsze warunki zakupu nieruchomości, zwłaszcza, że – jak pokazują statystyki – rzeczywista cena mieszkania różni się od ofertowej o około 10-20 procent. Gra jest zatem warta świeczki.
kupno domu, kupno mieszkania, negocjowanie ceny mieszkania

Jak nie dać się oszukać deweloperowi?

Zakup Nieruchomości

Niektórzy myślą, że w dobie kryzysu na rynku nieruchomości, deweloperzy są na tyle zdesperowani, by sprzedać nieruchomość pierwszej lepszej osobie na takich warunkach, jakich sobie ona zażyczy. Marzenie...
Kupno nieruchomości wciąż wiąże się z negocjacjami między dwiema stronami o nieco sprzecznych interesach. Na tym polu deweloperowi często łatwo uzyskać przewagę, ponieważ zna on techniki, dzięki którym może manipulować nieprzygotowanym klientem. Z tego powodu warto dowiedzieć się, co zrobić, żeby nie dać się oszukać deweloperowi.

kredyt hipoteczny

Jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny?

Kredyty i Pożyczki
Jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób zamierzających kupić mieszkanie lub wybudować dom. Zadanie to nie dość, że nie jest łatwe, to do tego niezwykle istotne, gdyż kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym i jego skutki mogą mieć wpływ na miesięczne wydatki przez kilkadziesiąt lat. Rynek kredytów hipotecznych w Polsce po kryzysie z drugiej połowy 2008 roku znów dynamicznie się rozwija. Banki ponownie prześcigają się w zarówno w reklamach jak i różnego typu promocjach czy upominkach do kredytów i choć należy tu uczciwie przyznać, że obecnie kredyty hipoteczne są najtańsze od ponad trzech lat to różnice między poszczególnym bankami mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych na opłatach początkowych oraz kilkuset złotych na ratach kredytu. Aby wybrać najtańszy kredyt hipoteczny trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze koszty, które są z nim związane. Są to:
własny dom

Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego?

Kredyty i Pożyczki
Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego? Czy to w ogóle możliwe i jak się do tego zabrać? Wielu z nas spłacających kredyty hipoteczne na pewno nie jeden raz nad tym się zastanawiało spoglądając na najbliższy harmonogram spłat czy reklamy kredytów. Czy można coś zrobić aby rata kredytu była mniejsza? Oczywiście jest to możliwe, a miesięczne oszczędności mogą sięgnąć kilkuset złotych i choć wymaga to nierzadko wielu formalności, czasu oraz wiedzy to z całą pewnością gra jest warta świeczki. Co można zatem zrobić?
kredyt hipoteczny

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Kredyty Mieszkaniowe
Wynajmujesz mieszkanie, mieszkasz z rodzicami, nie masz pieniędzy na kupno mieszkania, zastanów się nad zaciągnięciem kredytu. Korzystając z kredytu hipotecznego możesz uzyskać większą ilość środków pieniężnych na dłuższy okres czasu. Masz jednocześnie gwarancję: na to że bank zachowa tajemnicę o tym jaki kredyt i na co zaciągnąłeś , a także na to że bank nie zmieni warunków udzielenia kredytu i umowy. Nie jest to skomplikowane postępuj zgodnie z naszą instrukcją.