księgi wieczyste porady

Jak zrobić porządek w księdze wieczystej?

Sprzedaż Nieruchomości
Księga wieczysta jest zbiorem danych o nieruchomości, ciążących na niej zobowiązaniach oraz jej właścicielach (patrz ramka). Warto sprawdzić, czy nie ma w niej nieaktualnych wpisów, np. o dożywociu użytkowania czy hipotekach. To wcale nie jest rzadkość, że dla działek, które są dziś w obrębie dużych miast i na których powstają nowe osiedla, są np. wpisy o służebności przegonu bydła! Nieaktualne wpisy trzeba wykreślić, oznaczają bowiem problem przy sprzedaży nieruchomości. Potencjalny kupiec nie będzie zainteresowany domem lub działką, jeśli są na nich obciążenia. A na usunięcie nieaktualnego wpisu trzeba czekać (zazwyczaj trwa to ok. 2 miesięcy).

10 rzeczy, które należy zrobić przed wystawieniem domu na sprzedaż

Sprzedaż Nieruchomości
To już postanowione: czeka cię przeprowadzka! Nieważne, czy spowodowana marzeniami o większym domu, czy też nową, szczególnie kuszącą pracą w zupełnie innej części kraju. Nim do tego jednak dojdzie, najprawdopodobniej będziesz musiał sprzedać obecny dom. No, chyba że wiążesz z nim inne plany… Jeśli i ciebie czeka wystawienie domu na sprzedaż, dowiedz się, co zrobić, nim się za to zabierzesz. Dzięki temu unikniesz podstawowych błędów i zwiększysz zainteresowanie swym domem, a tym samym - sprzedasz go szybciej i za lepsze pieniądze.
Niebo w Photoshopie

Jak podmienić niebo w Photoshopie?·

Fotografia Artystyczna
W tym tutorialu pokażę krok po kroku jak w prosty sposób podmienić niebo na zdjęciu. Aby to zrobić skorzystamy z narzędzia zaznaczenie oraz maski warstwy aby oddzielić niebo od reszty. Na koniec pokażę w jak prosty sposób można ukryć oryginalne niebo i zastąpić je nowym niebem za pomocą narzędzia Mieszanie zaawansowane (Advanced Blending).
sprzedaż mieszkania

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem?

Sprzedaż Nieruchomości
Kupiłeś mieszkanie na kredyt ale z jakiegoś powodu chcesz je sprzedać? Nie ważne czy sprzedajesz bo nie stać cię na utrzymanie, przeprowadzasz się czy potrzebujesz czegoś większego. Mieszkanie kupione na kredyt możesz sprzedać pod warunkiem iż dopełnisz potrzebnych formalności.
Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Sprzedaż Nieruchomości
Sprzedajesz mieszkanie? Każdy chciałby sprzedać je szybko i za wysoką cenę. Czy brzmi to znajomo? Cóż, sprzedaż mieszkania nie jest wyłącznie sprawą szczęścia. Wymaga to dokładnego planowania oraz umiejętności pokazania mieszkania na sprzedaż w taki sposób jakiego życzą sobie potencjalni kupcy. Poniżej znajdziesz wskazówki i porady w jaki sposób zmienić twoje przytulne mieszkanko w pożądaną na rynku nieruchomość.
sprzedaż domu

Jak oprowadzać po domu potencjalnych kupców?

Sprzedaż Nieruchomości
Podczas pokazywania i oprowadzania po domu należy zaangażować emocjonalnie potencjalnego nabywcę ponieważ decyzję o zakupie opiera się raczej na uczuciach niż na logice. Naszym celem jest zatem pokazanie domu od jego najlepszej strony, podkreślenie pozytywnych jego cech oraz ukrycie wad.
dom na sprzedaż

Jak przygotować dom na sprzedaż?

Sprzedaż Nieruchomości
Przygotowanie domu na sprzedaż wymaga troszkę wkładu. Każdy developer chce sprzedać dom szybko i bezproblemowo. Ale trzeba dom do tego odpowiednio przygotować. Wszystko kręci się wokół porządnego planowania i wiedzy w tym temacie – jak zachęcić potencjalnych kupców, aby się na dany dom zdecydowali. Poniżej pozwoliłam sobie napisać kilka wskazówek jak rozstać się z domem oraz jak go przygotować dla kogoś innego.
Czerwona kuchnia

Jak fotografować wnętrza?

Fotografia Artystyczna
Jeśli chcesz poznać naprawdę proste i skuteczne metody fotografowania wnętrz, poniżej znajduje się kilka wskazówek, które należą do zakresu typowych metod fotografowania architektury. Poziom dla początkujących.