odwrócona hipoteka

"Odwrócona hipoteka" - na czym to polega?

Hipoteki
Reklamy kuszą, że umowa z tzw. funduszem hipotecznym zapewni lepsze życie na stare lata. Bądź czujna! Takie oferty są skierowane do osób w wieku 60+, które mają własne mieszkanie albo dom. Są namawiane przez tzw. fundusze do zawierania umów zwanych „odwróconą hipoteką”. W rzeczywistości są to umowy o dożywocie (art. 908–916 kodeksu cywilnego). Te fundusze, czyli prywatne instytucje wykorzystały ten przepis i podpisują ze starszymi osobami umowy o dożywocie, stając się właścicielami ich nieruchomości. Nasz prawnik wyjaśnia, z czym się wiąże podpisanie umowy i jakie są jej konsekwencje.
kredyt hipoteczny

Co zrobić, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Hipoteki
Planujesz kupno mieszkania lub domu na kredyt? Radzę co zrobić, żeby dostać kredyt hipoteczny bez większych problemów i w kwocie jakiej potrzebujesz. Jeden z najczęściej spotykanych błędów wśród potencjalnych kredytobiorców to podpisanie umowy przedwstępnej zakupu nieruchomości z krótkim terminem na sfinalizowanie transakcji. Zapraszam do zapoznania się z poradą, która rozwieje wszystkie twoje wątpliwości i pomoże podjąć ostateczną decyzję.
własny dom

Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego?

Kredyty i Pożyczki
Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego? Czy to w ogóle możliwe i jak się do tego zabrać? Wielu z nas spłacających kredyty hipoteczne na pewno nie jeden raz nad tym się zastanawiało spoglądając na najbliższy harmonogram spłat czy reklamy kredytów. Czy można coś zrobić aby rata kredytu była mniejsza? Oczywiście jest to możliwe, a miesięczne oszczędności mogą sięgnąć kilkuset złotych i choć wymaga to nierzadko wielu formalności, czasu oraz wiedzy to z całą pewnością gra jest warta świeczki. Co można zatem zrobić?
kredyt hipoteczny

Jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny?

Kredyty i Pożyczki
Jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób zamierzających kupić mieszkanie lub wybudować dom. Zadanie to nie dość, że nie jest łatwe, to do tego niezwykle istotne, gdyż kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym i jego skutki mogą mieć wpływ na miesięczne wydatki przez kilkadziesiąt lat. Rynek kredytów hipotecznych w Polsce po kryzysie z drugiej połowy 2008 roku znów dynamicznie się rozwija. Banki ponownie prześcigają się w zarówno w reklamach jak i różnego typu promocjach czy upominkach do kredytów i choć należy tu uczciwie przyznać, że obecnie kredyty hipoteczne są najtańsze od ponad trzech lat to różnice między poszczególnym bankami mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych na opłatach początkowych oraz kilkuset złotych na ratach kredytu. Aby wybrać najtańszy kredyt hipoteczny trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze koszty, które są z nim związane. Są to: