Lotos i jego niezwykłe właściwości. Na co pomaga?

Medycyna Naturalna
Lotos to kwiat, który ma bogatą symbolikę. Ogromną popularnością cieszy się zwłaszcza w krajach azjatyckich. Jest długowieczną rośliną o nietuzinkowych właściwościach. Największym atutem lotosu są przepiękne kwiaty. Uznaje się go za prawdziwy cud natury, który w dodatku wykazuje regenerujące i zdrowotne działanie. Niemal wszystkie części lotosu są jadalne i dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Nie bez powodu lotos uważany jest za afrodyzjak, gdyż korzystnie wpływa na płodność i potencję. Świetnie też relaksuje, oczyszcza skórę i obniża ciśnienie krwi. W czym jeszcze pomoże nam ta cenna roślina?
oczko wodne

Jakie rośliny do oczka wodnego?

Oczka wodne
Oczko wodne może być wspaniałą ozdobą ogrodu, pod warunkiem, że jest dobrze zaprojektowane, wykonane. Musimy też odpowiednio o nie dbać. W przeciwnym razie może stać się bardzo szybko naszą udręką i stanowić część ogrodu omijaną szerokim łukiem. Jeśli decydujemy się na takie oczko pamiętajmy też o posadzeniu w nim roślin wodnych, dzięki czemu będzie wyglądało efektowniej i naturalniej. Roślin tych jest jednak tak wiele i mają tak zróżnicowane wymagania, że dobrze jest najpierw zapoznać się z tym zagadnieniem, aby uniknąć niepotrzebnych błędów, a w efekcie - rozczarowań.
kiełki

Jak sadzić kiełki?

Rośliny wodne
Kiełki to tanie i zdrowe źródło witamin i minerałów. Gdy roślina rośnie, ilość zawartych w niej składników odżywczych ulega zmianie. Złożone składniki są rozbijane na mniejsze, np. węglowodany na cukry proste, białka na aminokwasy, a tłuszcze na kwasy tłuszczowe. Zwiększa się również zawartość enzymów i witamin, zwłaszcza z grupy B. Wszystkie te składniki są z łatwością przyswajane przez twój organizm.
Uprawiając kiełki samodzielnie masz pewność, że są dobrej jakości i nie zawierają szkodliwych substancji. Kiełkowy ogródek jest prosty do założenia i nie wymaga dużo wysiłku. Jedyne w co musisz zainwestować to dobre nasiona. Szukaj mieszanek przeznaczonych specjalnie na kiełki. Są one bezpieczne, a po wyhodowaniu nadają się do bezpośredniego spożycia.
oczko wodne

Jak pielęgnować oczko wodne?

Ogrody Specjalne
Oczko wodne jest śliczną ozdobą ogrodu, ale trzeba o nie dbać. Z pewnością zachwyci nie tylko bliskich, ale również znajomych i sąsiadów. Warto pamiętać o tym, że oczko wodne doskonale ożywia ogród i dodaje mu niemalże magicznego uroku. Dzieci będą nim zachwycone, szczególnie jeśli planujemy kupić rybki do oczka wodnego. Nie jest to wcale takie skomplikowane jakby się mogło wydawać, wystarczy dokładnie zapoznać się ze wskazówkami, które znajdują się poniżej.