Dlaczego warto uprawiać rośliny owadożerne?

Inne rośliny
Rośliny owadożerne to niezwykle interesujące gatunki. Nie dość, że przyciągają swoimi oryginalnymi kształtami i ciekawymi kolorami, to jeszcze wykazują nietuzinkową umiejętność. Potrafią bowiem schwytać i uśmiercić owady, a sposób łowów różni się w zależności od gatunku. Niektóre rośliny owadożerne wabią zdobycz feerią barw, inne zapachem lub poprzez wydzielanie nektaru. Na świecie występuje ok. 700 gatunków owadożernych, które głównie rosną na bagnach, torfowiskach i podmokłych terenach. Niektóre z nich można jednak z powodzeniem uprawiać w domu, gdyż nie mają zbyt dużych wymagań. Najpopularniejsze to rosiczka, dzbanecznik, muchołówka i kapturnica. Nie tylko pięknie udekorują wnętrza, ale też będą stanowić pożyteczny element wystroju. Dlaczego warto mieć w swoim domu rośliny owadożerne? W jaki sposób je uprawiać?

Kwiaty cebulowe i bulwowe sadzone wiosną

Rośliny cebulowe
Kwitnące kwiaty cebulowe i bulwowe stanowią oryginalną i efektowną ozdobę ogrodu. Różnorodność odmian i gatunków pozwala cieszyć się feerią barw od wiosny aż do końca jesieni. Sprawdź, które gatunki można wsadzić już w lutym, a które w marcu lub kwietniu. Poznaj przydatne wskazówki uprawy, by obficie kwitnącymi roślinami cieszyć się jak najdłużej. Przedstawiamy najpiękniejsze rośliny cebulowe na wiosnę, które będą pasować do wielu ogrodowych aranżacji.
imbir w doniczce

Jak uprawiać imbir

Rośliny bulwiaste
Jeśli masz ochotę pobawić się domowego ogrodnika, rozważ rozpoczęcie swojej przygody od imbiru. Chociaż znany jest on głównie w formie sproszkowanej przyprawy w torebce lub korzenia, który ścieramy na tarce i dodajemy do herbaty, to imbir można wyhodować samemu. Jest rośliną łatwą w uprawie, a do tego jego bezdyskusyjną zaletą jest to, że świeżą, aromatyczną przyprawę mamy zawsze pod ręką.
begonie

Jak pielęgnować begonie?

Kwiaty w Ogrodzie
Begonie należą do roślin ozdobnych i bardzo popularnych. Ojczyzną tych roślin jest Azja,Afryka a także pochodzą z tropikalnych rejonów Ameryki Środkowej i Południowej.Begonie charakteryzują się pięknymi kwiatami i posiadają bardzo ładne i zarazem efektowne liście.Można je uprawiać w doniczkach w domu, na balkonach, tarasach a także bezpośrednio w ogrodzie.
ziemniaki w worku

Jak uprawiać ziemniaki w worku?

Uprawa Warzyw
Istnieje bardzo prosta i skuteczna metoda uprawy ziemniaków, szczególnie polecana w przypadku, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca w warzywniku. Jest to uprawa w workach, które możemy ustawić dowolnym miejscu w ogrodzie, czy nawet przy tarasie albo pod ścianą domu. W tym krótkim tekście przeczytacie, jak skutecznie i bardzo wydajnie uprawiać ziemniaki z użyciem worka. Poznacie też zalety zdecydowania się właśnie na taki rodzaj uprawy ziemniaków.
Begonie

Jak uprawiać begonie?

Kwiaty w Ogrodzie
Begonie są pięknymi kwiatami uprawianymi zwykle na balkonach i tarasach. Kwiaty te mają bardzo wiele odmian o różnych formach i kolorach. Begonie lubią ciepło, ponieważ wywodzą się z klimatu tropikalnego. Rosną dobrze nie tylko w słońcu, ale również w cieniu. Zbyt obfite podlewanie begonii może doprowadzić do tego, ze zostaną zaatakowane przez grzyby. Poniżej znajdziecie dokładne wskazówki, które pomogą wam w uprawie begonii.
Kalie w doniczce

Jak uprawiać kalie?

Kwiaty w Ogrodzie
Kalia jest kwiatem doniczkowym pochodzącym z Afryki Południowej i Środkowej. Jej dekoracyjnym elementem są kwiaty otoczone pochwami kwiatowymi o kształcie lejka. Kwiatostany są zwykle białe, jednak występują również w kolorze różowym, bordowym, żółtym i pomarańczowym.
bataty

Jak uprawiać bataty na działce?

Rośliny bulwiaste
Z batatami, czyli słodkimi ziemniakami, najczęściej możemy się spotkać w markecie, gdzie leżą obok innych egzotycznych warzyw. Chociaż pochodzą z krajów o dużo cieplejszym klimacie, można je uprawiać również w Polsce. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę z tego, że nie urosną tak dorodne jak te, które znajdziemy na sklepowych półkach. Dla tych, którzy lubią eksperymentować – kilka rad, na temat: jak wyhodować własne bataty w ogródku.
cyklamen perski

Jak pielęgnować cyklameny?

Rośliny bulwiaste
Cyklameny są jednymi z najpiękniejszych, kwitnących zimą roślin jednak ich pielęgnacja może być źródłem frustracji. Kwiat ten może zginąć na naszych oczach.
cyklameny

Jak rozmnażać cyklameny?

Rośliny bulwiaste
Cyklameny można rozmnażać poprzez podział bulwy lub z nasion. Każdy kto zdecydował się na te przepiękne kwiaty wie, że są warte zachodu. Cyklameny należą do najpopularniejszych roślin doniczkowych. Czasami nazywane są fiołkami, choć tak naprawdę nie mają z nimi nic wspólnego. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem tej rośliny wiesz, ze nie ma piękniejszego widoku.