Jak rozmnażać storczyki?

Kwiaty
Storczyki są jednymi z popularniejszych roślin doniczkowych, które są uprawiane w naszych domach. Trudno się temu dziwić – mają małe wymagania, a ozdabiają domy kaskadami przepięknych, kolorowych kwiatów. Ci, którym szczególnie przypadły do gustu, kupują nowe egzemplarze w sklepach ogrodniczych i marketach, gdzie kosztują nawet kilkadziesiąt złotych. Na szczęście w łatwy sposób można je rozmnożyć w warunkach domowych tak, aby otrzymać kolejne i w przyszłości okazałe rośliny. Istnieje kilka metod, które, w zależności od gatunku storczyka, można przeprowadzić nie mając drogich akcesoriów. Zatem, jak rozmnożyć storczyki?

Storczyki: Czym je najlepiej podlewać i wzmacniać?

Kwiaty
Kuszące efektownym wyglądem storczyki niezmiennie plasują się w czołówce najbardziej lubianych i najchętniej kupowanych kwiatów doniczkowych. Niestety, ich codzienna pielęgnacja do łatwych zadań nie należy i mimo najszczerszych chęci czy stosowania rozmaitych zabiegów wolno rosną, słabo kwitną albo po prostu marnieją. Najczęściej błąd tkwi w nieodpowiednim podlewaniu. Storczyki nie cierpią nadmiaru wody, która odkłada się na dnie doniczki. Bardzo zaszkodzi im też kranówka naszpikowana wapniem, chłody, przeciągi i brak regularnego zasilania. Jak zatem najlepiej nawadniać orchidee? Dlaczego warto wykorzystać do ich wzmacniania czosnek, drożdże i piwo? Odpowiedź na te inne pytania można znaleźć poniżej.

Filodendron: Szybko rośnie, pięknie się pnie, mało wymaga

Rośliny doniczkowe
Filodendron pnący (Philodendron scandens) to roślina absolutnie niebanalna i łatwo go polubić nie tylko za naturalne walory dekoracyjne. Uroczo się pięknie i sprytnie zakrywa także te mniej atrakcyjne zakątki w mieszkaniu czy w domu. Zaliczany jest do zacnego grona najmniej wymagających okazów doniczkowych. Filodendron pnący rośnie szybko i bujnie zarówno w słońcu, jak i w półcieniu. Wybaczy brak uwagi i słabe nieregularne nawadnianie. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej ciekawej roślinie? Jak często go podlewać? Dlaczego tak ważny dla wzrostu filodendrona jest zabieg podcinania pędów? Podpowiadamy.
hortensja suszenie

Jak zasuszyć hortensje?

Kwiaty
Piękne, kolorowe hortensje są najpopularniejszymi kwiatami, stosowanymi w suszonych aranżacjach. Najważniejszym krokiem w zachowaniu i wysuszeniu hortensji jest wybór odpowiedniego czasu, aby je ściąć. Podążaj za krokami, a będziesz na dobrej drodze na stworzenie pięknej kompozycji ze sztucznych kwiatów.
drzewko szczęścia

Jakie właściwości lecznicze posiada grubosz, drzewko szczęścia?

Rośliny doniczkowe
Grubosz, zwany również drzewkiem szczęścia, znajdziemy praktycznie w każdym domu. Niektórych przyciąga jej wygląd, podczas gdy inni uważają, że jest w stanie przyciągnąć pieniądze do domu. Lecz nie każdy wie, że grubosz posiada właściwości lecznicze, które pomogą pozbyć się wielu chorób. Roślina ta ma właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Czytając nasz artykuł dowiesz się w jakich chorobach grubosz może ci pomóc.

Jak pielęgnować fikusy?

Rośliny doniczkowe
Fikusy to jedne z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych. Chętnie stawiamy je w domach, ponieważ są okazałe i z pozoru niewymagające. Jednak, żeby nasze fikusy rosły prawidłowo, nie zrzucały liści i były mocno zielone, należy pielęgnować je zgodnie z kilkoma ważnymi zasadami. Oto one.
róże japońskie

Róża japońska - uprawa, pielęgnacja, zastosowanie

Ozdobne
Róża japońska, róża pomarszczona, róża cukrowa, róża syberyjska… Są to różne stosowane nazwy jednego gatunku: Rosa rugosa, który z pewnością jest każdemu dobrze znany. Oprócz walorów ozdobnych, róża ta ma wiele praktycznych zastosowań. Jest bardzo łatwa w uprawie i rzadko w porównaniu z innymi różami pada ofiarą chorób i szkodników, dlatego jeśli chcemy połączyć w naszym ogrodzie piękno z użytecznością to ten gatunek będzie doskonałym wyborem!
rosiczka

Jak uprawiać rosiczkę w domu?

Kwiaty
Rosiczka jest niezwykle ciekawą rośliną, głównie z powodu swoich oryginalnych zdolności pozyskiwania pokarmu. Stanowi niebanalną dekorację pokoju i może być idealnym prezentem dla kogoś, kto lubi ogrodnicze osobliwości. Śmiało można ją zaliczyć do grona roślinnych drapieżników, a jej uprawa przyczyni się na pewno do zmniejszenia populacji much i komarów w naszym pokoju, co szczególnie docenią osoby lubiące spać przy otwartym w lecie oknie.
róże miniaturowe

Jak pielęgnować róże miniaturowe?

Róże
Miniaturowe róże w doniczce stosunkowo niedawno stały się modne i pojawiły się w naszych domach. Zachwycają swoim minimalizmem, licznymi kwiatami w kolorach: czerwonym, białym, żółtym i różowym. Choć kwiaty są piękne i mogą stanowić świetny prezent dla dziewczyny, czy mamy, w praktyce ich pielęgnacja nie jest już tak prosta. Oto kilka wskazówek, jak dbać o miniaturowe róże.
Słonecznik

Jak sadzić słonecznik?

Kwiaty w Ogrodzie

Zarówno dzieci jak i dorośli uwielbiają rosnące słoneczniki. Więc nie powinno dziwić, iż nasiona słonecznika można znaleźć w prawie każdym sklepie ogrodniczym oraz w każdym katalogu dla ogrodników. Jeśli masz swój własny ogród, warto jest pomyśleć o własnej uprawie słoneczników. Wymagają bezproblemowej i stosunkowo łatwej pielęgnacji. Ponadto oprócz pięknej dekoracji na działce, kiedy dojrzeją będzie można się cieszyć również ich smakiem. Pomyśl jak wiele kwiatów może dać Ci obie te przyjemności. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące tego jak rosną słoneczniki, co należy wziąć pod uwagę podczas ich uprawy i na co należy uważać. Przeczytaj uważnie, po czym zaplanuj swój letni ogród wypełniony słonecznikami.