Które cebulki roślin kwitnących zimują w glebie?

Byliny
Każdy, kto chce mieć piękne kwiaty w ogrodzie, musi zacząć planować ich sadzenie z dużym wyprzedzeniem. Tulipany, narcyzy, konwalie i krokusy to jedne z najpiękniejszych okazów, które możemy podziwiać w naturze. Wszystkie wymienione to rośliny cebulowe. Jeśli chcemy cieszyć się nimi wiosną, musimy odpowiednio wcześnie umieścić je w glebie, by zdążyły zakwitnąć. Które cebulki zimują w glebie? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Jak odpowiednio podlewać rośliny? Najważniejsze zasady

Rośliny doniczkowe
Podlewanie roślin doniczkowych to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny. Brak nawodnienia powoduje ich śmierć. Jednak ta z pozoru prosta czynność rządzi się ściśle określonymi zasadami. Rzadko je respektujemy i popełniamy błędy, które skutkują chorobami roślin, ich nieprawidłowym wzrostem oraz gniciem. Zaprezentujemy garść porad, aby unikać najczęstszych pomyłek. Jak prawidłowo podlewać rośliny? Jak często wykonywać ten zabieg? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.

Jesienne kwiaty w ogrodzie: Najbardziej efektowne egzemplarze

Byliny
Końcówka lata i jesień to czas, kiedy przyroda mieni się feerią barw. Natura przygotowuje się do wypoczynku, zatem jest to też czas intensywnych prac w ogrodzie. Na szczęście, nie musimy się żegnać z pięknymi okazami w przydomowych rabatach: Wiele z nich kwitnie do późnej jesieni, dlatego mogą stanowić piękną i oryginalną ozdobę. Jakie kwiaty w ogrodzie najpiękniej kwitną w tym czasie? W jaki sposób najlepiej je pielęgnować? Przekonajmy się.
hortensja suszenie

Jak zasuszyć hortensje?

Kwiaty
Piękne, kolorowe hortensje są najpopularniejszymi kwiatami, stosowanymi w suszonych aranżacjach. Najważniejszym krokiem w zachowaniu i wysuszeniu hortensji jest wybór odpowiedniego czasu, aby je ściąć. Podążaj za krokami, a będziesz na dobrej drodze na stworzenie pięknej kompozycji ze sztucznych kwiatów.
rosiczka

Jak uprawiać rosiczkę w domu?

Kwiaty
Rosiczka jest niezwykle ciekawą rośliną, głównie z powodu swoich oryginalnych zdolności pozyskiwania pokarmu. Stanowi niebanalną dekorację pokoju i może być idealnym prezentem dla kogoś, kto lubi ogrodnicze osobliwości. Śmiało można ją zaliczyć do grona roślinnych drapieżników, a jej uprawa przyczyni się na pewno do zmniejszenia populacji much i komarów w naszym pokoju, co szczególnie docenią osoby lubiące spać przy otwartym w lecie oknie.
drzewko szczęścia

Jakie właściwości lecznicze posiada grubosz, drzewko szczęścia?

Rośliny doniczkowe
Grubosz, zwany również drzewkiem szczęścia, znajdziemy praktycznie w każdym domu. Niektórych przyciąga jej wygląd, podczas gdy inni uważają, że jest w stanie przyciągnąć pieniądze do domu. Lecz nie każdy wie, że grubosz posiada właściwości lecznicze, które pomogą pozbyć się wielu chorób. Roślina ta ma właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Czytając nasz artykuł dowiesz się w jakich chorobach grubosz może ci pomóc.
Słonecznik

Jak sadzić słonecznik?

Kwiaty w Ogrodzie

Zarówno dzieci jak i dorośli uwielbiają rosnące słoneczniki. Więc nie powinno dziwić, iż nasiona słonecznika można znaleźć w prawie każdym sklepie ogrodniczym oraz w każdym katalogu dla ogrodników. Jeśli masz swój własny ogród, warto jest pomyśleć o własnej uprawie słoneczników. Wymagają bezproblemowej i stosunkowo łatwej pielęgnacji. Ponadto oprócz pięknej dekoracji na działce, kiedy dojrzeją będzie można się cieszyć również ich smakiem. Pomyśl jak wiele kwiatów może dać Ci obie te przyjemności. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące tego jak rosną słoneczniki, co należy wziąć pod uwagę podczas ich uprawy i na co należy uważać. Przeczytaj uważnie, po czym zaplanuj swój letni ogród wypełniony słonecznikami.

róże miniaturowe

Jak pielęgnować róże miniaturowe?

Róże
Miniaturowe róże w doniczce stosunkowo niedawno stały się modne i pojawiły się w naszych domach. Zachwycają swoim minimalizmem, licznymi kwiatami w kolorach: czerwonym, białym, żółtym i różowym. Choć kwiaty są piękne i mogą stanowić świetny prezent dla dziewczyny, czy mamy, w praktyce ich pielęgnacja nie jest już tak prosta. Oto kilka wskazówek, jak dbać o miniaturowe róże.
hortensja

Jak rozmnażać hortensję ogrodową?

Krzewy
Hortensje ogrodowe są pięknymi roślinami pochodzącymi z Dalekiego Wschodu. Przez całe lato zdobią ogród wspaniałymi baldachami kolorowych kwiatów, na barwę których możemy zresztą częściowo sami wpłynąć. Sadzonki hortensji kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jeśli mamy jednak trochę cierpliwości oraz warunki do tego, możemy te pieniądze przeznaczyć na coś innego, a wymarzone krzewy wyhodować sami – co da nam dodatkową satysfakcję!
róże japońskie

Róża japońska - uprawa, pielęgnacja, zastosowanie

Ozdobne
Róża japońska, róża pomarszczona, róża cukrowa, róża syberyjska… Są to różne stosowane nazwy jednego gatunku: Rosa rugosa, który z pewnością jest każdemu dobrze znany. Oprócz walorów ozdobnych, róża ta ma wiele praktycznych zastosowań. Jest bardzo łatwa w uprawie i rzadko w porównaniu z innymi różami pada ofiarą chorób i szkodników, dlatego jeśli chcemy połączyć w naszym ogrodzie piękno z użytecznością to ten gatunek będzie doskonałym wyborem!