zardzewiale sztucce

Jak usunąć rdzę z metalowych rzeczy?

Środki czyszczące
Na skutek kontaktu z wilgocią, nasze metalowe przedmioty prędzej czy później pokryje rdza. Szczególnie uporczywie atakuje ona rzeczy, które trzymamy na zewnątrz (np. metalowe elementy mebli ogrodowych). Okazuje się jednak, że usunięcie rdzy z metalu wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Nie potrzeba też do tego szkodliwych i drażniących chemicznych środków. Wystarczy kilka sprawdzonych domowych sposobów, żeby pozbyć się rdzy z metalowych powierzchni bezpiecznie i na dobre.
Jak wyczyścić prostownicę do włosów

Jak wyczyścić prostownicę do włosów

Narzędzia czyszczące
Prostownica do włosów jest narzędziem używanym regularnie przez wiele kobiet. Po latach owocnej współpracy możesz jednak zauważyć, że nie twoja prostownica nie wygląda już jak nowa. Płytki ceramiczne i obudowę może pokrywać warstwa brudu, nagromadzonego przez lata. Jaka jest pierwsza myśl? Wymieńmy prostownicę na nową. Po co jednak wyrzucać sprawną prostownicę, skoro można ją po prostu wyczyścić?
Jak wyczyścić posrebrzane sztućce

Jak wyczyścić posrebrzane sztućce

Mycie naczyń
Jeżeli masz pamiątkowe, posrebrzane sztućce, których nie używasz zbyt często, to możesz zauważyć na nich charakterystyczny nalot. Jak go usunąć? Możesz kupić gotowy środek do czyszczenia srebra, lub zastosować domową metodę. Dokładną instrukcję znajdziesz poniżej.
Dym z papierosów

Jak zneutralizować dym z papierosów?

Narzędzia czyszczące
Masz problem z nieprzyjemnym zapachem dymu papierosów w swoim mieszkaniu? Znajdziesz tu kilka sztuczek, które pozwolą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu tytoniu.
Jak zorganizować sprzątanie domu?

Jak zorganizować sprzątanie domu?

Narzędzia czyszczące
Kiedy pomyślisz o sprzątaniu od razu gorzej się czujesz? Wydaje ci się, że musisz kupi mnóstwo produktów, aby twoje mieszkanie lśniło czystością. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które przydadzą przy wyborze tego, co naprawdę będzie potrzebne do generalnego sprzątania.
czyszczenie grilla

Jak czyścić grilla?

Narzędzia czyszczące
Jednym z obowiązkowych punktów lata są grille. Spotykamy się z rodziną, znajomymi. Spędzamy wspólnie czas, rozmawiamy, bawimy się, zajadamy grillowane pyszności. Jest miło i przyjemnie. Ale po każdym takim spotkaniu przychodzi czas, kiedy trzeba umyć grill. To już nie jest przyjemna część. Wielu z nas nie wie jak się za to zabrać. Oto kilka praktycznych porad.
usuwanie sierści kota z ubrań

Jak usunąć sierść z ubrań?

Narzędzia czyszczące
Mając kota w domu zapewne wiesz co to znaczy mieć pełno jego sierści dookoła, szczególnie wczesną wiosną i jesienią. Przyczepia się ona również do twoich ubrań. Poniżej znajdziesz wskazówki jak się jej łatwo pozbyć.
czyszczenie grilla po sezonie letnim

Jak dobrze wyczyścić grill?

Sprzątanie kuchni
Grillowanie potraw jest czystą przyjemnością. Ale czyszczenie przypalonego rusztu może czasem sprawiać trochę kłopotów. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić. Gdy grill przestygnie, ale będzie jeszcze ciepły (wtedy łatwiej go umyć, bo kawałki jedzenia nie zdążyły stwardnieć i przywrzeć), zdejmij ruszt i wytrzyj dokładnie ręcznikiem papierowym lub gazetą. Starannie wyszoruj palenisko w środku i na zewnątrz gorącą wodą z płynem do mycia naczyń. Możesz zrobić to przy pomocy nieco ostrzejszego zmywaka. Jeśli grill jest gazowy – palniki zabezpiecz folią, aby woda nie dostała się do wewnątrz. Spłucz gorącą wodą i wytrzyj do sucha.
czyszczenie zlewu

Jak dbać o zlewozmywak?

Sprzątanie kuchni
Z kuchennego zlewozmywaka korzystamy codziennie. Zmywamy w nim naczynia, płuczemy owoce i warzywa, przecedzamy ugotowane ziemniaki lub makaron… Nic zatem dziwnego, że tak często trzeba go czyścić. Odpowiednie, niedrogie zabiegi pielęgnacyjne, pozwolą utrzymać w dobrej kondycji praktycznie każdy zlew – kamienny, metalowy i emaliowany. Pamiętajmy o tym, by robić to regularnie, wówczas kuchenny zlewozmywak posłuży nam wiele, wiele lat.
mop

Jaki mop wybrać?

Narzędzia czyszczące
Bez mopa trudno dziś sobie wyobrazić codzienne sprzątanie. Jest używany o wiele częściej niż odkurzacz. Dlatego też nie kupujmy pierwszego lepszego modelu. Jaki rodzaj mopa najlepiej sprawdzi się w twoim domu? Płaski, paskowy, a może sznurkowy? Dowiedz się też, jak odpowiednio dbać o mop. Dzięki temu posłuży ci jak najdłużej i będzie się doskonale sprawdzał w codziennych porządkach.