Jak usunąć białe plamy na meblach?

Czyszczenie mebli
Wiele osób ma w domach meble lakierowane czy politurowane. Stoliki, komody i blaty są ponadczasowe i bardzo praktyczne. Łatwo się je czyści, jednak trzeba pamiętać o środkach impregnacyjnych, które nadadzą im połysku, a także zabezpieczą powierzchnię przed zabrudzeniami. Niestety, niewiele trzeba, aby na meblach pojawiły się przebarwienia, np. w wyniku położenia filiżanki czy kubka z gorącym napojem. Wtedy pojawia się na nich biała plama, która jest z pozoru trudna do usunięcia. Jednak wystarczy sięgnąć po kilka sposobów, aby błyskawicznie usunąć szpecącą plamę.

Jak udrożnić rury i usunąć brzydki zapach?

Środki czyszczące
Zatkane rury i wydobywający się z nich nieprzyjemny zapach to uciążliwy problem, który pojawia się w wielu mieszkaniach. O niedrożność rur nietrudno, gdyż doprowadzają do tego zalegające w odpływach resztki jedzenia, tłuszcz, włosy czy osad z detergentów. Jest to jednocześnie doskonałe środowisko do rozwoju bakterii i grzybów, a tym samym pleśni i stęchłej woni. W kłopotliwych sytuacjach używamy chemicznych detergentów lub korzystamy z pomocy hydraulika, ale rury można również udrożnić tańszymi i naturalnymi sposobami. Z pomocą mogą przyjść nam łatwo dostępne produkty takie jak soda oczyszczona, ocet, kwasek cytrynowy czy boraks. Jak je wykorzystać do udrażniania rur? Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z odpływu? Podpowiadamy.

Jak wyczyścić plamy z płyty indukcyjnej?

Sprzątanie kuchni
Płyta indukcyjna idealne sprawdza się w nowoczesnej i nastawionej na wysoką funkcjonalność kuchni. Znacznie skraca czas przygotowywania posiłków, pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, minimalizuje ryzyko poparzenia, pięknie dekoruje i nie sprawia większych problemów w pielęgnacji. Wystarczy przestrzegać kilku sprawdzonych zasad, regularnie powtarzać zabiegi, a będzie służyć przez lata. Czym najlepiej wyczyścić plamy z płyty indukcyjnej? Do czego przyda się sok z cytryny, soda oczyszczona, woda utleniona i ocet spirytusowy? Dlaczego czyszczenie gorącej płyty indukcyjnej jest najgorszym pomysłem? Odpowiedź na te pytania i garść wskazówek można znaleźć poniżej.
usuwanie etykiet

Jak usunąć etykiety z butelek?

Narzędzia czyszczące
Pewnie wiesz jak trudno usunąć etykietkę z butelki lub słoika. Już nie musisz niszczyć paznokci, by pozbyć się uporczywej etykietki ze słoika. Wszystko czego potrzebujesz to odrobinę sody oczyszczonej i oleju. Oto prosty sposób na usunięcie papierowych etykietek.
usuwanie plam po farbie

Jak usunąć zaschnięte plamy po farbie lateksowej?

Usuwanie plam
Czy tobie też zdarzyło się otrzeć o świeżo pomalowaną ścianę? W internecie można znaleźć wiele sugestii i rad jak usunąć farbę lateksową, lecz większość z nich odnosi się do usunięcia świeżej farby. Do usunięcia zaschniętej farby niektórzy sugerują alkohol, ale jest jeszcze inny sposób. Metoda jest śmiesznie prosta i tania. Wystarczy zastosować lakier tani do włosów. W dalszej części artykułu dowiesz się jak usunąć zaschnięta farbę z tkanin.
farba na szkle

Jak usunąć farbę ze szkła?

Mycie okien
Podczas malowania okien lub drzwi, mimo zabezpieczenia taśmą malarską, przydarzy się pobrudzić farbą szybę. Nim zaczniesz usuwać farbę ze szkła. Usunięcie farby jest łatwiejsze niż myślisz. Oto jak to zrobić.

Jak wyczyścić szkło na błysk?

Środki czyszczące
Uporczywe smugi i osady potrafią popsuć wygląd najbardziej gustownej szklanki czy finezyjnego kieliszka i przyprawić o ból głowy nawet najbardziej wprawną panią domu. Jak wyczyścić szkło na błysk, skoro w starciu z zanieczyszczeniami przegrywają najdroższe detergenty albo najbardziej inwazyjne metody czyszczenia z szorowaniem na czele? Wybrnięcie z kłopotliwej sytuacji może okazać się znacznie prostsze niż nam się wydaje. Podpowiemy ci, jak dzięki kilku sprawdzonym trikom pozbyć się problemu i sprawić, by szklane naczynia ponownie stały się najlepszą ozdobą świątecznego stołu.
sprzątanie piwnicy

Jak usunąć pleśń i zapach stęchlizny w piwnicy?

Sprzątanie pomieszczeń
Na hasło piwnica, jakie pierwsze słowo, które przychodzi ci do głowy? Dla wielu osób jest to ciężki zapach stęchlizny. Nic dziwnego, jest to typowy obszar dla tego typu zapachu. Walka z zapachem stęchlizny nie musi stawiać cię na przegranej pozycji. Istnieją sposoby, aby odświeżyć powietrze w starej piwnicy. Oto kilka praktycznych porad, aby usunąć nieprzyjemny zapach.

Triki ułatwiające sprzątanie, które stosują najlepsze sprzątaczki

Sprzątanie kuchni
Sprzątanie to czynność, za którą raczej nie przepadamy, choć zdarzają się wyjątki. Pomyślmy tylko, ile czasu poświęcamy na solidne posprzątanie łazienki lub kuchni. Okazuje się, że można wykonać te same czynności o wiele szybciej, na przykład stosując triki ułatwiające i przyspieszające sprzątanie. To sekret najlepszych sprzątaczek na świecie! Zapewniamy, że każdy, kto lubi mieć w domu porządek, pokocha te metody.

Jak usunąć ślady i plamy po kleju?

Usuwanie plam
Szybkoschnące "superkleje" - czyli te, które zawierają w swoim składzie cyjanoakrylan - ratują nas z wielu usterkowych opresji. Można dzięki nim naprawić narzędzia, biżuterię, zabawki, buty czy torebki, bo błyskawicznie spajają metal, skórę, porcelanę, drewno, gumę czy plastik. W dodatku są łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Niestety, mają to do siebie, że podczas aplikacji albo użyte w nadmiarze trafiają nie zawsze tam, gdzie trzeba, pozostawiając po sobie nieefektowne ślady czy plamy. Pozbyć się tych ostatnich nie jest łatwo, ale przy wykorzystaniu sprytnych sposobów możemy sobie z tym problemem poradzić. Podpowiadamy, jak usunąć ślady po kleju ze skóry, ubrań i plastiku.