Jak utrzymać łazienkę w czystości?

Sprzątanie łazienki
Zatkane odpływy, wilgoć, pleśń i osad z mydła na ściankach prysznica, czy muszla klozetowa, do której strach zajrzeć - utrzymanie łazienki w czystości nie jest wcale łatwym zadaniem i wymaga dużej ilości czasu i wysiłku, szczególnie kiedy nie robimy tego regularnie co 2-3 dni. Poniżej znajdziesz kilka sztuczek, które pomogą ci cieszyć się wspaniałym zapachem czystości i świeżości.

Niezdrowe przedmioty codziennego użytku

Codzienna higiena
Pewnie nie wszyscy o tym wiemy, ale niektóre z przedmiotów codziennego użytku są wręcz skupiskami bakterii i zarazków oraz doskonałym środowiskiem dla rozwoju grzyba. Wniosek nasuwa się sam: są wyjątkowo niebezpieczne dla naszego zdrowia! Z używania części z nich niestety nie możemy zrezygnować. Jednak należy pamiętać, by dokładnie czyścić je i odkażać. Poniżej prezentujemy listę przedmiotów codziennego użytku, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Jak pielęgnować podłogi winylowe?

Nietypowe zastosowania
Kilka lat temu podłogi winylowe były bardzo modne. Wiele osób wybierało je do swojego mieszkania lub domu, kierując się przede wszystkim trwałością materiału, z jakiego są wykonane. Do dziś są one bardzo popularne, szczególnie ze względu na swoją wytrzymałość, przyzwoitą cenę, a także oryginalny wygląd. Również ich proces czyszczenia nie jest kłopotliwy, a wręcz przeciwnie! Pielęgnacja podłóg winylowych jest tania i prosta. By utrzymać ten wyjątkowy rodzaj podłogi w dobrym stanie, pamiętaj, żeby czyścić ją systematycznie. Oto kilka porad, jak poprawnie czyścić podłogi winylowe i nie tylko.
zardzewiale sztucce

Jak usunąć rdzę z metalowych rzeczy?

Środki czyszczące
Na skutek kontaktu z wilgocią, nasze metalowe przedmioty prędzej czy później pokryje rdza. Szczególnie uporczywie atakuje ona rzeczy, które trzymamy na zewnątrz (np. metalowe elementy mebli ogrodowych). Okazuje się jednak, że usunięcie rdzy z metalu wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Nie potrzeba też do tego szkodliwych i drażniących chemicznych środków. Wystarczy kilka sprawdzonych domowych sposobów, żeby pozbyć się rdzy z metalowych powierzchni bezpiecznie i na dobre.
mosiądz czyszczenie

5 sposobów na wyczyszczenie mosiądzu

Środki czyszczące
Mosiądz ma klasę sam w sobie. Piękne mosiężne uchwyty, klamki i wystrój może nadać twojemu domowi uroku i elegancji. Niestety zaniedbany mosiądz wygląda paskudnie. Na szczęście w prosty sposób można temu zaradzić. Poniżej znajdziesz kilka domowych sposobów, aby przywrócić mu szlachetny blask.
Sposoby na rdze

3 naturalne sposoby na pozbycie się rdzy z metalu

Środki czyszczące
Co mają ze sobą wspólnego keczup, limonka i ocet? Wszystkie one są doskonałym – i naturalnym – sposobem na pozbycie się rdzy. Dowiedz się, jak te produkty ze spiżarni mogą odnowić metalowe przedmioty i przywrócić im oryginalny blask. Plamki rdzy pojawiające się nagle na gładkiej powierzchni metalowych przedmiotów są naprawdę niemile widziane. Czy to na narzędziach ogrodowych, czy też na zlewie kuchennym, ten okropny pomarańczowy kolor mówi nam o tym, ze nasze ulubione przedmioty starzeją się i zaczynają wyglądać na brzydkie i brudne, nawet jeśli wcale takie nie są. O ile nie zawsze możemy przeciwdziałać powstawaniu tej częstej reakcji chemicznej powodowanej wilgocią, o tyle możemy naturalnie spróbować ją usunąć. Wypróbuj jednego z poniższych sposobów na usunięcie rdzy, a twoje metalowe przedmioty znów nabiorą blasku.
usuwanie etykiet

Jak usunąć etykiety z butelek?

Narzędzia czyszczące
Pewnie wiesz jak trudno usunąć etykietkę z butelki lub słoika. Już nie musisz niszczyć paznokci, by pozbyć się uporczywej etykietki ze słoika. Wszystko czego potrzebujesz to odrobinę sody oczyszczonej i oleju. Oto prosty sposób na usunięcie papierowych etykietek.
usuwanie plam po farbie

Jak usunąć zaschnięte plamy po farbie lateksowej?

Usuwanie plam
Czy tobie też zdarzyło się otrzeć o świeżo pomalowaną ścianę? W internecie można znaleźć wiele sugestii i rad jak usunąć farbę lateksową, lecz większość z nich odnosi się do usunięcia świeżej farby. Do usunięcia zaschniętej farby niektórzy sugerują alkohol, ale jest jeszcze inny sposób. Metoda jest śmiesznie prosta i tania. Wystarczy zastosować lakier tani do włosów. W dalszej części artykułu dowiesz się jak usunąć zaschnięta farbę z tkanin.
mycie okna

Jak czyścić ramy okienne?

Mycie okien
Wiele z nas, chcąc doszorować białe plastikowe ramy, sięga po silnie działające mleczka (stosowane zazwyczaj np. w łazience). Żrące preparaty mogą jednak nie tylko zmatowić plastik, ale i z czasem spowodować jego żółknięcie. Lepiej więc sięgać po nie tylko w razie ostateczności. O czym jeszcze warto pamiętać przed przystąpieniem do mycia ram okiennych?
sprzątanie piwnicy

Jak usunąć pleśń i zapach stęchlizny w piwnicy?

Sprzątanie pomieszczeń
Na hasło piwnica, jakie pierwsze słowo, które przychodzi ci do głowy? Dla wielu osób jest to ciężki zapach stęchlizny. Nic dziwnego, jest to typowy obszar dla tego typu zapachu. Walka z zapachem stęchlizny nie musi stawiać cię na przegranej pozycji. Istnieją sposoby, aby odświeżyć powietrze w starej piwnicy. Oto kilka praktycznych porad, aby usunąć nieprzyjemny zapach.