Jak utrzymać łazienkę w czystości?

Sprzątanie łazienki
Zatkane odpływy, wilgoć, pleśń i osad z mydła na ściankach prysznica, czy muszla klozetowa, do której strach zajrzeć - utrzymanie łazienki w czystości nie jest wcale łatwym zadaniem i wymaga dużej ilości czasu i wysiłku, szczególnie kiedy nie robimy tego regularnie co 2-3 dni. Poniżej znajdziesz kilka sztuczek, które pomogą ci cieszyć się wspaniałym zapachem czystości i świeżości.

Czym czyścić lustra?

Środki czyszczące
Lśniące czystością lustro to jednocześnie świetny element dekoracyjny, który poprawia estetykę pomieszczeń i dodaje im głębi oraz najlepsza wizytówka naszej łazienki. Niestety, nasze wysiłki i nieustanne polerowanie niweczy tworząca się przy każdej kąpieli para wodna, czy wykorzystywane przez nas do codziennej pielęgnacji kosmetyki - zwłaszcza lakier do włosów - które zostawiają po sobie mało efektowne ślady. Podpowiadamy, jak przy użyciu sprawdzonych, często dziecinnie prostych metod, można skutecznie pozbyć się zalegającego na lustrach kurzu, brudu i pozostałości po preparatach kosmetycznych. Z opresji wybawią nas ocet, spirytus salicylowy, herbaciany napar, pasta do zębów, czy... pianka do golenia. Dowiedz się, jak wykorzystać ich nietypowe zastosowania.

Czym najlepiej czyścić płytę indukcyjną?

Środki czyszczące
Lśniąca czystością płyta indukcyjna jest najlepszą wizytówką nowoczesnej kuchni. Jak najlepiej ją pielęgnować, żeby nie spowodować niechcianych i trudnych do usunięcia zarysowań? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, zastosować sprawdzone przez sprytne panie domu triki i sięgnąć po niezastąpione w kuchni domowe środki, czyli ocet spirytusowy, sodę oczyszczoną, wodę utlenioną i cytrynę. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne wskazówki.
zardzewiale sztucce

Jak usunąć rdzę z metalowych rzeczy?

Środki czyszczące

Na skutek kontaktu z wilgocią, nasze metalowe przedmioty prędzej czy później pokryje rdza. Szczególnie uporczywie atakuje ona rzeczy, które trzymamy na zewnątrz (np. metalowe elementy mebli ogrodowych). Okazuje się jednak, że usunięcie rdzy z metalu wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Nie potrzeba też do tego szkodliwych i drażniących chemicznych środków. Wystarczy kilka sprawdzonych domowych sposobów, żeby pozbyć się rdzy z metalowych powierzchni bezpiecznie i na dobre.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2292348&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

mosiądz czyszczenie

5 sposobów na wyczyszczenie mosiądzu

Środki czyszczące
Mosiądz ma klasę sam w sobie. Piękne mosiężne uchwyty, klamki i wystrój może nadać twojemu domowi uroku i elegancji. Niestety zaniedbany mosiądz wygląda paskudnie. Na szczęście w prosty sposób można temu zaradzić. Poniżej znajdziesz kilka domowych sposobów, aby przywrócić mu szlachetny blask.
Sposoby na rdze

3 naturalne sposoby na pozbycie się rdzy z metalu

Środki czyszczące
Co mają ze sobą wspólnego keczup, limonka i ocet? Wszystkie one są doskonałym – i naturalnym – sposobem na pozbycie się rdzy. Dowiedz się, jak te produkty ze spiżarni mogą odnowić metalowe przedmioty i przywrócić im oryginalny blask. Plamki rdzy pojawiające się nagle na gładkiej powierzchni metalowych przedmiotów są naprawdę niemile widziane. Czy to na narzędziach ogrodowych, czy też na zlewie kuchennym, ten okropny pomarańczowy kolor mówi nam o tym, ze nasze ulubione przedmioty starzeją się i zaczynają wyglądać na brzydkie i brudne, nawet jeśli wcale takie nie są. O ile nie zawsze możemy przeciwdziałać powstawaniu tej częstej reakcji chemicznej powodowanej wilgocią, o tyle możemy naturalnie spróbować ją usunąć. Wypróbuj jednego z poniższych sposobów na usunięcie rdzy, a twoje metalowe przedmioty znów nabiorą blasku.
usuwanie etykiet

Jak usunąć etykiety z butelek?

Narzędzia czyszczące
Pewnie wiesz jak trudno usunąć etykietkę z butelki lub słoika. Już nie musisz niszczyć paznokci, by pozbyć się uporczywej etykietki ze słoika. Wszystko czego potrzebujesz to odrobinę sody oczyszczonej i oleju. Oto prosty sposób na usunięcie papierowych etykietek.
usuwanie plam po farbie

Jak usunąć zaschnięte plamy po farbie lateksowej?

Usuwanie plam
Czy tobie też zdarzyło się otrzeć o świeżo pomalowaną ścianę? W internecie można znaleźć wiele sugestii i rad jak usunąć farbę lateksową, lecz większość z nich odnosi się do usunięcia świeżej farby. Do usunięcia zaschniętej farby niektórzy sugerują alkohol, ale jest jeszcze inny sposób. Metoda jest śmiesznie prosta i tania. Wystarczy zastosować lakier tani do włosów. W dalszej części artykułu dowiesz się jak usunąć zaschnięta farbę z tkanin.
Płyn do kurzu

Jak zrobić domowy płyn do kurzu?

Nietypowe zastosowania
W domu gromadzi się dość często kurz, a ty masz już powyżej uszu ciągłego ścierania. Przy częstym stosowaniu płynów na kurz, wdychamy niepotrzebnie tablice Mendelejewa do swych płuc. Oto prosty i tani sposób na domowy płyn do ścierania kurzu. Wszystkie jego składniki na 100% znajdziesz w swojej kuchni.
Jak wyczyścić filtr z okapnika

Jak wyczyścić filtr z okapnika

Narzędzia czyszczące
Okapnik to miejsce w którym sporą warstwą gromadzą się tłuszcz i brud. O ile płaska powierzchnia okapnika jest prosta do wyczyszczenia, o tyle metalowy filtr nie jest już tak prosty do wyczyszczenia. Jak skutecznie to zrobić bez zbędnego wysiłku? Oto prosta odpowiedź.