Jak wysprzątać kuchnię na błysk?

Środki czyszczące
Kuchnia to najlepsza wizytówka dobrze zorganizowanej pani domu, dlatego w ferworze świątecznych porządków warto odpowiednio się przygotować do jej sprzątania. Co warto mieć w zasięgu ręki? Oczywiście niezbędne okazują się niezastąpione babcine środki, czyli soda oczyszczona, ocet spirytusowy, cytryna, sól kuchenna i - rzecz jasna - płyn do mycia naczyń. Dzięki nim sprzątanie okaże się czynnością szybką, skuteczną, a w dodatku tanią. Po kilku godzinach twoja kuchnia będzie lśnić!

Jak prać kolorowe ubrania?

Usuwanie plam
Pranie kolorowych tkanin może okazać się niełatwym zadaniem, szczególnie, gdy robimy to po raz pierwszy. Jeśli zastosujemy nieodpowiednie specyfiki i program prania lub włożymy kolorowe materiały do jasnych ubrań, możemy niemiło się zaskoczyć. W jaki sposób zatem prać kolorową odzież, by była miękka w dotyku, a jej barwa pięknie się prezentowała? Podpowiadamy.

Jak skutecznie wybielić firanki?

Pranie
Kuszące nieskazitelną bielą firany to najlepsza wizytówka mieszkania. Niestety, wraz z upływem czasu blakną i co najgorsze żółkną. Powstrzymać ten mało estetyczny proces trudno, zwłaszcza w mieszkaniach, w których domownicy palą papierosy, co wcale nie oznacza, że jest to proces nieodwracalny. Testujemy kilka sprawdzonych sposobów, po które chętnie i często sięgały nasze babcie i mamy. Gwarantujemy, że z pewnością przydadzą się w ferworze porządków i w okresie przedświątecznej gorączki.
Sposoby na czyszczenie piekarnika

4 domowe sposoby na czyszczenie piekarnika

Środki czyszczące

Bez zastosowania szkodliwych substancji dla ciebie i środowiska, możesz szczycić się czystym piekarnikiem bez przypalonego tłuszczu. Oto kilka oszczędnych sposobów, by przestać wstydzić się za swój piekarnik.

pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
dywan czyszczenie

3 domowe sposoby na czysty dywan

Środki czyszczące
Każdy posiadacz dywanu, wie jak trudno jest go utrzymać w czystości. Stosowanie chemicznych środków do czyszczenia i odświeżania dywanów może podrażniać nie tylko skórę, ale i błony śluzowe. Dzisiaj mamy dla ciebie alternatywę. Oto trzy receptury, dzięki którym dywan będzie czysty i odświeżony. Do przygotowania tych środków potrzebujesz kilku produktów, które z pewnością znajdują się w twoim domu.
klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam

Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.

zardzewiale sztucce

Jak usunąć rdzę z metalowych rzeczy?

Środki czyszczące
Na skutek kontaktu z wilgocią, nasze metalowe przedmioty prędzej czy później pokryje rdza. Szczególnie uporczywie atakuje ona rzeczy, które trzymamy na zewnątrz (np. metalowe elementy mebli ogrodowych). Okazuje się jednak, że usunięcie rdzy z metalu wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Nie potrzeba też do tego szkodliwych i drażniących chemicznych środków. Wystarczy kilka sprawdzonych domowych sposobów, żeby pozbyć się rdzy z metalowych powierzchni bezpiecznie i na dobre.
miękkie ręczniki po praniu

Co zrobić, żeby ręczniki po praniu były miękkie?

Pranie
Lubisz owinąć się po kąpieli puszystym i miękkim ręcznikiem? Ja też. Niestety z czasem nawet najlepsze ręczniki stają się twarde i szorstkie. Jak przywrócić im dawną miękkość? Okazuje się, że jest na to sposób. I wcale nie jest to płyn do płukania tkanin. Ten może nawet zaszkodzić! Czym go zatem zastąpić, żeby osiągnąć pożądany efekt? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Usuwanie plam
Rodzice małych dzieci lub właściciele zwierząt wiedzą, że czasem może stać się wypadek, a na twoim materacu pojawi się plama z moczu. Jak sobie z tym poradzić? Nie trzeba wymieniać materaca na nowy, wystarczy zastosować naszą sprawdzona metodę, która pomoże pozbyć się plam i sprawi, że materac będzie jak nowy.