negocjacje

Jak prowadzić negocjacje?

Negocjacje
Negocjacje są bardzo ważne w każdej dziedzinie naszego życia. Pomagają nam osiągnąć założony cel- jest to przydatne szczególnie w sferze biznesu, gdzie musimy często negocjować warunki umowy z innymi przedsiębiorcami. Sztuka negocjacji nie jest jednak łatwa- wymaga sporej wiedzy i umiejętności. Jeśli nie wiesz jak umiejętnie negocjować- ten artykuł jest dla Ciebie!
negocjowanie podwyżki

Jak skutecznie wynegocjować podwyżkę?

Podwyżki
Czujesz, że masz zbyt niskie wynagrodzenie? Jeśli tak, to właśnie nadszedł czas, by zapytać pracodawcę o podwyżkę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak skutecznie negocjować podwyżkę swojego wynagrodzenia.
spotkanie z klientem

Jak przeprowadzić rozmowę z klientem?

Marketing Bezpośredni
Skuteczna rozmowa z klientem jest celem wszystkich handlowców. Każda taka rozmowa składa się z czterech zasadniczych składników. Jeśli poświęcisz trochę czasu, żeby je wyćwiczyć, twoje rozmowy z klientami będą kończyć się sukcesem.
podwyżki, negocjowanie podwyżki, negocjowanie wynagrodzenia

Jak wynegocjować podwyżkę?

Wynagrodzenia i Zarobki
Ubieganie się o podwyżkę nie zawsze musi kończyć się klęską. Odpowiednie przygotowanie, wyczucie czasu i odrobina szczęścia mogą sprawić, że twoje akcje w firmie wzrosną, a zaangażowanie przełoży się na większe pieniądze.
kontakt wzrokowy

Jak wykorzystać kontakt wzrokowy do budowania zaufania?

Public Relations
Spośród wszystkich niewerbalnych sygnałów, język oczu jest prawdopodobnie najbardziej fascynujący. Mówi się, że „oczy są zwierciadłem duszy”. Zdecydowanie zgadzam się z tym stwierdzeniem – oczy mogą powiedzieć bardzo dużo o skrywanych myślach i uczuciach. Jeszcze bardziej zdumiewający jest fakt, iż możesz wykorzystać język oczu do budowania zaufania i sprawienia, że ludzie będą cie lubić. Oto, co musisz zrobić:
perswazja

Jak skutecznie przekonywać?

Relacje Interpersonalne
Perswazja to coś, czym posługuje się każdy z nas. Nie ma żadnej tajemnej formuły opisującej, jak skutecznie przekonywać. Istnieje jednak sześć reguł perswazji, które mogą ułatwić ten proces. Nie są one prawami psychologii, do których trzeba się bezwzględnie stosować. Warto jednak wykorzystać niektóre z nich w trakcie negocjacji.
negocjacje

Jak przygotować się do negocjacji?

Etyka Biznesu
Wszystko, co udało nam się w życiu osiągnąć w jakimś stopniu było wynikiem negocjacji. Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, zawsze zdarzy się taka sytuacja, że będziesz musiał wynegocjować coś dla siebie. Sztuką jest wyjść z takich sytuacji zwycięsko, bez uczucia, że zostało się oszukanym. Niektórzy myślą, że lepiej brać, co ci oferują, żeby uniknąć konfliktu. Nie musi wcale tak być. Możesz zmanipulować swojego przeciwnika tak, że da ci wszystko, czego pragniesz, myśląc, że to on jest dobrym negocjatorem. Wszystko zależy od tego, jak przygotujesz się do negocjacji.