Molestowanie w pracy

Jak sobie radzić z molestowaniem seksualnym w pracy?

Napastowanie w Miejscu Pracy
Radzenie sobie z molestowaniem seksualnym w pracy jest niezwykle trudne. Zwykle nie ma świadków gdyż sprawca jest na tyle inteligentny, aby napastować swoją ofiarę tylko wówczas gdy nikogo nie ma w pobliżu. Zdaje sobie on sprawę z tego, że jego zachowanie jest złe więc stara się je ukryć przed resztą otoczenia. Z tego właśnie powodu bardzo ważne jest, aby wiedzieć jak postępować, aby zachowanie napastnika nie uszło mu na sucho. Co zatem robić?
manipulacja

Jak nie dać sobą manipulować?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Manipulantom zależy na jednej rzeczy: kontroli. Każdy może manipulować lub być zmanipulowanym: rodzice, kochankowie, mężowie, żony, przyjaciele, dzieci, pracownicy lub pracodawcy. Każdy związek, który opiera się na manipulacji zmierza do klęski. Z tego powodu musisz nauczyć się rozpoznawać manipulantów i dowiedzieć się, jak sobie z nimi radzić. Tylko wiedza o tym, jak nie dać sobą manipulować pozwoli ci zachować zdrowie umysłowe i psychiczne.
molestowanie sexualne w pracy

Jak rozpoznać molestowanie?

Napastowanie w Miejscu Pracy
Są cztery podstawowe elementy zachowania, które stanowią podstawę do oskarżenia o molestowanie seksualne. Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę zachowań, które postrzegane są jako molestowanie.
napastowanie seksualne

Jak się zachować w przypadku molestowania w pracy?

Napastowanie w Miejscu Pracy
Każdy manager lub nadzorca placówki może mieć prędzej czy później do czynienie z przypadkiem molestowania w pracy. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście spokój i dokładne rozpatrzenie sprawy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak się zachować w tej trudnej sytuacji.