Jak pozbyć się tłuszczu z mebli kuchennych?

Czyszczenie mebli
Zalegający na kuchennych meblach tłuszcz i brud to największa zmora każdej pani domu. Im dłużej się na nich zbiera, tym trudniej go usunąć. Jeśli twój ulubiony środek czyszczący zawodzi i nie wiesz, jak wybrnąć z kłopotliwej sytuacji, przetestuj metody, które stosowały nasze babcie. Podpowiemy ci, jak przy użyciu octu, sody oczyszczonej, płynu do mycia naczyń i wody amoniakalnej pozbyć się uporczywych zanieczyszczeń, smug i przebarwień z szafek. W kilkanaście minut twoja kuchnia będzie lśnić!

Czym czyścić drewniane meble?

Czyszczenie mebli
Podpowiemy ci, w jaki sposób uniknąć podstawowych błędów, które często powodują trwałe uszkodzenia naszych ulubionych drewnianych krzeseł, stolików oraz komód i jednocześnie, jak - przy użyciu naturalnych i sprawdzonych metod - sprawić, aby zawsze lśniły czystością i zachwycały nas swoim wyglądem. Wypróbuj kilka z nich, a bardzo możliwe, że czyszczenie i polerowanie mebli wręcz okaże się przyjemnością.

Jak wyczyścić materac? Domowe sposoby

Nietypowe zastosowania
Czy nam się to podoba, czy nie, materac, na którym codziennie śpimy, to ogromne siedlisko roztoczy i brudu. Możemy tego nie odczuwać, ale roztocza utrudniają nam swobodne oddychanie, ale także zanieczyszczają płuca, gdy systematycznie je wdychamy. Efekt? Uciążliwe alergie, a nawet przewlekłe choroby układu oddechowego, w tym astma. By uniknąć tak nieprzyjemnych konsekwencji, powinniśmy pamiętać o regularnym czyszczeniu materaca. Nie musisz kupować drogich detergentów, by pozbyć się szkodliwych roztoczy i brudu. Przedstawiamy szybki i tani domowy sposób na wyczyszczenie materaca.
czyszczenie kanapy

Jak wyczyścić kanapę?

Środki czyszczące
Chociaż usilnie staramy się dbać o porządek w naszym mieszkaniu, najczęściej czyścimy sprzęty i meble oraz starannie wycieramy kurze. Mimo to zdarza się, że nasza kanapa nadal jest brudna i nie wiemy jak zadbać o jej estetykę. Bardzo często jest tak, że na brzydki wygląd naszej kanapy mają wpływ dzieci, czy też zwierzęta domowe, przez które pojawiają się na niej zadrapania, przetarcia i plamy. Zatem jak zadbać o ładny wygląd kanapy - oto wskazówki.
szafki kuchenne jak myć

Jak czyścić meble kuchenne?

Sprzątanie kuchni
Plamy z tłuszczu czasem są niezauważalne dla naszego oka, przez co rosną i twardnieją przez dłuższy czas. Brud i tłuszcz może uszkodzić drewno, na którym się gromadzi. Nieproszone plamy można z łatwością usunąć. Zacznij od łagodniejszej metody, a gdy nie pomoże wypróbuj bardziej agresywną. Oto trzy sposoby na naturalne usunięcie plam tłuszczu i brudu.
sprzatanie

Jak usunąć tłuszcz z szafek kuchennych?

Sprzątanie kuchni
Drewniane szafki kuchenne są łatwe w pielęgnacji pod warunkiem, że trzymasz je z daleka od wilgoci i... tłuszczu. No właśnie. Ale co zrobić, gdy mimo naszych starań tłuste plamy szpecą nasze meble? Wystarczy odrobina cierpliwości i ta prosta metoda. Dzięki niej fronty twoich szafek znów będą wyglądać jak nowe. Pamiętaj, by zawsze najpierw przetestować opisane tutaj sposoby na niewidocznym fragmencie mebli. Dzięki temu unikniesz ewentualnych odbarwień, które mogą oszpecić meble.
sweter zniszczony przez mole

Jak pozbyć się moli ubraniowych?

Sprzątanie pomieszczeń
Mole ubraniowe to niełatwi do pokonania przeciwnicy. Walka z nimi wymaga czasami wielu tygodni, bo… żarłoczne motyle mogą przylatywać do nas z innych mieszkań. Choć zwykle udajemy się w pościg za przelatującym molem, to nie on jest najgroźniejszy (choć może chcieć założyć u nas rodzinę). Niebezpieczne, bo żarłoczne, są larwy, bytujące w zacisznych i ciemnych miejscach (mole nie znoszą światła). Mole lubią produkty pochodzenia zwierzęcego (skóry, futra, wełny, puch). Jednak poszukując ważnych dla siebie substancji (np. witaminy B, związków azotowych) mogą zainteresować się także bawełną lub lnem, jeśli znajdą na nich ślady potu lub żywności czy napojów.
Czyszczenie mebli tapicerowanych domowe sposoby

Jak czyścić meble tapicerowane?

Czyszczenie mebli
Każdy z nas ma w domu choć jeden tapicerowany mebel. Najczęściej jest to ulubione miejsce przesiadywania każdego domownika, nie ma się więc co dziwić, że tapicerka szybko brudzi się i ulega zaplamieniu. Co wtedy robić? Na szczęście istnieje domowy sposób, by utrzymać tego typu meble w czystości i pozbyć się ewentualnych plam. Oto on:
Plamy z wody na drewnie

Jak usunąć plamy z wody na drewnie - 3 sprawdzone sposoby

Nietypowe zastosowania
Nie bez powodu twoi rodzice zawsze przypominali o używaniu podkładek pod szklankę: woda i drewno są naturalnymi wrogami. Każdemu, kto chce rozwiązać problem śladów po mokrych szklankach na drewnie, może być trudno zacząć. Nie dlatego, że nie ma wystarczającej ilości informacji na ten temat, ale dlatego, że jest ich zbyt dużo. Skąd wiedzieć, która z wielu podawanych metod jest tą właściwą? My zdecydowaliśmy się podać szczegóły trzech sposobów, które według nas są najbardziej skuteczne. Być może będziesz musiała nieco poeksperymentować, zanim znajdziesz sposób, który działa w przypadku twojego problemu. Bądź cierpliwa i... powodzenia!
Płyn do kurzu

Jak zrobić domowy płyn do kurzu?

Nietypowe zastosowania
W domu gromadzi się dość często kurz, a ty masz już powyżej uszu ciągłego ścierania. Przy częstym stosowaniu płynów na kurz, wdychamy niepotrzebnie tablice Mendelejewa do swych płuc. Oto prosty i tani sposób na domowy płyn do ścierania kurzu. Wszystkie jego składniki na 100% znajdziesz w swojej kuchni.