Jak przechowywać meble ogrodowe?

Czyszczenie mebli
Nie chcesz narażać swoich rattanowych czy wiklinowych mebli ogrodowych na działanie pleśni albo nie wiesz, jak uodpornić je na działanie bardzo niskich temperatur? Zawsze dostosowuj sposób przechowywania do materiału, z którego wykonane zostały meble i trzymaj się zasad, które pozwolą im przetrwać każdą zimę bez szwanku. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Czym czyścić buty?

Środki czyszczące
Czy wiesz, że w pozbyciu się uporczywych zabrudzeń, które pojawiły się na zamszowych butach, pomoże ci skórka od chleba, a w usunięciu matowej poświaty zwykła... skórka od banana? Wystarczy, że tą ostatnią natrzesz obuwie, aby zawarte w niej substancje oleiste wniknęły w skórę. Podpowiemy ci też, jak skutecznie zniwelować mało estetyczne ślady po soli oraz jak czyścić kalosze i jakie kryteria brać pod uwagę, dobierając pastę.

Jak szybko posprzątać kuchnię?

Sprzątanie kuchni
Sprzątanie kuchni nie musi wcale pochłaniać ogromnej ilości czasu i doprowadzać cię do pasji. Podpowiadamy, jak przy użyciu sprawdzonych sposobów, pozbyć się osadu z granitowego zlewu, czym usunąć tłusty nalot z szafek, półek i palników, w jaki sposób wyczyścić na błysk meble i kafelki oraz jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z deski do krojenia i ten dobiegający z mikrofali.

Domowy sposób na wyczyszczenie tapicerki

Usuwanie plam
Czyszczenie tapicerki w samochodzie nie musi przyprawiać cię o ból głowy i kosztować sporo czasu. Co więcej, nie musisz używać specjalnych sprzętów i detergentów do jej czyszczenia. Wystarczy, że przygotujesz odkurzacz, gąbkę, płyn do naczyń i kilka innych niezawodnych narzędzi i produktów, które szybko i skutecznie wyczyszczą tapicerkę. Chęć do pracy i pomysłowość mogą zdziałać cuda! Poniżej przedstawiamy niezawodny domowy sposób na wyczyszczenie tapicerki w samochodzie.
Czyszczenie mebli tapicerowanych domowe sposoby

Jak czyścić meble tapicerowane?

Czyszczenie mebli
Każdy z nas ma w domu choć jeden tapicerowany mebel. Najczęściej jest to ulubione miejsce przesiadywania każdego domownika, nie ma się więc co dziwić, że tapicerka szybko brudzi się i ulega zaplamieniu. Co wtedy robić? Na szczęście istnieje domowy sposób, by utrzymać tego typu meble w czystości i pozbyć się ewentualnych plam. Oto on:
sprzątanie

Jak zmotywować się do sprzątania?

Czyszczenie mebli
Zabranie się za porządki niekiedy jest męką wielu dla osób, szczególnie gospodyń domowych. Często odwlekamy to aż do momentu, kiedy w naszym domu zapanuje straszy bałagan. Jeśli czujesz niechęć do porządków to nie martw się, jesteś jednym/jedną z wielu. Negatywny stosunek do tego typu prac wiąże się często z przymuszaniem nas w dzieciństwie przez naszych rodziców do sprzątania. Robiliśmy to niechętnie, a w naszych umysłach zakodowaliśmy, że jest to bardzo nieprzyjemna czynność, nie sprawiająca nam żadnej przyjemności. Ale czy sprzątanie musi być nudne? Może ale nie musi. Wszystko zależy od twojego nastawienia. W poniższym artykule znajdziesz informacje, które pomogą ci znaleźć motywację, żeby wysprzątać dom.
Plamy z wody na drewnie

Jak usunąć plamy z wody na drewnie - 3 sprawdzone sposoby

Nietypowe zastosowania
Nie bez powodu twoi rodzice zawsze przypominali o używaniu podkładek pod szklankę: woda i drewno są naturalnymi wrogami. Każdemu, kto chce rozwiązać problem śladów po mokrych szklankach na drewnie, może być trudno zacząć. Nie dlatego, że nie ma wystarczającej ilości informacji na ten temat, ale dlatego, że jest ich zbyt dużo. Skąd wiedzieć, która z wielu podawanych metod jest tą właściwą? My zdecydowaliśmy się podać szczegóły trzech sposobów, które według nas są najbardziej skuteczne. Być może będziesz musiała nieco poeksperymentować, zanim znajdziesz sposób, który działa w przypadku twojego problemu. Bądź cierpliwa i... powodzenia!
sprzatanie

Jak usunąć tłuszcz z szafek kuchennych?

Sprzątanie kuchni
Drewniane szafki kuchenne są łatwe w pielęgnacji pod warunkiem, że trzymasz je z daleka od wilgoci i... tłuszczu. No właśnie. Ale co zrobić, gdy mimo naszych starań tłuste plamy szpecą nasze meble? Wystarczy odrobina cierpliwości i ta prosta metoda. Dzięki niej fronty twoich szafek znów będą wyglądać jak nowe. Pamiętaj, by zawsze najpierw przetestować opisane tutaj sposoby na niewidocznym fragmencie mebli. Dzięki temu unikniesz ewentualnych odbarwień, które mogą oszpecić meble.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z mebli?

Przechowywanie
Pod wpływem wilgoci oraz ciepła w meblach, szczególnie drewnianych, może wytworzyć się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Jest on bardzo uciążliwy i ostry. Bez trudu może przenieść się na ubrania. Co więcej, sprzyja on również powstawaniu grzyba w meblach. Pozbycie się go nie jest prostym zadaniem, jednak jest kilka sprawdzonych sposobów, by go wyeliminować. Oto one.
marker

Jak usunąć marker?

Środki czyszczące
Wypadki się zdarzają. Zwłaszcza, jeśli masz małe dziecko. Prędzej czy później dorwie w swoje rączki tak dobrze przecież ukrytego przez Ciebie markera i zacznie się zabawa. Marker na ścianie, na szafkach, na podłodze no i oczywiście na Twoim dziecku. Jak usunąć dzieło naszej pociechy z miejsc, od których jednak marker powinien trzymać się z daleka, dowiesz się czytając poniższy artykuł.