Jak usunąć plamy? Skuteczne domowe wybielacze

Środki czyszczące
Na twojej ulubionej bluzce czy spodnich pojawiła się brzydka plama i nie masz pomysłu, jak się jej pozbyć? Z uporczywymi zabrudzeniami pomogą ci się rozprawić sprawdzone, domowe środki. Działaj szybko i sięgnij po mąkę ziemniaczaną, amoniak, boraks, orzechy indyjskie, żółtko, glicerynę, olej sezamowy, sodę oczyszczoną, wodę utlenioną czy ocet spirytusowy. Poniżej znajdziesz dokładne wskazówki, jak je zastosować.

Jak skutecznie pozbyć się rdzy ze sztućców?

Środki czyszczące
Polerowałaś sztućce i zauważyłaś, że na ich powierzchni pojawiły się plamy z rdzy? Nie załamuj rąk, tylko działaj. Istnieje co najmniej kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się mało estetycznego problemu. Dopasuj tylko środek czyszczący do surowca, z którego zostały wykonane sztućce. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak działać krok po kroku. Zastosuj się do nich, a twoje sztućce znów będą prezentowały się pięknie.

Jak uratować zafarbowane ubrania? Sprawdzone sposoby

Pranie
Zapomniałaś dokładnie posortować przed praniem ubrania i kolorowa skarpetka nadała białym bluzkom zupełnie nowy odcień albo niefrasobliwie wrzuciłaś do pralki dopiero co kupione jeansy i nie wiesz, jak pozbyć się widocznych odbarwień, które po sobie zostawiły? Nie przejmuj się wpadką - bo może zdarzyć się każdemu - tylko działaj od razu. Istnieje co najmniej kilka skutecznych metod, dzięki którym ubrania powrócą do dawnej formy i odzyskają właściwy kolor. Podpowiemy, jak sprytnie wykorzystać w tym celu zarówno gotowe, jak i te mniej konwencjonalne środki, takie jak sok z cytryny, proszek do pieczenia, skorupki jaj, a nawet liście laurowe.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Usuwanie plam
Rodzice małych dzieci lub właściciele zwierząt wiedzą, że czasem może stać się wypadek, a na twoim materacu pojawi się plama z moczu. Jak sobie z tym poradzić? Nie trzeba wymieniać materaca na nowy, wystarczy zastosować naszą sprawdzona metodę, która pomoże pozbyć się plam i sprawi, że materac będzie jak nowy.
klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam

Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.

soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące

Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.

dywan czyszczenie

3 domowe sposoby na czysty dywan

Środki czyszczące
Każdy posiadacz dywanu, wie jak trudno jest go utrzymać w czystości. Stosowanie chemicznych środków do czyszczenia i odświeżania dywanów może podrażniać nie tylko skórę, ale i błony śluzowe. Dzisiaj mamy dla ciebie alternatywę. Oto trzy receptury, dzięki którym dywan będzie czysty i odświeżony. Do przygotowania tych środków potrzebujesz kilku produktów, które z pewnością znajdują się w twoim domu.
Żółte plamy z potu

Jak usunąć żółte plamy z potu?

Usuwanie plam

Usuwanie plam z potu nie jest łatwe, ale jest możliwe. Ubrania, a w szczególności ubrania białe zaczną robić się żółte czy to z biegiem czasu, czy w kontakcie materiału z potem. Kiedy ubrania staną się żółte, zwyczajne pranie nie usunie plam, tak więc będziesz musiała zastosować inne techniki. Poniżej znajdziesz domowe sposoby na usuwanie żółtych plam z ubrań: