Niezwykłe zastosowania kredy

Usuwanie plam
Kreda często kojarzy się ze szkolną tablicą i pisanie nią jest jej najpopularniejszym użyciem. Okazuje się, że jest również wykorzystywana w przemyśle oraz w kosmetyce. Ponadto ma wiele innych, czasem zaskakujących zastosowań; sprawdza się w domu, w ogrodzie, a nawet w warsztacie. Jakie ma jeszcze właściwości? W jaki sposób można ją wykorzystać? Po co trzymać ją razem z narzędziami? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.

Jak szybko i skutecznie posprzątać kuchnię?

Sprzątanie kuchni
Domowe porządki nie należą do przyjemności, a największą zmorą jest gruntowne sprzątanie kuchni. Gromadzący się w zakamarkach piekarnika tłuszcz i brud, kamień i osad w zlewie czy nalot na naczyniach umytych w zmywarce to tylko niektóre problemy, z którymi od czasu do czasu trzeba się rozprawić. A im rzadziej to robimy, tym dłużej trwają porządki. W jaki sposób usunąć uporczywy brud z kuchenki, zlewu czy mikrofalówki? Podpowiadamy sprawdzone metody, dzięki którym sprzątanie kuchni stanie się szybsze i łatwiejsze, a nasze urządzenia będą czyste i błyszczące.

Skrobia kukurydziana: Właściwości i zastosowania

Produkty Zbożowe
Skrobia kukurydziana to produkt, który zdecydowanie warto mieć w domu. Pozyskuje się ją z pręcików kolb kukurydzy i dlatego często jest mylona z mąką kukurydzianą. Większość osób kojarzy skrobię z naturalnym zagęszczaczem do zup i sosów, ale ta niepozorna substancja posiada wiele innych ciekawych zastosowań. Pomoże nam w porządkach, dobroczynnie wpłynie na urodę i złagodzi swędzenie po ukąszeniu owadów. Sprawdź, co zawiera skrobia i jak z niej korzystać.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam

Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Usuwanie plam
Rodzice małych dzieci lub właściciele zwierząt wiedzą, że czasem może stać się wypadek, a na twoim materacu pojawi się plama z moczu. Jak sobie z tym poradzić? Nie trzeba wymieniać materaca na nowy, wystarczy zastosować naszą sprawdzona metodę, która pomoże pozbyć się plam i sprawi, że materac będzie jak nowy.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

Sposoby na rdze

3 naturalne sposoby na pozbycie się rdzy z metalu

Środki czyszczące
Co mają ze sobą wspólnego keczup, limonka i ocet? Wszystkie one są doskonałym – i naturalnym – sposobem na pozbycie się rdzy. Dowiedz się, jak te produkty ze spiżarni mogą odnowić metalowe przedmioty i przywrócić im oryginalny blask. Plamki rdzy pojawiające się nagle na gładkiej powierzchni metalowych przedmiotów są naprawdę niemile widziane. Czy to na narzędziach ogrodowych, czy też na zlewie kuchennym, ten okropny pomarańczowy kolor mówi nam o tym, ze nasze ulubione przedmioty starzeją się i zaczynają wyglądać na brzydkie i brudne, nawet jeśli wcale takie nie są. O ile nie zawsze możemy przeciwdziałać powstawaniu tej częstej reakcji chemicznej powodowanej wilgocią, o tyle możemy naturalnie spróbować ją usunąć. Wypróbuj jednego z poniższych sposobów na usunięcie rdzy, a twoje metalowe przedmioty znów nabiorą blasku.
farbowanie włosów

Jak usunąć plamy z farby do włosów?

Usuwanie plam
Często zdarza się nam farbować włosy w domu. Dlatego też warto wiedzieć, jak pozbyć się plam z farby. Farba do włosów bardo szybko łapie kontakt z tkaninami pozostawiając na nich trudny do usunięcia ślad po sobie. W końcu to farba, czegoż innego się więc spodziewać. Farba do włosów ma za zadanie nie być łatwo-zmywalną, w końcu po coś te włosy farbujemy. Ciężko też więc jej się pozbyć z ubrań, ręczników, wykładziny czy dywanu. Po pierwsze więc, pamiętajmy żeby zawsze do farbowania używać starych ręczników, folii na plecy, starych ubrań i nigdy nie rozsiadaj się w fotelu czy na sofie, aby ich nie pobrudzić. Usiądź na taborecie w łazience, w kuchni czy w korytarzu - gdzieś, gdzie są płytki na podłodze. Ale jak już nam się coś zaplami nie panikujmy. Są na to sposoby.
plama z kleju

Jak usunąć plamy z kleju?

Środki czyszczące

Dość często zdarza nam się coś złamać albo oderwać. Wtedy sięgamy po klej jako najszybszy sposób naprawy. Klej towarzyszy nam także podczas wszelkiego rodzaju remontów i napraw. Pomaga nam pozbyć się z plam z naszych ubrań, mebli, dywanów. Sposób usuwania plamy z kleju jest zależny od rodzaju użytego kleju. Oto kilka sprawdzonych metod na pozbycie się plam z klejów różnych rodzajów.