Proszek do pieczenia na mrówki, mszyce, zażółcenia i trudne plamy

Nietypowe zastosowania
Proszek do pieczenia - jak zresztą sama jego nazwa wskazuje - wykazuje właściwości spulchniające i najczęściej wykorzystywany jest w kuchni przy okazji przyrządzania różnego rodzaju wypieków. Jednak warto po niego sięgać także w innych problematycznych sytuacjach, bo posiada cały szereg nietuzinkowych właściwości. Proszek do pieczenia skutecznie wypędzi mrówki i mszyce z ogrodu i szybko rozprawi się z karaluchami. Poza tym wyczyści na błysk pokryte pleśnią smugi. Sprawdzi się także w roli wybielacza czy odplamiacza i zażegna problem pożółkniętych firan oraz zabrudzonych kawą, herbatą czy rdzą ubrań. W jaki sposób użyć proszku do pieczenia w formie pułapki na owady, a jak wykorzystać w roli pasty do czyszczenia fug? Podpowiadamy.

Nietypowe zastosowania szarego mydła

Usuwanie plam
Szare mydło kojarzy się nam z reliktem przeszłości. Na szczęście wróciło do łask wraz z ideą stosowania naturalnych kosmetyków. Bez wątpienia jest najlepszym specyfikiem dla wrażliwej i dziecięcej skóry, bo nie wywołuje alergii. Warto jednak wiedzieć, że szare mydło można wykorzystać w bardzo nietypowy sposób. Dzięki nim pozbędziemy się szkodników na roślinach doniczkowych, wywabimy plamy czy złagodzimy objawy ukąszenia komarów. Mydło pomoże nam też w codziennych porządkach, a nawet podczas remontu. Poznaj nietypowe zastosowania szarego mydła.

Cynamon i jego zastosowania: Odstraszy mole i mrówki, wzmocni rośliny

Nietypowe zastosowania
O zaletach cynamonu powiedziano i napisano już wiele. Potrafi doskonale wzbogacić smak deserów, ciast czy pikantnych potraw, ale lista jego nietuzinkowych właściwości jest znacznie dłuższa. Pomoże między innymi odstraszyć z szafy wszędobylskie mole, złagodzić ból pojawiający się po ukąszeniach owadów, pozbyć się raz na zawsze mrówek z domu, usunąć pleśń z kwiatów doniczkowych czy wzmocnić uszkodzone pędy czy korzenie roślin ogrodowych bądź balkonowych. Jak zatem wykorzystać tę aromatyczną przyprawę w domu, mieszkaniu, ogrodzie, na balkonie czy jako składnik wspierającej odporność mikstury? Poniżej można znaleźć garść wskazówek i kilka informacji na temat nietuzinkowych zastosowań cynamonu.
klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam

Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.

pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

Jak usunąć plamy z oleju z kostki brukowej

Jak usunąć plamy z oleju z kostki brukowej

Usuwanie plam
Z twojego samochodu kapie olej? Jeżeli twoja nowo ułożona kostka brukowa pokryta jest tłustymi plamami, to nie wymienisz jej na nową. Olej wsiąka głęboko i trudno bo zmyć. Jednak i na to jest prosty sposób. Wystarczy do tego butelka Coca Coli. Z jej pomocą pozbędziesz się plam z oleju na kostce brukowej, betonie czy kamieniu. Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić przejdź dalej.
klej plamy

Jak usunąć plamy z kleju z plastiku?

Usuwanie plam
Kleje szybkoschnące są cyjanoakrylami, które znane z szybkości schnięcia i siły wiązania. Jeśli często używasz tego typu klejów, wiesz jak trzeba być szybkim podczas pracy z nimi. Niemniej, plamy z kleju są nieuniknione. Na szczęście istnieje kilka dobrym sposobów, aby taki klej usunąć. Znajdziesz je w dalszej części artykułu.
Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Usuwanie plam
Rodzice małych dzieci lub właściciele zwierząt wiedzą, że czasem może stać się wypadek, a na twoim materacu pojawi się plama z moczu. Jak sobie z tym poradzić? Nie trzeba wymieniać materaca na nowy, wystarczy zastosować naszą sprawdzona metodę, która pomoże pozbyć się plam i sprawi, że materac będzie jak nowy.
Plamy z wody na drewnie

Jak usunąć plamy z wody na drewnie - 3 sprawdzone sposoby

Nietypowe zastosowania
Nie bez powodu twoi rodzice zawsze przypominali o używaniu podkładek pod szklankę: woda i drewno są naturalnymi wrogami. Każdemu, kto chce rozwiązać problem śladów po mokrych szklankach na drewnie, może być trudno zacząć. Nie dlatego, że nie ma wystarczającej ilości informacji na ten temat, ale dlatego, że jest ich zbyt dużo. Skąd wiedzieć, która z wielu podawanych metod jest tą właściwą? My zdecydowaliśmy się podać szczegóły trzech sposobów, które według nas są najbardziej skuteczne. Być może będziesz musiała nieco poeksperymentować, zanim znajdziesz sposób, który działa w przypadku twojego problemu. Bądź cierpliwa i... powodzenia!