Jak usunąć plamy z dywanu za pomocą wody i mydła?

Usuwanie plam
Na twoim dywanie pojawiły się trudne plamy, a ty nie wiesz, jakim środkiem je wyczyścić, by nie uszkodzić dywanu? Jeśli tak, to ta metoda czyszczenia dywanu jest właśnie dla ciebie! Sprawdź, na czym polega.

Skuteczne sposoby na zachowanie śnieżnej bieli ubrań

Usuwanie plam
Po kilku miesiącach noszenia białej bluzki czy spodni trudno oczekiwać, by wciąż pozostawały śnieżnobiałe. Ich kolor ulega zmianie z powodu tłuszczu i potu, z jakimi mają styczność oraz z powodu prania z ubraniami w innych kolorach. Aby nasze ubrania wyglądały pięknie jak najdłużej, kupujemy drogie detergenty. Zawierają one środki wybielające, które sprawiają, że tkaniny stają się nawet bielsze niż były. Mamy wrażenie, że ubrania są czyste i w świetle ultrafioletowym rzeczywiście lśnią. Środki te zawierają jednak wiele składników, które mogą być bardzo niebezpieczne i między innymi prowadzić do reakcji alergicznych, wysypek i podrażnień w kontakcie ze skórą. Zanim sięgniesz po chemiczny wybielacz, zalecamy wypróbowanie bardziej bezpiecznych metod. Poniżej prezentujemy kilka z nich:

Jak usunąć trudne plamy z dywanu?

Usuwanie plam
Bez względu na to, jak bardzo dbasz o czystość w twoim domu, to różne losowe przypadki mogą powodować przebarwienia, które niszczą elementy dekoracji czy też meble. Nie ma nic bardziej irytującego, jak wielka, brzydka plama na twoim nowym dywanie. W tym poście postaram się udzielić ci cennych wskazówek, w jaki sposób pozbyć się różnego rodzaju plam przy pomocy środków, które prawdopodobnie masz we własnym domu.

1. Plamy z kawy i herbaty


Plamy z kawy lub herbaty bywają niezwykle trudne do usunięcia, jednak pozbycie się ich nie jest zadaniem niemożliwym. Większość plam po kawie pozostawia żółtawe zabarwienie, a jeśli odpowiednie kroki nie zostaną podjęte dość szybko, mogą okazać się bardzo trudne do usunięcia. Aby pozbyć się przebarwień powstałych w wyniku wylania kawy czy herbaty, wystarczy użyć octu zmieszanego z wodą, a następnie osuszyć. Można również wylać na plamę niewielką ilość piwa, a następnie przetrzeć wilgotną ściereczką aż zniknie. Pamiętaj, aby nie szorować dywanu, bo może to tylko powiększyć obszar przebarwień.

Przepis na domowy środek do czyszczenia dywanów oraz tapicerki

Środki czyszczące
Niemal każdy z nas boryka się z problemem uporczywych zanieczyszczeń na dywanie lub tapicerce ulubionego fotela. Plamy te z reguły są dość trudne do usunięcia, ponieważ często nie jesteśmy w stanie wyprać tapicerki bez użycia specjalnego odkurzacza piorącego, którego wypożyczenie jest dość kosztowne. Sprawę dodatkowo utrudnia obecność w domu czworonogów oraz małych dzieci. Jak wiadomo coraz więcej dzieciaków ma problem z alergiami, a kontakt z detergentem na pewno jest niewskazany.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące
Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.
plama z kleju

Jak usunąć plamy z kleju?

Środki czyszczące
Dość często zdarza nam się coś złamać albo oderwać. Wtedy sięgamy po klej jako najszybszy sposób naprawy. Klej towarzyszy nam także podczas wszelkiego rodzaju remontów, napraw. Nieodłącznie towarzyszą mu plamy na naszych ubraniach, meblach, dywanach. Sposób usuwania plamy z kleju jest zależny od rodzaju użytego kleju. Oto kilka sprawdzonych metod na pozbycie się plam z klejów różnych rodzajów.
Białe buty

Jak czyścić białe buty?

Usuwanie plam
Przede wszystkim musisz wiedzieć jedno, że białe buty nigdy nie będą tak białe jak w dniu, w którym je kupiłeś. Osoby decydujące się na zakup takiego obuwia muszą liczyć się z wieloma trudnościami, jakie się wiążą z utrzymaniem takiego obuwia w dobrym stanie. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem białych butów i liczysz się z trudnościami z nimi związanymi przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się jak czyścić białe buty naturalnymi sposobami.
żywica

Jak usunąć plamy z żywicy?

Usuwanie plam
Często przyjemne rzeczy, takie jak spacer po lesie, piknik czy praca w ogrodzie mogą zmienić się w koszmar, gdy zauważymy na naszych ubraniach plamy z żywicy. Wymaga to nieco wysiłku, ale z czasem plamy te można usunąć. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak usunąć plamy z żywicy ze swoich ubrań.
Żółte plamy z potu

Jak usunąć żółte plamy z potu?

Usuwanie plam
Usuwanie plam z potu nie jest łatwe, ale jest możliwe. Ubrania, a w szczególności ubrania białe zaczną robić się żółte czy to z biegiem czasu, czy w kontakcie materiału z potem. Kiedy ubrania staną się żółte, zwyczajne pranie nie usunie plam, tak więc będziesz musiała zastosować inne techniki. Poniżej znajdziesz domowe sposoby na usuwanie żółtych plam z ubrań: