Jak usunąć plamy po kawie?

Usuwanie plam
Kawa - choć doskonała w smaku, aromatyczna i pobudzająca do działania - posiada jedną zasadniczą wadę. Często pozostawia po sobie mało estetyczne i od razu rzucające się w oczy plamy. Co zrobić, gdy ślady po naszym ulubionym napoju pozostały na naszej sukience, świątecznym obrusie czy dywanie? Najlepiej działać od razu, jeszcze zanim plamy zdążą zaschnąć i sięgnąć po sodę oczyszczoną, ocet, żółtko jaja czy sól kuchenną. Podpowiemy ci, jak ich użyć.

Jak usunąć plamy z wosku, stearyny czy parafiny?

Usuwanie plam
Nic tak nie wzmacnia świątecznej atmosfery jak efektowne świece rozstawione pomiędzy apetycznymi, rozkosznie pachnącymi potrawami. Niestety, dobry nastrój może prysnąć wraz z nieoczekiwanym pojawieniem się na twoim obrusie plamy z wosku, stearyny czy parafiny. Podpowiemy ci, jak dzięki kilku sprawdzonym i jednocześnie banalnie prostym trikom pozbyć się niechcianych zabrudzeń i przywrócić dawny blask serwetom, odzieży czy wykładzinie.

Oryginalne zastosowania płynu do naczyń

Nietypowe zastosowania
Płyn do naczyń to z pewnością jeden z najstarszych i najpopularniejszych środków czyszczących. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do mycia naczyń, jednak okazuje się, że doskonale sprawdza się również w innych czynnościach. Czy wiedziałeś, że z pomocą płynu do naczyń możesz pozbyć się chwastów lub usunąć plamy z kosmetyków i kredek? Ten popularny produkt ma jeszcze szereg zaskakujących zastosowań, o których wielu z nas nie ma pojęcia! Przedstawiamy te najciekawsze i najbardziej praktyczne.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń
Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
dywan czyszczenie

3 domowe sposoby na czysty dywan

Środki czyszczące
Każdy posiadacz dywanu, wie jak trudno jest go utrzymać w czystości. Stosowanie chemicznych środków do czyszczenia i odświeżania dywanów może podrażniać nie tylko skórę, ale i błony śluzowe. Dzisiaj mamy dla ciebie alternatywę. Oto trzy receptury, dzięki którym dywan będzie czysty i odświeżony. Do przygotowania tych środków potrzebujesz kilku produktów, które z pewnością znajdują się w twoim domu.
soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące
Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.
Plamy na butach z soli

Jak oczyścić buty z soli?

Usuwanie plam

Buty skórzane, zamszowe lub z eko-skóry łatwo mogą ulec zniszczeniu przez okres zimowy poprzez sól, która się osadza na butach. Kilka produktów do czyszczenia obuwia usuwa plamy z soli bardzo skutecznie, ale często zawierają one składniki które nie są przyjazne ani dla obuwia, ani dla środowiska. Zamiast takich produktów, użyj łagodnego środka, który usunie plamy z soli w naturalny sposób.

plama z kleju

Jak usunąć plamy z kleju?

Środki czyszczące
Dość często zdarza nam się coś złamać albo oderwać. Wtedy sięgamy po klej jako najszybszy sposób naprawy. Klej towarzyszy nam także podczas wszelkiego rodzaju remontów, napraw. Nieodłącznie towarzyszą mu plamy na naszych ubraniach, meblach, dywanach. Sposób usuwania plamy z kleju jest zależny od rodzaju użytego kleju. Oto kilka sprawdzonych metod na pozbycie się plam z klejów różnych rodzajów.
klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam
Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.