10 oryginalnych zastosowań folii aluminiowej

Nietypowe zastosowania
Jest prawie w każdym domu. Choć przeznaczona głównie do pakowania i przechowywania żywności, może znacznie ułatwić wykonywanie popularnych, lecz nie zawsze prostych, czynności. Wiedziałeś, że folia aluminiowa może wyczyścić srebro i naostrzyć nożyczki? To tylko niektóre z jej oryginalnych i zarazem bardzo praktycznych zastosowań, a ma ich naprawdę sporo! Oto dziesięć najpopularniejszych.

Jak czyścić buty i usunąć z nich plamy?

Środki czyszczące
Jeśli chcesz, aby twoje buty służyły ci przez wiele lat, musisz odpowiednio o nie dbać. Na szczęście, nie musisz wydawać dużej ilości pieniędzy na specjalne produkty pielęgnacyjne. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku sztuczkach, które sprawią, że twoje buty będą wyglądały jak nowe. Usuwanie plam z zamszowych butów Jeśli zauważysz świeże, tłuste plamy na swoich zamszowych butach, posyp je talkiem lub skrobią kukurydzianą. Wchłoną brud i po 4-5 godzinach będziesz mógł zapomnieć o nieefektownych śladach. W przypadku brązowego zamszu najlepiej użyć do tego celu kawy. Wybielanie podeszwy Nie jest żadną tajemnicą, że pasta do zębów idealnie nadaje się do wybielania podeszwy butów. Wystarczy wycisnąć ją na starą szczoteczkę do zębów i wetrzeć w nią. Pasta musi być biała i nie powinna zawierać żadnych kolorowych dodatków.

Naturalne alternatywy dla prania na sucho

Pranie
Bardzo zabrudzona odzież często wymaga zastosowania specjalnych środków, bo zwykłe pranie, czyli załadowanie do pralki i dodanie proszku, płynu lub kapsułek, w tym przypadku nie wystarczy. Konieczne może okazać się zastosowanie bardziej inwazyjnych sposobów, jakim jest na przykład czyszczenie na sucho. Metoda ta posiada jednak wady i zalety. Z pewnością jest bardzo skuteczna. Z drugiej strony jednak wymaga użycia bardzo silnych środków chemicznych, co oznacza, że nie jest do końca bezpieczna. Na szczęście możemy skorzystać z kilku naturalnych alternatyw, które pomogą nam usunąć uporczywe zabrudzenia z naszych ubrań.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
żywica

Jak usunąć plamy z żywicy?

Usuwanie plam
Często przyjemne rzeczy, takie jak spacer po lesie, piknik czy praca w ogrodzie mogą zmienić się w koszmar, gdy zauważymy na naszych ubraniach plamy z żywicy. Wymaga to nieco wysiłku, ale z czasem plamy te można usunąć. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak usunąć plamy z żywicy ze swoich ubrań.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń
Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.
klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam
Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.
plama z kleju

Jak usunąć plamy z kleju?

Środki czyszczące
Dość często zdarza nam się coś złamać albo oderwać. Wtedy sięgamy po klej jako najszybszy sposób naprawy. Klej towarzyszy nam także podczas wszelkiego rodzaju remontów, napraw. Nieodłącznie towarzyszą mu plamy na naszych ubraniach, meblach, dywanach. Sposób usuwania plamy z kleju jest zależny od rodzaju użytego kleju. Oto kilka sprawdzonych metod na pozbycie się plam z klejów różnych rodzajów.
soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące
Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.
Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Usuwanie plam
Rodzice małych dzieci lub właściciele zwierząt wiedzą, że czasem może stać się wypadek, a na twoim materacu pojawi się plama z moczu. Jak sobie z tym poradzić? Nie trzeba wymieniać materaca na nowy, wystarczy zastosować naszą sprawdzona metodę, która pomoże pozbyć się plam i sprawi, że materac będzie jak nowy.