Jak usunąć plamy z kosmetyków?

Nietypowe zastosowania
Plamy z kosmetyków to jedne z najtrudniej zmywalnych plam. Przyzna to każda kobieta, która kiedykolwiek próbowała je usunąć. Te świeże czasami udaje się zmyć tylko wodą, ale z zaschniętymi bywa ciężej. Jak uratować ulubioną bluzkę lub ręcznik, gdy zostały zaplamione podkładem? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.

Jak i w czym najlepiej prać pościel?

Pranie
Kupując nową pościel często kierujemy się przede wszystkim względami wizerunkowymi i zwracamy uwagę głównie na jej kolor i fason, bagatelizując gatunek materiału, z jakiego jest wykonana i pomijając informacje producenta zamieszczone na metce. A to poważny błąd. To właśnie tam znajdziemy dokładną instrukcję dotyczącą optymalnego sposobu prania i przechowywania naszej pościeli, dzięki czemu będzie służyła nam przez długie miesiące, zachowa pięknie, żywe kolory, a my śpiąc w niej zapewnimy sobie komfortowy odpoczynek. Jak osiągnąć w tym względzie pełen sukces? Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo dbać o pościel.

Jak dbać o drewniane akcesoria kuchenne?

Środki czyszczące
Moda na wykorzystywanie w kuchni sztućców czy naczyń wykonanych z drewna nie traci na sile. Ba, przeżywa swoją kolejną młodość i trudno się tej słabości dziwić. Tego rodzaju akcesoria są nie tylko wyjątkowo praktyczne, ale jednocześnie nie powodują zarysowań na innych (zwłaszcza teflonowych powierzchniach) w trakcie ich użytkownika. Poza długą listą zalet, jednym mankamentem jest utrzymanie ich w czystości. Zadanie to do łatwych nie należy, zwłaszcza, że źle reagują na nadmierną wilgoć, silne środki czyszczące czy wysoką temperaturę. Poniżej znajdziecie kilka pomocnych wskazówek, które pomogą w odpowiedni sposób je pielęgnować.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
żywica

Jak usunąć plamy z żywicy?

Usuwanie plam

Często przyjemne rzeczy, takie jak spacer po lesie, piknik czy praca w ogrodzie mogą zmienić się w koszmar, gdy zauważymy na naszych ubraniach plamy z żywicy. Wymaga to nieco wysiłku, ale z czasem plamy te można usunąć. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak usunąć plamy z żywicy ze swoich ubrań.

klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam

Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2270861&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

usuwanie rdzy

Jak usunąć plamy rdzy z ubrań?

Usuwanie plam

Następnym razem, gdy zauważysz na bluzce plamę z rdzy, nie rozpaczaj. Jest na to tani i łatwy sposób na skuteczne usunięcie plam z odzieży. Nie kosztuje praktycznie nic, gdyż wszystkie potrzebne składniki masz w kuchni. W dalszych krokach dowiesz się jak wywabić plamy.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2292348&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Usuwanie plam
Rodzice małych dzieci lub właściciele zwierząt wiedzą, że czasem może stać się wypadek, a na twoim materacu pojawi się plama z moczu. Jak sobie z tym poradzić? Nie trzeba wymieniać materaca na nowy, wystarczy zastosować naszą sprawdzona metodę, która pomoże pozbyć się plam i sprawi, że materac będzie jak nowy.
Żółte plamy z potu

Jak usunąć żółte plamy z potu?

Usuwanie plam

Usuwanie plam z potu nie jest łatwe, ale jest możliwe. Ubrania, a w szczególności ubrania białe zaczną robić się żółte czy to z biegiem czasu, czy w kontakcie materiału z potem. Kiedy ubrania staną się żółte, zwyczajne pranie nie usunie plam, tak więc będziesz musiała zastosować inne techniki. Poniżej znajdziesz domowe sposoby na usuwanie żółtych plam z ubrań:

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2374766&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

farbowanie włosów

Jak usunąć plamy z farby do włosów?

Usuwanie plam
Często zdarza się nam farbować włosy w domu. Dlatego też warto wiedzieć, jak pozbyć się plam z farby. Farba do włosów bardo szybko łapie kontakt z tkaninami pozostawiając na nich trudny do usunięcia ślad po sobie. W końcu to farba, czegoż innego się więc spodziewać. Farba do włosów ma za zadanie nie być łatwo-zmywalną, w końcu po coś te włosy farbujemy. Ciężko też więc jej się pozbyć z ubrań, ręczników, wykładziny czy dywanu. Po pierwsze więc, pamiętajmy żeby zawsze do farbowania używać starych ręczników, folii na plecy, starych ubrań i nigdy nie rozsiadaj się w fotelu czy na sofie, aby ich nie pobrudzić. Usiądź na taborecie w łazience, w kuchni czy w korytarzu - gdzieś, gdzie są płytki na podłodze. Ale jak już nam się coś zaplami nie panikujmy. Są na to sposoby.