praktyki

Jak zachowywać się na praktykach studenckich i absolwenckich?

Praktyki, Staże i Przygotowanie Zawodowe
Absolwenci szkół wyższych szukający zatrudnienia często zaczynają od praktyk. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zdobyć doświadczenie w zawodzie i dodatkowe referencje. Praktyki przygotowują i szkolą nowicjuszy w zawodzie. Praktyki są szansą na dla wielu osób. Po ich odbyciu mogą one dostać stałą, dochodową pracę w renomowanej firmie. Studenci traktują praktyki jako inwestycję w przyszłość. Cenią sobie przede wszystkim zdobyte doświadczenie i nowe kontakty w branży.
pierwsza praca ;)

Jak poradzić sobie w pierwszej pracy?

Przetrwanie w Pracy
Pierwsze praca zarobkowa to zawsze spory stres, ale i podekscytowanie. Nie wiemy czego można się spodziewać, obawiamy się nowego środowiska i nowych ludzi. Nie jesteśmy pewni, czy poradzimy sobie z powierzonym i zadaniami, a jednocześnie marzymy o sukcesach i awansach. Jak sobie poradzić z tym pierwszym stresem i śmiało wkroczyć w świat pracy zawodowej?
praca na wakacje

Jak znaleźć pracę na wakacje?

Pierwsza praca
Wakacje to czas wolny od szkoły, a tym samym okazja do wakacyjnego zarobku. Poniższy artykuł podpowiada jak zabrać się za poszukiwanie pracy wakacyjnej. Jest on skierowany zwłaszcza do starszych nastolatków.
zawody

Jaki zawód wybrać?

Problemy w Szkole
Niektórzy ludzie wiedzą co chcą robić w przyszłości już od dzieciństwa. Pozostała część nie ma już tego szczęścia. Jaki zawód wybrać? Jaki będzie najodpowiedniejszy właśnie dla mnie? Poniższy artykuł zawiera wskazówki i rady co należy zrobić, aby odpowiedzieć na te trudne pytania.
staż, staz, stażysta, staż absolwencki

Jak dostać się na staż?

Rozwój Kariery Zawodowej
Świeżo upieczony absolwent szkoły średniej lub wyższej zazwyczaj żyje wizją, że dyplom, jaki uzyskał na koniec nauki, otworzy mu drzwi do kariery. Pełen zapału i wiary w swoje możliwości wysyła do wybranych przez siebie firm aplikacje, licząc na szybki odzew potencjalnych pracodawców. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna. W czasach, w których dyplom uczelni jest powszechnie dostępny dla szerokiego grona ludzi, ukończenie nawet najlepszej szkoły wyższej okazuje się być niewystarczające, żeby wyróżnić nas z grona innych osób starających się o pracę. Dla pracodawcy najważniejsze jest jedno – DOŚWIADCZENIE. Co zrobić, jeśli jedynym doświadczeniem, jakim możemy się pochwalić, są praktyki studenckie? Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas ubieganie się o staż w firmie, której działalność pokrywa się z naszym wykształceniem i umiejętnościami.
praca po studiach, praca dla absolwent, praca dla absolwentów

Jak znaleźć pracę po studiach?

Znalezienie Pracy
Każdy absolwent wyższej uczelni w dniu otrzymania dyplomu myśli, że świat stoi przed nim otworem. Jednak gdy tylko opuści uczelniane mury przekonuje się, że rynek pełen jest bezrobotnych magistrów i inżynierów, a wyższe wykształcenie nie stanowi gwarancji zatrudnienia. Co zrobić, żeby znaleźć pracę po studiach? To pytanie zadaje sobie co roku kilkaset tysięcy młodych ludzi. Oto kilka porad, które mogą pomóc ci odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości.
pomysł

Jak się przekwalifikować?

Znalezienie Pracy
Jeżeli zostałeś niedawno zwolniony i wszyscy przekonują cię, że nie ma zbyt wielu miejsc pracy w danym zawodzie, przekwalifikowanie się może być dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Wiele osób korzysta całe życie z raz nabytych umiejętności, jednak, kiedy nie ma pracy warto spróbować poszerzyć swoje kwalifikacje i nauczyć się czegoś nowego, lub spróbować wykorzystać posiadaną wiedzę w zupełnie innej dziedzinie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą ułatwić ci przekwalifikowanie się.