Jak wyczyścić pralkę

Jak wyczyścić pralkę

Pranie
Pralka w dzisiejszych czasach jest obowiązkowym wyposażeniem każdego domu. Nie wyobrażamy sobie, że mogło by jej zabraknąć. Aby pralka służyła ci jak najdłużej, musisz o nią odpowiednio zadbać. Kamień i osady powstające w trakcie prania mogą przyczynić się do awarii i w rezultacie skrócić czas przez jaki będzie ci służyła. Jak więc odpowiednio wyczyścić pralkę? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Jak usunąć plamy z atramentu

Jak usunąć plamy z atramentu

Usuwanie plam
Plamy z atramentu są zmorą każdego. Szczególnie na jasnych i delikatnych tkaninach. Usunięcie ich w całości graniczy z cudem. Chemiczne odplamiacze mogą spowodować uszkodzenie tkaniny, a w najlepszym przypadku pozostawić “rozlane” plamy, które są co prawda jaśniejsze, ale dalej widoczne. Wypróbuj więc nasz domowy sposób na pozbycie się plam.
Jak zrobić domowy wybielacz w pisaku

Jak zrobić domowy wybielacz w pisaku

Usuwanie plam
Wybielacz w sztyfcie to przydatny gadżet, który może uratować twoją białą kreację na ważnym spotkaniu albo przyjęciu. Zamiast kupować kolejne drogie i szybko wysychające, gotowe produkty,, możesz przygotować taki sam w domu. Z pewnością wyjdzie o wiele taniej, a przygotowanie jest niezwykle proste.
Śpiwór

Jak wyprać zapleśniały śpiwór?

Pranie
Zostawiłaś śpiwór w przyczepie kempingowej na zimę i teraz śmierdzi stęchlizną a pleśń pojawiła się w środku? Może przechowywałaś w piwnicy, która podmokła a w śpiworze narosła pleśń. Martwisz się jak pozbędziesz się zapachu pleśni i białego nalotu? Może powinnaś wyrzucić śpiwór? Poczekaj, jest jeszcze nadzieja na uratowanie śpiwora. Poczytaj poniżej.
Jak czyścić irchę?

Jak czyścić irchę?

Usuwanie plam
Masz kurtkę, kamizelkę czy buty z irchy a może chcesz wyczyścić ściereczkę do karoserii? Jeśli masz problem z czyszczeniem irchy przeczytaj poniższą instrukcję.
biały biustonosz

Jak wybielić stanik?

Pranie

Białe ubrania szczególnie ciężko utrzymać w czystości – wiecie o co mi chodzi. Widać na nich dosłownie wszystko, wszystkie plamy i pozostałości po nich. Białe rzeczy też z czasem robią się szare i nieładne. Szczególnie białe staniki tracą swoją biel jako, że mają ciągle styczność z naszymi oliwkami, balsamami, dezodorantami i perfumami. Jak zatem poradzić sobie z poszarzałym biustonoszem bez używania środka wybielającego? Jest na to rada.

Firanka z organzy

Jak prać firanki z organzy?

Pranie

Organza jest materiałem przejrzystym, tkanym z przędzy jedwabnej, może być też tkana z bawełny oraz włókien syntetycznych takich jak nylon czy poliester. Ze względu na swoją wytrzymałość i wszechstronność szyte z niej są firanki, suknie ślubne i wieczorowe oraz torebki. Dostępna w wielu kolorach i wykończeniach organza potrzebuje specjalnej troski, aby cały czas wyglądać czysto. Niezależnie, czy Twoja organza zrobiona jest z włókien syntetycznych czy naturalnych, do czyszczenia jej należy używać delikatnego detergentu, aby zapobiec zniszczeniu czy zużyciu. Przy właściwej pielęgnacji można długo zachować ładny wygląd tkaniny.

dym z papierosów

Jak pozbyć się zapachu tytoniu z ubrań?

Pranie
Jeśli w Twoim domu mieszkają palacze, nie obce są Ci ubrania i rzeczy przesiąknięte zapachem tytoniu. Jak szybko pozbyć się drażniącego odoru nie psując przy tym ubrań?
robienie prania

Jak prać ekonomicznie?

Pranie
Stosujmy się ściśle do zaleceń producentów środków do prania i nie używajmy ich więcej, niż trzeba. Z badań wynika, że Polacy znacznie przekraczają podane przez producentów dawki. Tymczasem nadmiar proszku wcale nie ma wpływu na efekt prania. Należałoby natomiast włączyć dodatkowe płukanie, aby usunąć detergent z pranych rzeczy. Czytajmy więc opisy na opakowaniach i oszczędzajmy nie tylko środki piorące, ale także wodę i energię elektryczną.
Co zrobić żeby pralka nie śmierdziała

Co zrobić żeby pralka nie śmierdziała?

Środki czyszczące
Jaki jest sens robienia prania, jeśli po wyjęciu z pralki pachnie ono gorzej, niż zanim je do niej włożyliśmy? Żaden. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, żeby przywrócić świeżość nie tylko ubraniom, ale przede wszystkim pralce. Te triki pozwolą ci usunąć z niej brud i pleśń oraz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, który podczas prania przechodzi na ubrania.