Jak dbać o ręczniki, by były miękkie i pachnące?

Pranie
Czysty i miękki ręcznik umili wyjście z kąpieli nawet w zimowy dzień. Jednak nasze ręczniki nie zawsze wyglądają tak, jakby dopiero zostały kupione. Bywa, że stają się szorstkie, a nawet drapiące. Przyczyny mogą być różne, w tym ich niewłaściwe pranie. Podpowiadamy, co zrobić, by nasze ręczniki na długo pozostały miłe w dotyku i delikatne dla naszej skóry.

Proste triki, które ułatwią nam sprzątanie

Nietypowe zastosowania
Sprzątanie to nie taka łatwa sprawa, jakby się mogło wydawać, szczególnie jeśli mamy do czynienia z trudnymi plamami i zabrudzeniami. Jednak warto wiedzieć, że do usunięcia niektórych z nich wcale nie potrzebujemy silnych chemicznych preparatów. Z powodzeniem zastąpią je tanie środki. Wielu z nas znajdzie je w swoich kuchennych szafkach. Podpowiadamy, jak sprzątać tanio i skutecznie.

Jak nie zniszczyć ubrań podczas prania?

Pranie
Jak przeprowadzić próbę koloru, żeby nie narazić ubrań na zniszczenie podczas prania? Co wspólnego z miękkością wełnianych swetrów ma gliceryna albo piwo z głębszym odcieniem czerni? Dlaczego warto wrzucić do pralki piłeczkę tenisową, gdy pierzemy puchową kurtkę albo mieć pod ręką talk, gdy musimy wywabić plamę z oleju? Odpowiedzi na wszystkie postawione pytania znajdziesz poniżej. Dowiesz się też, jak najbezpieczniej oczyszczać sportową odzież i jakie składniki połączyć, żeby uzyskać bardzo skuteczne w działaniu domowe preparaty do prania.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

Jak wybielić ubrania

Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Pranie

Białe ubrania wyglądają pięknie, ale niestety po pewnym czasie tracą swój śnieżny blask. Szarzeją i pojawiają się na nich żółte plamy z potu. Żeby temu zapobiec, możesz oczywiście sięgnąć po wybielacz. Jest on jednak niebezpieczny nie tylko dla tkanin, ale i dla środowiska. Czy istnieje zatem jakiś bezpieczny sposób, by przywrócić ubraniom ich śnieżnobiały kolor? Oczywiście, że tak. Nawet kilka sposobów. Znajdziesz je w dalszej części porady.

Suszenie w suszarce

6 rzeczy, których nigdy nie należy suszyć w suszarce

Pranie
Wiedza to potęga, więc dowiedz się, czego nie można wkładać do suszarki. Dzięki temu nigdy nie zniszczysz swoich ulubionych ubrań.
klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam

Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.

kurtka zimowa

Jak prać kurtkę zimową?

Pranie
W okresie mrozu, lodu i śniegu, nie ma nic bardziej praktycznego komfortowego niż ciepła kurtka! Ale aby kurtka mogła przetrwać całą zimę, a może nawet kolejną, trzeba o nią odpowiednio dbać. Znalazłem dla ciebie kilka cennych wskazówek jak czyścić kurtkę zimową w domu, więc nie musisz tracić czasu, ani pieniędzy chodząc do pralni.
Jak usunąć plamy z atramentu

Jak usunąć plamy z atramentu

Usuwanie plam
Plamy z atramentu są zmorą każdego. Szczególnie na jasnych i delikatnych tkaninach. Usunięcie ich w całości graniczy z cudem. Chemiczne odplamiacze mogą spowodować uszkodzenie tkaniny, a w najlepszym przypadku pozostawić “rozlane” plamy, które są co prawda jaśniejsze, ale dalej widoczne. Wypróbuj więc nasz domowy sposób na pozbycie się plam.
miękkie ręczniki po praniu

Co zrobić, żeby ręczniki po praniu były miękkie?

Pranie
Lubisz owinąć się po kąpieli puszystym i miękkim ręcznikiem? Ja też. Niestety z czasem nawet najlepsze ręczniki stają się twarde i szorstkie. Jak przywrócić im dawną miękkość? Okazuje się, że jest na to sposób. I wcale nie jest to płyn do płukania tkanin. Ten może nawet zaszkodzić! Czym go zatem zastąpić, żeby osiągnąć pożądany efekt? Tego dowiesz się z dalszej części porady.