Jak usunąć plamy po różnego rodzaju kosmetykach?

Nietypowe zastosowania
Tusz, podkład, szminka czy cienie na odzieży? Wiele kobiet nie raz musiało zmierzyć się z takim problemem, ponieważ plamy z kosmetyków bez wątpienia należą do najczęstszych. Niestety, do usunięcia niektórych z nich zazwyczaj sam proszek nie wystarczy. Potrzebne będą inne specyfiki. Podpowiadamy, w jaki sposób usunąć plamy po popularnych kosmetykach.

Jak usunąć plamy? Skuteczne domowe wybielacze

Środki czyszczące
Na twojej ulubionej bluzce czy spodnich pojawiła się brzydka plama i nie masz pomysłu, jak się jej pozbyć? Z uporczywymi zabrudzeniami pomogą ci się rozprawić sprawdzone, domowe środki. Działaj szybko i sięgnij po mąkę ziemniaczaną, amoniak, boraks, orzechy indyjskie, żółtko, glicerynę, olej sezamowy, sodę oczyszczoną, wodę utlenioną czy ocet spirytusowy. Poniżej znajdziesz dokładne wskazówki, jak je zastosować.

Jak uratować zafarbowane ubrania? Sprawdzone sposoby

Pranie
Zapomniałaś dokładnie posortować przed praniem ubrania i kolorowa skarpetka nadała białym bluzkom zupełnie nowy odcień albo niefrasobliwie wrzuciłaś do pralki dopiero co kupione jeansy i nie wiesz, jak pozbyć się widocznych odbarwień, które po sobie zostawiły? Nie przejmuj się wpadką - bo może zdarzyć się każdemu - tylko działaj od razu. Istnieje co najmniej kilka skutecznych metod, dzięki którym ubrania powrócą do dawnej formy i odzyskają właściwy kolor. Podpowiemy, jak sprytnie wykorzystać w tym celu zarówno gotowe, jak i te mniej konwencjonalne środki, takie jak sok z cytryny, proszek do pieczenia, skorupki jaj, a nawet liście laurowe.
Jak wybielić ubrania

Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Pranie

Białe ubrania wyglądają pięknie, ale niestety po pewnym czasie tracą swój śnieżny blask. Szarzeją i pojawiają się na nich żółte plamy z potu. Żeby temu zapobiec, możesz oczywiście sięgnąć po wybielacz. Jest on jednak niebezpieczny nie tylko dla tkanin, ale i dla środowiska. Czy istnieje zatem jakiś bezpieczny sposób, by przywrócić ubraniom ich śnieżnobiały kolor? Oczywiście, że tak. Nawet kilka sposobów. Znajdziesz je w dalszej części porady.

białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam

Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.

Suszenie w suszarce

6 rzeczy, których nigdy nie należy suszyć w suszarce

Pranie
Wiedza to potęga, więc dowiedz się, czego nie można wkładać do suszarki. Dzięki temu nigdy nie zniszczysz swoich ulubionych ubrań.
Żółte plamy z potu

Jak usunąć żółte plamy z potu?

Usuwanie plam

Usuwanie plam z potu nie jest łatwe, ale jest możliwe. Ubrania, a w szczególności ubrania białe zaczną robić się żółte czy to z biegiem czasu, czy w kontakcie materiału z potem. Kiedy ubrania staną się żółte, zwyczajne pranie nie usunie plam, tak więc będziesz musiała zastosować inne techniki. Poniżej znajdziesz domowe sposoby na usuwanie żółtych plam z ubrań:

miękkie ręczniki po praniu

Co zrobić, żeby ręczniki po praniu były miękkie?

Pranie
Lubisz owinąć się po kąpieli puszystym i miękkim ręcznikiem? Ja też. Niestety z czasem nawet najlepsze ręczniki stają się twarde i szorstkie. Jak przywrócić im dawną miękkość? Okazuje się, że jest na to sposób. I wcale nie jest to płyn do płukania tkanin. Ten może nawet zaszkodzić! Czym go zatem zastąpić, żeby osiągnąć pożądany efekt? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
rozciąganie jeansów

Jak rozciągnąć jeansy?

Pranie
Gdy przytyjesz kilka kilogramów lub wypierzesz jeansy w gorącej wodzie, mogą nie leżeć na tobie tak jak powinny. Istnieje jednak sposób na to, by rozciągnąć skurczone spodnie i przywrócić je do dawnego rozmiaru. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się, jak to zrobić.