Jak wyczyścić bęben pralki?

Nietypowe zastosowania
Pralka automatyczna jest jednym z częściej wykorzystywanych urządzeń w domu. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób ubrania są idealnie czyste oraz przyjemnie pachną. Należy pamiętać, aby pralkę regularnie czyścić. W przeciwnym razie jej wydajność i skuteczność drastycznie się pogarszają: zgromadzony brud i pleśń powodują, że ubrania brzydko pachną, a osadzony na bębnie kamień skraca żywotność urządzenia. Aby wyczyścić bęben pralki nie musisz kupować drogich środków, wystarczy to, co masz pod ręką.

Co zrobić, żeby ręczniki po praniu były miękkie?

Pranie
Szorstkie i sztywne ręczniki to częsty efekt prania, nawet jeśli używamy płynów zmiękczających. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest pranie zbyt dużej liczby rzeczy jednocześnie lub za niska temperatura prania, która nie pozwala na właściwe rozpuszczenie, a następnie wypłukanie detergentów. W efekcie resztki proszku czy płynu osadzają się na włóknach, a ręczniki są nieprzyjemne w użytkowaniu – psują nasz komfort, a w dodatku mogą podrażniać skórę. Poznaj niezawodne sposoby, dzięki którym ręczniki po każdym praniu będą miękkie i miłe w dotyku.

Jak usunąć zapach potu z ubrań?

Środki czyszczące
Wysokie temperatury na zewnątrz powodują, że pocimy się intensywniej niż zwykle. Sam pot jest niemal bezwonny, jednak w kontakcie ze znajdującymi się na skórze bakteriami, może wydawać bardzo nieprzyjemną woń. Niekiedy dzieje się tak, że wkładając jakiś element garderoby, po krótkim czasie czuć nieprzyjemny zapach potu, ponieważ ubrania nim przesiąkły. Nie trzeba spisywać ich na straty, wystarczy posłużyć się łatwymi metodami, aby je skutecznie odświeżyć. Jak pozbyć się potu z ubrań?
klej usuwanie

Jak usunąć plamy z kleju super glue?

Usuwanie plam

Klej super glue jest świetny, lecz nie wtedy kiedy przypadkowo ląduje tam, gdzie nie trzeba. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu usuniesz klej. Nie będziesz zmuszony do wyrzucenia przedmiotu poplamionego klejem.

Suszenie w suszarce

6 rzeczy, których nigdy nie należy suszyć w suszarce

Pranie
Wiedza to potęga, więc dowiedz się, czego nie można wkładać do suszarki. Dzięki temu nigdy nie zniszczysz swoich ulubionych ubrań.
Jak wybielić ubrania

Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Pranie

Białe ubrania wyglądają pięknie, ale niestety po pewnym czasie tracą swój śnieżny blask. Szarzeją i pojawiają się na nich żółte plamy z potu. Żeby temu zapobiec, możesz oczywiście sięgnąć po wybielacz. Jest on jednak niebezpieczny nie tylko dla tkanin, ale i dla środowiska. Czy istnieje zatem jakiś bezpieczny sposób, by przywrócić ubraniom ich śnieżnobiały kolor? Oczywiście, że tak. Nawet kilka sposobów. Znajdziesz je w dalszej części porady.

białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

Jak zrobić domowy odplamiacz

Domowy odplamiacz, który usunie nawet stare i zaschnięte plamy

Pranie

Nie musisz inwestować w drogie i często nieskuteczne odplamiacze, by pozbyć się trudnych plam. To, czego potrzebujesz, na pewno masz już w swoim domu. Ten prosty w przygotowaniu środek wywabi plamy z wina, kawy, soku pomarańczowego, herbaty, sosu pomidorowego, sosu sojowego, moczu, krwi, błota, a nawet gumy do żucia! Zobacz, jak go zrobić.

skurczone ubrania

Jak rozciągnąć skurczone ubrania?

Pranie
Czy zdarzyło ci się wyprać jakąś rzecz w zbyt wysokiej temperaturze? Po jej wyschnięciu odkrywasz, że się skurczyła. Rwiesz włosy z głowy, jak mogłaś do tego dopuścić i jak to mogło się stać. Nie martw się, mamy sposób, dzięki któremu wróci uśmiech na twoją twarz, a skurczona rzecz wróci do swojego oryginalnego stanu.
dym papierosowy

Jak pozbyć się zapachu papierosów?

Środki czyszczące

„Znowu śmierdzisz fajami” - te słowa pewnie słyszysz często, gdy wracasz do domu z całonocnej imprezy. Można się przyzwyczaić do smaku papierosów, ale ich zapach utrzymujący się na ubraniach jest nie do zniesienia i większość z nas chce się go jak najszybciej pozbyć. Możesz śmiało rozpoznać palacza po zapachu jego ciuchów. Nie ma znaczenia, jakie papierosy pali: mocne, light, czy mentolowe, nie da się uniknąć przesiąknięcia ubrań zapachem papierosów. Najlepszym, co można zrobić to zamaskować ten przykry zapach. Poniżej znajdziesz wskazówki jak to zrobić.