Jak czyścić przypalone żelazko?

Środki czyszczące
Żelazko to jeden ze sprzętów domowych, którego używa się bardzo często. Wyprasowane ubrania, wolne od zagnieceń, wyglądają bardziej schludnie i elegancko. Niestety niejednej osobie z pewnością przytrafiło się przypalenie żelazka, przez co na jego stopie pozostał trudny do usunięcia osad. Taki sprzęt może z łatwością pobrudzić ubrania, warto więc jak najszybciej pozbyć się brudu z żelazka. Z usunięciem osadu świetnie poradzą sobie domowe, naturalne sposoby przy pomocy łatwo dostępnych produktów często używanych w kuchni. Jak czyścić przypalone żelazko, by go nie uszkodzić?

Najlepsze triki na prasowanie ubrań

Prasowanie
Prasowanie to jedna z najbardziej znienawidzonych domowych czynności. Sterty ubrań po praniu skutecznie zniechęcają do sięgnięcia po żelazko, co tylko… pogarsza sytuację. Jednocześnie gładkie i starannie wyprasowane ubrania to nasza wizytówka i niezbędny element eleganckiego czy biznesowego wizerunku. Sprawdź, w jaki sposób prasować szybciej, lepiej i wydajniej, a do tego w mniej męczący sposób. Kilka prostych trików sprawi, że ubrania będą gładkie, miękkie i przyjemne w dotyku.

Jak szybciej prasować ubrania?

Prasowanie
Według przeprowadzonych ankiet prasowanie to jeden z najbardziej znienawidzonych domowych obowiązków. Stos pogniecionych koszul, bluzek i sukienek niemal każdego wyprowadza z równowagi, a w efekcie zdarza się, że chodzimy w pomiętych ubraniach lub prasujemy najpotrzebniejszą rzecz tuż przed wyjściem z domu. Co zrobić, żeby prasowanie stało się przyjemniejszą, łatwiejszą, a przede wszystkim szybszą czynnością? Sprawdź najciekawsze sposoby.

Jak pozbyć się wyświeceń po prasowaniu? Sprytne sposoby

Prasowanie
Nie raz nie dwa ustawiamy żelazko na zbyt wysoką temperaturę i na naszych ubraniach pojawiają się brzydkie smugi, zwane potocznie wyświeceniami. Walka z nimi do prostych nie należy, bo bywa, że nie znikają nawet po wielokrotnym praniu. Podpowiadamy, jak pozbyć się dokuczliwego problemu, wykorzystując sprawdzone domowe środki, takie jak ocet spirytusowy, mięta, amoniak, czy czarna herbata. Cierpliwość i spryt popłaca!
wymięte ubranie

10 sposobów na prasowanie ubrań bez żelazka

Prasowanie

Bądźmy szczerzy. Czy ktoś naprawdę lubi prasować? Większość z nas odkłada tę czynność do ostatniej (naprawdę ostatniej) chwili. Jeśli ty też uważasz, że szkoda życia na zabawę z żelazkiem, z pewnością ucieszy cię informacja, że istnieje kilka całkiem skutecznych sposobów na wyprasowanie ubrań bez jego użycia. Przydadzą się one zarówno w domu, jak i w podróży.

Jak szybko wykrochmalić pościel, obrusy i serwetki

Jak szybko wykrochmalić pościel, obrusy i serwetki

Pranie
Nasze babcie, aby pościel i obrusy zawsze wyglądały nienagannie krochmaliły je, co zapewniało sztywność i odporność materiału na zagniecenia. Krochmalenie nie jest niestety prostym procesem. Trzeba odpowiednio znać proporcje składników i wiedzieć jak całość przeprowadzić. Jeżeli chcesz poznać prosty sposób na krochmalenie, to koniecznie przeczytaj dalszą część.
ubrania pachnące stęchlizną

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?

Środki czyszczące
Bardzo trudno pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań. Często nie znika on nawet po wypraniu i wysuszeniu. Zapach stęchlizny jest skutkiem długiego przechowywania ciuchów w zamkniętym, niewietrzonym pomieszczeniu. Stęchliznę może też wywołać chowanie do zamkniętej szafy wilgotnych ubrań. Zapach ten jest nie tylko krępujący, ale także bardzo nieprzyjemny. Poniżej znajdziesz wskazówki jak pozbyć się go z ubrań.
prasowanie

Jak prasować len?

Prasowanie
Lniane ubrania są idealnym rozwiązaniem na upalne dni. Naturalne włókna pozwalają skórze oddychać, przez co czujemy się lepiej, a nasze ciało nie grzeje się tak bardzo. Należy jednak pamiętać o prawidłowym dbaniu o tego typu rzeczy. Okazuje się, że jest bardzo proste. Wystarczy się dostosować do poniższych wskazówek.
domowy krochmal

Jak zrobić domowy krochmal do prasowania?

Prasowanie
Tracisz cierpliwość stojąc przy desce do prasowania. Denerwujesz się, że ubrania i pościel dalej są pomięte. Mimo twoich wysiłków, wciąż wyglądają na niewyprasowane. Śpieszymy ci na ratunek. Przygotuj krochmal do prania według zamieszczonego poniżej przepisu, a prasowanie nie sprawi ci już więcej problemów.
prasowanie koszuli

Jak wyprasować koszulę?

Prasowanie
Aby prawidłowo wyprasować koszulę należy wiedzieć jak to zrobić. Na szczęście bardzo łatwo się tego nauczyć. Poniżej znajdziesz wskazówki jak prawidłowo prasować koszulę, jeżeli się do nich zastosujesz już nigdy nie będziesz mieć problemu z pomiętą koszulą.