Jak zrobić twarz Mikołaja z metalowego wieszaka?

Święty Mikołaj
Poszukujesz sposobu udekorowania pokoju dziecięcego na święta lub praktycznego zajęcia dla swoich pociech? Mamy dla ciebie doskonały pomysł, a mianowicie wykonanie twarzy św. Mikołaja z przedmiotów znajdujących się w twoim domu. Mikołaja pomoże ci wykonać poniższa instrukcja.
prezenty z mikołajem

Jak zrobić świąteczne mikołaje do dekoracji prezentów?

Pakowanie Prezentów
Prezentem na święta może być nie tylko to co w środku, ale też samo opakowanie. Bo kogo nie ucieszyłaby paczuszka udekorowana ślicznym bożonarodzeniowym mikołajem? Zrobienie takiej figurki jest bardzo proste i nie wymaga dużego nakładu kosztów. Z łatwością przygotujesz cały zastęp takich świątecznych mikołajków i przyozdobisz nimi prezenty dla całej rodziny. Instrukcja krok po kroku poniżej.
prezenty na mikołajki

Jak zapakować słodycze na mikołajki?

Pomysły na Prezenty
Szukasz oryginalnego pomysłu na słodkie prezenty z okazji świąt i mikołajek? Te pełne słodyczy sanie zachwycą każdego, nawet najbardziej niegrzecznego urwisa. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak je zrobić. Konfiguracja smakołyków użytych do zbudowania sań jest oczywiście dowolna.
dzieci z Świętym Mikołajem

Jak rozmawiać z dzieckiem o Świętym Mikołaju?

Święty Mikołaj
Święty Mikołaj jest postrzegany jako legendarna albo jako baśniowa postać stworzona przez dorosłych na ich użytek, aby wpływać na zachowanie dzieci. Pomysł polega na tym, że Mikołaj widzi wszystkie dzieci i w zależności od ich zachowania może je nagrodzić wymarzonym prezentem lub przynieść rózgę (w przypadku jeśli ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia). Wytłumaczenie dziecku całej prawdy o Świętym Mikołaju jest łatwe, jeżeli wiemy jak to zrobić.
Święty Mikołaj

Jak przygotować się na przybycie Świętego Mikołaja?

Święty Mikołaj
Mikołaj to niezwykły człowiek. Poświęcił swoje życie osobiste, aby nieść radość i szczęście grzecznym dzieciom. Ale trzeba się przygotować na przyjęcie Mikołaja w domu. Może to być wspaniała okazja do ustalenia "złotych reguł" - do których nasze dzieci muszą się stosować, przez cały rok. Poniżej poczytaj jak przygotować się na wizytę Świętego Mikołaja w domu.
Przebranie/ kostium Mikołaja

Jak się przebrać za Świętego Mikołaja?

Święty Mikołaj
Święty Mikołaj jest symbolem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jednak jego strój nie zawsze był biało czerwony. W niektórych krajach, był to mężczyzna ubrany w długą suknię/szatę, przewiązaną futrem lub gałązkami jemioły.
Historia Świętego Mikołaja

Jak powiedzieć prawdę o Świętym Mikołaju?

Święty Mikołaj
Rozdający prezenty Mikołaj czasem może stać się problemem dla rodzin, których zarobki są niskie, a ich dzieci proszą Mikołaja o drogie prezenty. Nie spełniając prośby dziecka możemy sprawić, że będą rozczarowane, pomyślą, że Mikołaj nie docenił ich starań, ich dobrego zachowania albo, że zupełnie o nich zapomniał. Zadaniem rodzica jest wytłumaczenie dziecku znaczenia Świętego Mikołaja i tego, że tak naprawdę on żył bardzo dawno temu.
Mikołajki w pracy

Jak wybrać prezent na Mikołajki dla współpracownika?

Święty Mikołaj
Zbliżają się święta, a w twojej pracy organizowane są jak co roku Mikołajki? Pojawia się więc problem, co kupić osobie, którą wylosowałaś. Chcesz podarować coś, co dana osoba lubi, co ją zaskoczy, ale jednocześnie nie przekroczy wyznaczonej kwoty. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na prezent dla współpracownika.
skarpety na prezenty

Jak zrobić skarpety na prezenty?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Coraz częściej w naszych polskich domach spotyka się skarpety świąteczne na prezenty. Przywędrowały one do nas z Ameryki. Takie skarpety są tam bardzo popularne. Amerykanie wieszają je zazwyczaj nad kominkami lub na poręczach przy schodach. Jest to dobry sposób na ukrycie w nich prezentów. Z tego co obserwuję na co dzień, skarpety takie zdążyły już na dobre zadomowić się w naszych sklepach. Z roku na rok jest ich coraz więcej i mamy coraz większy ich wybór. Ale wcale nie musimy kupować skarpet, możemy je zrobić sami. Nie jest to trudne.
kartonowa torebka na prezenty

Jak zrobić kartonową torebkę na prezent?

Prezenty Bożonarodzeniowe
Wykonaj własnoręcznie torebkę na prezent. Idealnie nadaje się ona na drobne prezenty, takie jak słodycze, czy kosmetyki. Możesz przygotować torebki w dowolnych kolorach, tak aby zawsze pasowały do okazji. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak w prosty sposób wykonać torebkę na prezent.