Sposoby na czyste okna bez smug i kurzu

Mycie okien
Czyste i błyszczące okna to wizytówka każdego domu. Ich regularne mycie zagwarantuje nam też więcej światła, a nawet ciepła w mieszkaniu. Niestety jest to jeden z najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Mycie okien jest szczególnie trudne wiosną, kiedy musimy uporać się z tłustymi plamami z sadzy i dużą warstwą nagromadzonego kurzu. Jak ułatwić sobie to zadanie i co zrobić, by dłużej cieszyć się czystymi oknami bez smug?

Jak szybko i bez problemów umyć okna?

Środki czyszczące
Czas jesiennych porządków trwa w najlepsze. To najlepszy moment, żeby gruntownie odświeżyć mieszkanie. Podpowiadamy, jak szybko umyć okna i bez najmniejszych problemów pozbyć się tworzących na oknach smug. Dowiesz się, jak bardzo te czynności mogą ułatwić ci domowe środki przyrządzane na bazie alkoholu, octu czy boraksu oraz zwykła cebula i gliceryna czy stare gazety lub rajstopy.

Praktyczne zastosowania szczoteczki do zębów

Nietypowe zastosowania
Jeden niepozorny przyrząd, a jego rozliczne praktyczne zastosowania naprawdę zaskakują. O co chodzi? O szczoteczkę do zębów, którą możemy wykorzystać na różne sposoby w codziennych czynnościach, a w szczególności w sprzątaniu. Ona naprawdę ułatwia życie!
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

Sposób na smugi na lustrze

3 sposoby na smugi na lustrze

Mycie okien
Smugi na lustrze są częste nawet u najbardziej sumiennej pani domu. Czasami, mimo tego, że dokładnie je wyczyścisz, to nadal możesz zauważyć smugi w miejscach gdzie przed chwilą przecierałaś. Jednak nie poddawaj się, ponieważ lustro bez smug jest w zasięgu twojej ręki, jeśli tylko będziesz przestrzegać poniższych zasad.
mycie okien

Jak zrobić domowy płyn do mycia okien?

Mycie okien
Nasze babcie znały recepturę na niezawodny środek do mycia okien, zanim półki sklepowe zalały liczne płyny do szyb mniej lub bardziej znanych producentów. Co lepsze, żaden z tych babcinych sposobów nie był szkodliwy dla zdrowia, ani nie prowadził do różnego rodzaju alergii skórnych, z którymi tak często mamy do czynienia stosując sklepowe detergenty. Poniżej znajdziesz przepisy na 3 skuteczne płyny do mycia okien oraz wskazówki co zrobić, żeby okna pozostały czyste na dłużej.
sposoby żeby lustro nie parowało

Co zrobić żeby lustro nie parowało? 5 sprytnych sposobów

Sprzątanie łazienki
Zaparowane lustro może być frustrujące zwłaszcza wtedy, gdy się śpieszysz. Żeby nie marnować czasu na jego wycieranie, wypróbuj opisane tutaj sposoby. Pozwolą one zapobiec problemowi zanim się pojawi. Niektóre z nich działają na dłużej, inne trzeba powtarzać po kilku dniach. Mają jednak jedną wspólną cechę: skutecznie chronią lustro przed zaparowaniem.
farba na szkle

Jak usunąć farbę ze szkła?

Mycie okien
Podczas malowania okien lub drzwi, mimo zabezpieczenia taśmą malarską, przydarzy się pobrudzić farbą szybę. Nim zaczniesz usuwać farbę ze szkła. Usunięcie farby jest łatwiejsze niż myślisz. Oto jak to zrobić.
ocet w buteleczce

Jak w nietypowy sposób wykorzystać ocet?

Środki czyszczące
Znamy ocet pod postacią świetnego dodatku do dań, które nabierają zupełnie nowego smaku dzięki zastosowaniu wspomnianego specyfiku. Ale czy wiesz, że ocet ma szereg innych zastosowań? Może Ci pomóc w porządkach, w chorobie a nawet usunie plamy. Zapoznaj się z listą zastosowań octu.
zaparowane szyby w aucie

Prosty domowy sposób na zaparowane szyby w samochodzie

Porady dla Kierowcy
Zaparowane szyby w aucie dla wielu osób nie są żadnym problemem. Ale gdy śpieszysz się rano do pracy i każda minuta jest na wagę złota, możesz nie mieć czasu czekać, aż ogrzewanie w aucie załatwi sprawę. Czy nie lepiej zapobiegać, niż „leczyć”? Dzięki temu sprytnemu trikowi już nigdy nie będziesz mieć problemu z zaparowanymi szybami. Dlaczego? Bo nie dopuścisz do tego, żeby zaparowały. Zobacz jakie to proste.