Niezwykłe zastosowania folii aluminiowej

Sprzątanie kuchni
Folia aluminiowa należy do najbardziej przydatnych przedmiotów w kuchni. Najczęściej służy nam do przechowywania żywności, ułatwia pieczenie i gotowanie. Okazuje się jednak, że ma wiele innych ciekawych zastosowań, o których mało kto wie. Tymczasem folia pomoże w codziennych porządkach i domowych obowiązkach, przywróci dawny blask niektórym przedmiotom, ochroni rośliny przed szkodnikami, a żywność przed zbyt szybkim psuciem się. Sprawdź, jak korzystać z tego rewelacyjnego wynalazku.

Jak szybko i skutecznie posprzątać kuchnię?

Sprzątanie kuchni
Domowe porządki nie należą do przyjemności, a największą zmorą jest gruntowne sprzątanie kuchni. Gromadzący się w zakamarkach piekarnika tłuszcz i brud, kamień i osad w zlewie czy nalot na naczyniach umytych w zmywarce to tylko niektóre problemy, z którymi od czasu do czasu trzeba się rozprawić. A im rzadziej to robimy, tym dłużej trwają porządki. W jaki sposób usunąć uporczywy brud z kuchenki, zlewu czy mikrofalówki? Podpowiadamy sprawdzone metody, dzięki którym sprzątanie kuchni stanie się szybsze i łatwiejsze, a nasze urządzenia będą czyste i błyszczące.
Jak wyczyścić piekarnik?

Jak wyczyścić piekarnik?

Piekarniki
Ciasta, pieczenie, wykwintne dania. Do ich przygotowania często wymagany jest piekarnik. Każdy z nas wie, że łatwo w nim o zabrudzenia. Jak wyczyścić piekarnik? Jak czyści się piekarnik? Czym można czyścić piekarnik? Odpowiedź znajdziesz w naszej poradzie.
kuchnia indukcyjna

Jak oszczędzić na gotowaniu?

Kuchenki
Jeśli chcesz oszczędzić do kilkuset złotych rocznie i zadbać o środowisko- powinieneś skupić się na swojej kuchni. 3 łatwe kroki do oszczędności.
Czyszczenie piekarnika

Jak wyczyścić piekarnik?

Piekarniki
Czyszczenie piekarnika brzmi tak samo ekscytująco jak kanałowe leczenie zębów. To jedno z tych zadań, które odkładamy w nieskończoność, aż w końcu ociekający tłuszczem piekarnik zacznie nam przynosić wstyd. Utrzymując piekarnik w dobrym stanie, zmniejszasz ryzyko jego zapalenia się i występowania zapachu spalonego jedzenia za każdym razem kiedy podkręcasz temperaturę. Z pomocą kilku wskazówek i odrobiną fizycznego wysiłku uda ci się wyczyścić piekarnik w sposób przyjazny środowisku.

Urządzenia, które zużywają najwięcej energii

Piekarniki
Co miesiąc starasz się oszczędzać prąd, a i tak rachunki za energię spędzają ci sen z powiek? Z pewnością, któreś z urządzeń AGD lub RTV w twoim domu lub mieszkaniu pobiera zbyt dużą ilość energii. Jeśli chcesz zaoszczędzić na prądzie, postaraj się ograniczyć korzystanie przynajmniej z połowy sprzętów, które pobierają największe ilości energii w domu lub znajdź ich energooszczędne zamienniki. Które to urządzenia? Dziewięć tych najpopularniejszych przedstawiamy tutaj.