Lyon - co warto zwiedzić?

Atrakcje turystyczne
Mieszkańcy Lyonu są tak dumni ze swego miasta, że nie mają kompleksów wobec paryżan. Leżący u zbiegu dwóch dużych rzek, Saony i Rodanu, Lyon jest stolicą regionu Rodan-Alpy i trzecim co do wielkości miastem Francji. Z reguły kojarzy się z jedwabiem, marionetkami i wykwintną kuchnią. Mężczyźni kojarzą pewnie słynny klub piłkarski Olympique. Bez względu jednak na zainteresowania miasto urzeka rozmaitością, połączeniem starego i nowoczesnego. To miasto stworzone zarówno dla tradycjonalistów jak i dla goniących za modami.
Honfleur - wakacje

Wycieczka do Francji - co zwiedzić w Honfleur?

Atrakcje turystyczne
Niepowtarzalną aurę francuskiej portowej mieściny pokochali i uwiecznili na płótnach impresjoniści. Podczas podróżowania po północy Francji koniecznie zajrzyj do normandzkiego miasteczka, rozsławionego przez artystów. Uwiódł ich nostalgiczny klimat starego portu nad Atlantykiem i wąskie kolorowe kamieniczki o stromych dachach. Port i plaża to częste motywy obrazów Claude'a Moneta i Eugène'a Boudina. To oni stworzyli szkołę École de Honfleur, która stała się inspiracją dla wielu impresjonistów.

Co warto zobaczyć w Montpellier?

Francja
Jedyne w swoim rodzaju miasto zaskakuje niezwykłą architekturą. Budynki i osiedla projektowali słynni wizjonerzy sztuki. Południe Francji to nie tylko Cannes czy Saint Tropez. Region ten kryje mnóstwo turystycznych niespodzianek... Nieco oddalone od morza Montpellier to główne miasto Langwedocji, dla której charakterystyczne są bezkresne pola winogron. Ta urokliwa, choć mało znana okolica jest największym na świecie zagłębiem winiarstwa!

Co zobaczyć na północy Francji?

Atrakcje turystyczne
Na dźwięk słów Nord-Pas-de-Calais bohaterowie znanej francuskiej komedii wpadali w popłoch – zimny, odległy region pełen pijących piwo tajemniczych „Chitis”. Dopiero po pewnym czasie okazało się, że północ to świetne miejsce, o którym po prostu mało wiadomo. Są tu serdeczni ludzie i mnóstwo niefrancuskich atrakcji. Bo rzecz jest niewątpliwa – to bardziej Flandria niż Francja.
Disney Land

Jak uniknąć długich kolejek w Disneylandzie?

Europa
Disneyland to magiczne miejsce, ale cała magia znika, gdy musimy stać całymi godzinami w kolejce, aby dostać się na kolejne atrakcje. Spróbujemy Ci pomóc uniknąć kolejek i niepotrzebnego stresu. Zapamiętaj poniższe porady.
romantyczny weekend w Paryżu

Jak spędzić weekend w Paryżu?

Romantyczna podróż
Na poznanie tego miasta pewnie roku byłoby za mało. Ale nawet weekend wystarczy, by poczuć jego atmosferę. Ciepłe wieczory, możliwość zanurzenia się w wiosennej atmosferze, czynią maj najwspanialszą porą na zwiedzanie.