London eye

10 najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Londynu·

Anglia
Londyńskie Oko, Galeria Narodowa czy Londyńska Tower to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić w stolicy Wielkiej Brytanii. Londyn zachęca turystów ciekawą architekturą i bogactwem muzeów. Tylko w Londynie odkryjesz nowe oblicza sztuki, a historia sprzed tysięcy lat zbliży się do ciebie na wyciągnięcie ręki.
The Tower of London

Jak zwiedzać The Tower of London?

Zwiedzanie
Słynne londyńskie więzienie znajduje się na tzw. East End Londynu, jest to miejsce zaraz obok London Bridge, czyli słynnego londyńskiego mostu. Przepiękne Tower of London wyrasta na Tamizą, zostało zbudowane w 1078 roku przez Wiliama Zdobywcę. Poza królewskim więzieniem, znajduje się tam również królewska rezydencja, menażeria i miejsce przechowywania królewskich klejnotów koronnych, a także zbrojownia. Aby się tam dostać, najłatwiej jest wysiąść na stacji metra Tower Hill.
Londyn

Jak zwiedzić atrakcje w Londynie za darmo?

Anglia
Londyn jest drogim miastem pod względem wyżywienia i mieszkania, ale za to oferuje wiele różnych atrakcji zupełnie za darmo. Jeśli niebawem planujecie wycieczkę do Londynu, warto zapoznać się z poradami i zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca. Pieniądze, których nie wydacie na wstępy do muzeów i innych miejsc możecie zainwestować w przysmaki lub pamiątki z Londynu. Poniżej znajdziecie opis miejsc, które możecie zwiedzić w tym mieście całkowicie za darmo.