rodzina na wakacjach

Wakacje blisko natury - gdzie wybrać się z dzieckiem?

Polska
Kontakt z przyrodą, odkrywanie jej tajemnic, podpatrywanie życia zwierząt to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu z najmłodszymi. Nie tylko dlatego, że zabawy na łonie natury rozbudzają w dzieciach ciekawość i rozwijają wyobraźnię, ale też dlatego, że obserwując zwierzęta, maluchy uczą się szacunku do nich. Dzięki takim wycieczkom wzbogacamy wiedzę dzieciaków, budujemy zainteresowanie otaczającym nas światem. Wyprawa do minizoo czy ogrodu botanicznego może być wspaniałą przygodą. Oto miejsca, w których czeka na was mnóstwo atrakcji i gdzie ani dzieci, ani dorośli na pewno nie będą się nudzić.
Łódź

Co robić latem w Łodzi?

Polska
Lato to czas, który warto spędzić aktywnie. A ponieważ trudno spędzić całe na zagranicznych wyjazdach, warto rozejrzeć się za atrakcjami z lokalnego podwórka. Jeśli mieszkasz w Łodzi lub w okolicach, na pewno zainteresują cię pomysły na czas wolny w tym mieście. Listę różnorodnych propozycji znajdziesz poniżej.
Ciechocinek

Co warto zobaczyć w Ciechocinku?

Polska
Masz ochotę na relaks oraz specjalistyczne zabiegi zdrowotne? Wybierz się do słynnego polskiego uzdrowiska. Z powodu znajdujących się tutaj źródeł solanek Ciechocinek znany był już w XIX wieku. Legenda mówi, że nazwa miasta pochodzi od imion młodych zakochanych: Ciechu i Ciny. Jakich atrakcji możesz się spodziewać decydując się na pobyt w Ciechocinku?
Plaża nudystów

Jak się zachować na plaży nudystów?

Dobre maniery
Jeśli wybierasz się na plażę dla naturystów przygotuj się na to, że również będziesz musiał się rozebrać i pamiętaj, aby się na nikogo nie gapić i nie wpatrywać w intymne miejsca innych. Plaża nudystów to nie jest zoo, do którego się przychodzi oglądać egzotyczne zwierzęta. Może ci się wydawać, że ludzie rozbierają się tu po to, aby wzbudzić w sobie pożądanie, jednak tak nie jest. Każdy tu ma prawo do prywatności, którą ty musisz uszanować. Jeśli byłeś w jakimś kraju muzułmańskim to powinieneś to rozumieć. Muzułmanie traktują kobiety z Zachodu jak prostytutki, gdyż noszą krótkie spódniczki, odsłaniają ramiona i ... na plaży pokazują się w bikini. Dla ciebie bikini to norma a dla nich normą są stroje kąpielowe zasłaniające włosy i całe ciało, aż po palce stóp. Oni traktują nas jak najgorszych lubieżników, ale czy tak jest? Oczywiście, że nie. To, że kobieta ma dekolt, nie oznacza, że każdy ma się w niego wpatrywać. To, że ma strój kąpielowy, nie znaczy, że należy za nią biegać i robić jej zdjęcia. To jest jej ciało a ty nie masz prawa naruszać jej prywatności. Tak samo jest właśnie na plaży dla nudystów. Mają oni prawo się rozebrać (takie samo prawo zresztą jak i ty), jednak nie mogą naruszać prywatności innych poprzez gapienie się, zaczepianie czy fotografowanie. Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś na plaży nudystów oto kilka porad:
Jura Krakowsko-Częstochowska

Jak zorganizować zwiedzanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej?

Weekendowe
Jura Krakowsko-Częstochowska to bardzo ciekawy i zróżnicowany teren, na którym można znaleźć wiele ciekawostek przyrodniczych i historycznych. Poniżej znajdziesz kilka najciekawszych propozycji, co warto zobaczyć podczas zwiedzania Jury.
Pieniny

Co warto zobaczyć w Pieninach?

Polska
Wybierasz się na weekend w Pieniny i chcesz zaplanować sobie czas, aby go maksymalnie wykorzystać? Poniżej przedstawiam najważniejsze atrakcje, które trzeba zobaczyć podczas pobytu w tych pięknych górach.
Płock

Co warto zobaczyć w Płocku?

Polska
Płock jest książęcym miastem położonym nad Wisłą w Kotlinie Kłodzkiej (Mazowsze). Miasto w XI wieku było stolicą państwa polskiego, aktualnie liczy już 1000 lat (!). Płock urzeka swoją malowniczością; piękne krajobrazy stromego brzegu Wisły połączonego z miastem, niewielkie uliczki o ciepłej atmosferze, zachwycające kościoły i Zamek Książęcy. Niewątpliwie, miejsce warte zwiedzenia. Co warto zwiedzić w Płocku, jeśli planujemy odwiedzić miasto w weekend lub zamierzamy wybrać się na wakacje? Poniżej przedstawiamy zabytki i atrakcje turystyczne wspomnianego miasta książęcego.
skansen w Łowiczu

Co zwiedzić w Łowiczu?

Polska
Łowicz, niewielkie miasto położone w województwie łódzkim nad Bzurą, znamy przede wszystkich ze słynnych dżemów. Co niektórzy kojarzą jakieś elementy folkloru łowickiego i na tym zwykle nasza wiedza się kończy. A szkoda, ponieważ miasto posiada kilka ciekawych, wartych obejrzenia obiektów. Poniżej postaram się zwrócić uwagę na kilka z nich.
wczasy w Bieszczadach

Co robić w Bieszczadach?

Krajoznawcze
Według wszystkich prognoz w tym roku lato będzie suche i upalne. To dobra wiadomość dla każdego planującego wczasy w Polsce. Szczególnie dobre prognozy są dla rejonu południowo-wschodniej Polski, co za tym idzie - zastanówmy się jak spędzić wczasy w Bieszczadach.
aktywny weekend

10 pomysłów na aktywny weekend

Weekendowe
Na co dzień brakuje ci czasu na aktywność fizyczną? Na pewno znasz to uczucie: spędziłaś dzień bardzo aktywnie, a czujesz się superwypoczęta. Naładuj baterie w weekend! Wybierz jeden ze sportów i działaj. Istnieje wiele sposobów na aktywne spędzanie czasu. Poniżej znajdziesz wskazówki, które podpowiedzą ci jak to zrobić.