Wakacje w Rzymie

Wakacje we Włoszech - dlaczego Rzym?

Atrakcje turystyczne
To jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Zwłaszcza wiosną, gdy świeża zieleń ozdabia jego ulice, a powietrze pachnie kwiatami. Na zwiedzenie wszystkiego, co należałoby w Rzymie zobaczyć, nawet miesiąc wydaje się za mało. Jednak będąc w Wiecznym Mieście, choćby kilka dni, można już poczuć jego niepowtarzalną atmosferę i obejrzeć najsławniejsze zabytki starożytności i renesansu. To miasto przyjaciel, salon, ale wróg podczas deszczu lub wtedy, kiedy wieje scirocco.
Val di Fiemme

Prawdziwy raj dla narciarzy - Val di Fiemme

Zwiedzanie
Do Val di Fiemme, malowniczej doliny w Dolomitach, położonej w północno-wschodniej części włoskiego regionu Trentino, przyjeżdżają rzesze narciarzy. Dolina rozciąga się na długości 35 km wzdłuż linii łączącej Val di Fassa i Val di Cembra. Kojarzy się ze sportowymi rozgrywkami – tu medale w skokach narciarskich zdobywali Adam Małysz i Kamil Stoch, tu odbywa się Tour de Ski, w którym błyszczy Justyna Kowalczyk.
Palermo

Co zwiedzić w Palermo?

Włochy
Witamy w Palermo, stolicy Sycylii, miasta znanego na całym świecie ze swojej historii i pysznego jedzenia. Palermo jest miejscem, w którym można spędzić kilka dni i się nie nudzić – leży ono w pięknej, pagórkowatej okolicy, tętni życiem i jest pełne wspaniałych, historycznych budowli. Znajdziesz tu również wiele znanych na całym świecie restauracji, które przygotowują swoje potrawy z najświeższych i najlepszej jakości produktów.