Jak dbać o drewniane akcesoria kuchenne?

Środki czyszczące
Moda na wykorzystywanie w kuchni sztućców czy naczyń wykonanych z drewna nie traci na sile. Ba, przeżywa swoją kolejną młodość i trudno się tej słabości dziwić. Tego rodzaju akcesoria są nie tylko wyjątkowo praktyczne, ale jednocześnie nie powodują zarysowań na innych (zwłaszcza teflonowych powierzchniach) w trakcie ich użytkownika. Poza długą listą zalet, jedynym mankamentem jest utrzymanie ich w czystości. Zadanie to do łatwych nie należy, zwłaszcza, że źle reagują na nadmierną wilgoć, silne środki czyszczące czy wysoką temperaturę. Poniżej znajdziecie kilka pomocnych wskazówek, które pomogą w odpowiedni sposób je pielęgnować.

Jak usunąć przykry zapach z plastikowych pojemników?

Mycie naczyń
Nie bez powodu plastikowe pojemniki robią w ostatnich latach furorę. Dzięki nim nie tylko możemy bez problemu przechowywać żywność, która znacznie dłużej zachowa świeżość, ale też przenieść lub przewieźć ją w bezpieczny sposób do pracy czy szkoły bez ryzyka, że coś nieoczekiwanie się z nich wyleje lub wycieknie. Co więcej, idealnie sprawdzają się też w podróży, a przecież wakacje tuż tuż. Podpowiadamy, jak dbać o nasze ulubione plastikowe naczynia tak, żeby nie pozostawał w nich szczególnie przykry naszym nozdrzom zapach i aby służyły nam spokojnie przez długie miesiące czy nawet lata.

Jak usunąć osad ze szklanek i kubków?

Narzędzia czyszczące
Jesteś miłośnikiem kawy lub herbaty i z niepokojem zauważyłaś, że na twojej szklance lub kubku pojawił się niechciany osad, którego trudno się pozbyć banalnymi metodami, czyli wodą połączoną z płynem do mycia naczyń? Postaw na bardziej sprytne sposoby i sięgnij po niezastąpione w kuchni sodę oczyszczoną, ocet, pastę do zębów lub wybielacz do prania z aktywnym tlenem. Twoje wysiłki z pewnością nie pójdą na marne i osiągniesz zamierzony cel. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.
Mycie w zmywarce

6 błędów, jakie prawdopodobnie popełniasz używając swojej zmywarki

Mycie naczyń
Około 75% gospodarstw domowych cieszy się posiadaniem zmywarki do naczyń. Dzięki temu mieszkańcy domu nie muszą spędzać kilku godzin tygodniowo, pochylając się nad zlewem. Mimo to istnieje wciąż mnóstwo nieporozumień dotyczących tego, jak najlepiej zmywać naczynia– niektóre z nich mogą zaskoczyć nawet najbardziej perfekcyjnych gospodarzy.
Jak czyścić garnki i patelnie

Jak w naturalny sposób wyczyścić garnki i patelnie?

Środki czyszczące
Chciałabym podzielić się z wami sposobem na wyczyszczenie garnków i patelni w naturalny sposób, więc być może nie będziesz musiała wyrzucać swoich naczyń. Czy ktoś jeszcze oprócz mnie bardziej żałuje tego, że musi szorować spaleniznę w garnku niż tego, że zmarnował jedzenie? Jeśli tak, to dla was właśnie pisze te słowa. Prawdę mówiąc, środki, które mam w domu są niezbyt pomocne w pozbywaniu się warstwy spalenizny z dna garnka, dlatego zaczęłam szukać czegoś, co będzie skuteczne, a jednocześnie nie będzie zawierać szkodliwych środków chemicznych. Znalazłam i oto, czym chciałabym się z wami podzielić.
mycie garnków

Jak uratować przypalony garnek?

Mycie naczyń

Taki wypadek przy pracy może się zdarzyć każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kucharzowi. Nie ma co załamywać rąk i spisywać garnka na straty. Jego wyczyszczenie jest możliwe, istnieje na to kilka niezawodnych sposobów. Musimy tylko pamiętać o tym, że niezależnie od tego, jak duża jest powierzchnia przypalenia i jak gruba warstwa jedzenia, które przywarło – nie wolno używać noża do zeskrobywania!

tabletki do zmywarki domowej roboty

Jak zrobić tabletki do zmywarki?

Środki czyszczące
Zmywarka do naczyń to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości, zwłaszcza dla tych, którzy nie przepadają za spędzaniem wolnego czasu z tłustym talerzem w jednej, a spienioną gąbką w drugiej ręce. Jednak zdarzają się też incydenty nieprzyjemne – gdy musimy kupić nowy zapas kosztownych tabletek do zmywarki. Okazuje się, że istnieje znacznie tańsze i bezpieczniejsze dla środowiska rozwiązanie – tabletki myjące domowej roboty. Przepis na nie znajdziesz poniżej.
zapach pojemniki

Jak pozbyć się zapachu z plastikowych pojemników?

Mycie naczyń
Plastikowe pojemniki są szczególnie przydatne, gdy chcesz wziąć przekąskę do pracy lub na wycieczkę. Problem pojawia się wtedy, gdy plastik zaczyna łapać nieprzyjemny zapach. Zapach, który utrzymuje się nawet po umyciu pojemnika. Oto kilka rozwiązań tego problemu.
lodówka - stal nierdzewna

Jak czyścić stal nierdzewną?

Mycie naczyń
Coraz częściej w naszych domach pojawiają się sprzęty ze stali nierdzewnej. Nie ma co się dziwić. Są naprawdę efektowne. Kupujemy więc lodówki, zlewozmywaki, stoły,chlebaki, miski, garnki, czajniki, szafy, szafki i inne akcesoria – a wszystko ze stali nierdzewnej. Ale niestety odbijają się na nich ślady po naszych palcach i widać bardzo, gdy jest ochlapana. Jak radzić sobie z czyszczeniem stali, aby zawsze była piękna i błyszcząca? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
zmywanie

Czego nie myć w zmywarce?

Zmywarki
Nie doceniasz tego, co masz, dopóki tego nie stracisz. Jeśli właśnie odkrywasz uroki płynące z posiadania w domu zmywarki do naczyń, żal byłoby nagle się rozczarować. Kluczem do satysfakcji ze zmywarki jest wiedza na temat tego, co można do niej włożyć, a co lepiej myć ręcznie. Umieszczenie w zmywarce niewłaściwych przedmiotów może zniszczyć je, sprawiając, że staną się bezużyteczne. Czarną listę rzeczy, których nie należy myć w zmywarce znajdziesz poniżej.