Jak wyczyścić przypalony garnek?

Mycie naczyń
Spalone dno garnka to problem, który powstaje w mgnieniu oka. Niestety, jego wyczyszczenie nie należy do najprostszych. Odruchowo ściągamy przypalone naczynie i zalewamy je wodą, jednak ten sposób nie zawsze się sprawdza - zwłaszcza w przypadku trudnych zabrudzeń. Na szczęście, nie musimy spisywać garnka na straty – istnieją proste metody dzięki którym udaje się przywrócić mu dawny blask. Jak wyczyścić przypalony garnek? Sprawdźmy.

Czym czyścić patelnie?

Mycie naczyń
Czyszczenie patelni to zmora wielu gotujących osób. Zaschnięty i przypalony tłuszcz zaczyna gromadzić się na spodzie, tworząc nieestetyczny i trudny do usunięcia osad. Kluczem do sukcesu jest regularne czyszczenie patelni, a także używanie odpowiednich akcesoriów kuchennych, które nie uszkadzają delikatnych powłok. Sprawdź, jakie są najskuteczniejsze metody na przypalone patelnie. Jak pozbyć się nagromadzonego tłuszczu za pomocą naturalnych i bezpiecznych środków?

Dziewięć produktów niezbędnych w kuchni

Sprzątanie kuchni
Utrzymanie porządku w kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań. Codzienne przyrządzanie posiłków dla całej rodziny sprawia, że piekarnik i kuchenka są brudne od tłuszczu i resztek żywności, w zlewie osiada kamień i rdza, a w lodówce mieszają się różnorodne zapachy. Dlatego podpowiadamy, jak szybko i ekologicznie uporać się z kuchennym bałaganem. Poznaj dziewięć produktów, dzięki którym kuchenne sprzęty, naczynia i podłoga będą lśnić czystością.
Mycie w zmywarce

6 błędów, jakie prawdopodobnie popełniasz używając swojej zmywarki

Mycie naczyń
Około 75% gospodarstw domowych cieszy się posiadaniem zmywarki do naczyń. Dzięki temu mieszkańcy domu nie muszą spędzać kilku godzin tygodniowo, pochylając się nad zlewem. Mimo to istnieje wciąż mnóstwo nieporozumień dotyczących tego, jak najlepiej zmywać naczynia– niektóre z nich mogą zaskoczyć nawet najbardziej perfekcyjnych gospodarzy.
zapach pojemniki

Jak pozbyć się zapachu z plastikowych pojemników?

Mycie naczyń
Plastikowe pojemniki są szczególnie przydatne, gdy chcesz wziąć przekąskę do pracy lub na wycieczkę. Problem pojawia się wtedy, gdy plastik zaczyna łapać nieprzyjemny zapach. Zapach, który utrzymuje się nawet po umyciu pojemnika. Oto kilka rozwiązań tego problemu.
Jak wyczyścić szklane wazony

5 szybkich sposobów na wyczyszczenie szklanych wazonów

Środki czyszczące
Często zdarza się, że na dnie wazonu osiada brud, którego trudno się pozbyć. To samo dotyczy szklanych pojemników kupowanych na targach staroci – na dole widać osad lub brud. Na szczęście istnieje kilka prostych metod, dzięki którym bez trudu wyczyścimy te trudno dostępne zakamarki. Oto one:
naczynia kuchenne

Jak usunąć brud i tłuszcz z naczyń kuchennych?

Sprzątanie kuchni
Codzienne używasz garnków do przygotowywania żywności. W którymś momencie zauważasz jakie są zabrudzone od tłuszczu i resztek jedzenia. Niestety większość dostępnych na rynku środków czyszczących zawiera wiele szkodliwych substancji, które mają wpływ na naszą skórę. Powodują reakcje alergiczne i inne problemy zdrowotne. Nie są też obojętne dla środowiska. Aby naczynia były czyste nie musisz wydawać dużo pieniędzy. Oto kilka sztuczek, by oczyścić przybory kuchenne naturalnie.
Jak wyczyścić plastikową deskę do krojenia?

Jak wyczyścić plastikową deskę do krojenia?

Mycie naczyń
Plastikowe deski do krojenia możemy znaleźć w niemal każdym domu. Podczas ich używania mogą niestety powstawać trudne do wyczyszczenia plamy, zarysowania i uszkodzenia, do których dostają się niebezpieczne bakterie i resztki jedzenia. Jak więc odpowiednio dbać o deski do krojenia i myć je, aby były nie tylko czyste ale i pozbawione niebezpiecznych zarazków?
tabletki do zmywarki domowej roboty

Jak zrobić tabletki do zmywarki?

Środki czyszczące
Zmywarka do naczyń to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości, zwłaszcza dla tych, którzy nie przepadają za spędzaniem wolnego czasu z tłustym talerzem w jednej, a spienioną gąbką w drugiej ręce. Jednak zdarzają się też incydenty nieprzyjemne – gdy musimy kupić nowy zapas kosztownych tabletek do zmywarki. Okazuje się, że istnieje znacznie tańsze i bezpieczniejsze dla środowiska rozwiązanie – tabletki myjące domowej roboty. Przepis na nie znajdziesz poniżej.
Jak wyczyścić posrebrzane sztućce

Jak wyczyścić posrebrzane sztućce

Mycie naczyń
Jeżeli masz pamiątkowe, posrebrzane sztućce, których nie używasz zbyt często, to możesz zauważyć na nich charakterystyczny nalot. Jak go usunąć? Możesz kupić gotowy środek do czyszczenia srebra, lub zastosować domową metodę. Dokładną instrukcję znajdziesz poniżej.