zdrowe dziecko

3 minerały ważne dla zdrowia dziecka

Dziecko a Zdrowie
Wapń pomaga dziecku rosnąć, cynk – jeść, a magnez – dobrze spać. Dziecięce menu trzeba więc komponować tak, by zawierało wszystkie te składniki. Właściwy poziom witamin i minerałów to warunek prawidłowego rozwoju dziecka. Tyle teoria, w praktyce wiele matek ma kłopot ze skomponowaniem dziecięcego menu. Specjaliści doradzają, by zadbać o różnorodność pokarmów i o to, by codzienny jadłospis dziecka zawierał produkty ze wszystkich grup spożywczych. W diecie malucha powinny się każdego dnia znaleźć: owoce, warzywa, produkty mleczne, produkty białkowe (mięso, drób, ryby, jaja) oraz zboża. Pomoże to zapewnić dziecku odpowiednią ilość potrzebnych składników.
wzrok dziecka

3 sposoby na dobry wzrok dziecka

Zdrowie noworodka
Chcesz, by w przyszłości twoje dziecko miało sokoli wzrok? Choć częściowo zależy to od czynników genetycznych, to masz bardzo duży wpływ na to, jak będzie widziało twoje dziecko. I to już od pierwszych dni jego życia! Poznaj trzy proste rady, jak na co dzień zadbać o małego obserwatora świata. Koniecznie zacznij stosować je już dziś, to naprawdę działa!
niemowlę ma refluks

Refluks u niemowlaka - objawy, leczenie

Zdrowie Niemowlaka
Kiedy niemowlę uporczywie płacze, może to być oznaką bolesnego refluksu. Refluks żołądkowo-przełykowy to częsta przypadłość u niemowląt. Zjawisko to występuje, gdy treść pokarmowa, zmieszana zwykle z kwasami żołądkowymi, cofa się z żołądka do przełyku na skutek niedomykania się zwieracza jego dolnej części i podrażnia ścianki przełyku. Bardzo ważne jest odpowiednio wczesne wykrycie przypadłości.
Przyjmowanie lekarstw

Jak podać dziecku lekarstwo?

Zdrowie Dziecka
Okres jesienny sprzyja niestety wielu infekcjom u dzieci. Doskonale wiemy jak niesmaczne mogą być lekarstwa, nawet te przeznaczone dla dzieci, które nie zawsze są słodkie i pachnące. Podawanie dziecku lekarstwa, choć brzmi to banalnie, może stać się wielkim problemem. Nawet jeżeli maluch już zdoła połknąć lek, często zdarza się, że za chwilę go zwraca, brudząc przy tym siebie, rodziców i wszystko wokół. Prawdopodobnie nic nie uprzyjemni dziecku połykania leków, ale zamieszczone poniżej wskazówki pomogą wam uniknąć niektórych problemów.
niemowlak

Jak przetrwać upał z niemowlakiem?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Niezależnie od tego, czy spędzasz lato głównie w budynku czy na zewnątrz, musisz pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu niemowlaka przed upałami. Nie ubieraj dziecka za bardzo, ponieważ może się nabawić wysypki, udaru lub poparzenia. Przegrzanie organizmu u malucha może również w niektórych przypadkach doprowadzić do tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Jest to zespół nagłego zgonu niemowląt. Charakteryzuje się nagłą śmiercią zdrowego dziecka podczas snu. Aby mieć pewność, że nasza pociecha dobrze zniesie upały, radzę dostosować się do poniższych wskazówek.
inhalator dziecięcy MissCarol

Jak zrobić inhalację dziecku?

Zdrowie Niemowlaka
Inhalacja to niezwykle istotny zabieg w walce z dziecięcym przeziębieniem, katarem, czy kaszlem. Nie tylko rozrzedza wydzielinę z nosa lub flegmę, ale jednocześnie udrożnia nos i ułatwia oddychanie. W przypadku małych dzieci najbezpieczniejsza jest inhalacja parą wodną. Należy jednak wiedzieć jak ją przeprowadzić. Niedostateczna ostrożność może bowiem skutkować poparzeniami. Oto jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzana inhalacja:
Dieta po ciąży

Jaka dieta po ciąży?

Odżywianie a ciąża
Najlepszą rzeczą, którą może zrobić kobieta, która właśnie została mamusią to zadbanie o zdrową dietę. Nawet, jeśli w szybkim tempie stracisz kilka kilogramów zaraz po urodzeniu to nie możesz zapominać o regularnym jedzeniu, które potrzebne jest zarówno tobie jak i twojemu maleństwu. Regularne jedzenie odżywczych pokarmów, bogatych w witaminy doda ci dużo energii, która jest niezbędna po nieprzespanych nocach. Karmiące mamy powinny przede wszystkim pamiętać, że to, co jedzą przedostaje się wraz z mlekiem do brzuszka ich dziecka. Jeśli dostarczasz mało składników odżywczych swojemu organizmowi tak samo mało dostaje dziecko, które w tych pierwszych miesiącach musi być odpowiednio dokarmiane dla prawidłowego rozwoju. W tym artykule mam dla ciebie klika porad dotyczących odpowiedniego żywienia po urodzeniu dziecka.

7 oznak, że dziecko cię kocha

Wychowanie Dziecka
Wszystkie dzieci kochają swoich rodziców bez względu na wszystko. Czasami zachowują się tak, jakby było zupełnie przeciwnie, jednak nie daj się zwieść. Jesteś dla nich ideałem i wzorem postępowania i tak już zostanie na zawsze. Małe dzieci nie rozumieją miłości oraz słów "kocham cię" jednak ich zachowanie mówi samo za siebie.

Jak zrobić masaż brzuszka noworodka?

Zdrowie Niemowlaka
Masaż brzuszka jest bardzo pomocny, gdy dziecko cierpi na bolesne kolki i ma wzdęcia. Pomaga on pozbyć się zbierających się w jelitach gazów, rozluźnia mięśnie i ułatwia trawienie. Masażu tego nie należy wykonywać bezpośrednio po karmieniu - należy wówczas odczekać około 30 minut. Należy pamiętać, aby nigdy nie robić masażów "na sucho", gdyż pocieranie skóry dziecka może być dla niego bolesne. Do zrobienia masażu konieczny jest olejek.
mleko następne

Jak wybrać mleko następne?

Żywienie Niemowlaka
Mieszanka oznaczona cyfrą „2” jest przeznaczona dla dzieci, które skończyły już pół roczku. Sprawdź, jak wybrać najlepszą i w jaki sposób ją podawać. Mleko następne piją maluchy od 6. do 12. miesiąca życia. Dzieci w tym wieku coraz więcej się ruszają, dlatego ich pokarm powinien być bardziej kaloryczny niż wcześniej. Smyk potrzebuje też większej dziennej dawki żelaza, białka, wapnia i witamin. Którą mieszankę wybrać? Ile podawać jej szkrabowi i jak często to robić? O czym pamiętać, przygotowując posiłek?