Te fakty na temat Wigilii mało kto zna

Tradycje Bożonarodzeniowe
Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Spędzamy go wówczas z rodziną, łamiąc się opłatkiem, kolędując i spożywając wspólnie wieczerzę. W Polsce kultywujemy wiele pięknych zwyczajów wigilijnych, ale mało kto wie, jakie są ich korzenie. Przedstawiamy fakty na temat Wigilii, o których mało kto wie.

Jak przedłużyć trwałość choinki?

Drzewa
Drzewko świąteczne to jeden z najpiękniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli decydujemy się na żywą choinkę, z pewnością pragniemy, by przetrwała jak najdłużej. Jednak, prawidłowe dbanie o drzewko świąteczne może okazać się wyzwaniem. Podpowiadamy zatem, co zrobić, by nasza choinka przetrwała nie tylko święta.

Jak dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia?

Choinka
Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, oznacza to, że większość Polaków zapewne rozpoczęła już przygotowania. Jak wiadomo z wieloletniego doświadczenia, świąteczne przygotowania mogą przyprawić o zawrót głowy. Podpowiadamy, jak zorganizować święta, by nie wpaść w niepotrzebne nerwy.
Słomkowa gwiazda

Jak zrobić gwiazdy ze słomy?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Słomiane dekoracje na choinkę wyglądają wyjątkowo zaś ich robienie jest kontynuacją starej tradycji. Gwiazdki czy inaczej - śnieżynki ze słomy są bardzo proste do zrobienia o czym możesz przekonać się poniżej.
bombka z szyszki

Jak zrobić ozdoby na choinkę z szyszek?

Choinka
Z szyszek można robić nie tylko jesienne, ale również i zimowe dekoracje. Moja dzisiejsza propozycja to przepiękne szyszkowe bombki, które wspaniale zaprezentują się na twoim bożonarodzeniowym drzewku. W końcu szyszki to przecież naturalna “ozdoba” drzew iglastych. Przeczytaj ten krótki artykuł i dowiedz się jak w prosty sposób zrobić taką szyszkową ozdobę choinkową. Jeśli masz dzieci, koniecznie zaproś je do współpracy!
bombka z materiału

Jak zrobić ozdoby choinkowe ze starego swetra?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Każdy z nas ma ulubiony sweter, który - choć już niezbyt wyjściowy - trzymamy gdzieś głęboko w szafie, bo po prostu żal go wyrzucić. I wcale nie musimy tego robić! Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia podarujmy naszemu ciuszkowi drugie życie. Wystarczy tylko przerobić go na oryginalne ozdoby choinkowe w rustykalnym stylu. A zajmie nam to raptem pięć minut. Sweter uratowany, porządek w szafie zrobiony, choinka ubrana. Same plusy!
ozdoby choinkowe DIY

Jak zrobić ozdoby choinkowe z kapsli - francuskie makaroniki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Małe kruche ciasteczka prosto z Paryża, zwane francuskimi makaronikami, to ostatnio prawdziwy hit. Wielu z nas nigdy nie spróbowało takich makaroników, ale na pewno niejeden raz zachwycaliśmy się ich zdjęciami. Niektóre wyglądają tak cudownie, że aż szkoda je jeść! Co ciekawe, zdobią one nie tylko nasze talerze. Pojawiła się np. biżuteria w ich kształcie. A co powiesz na to, by zrobić ozdobne makaroniki do powieszenia na choince? Do ich wykonania wykorzystasz niepotrzebne kapsle od butelek.
Ubieranie choinki

Jak ubrać choinkę w eleganckim stylu?

Choinka
Nie ma nic złego w tradycyjnym ubieraniu choinki, na której dzieci wieszają bez ładu i składu przeróżne bańki i dekoracje, gdzie światełka błyszczą różnokolorowymi barwami i na której znajduje się mnóstwo cukierków, czekoladek itd. Z czasem tak ubrana choinka może się jednak znudzić - nabiera nas ochota na elegancką, wytworną i perfekcyjną choinkę w każdym szczególe. Przeczytaj, co radzimy.
lody z papieru na choinkę

Jak zrobić ozdoby choinkowe – lody z papieru?

Choinka
Lody w zimie? Tak, ale tylko na choince i to wyłącznie te zrobione z papieru. Przygotowanie tych ozdób choinkowych sprawi radość nie tylko najmłodszym domownikom. Przy odrobinie twojej pomocy wasze świąteczne drzewko stanie się najsłodszym miejscem w całym domu. Jak zrobić takie papierowe lody dowiesz się z dalszej lektury.
Choinka Bożonarodzeniowa

Jak wybrać choinkę bożonarodzeniową?

Choinka
Tysiące choinek będących w sprzedaży powoduje, że ciężko jest się nam zdecydować na wybór tej jedynej. Aby wybór stał się łatwiejszy, poniżej przedstawiamy parę wskazówek jakie należy mieć na uwadze kupując drzewko bożonarodzeniowe.