Te fakty na temat Wigilii mało kto zna

Tradycje Bożonarodzeniowe
Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Spędzamy go wówczas z rodziną, łamiąc się opłatkiem, kolędując i spożywając wspólnie wieczerzę. W Polsce kultywujemy wiele pięknych zwyczajów wigilijnych, ale mało kto wie, jakie są ich korzenie. Przedstawiamy fakty na temat Wigilii, o których mało kto wie.

Jak przedłużyć trwałość choinki?

Drzewa
Drzewko świąteczne to jeden z najpiękniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli decydujemy się na żywą choinkę, z pewnością pragniemy, by przetrwała jak najdłużej. Jednak, prawidłowe dbanie o drzewko świąteczne może okazać się wyzwaniem. Podpowiadamy zatem, co zrobić, by nasza choinka przetrwała nie tylko święta.

Jak dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia?

Choinka
Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, oznacza to, że większość Polaków zapewne rozpoczęła już przygotowania. Jak wiadomo z wieloletniego doświadczenia, świąteczne przygotowania mogą przyprawić o zawrót głowy. Podpowiadamy, jak zorganizować święta, by nie wpaść w niepotrzebne nerwy.
Żuraw z papieru

Jak zrobić żurawia z papieru?

Origami
Żuraw z papieru jest znany wszystkim osobom interesującym się origami, jednak znają go również ci, którzy lubią robić ozdoby z papieru na choinkę. Jeśli nie wiesz jak go zrobić poniżej przedstawiam dokładną instrukcję krok po kroku wraz ze zdjęciami.
Łańcuch na choinkę

Jak zrobić łańcuch na choinkę - trzymające się za ręce ludziki?

Choinka
Jeśli chcesz zrobić ciekawy łańcuch na choinkę proponuję zrobienie łańcucha w kształcie dzieci trzymających się za rączki. Szablon znajdujący się poniżej wystarczy przerysować na kartkę, wyciąć i łańcuch gotowy!
Aniołek z szyszki

Jak zrobić aniołka z szyszki?

Choinka
Masz w planie samodzielne wykonywanie dekoracji bożonarodzeniowych? Jeśli tak na pewno zainteresuje cię moja propozycja na aniołka z szyszki. Jego zrobienie wcale nie jest skomplikowane i nie wymaga dużego wysiłku, ani specjalnych zdolności plastycznych. Nawet dzieci nie powinny mieć z nim kłopotów. Brokat sprawi, że wasze drzewko świąteczne będzie błyszczeć i zachwycać. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w jego wykonaniu.
Choinka Bożonarodzeniowa

Jak wybrać choinkę bożonarodzeniową?

Choinka
Tysiące choinek będących w sprzedaży powoduje, że ciężko jest się nam zdecydować na wybór tej jedynej. Aby wybór stał się łatwiejszy, poniżej przedstawiamy parę wskazówek jakie należy mieć na uwadze kupując drzewko bożonarodzeniowe.
dekoracje walentynkowe lub bożonarodzeniowe

Jak zrobić wiszące serduszka vintage?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Wiszące serduszka mogą ożywić zarówno bożonarodzeniową choinkę jak i walentynkowe przyjęcie. Serduszka te mogą w czasie świąt Bożego Narodzenia pełnić również taką funkcję jak jemioła. Jeśli zakochani staną pod taką dekoracją, będą musieli gorąco się pocałować. Przygotowanie takich ozdób nie jest wcale trudne. Wystarczy kilka obrazków aniołków, koraliki i sznurek. Poniżej znajdziesz wskazówki krok po kroku, jak wykonać wiszącą dekorację walentynkową.
Gwiazdki z papieru

Jak zrobić gwiazdkę z papieru?·

Choinka
Istnieje wiele różnych sposobów robienia gwiazdek z papieru. Ciężko powiedzieć, który ze sposobów jest najlepszy bo wszystkie są wspaniałe. Poniżej przedstawiam jeszcze jedną metodę robienia papierowych gwiazd.
Ozdoba na choinkę z papieru

Jak zrobić papierową ozdobę na choinkę?·

Choinka
Ozdoby na choinkę z papieru mogą wyglądać naprawdę wspaniale a ile jest radości i śmiechu podczas ich robienia! Poniżej przedstawiam prosty projekt dla dzieci i dorosłych na papierową ozdobę choinkową.