zasypka dla niemowląt

7 ciekawych zastosowań zasypki dla niemowląt

Nietypowe zastosowania
Istnieje bardzo wiele zastosowań zasypki dla niemowląt. Jest to wielofunkcyjny środek, który potrafi znacznie więcej niż tylko pielęgnować skórę naszego dziecka. Poznaj 7 ciekawych zastosowań zasypki, które pozwolą ci zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.
dziecięce kosmetyki

6 kosmetyków, które możesz pożyczyć od swojego dziecka

Kosmetyki dla Dzieci
Może to dlatego, że byłam zmęczoną mamą dwójki dzieci poniżej dwóch lat, która bierze co ma akurat pod ręką. W każdym razie odkryłam, że produkty dla niemowląt są nie tylko naturalne, ale również doskonale wpływają na moją skórę. Teraz, kiedy moje dzieci już dawno zapomniały o okresie niemowlęctwa, niektóre z tych produktów wciąż zajmują honorowe miejsce na mojej półce z kosmetykami.
Olejek z aloesu

Jak zrobić olejek aloesowy

Kosmetyki dla Pań
Olejek aloesowy ma wiele zalet. Można stosować go na skórę twarzy, włosy, blizny, poparzenia słoneczne i rozstępy. Możesz zrobić go w domu, ponieważ przygotowanie jest niezwykle proste i szybkie. Olejek jest idealny do stosowania na każdy rodzaj skóry. Suchą nawilży, pomoże zwalczyć trądzik, a także przyspieszy gojenie drobnych ran i złagodzi podrażnienia.
oliwa z oliwek

Jak nietypowo wykorzystać oliwę z oliwek?

Środki czyszczące
Oprócz wykorzystania jej na patelni czy w sałatkach mało kto wie, że oliwę możemy zastosować na wiele innych sposobów, które z kuchnią nie mają wiele wspólnego. Dzięki oliwie pozbędziesz się wielu problemów i wiele rzeczy sobie ułatwisz.
Skrobia ziemniaczana

Jak przygotować kąpiel w krochmalu?

Wysypki

Kąpiel w krochmalu to nic innego jak kąpiel z użyciem skrobi ziemniaczanej, która łagodzi podrażnienia skóry. Efekty to łagodzenie podrażnień skóry, łagodzenie uczucia swędzenia i pieczenia, mniejsza skłonność do wysuszania się skóry.

pasta do zębów domowej roboty

Jak zrobić pastę do zębów?

Kosmetyki dla Pań
Samodzielne zrobienie pasty do zębów jest bardzo proste. Przepis na tą pastę do zębów z pewnością przyda się osobom, które mają małe dzieci lub dla tych którzy ostatnio mieli zabieg fluorowania. Pasta do zębów z tego przepisu jest zupełnie nietoksyczna.
hormony w kosmetykach

Hormony w kosmetykach - na co uważać?

Kosmetyki dla Pań
Żadna kobieta nie zrezygnuje z kosmetyków. Warto jednak wiedzieć, co zawierają. Średnio w co trzecim kosmetyku znajduje się przynajmniej jeden składnik hormonopodobny – ostrzega BUND, Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Środowiska i Przyrody Niemiec, na swojej stronie internetowej. BUND przeanalizował skład ponad 60 tysięcy preparatów różnych producentów pod kątem obecności w nich 15 substancji uznanych przez UE za najbardziej szkodliwe. Choć ich wykorzystywanie jest dozwolone, nadmiar „zaburza czy endokrynnych” może zaszkodzić zdrowiu. Najpoważniejszym zarzutem jest nagminność ich stosowania. Badaniu poddano zarówno kosmetyki konwencjonalne, tj. zawierające składniki syntetyczne, jak i preparaty naturalne.

Jak powinna malować się dwunastolatka?

Makijaż
Jak dwunastolatka powinna się malować? Czy może już używać tuszu, kredki, eyelinera czy to jeszcze za wcześnie? A puder, cień do powiek? No i szminki i błyszczyki! Jest tego dużo, ale da się z tym uporać!
oznaczenia na kosmetykach

Jak odczytywać oznaczenia na kosmetykach?

Kosmetyki dla Pań
Znajomość tajemniczych znaczków na kosmetykach jest bardzo ważna – w końcu to substancje, które nakładamy na skórę. Oto krótki przewodnik po tym, co producenci rysują na ich opakowaniach.
Oliwka do ciała

Jak przygotować oliwkę do ciała?

Kosmetyki dla Pań
Od dawna wiemy, że oliwka wspaniale nawilża suchą skórę. Jednak oliwka oliwce nie równa. Jeśli chcemy zadbać o zdrowie naszej skóry to postarajmy się ją same przygotować. Poniżej znajdziesz przepis na oliwkę, która uelastyczni i odżywi twoją skórę.