Jak czyścić armaturę? Sposoby na łazienkę bez osadów i kamienia

Sprzątanie łazienki
Zakamienione baterie łazienkowe, umywalki z osadem i brudna kabina prysznicowa to zmora każdego z nas. Mimo wielu środków czystości dostępnych na rynku czasem trudno nam doprowadzić kłopotliwe miejsca do porządku. Jak czyścić armaturę w łazience? Podpowiadamy, co zrobić, żeby sprzątanie było proste, a efekt zostawał na dłużej. Warto używać naturalnych środków czystości, które są dostępne w każdym domu. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale też zapewnimy większe bezpieczeństwo małym dzieciom, które są szczególnie narażone na kontakt ze żrącymi środkami.

Kwasek cytrynowy: Usuwa kamień, nabłyszcza, czyści i pielęgnuje

Sprzątanie kuchni
Kwasek cytrynowy to nie tylko substancja spożywcza, ale też jeden z najpopularniejszych ekośrodków czyszczących. Kwasek usuwa kamień, nabłyszcza i czyści, ma właściwości antybakteryjne i grzybobójcze, zwalcza też pleśń. Pozostawia przyjemny zapach i w wielu sytuacjach jest świetną alternatywą dla octu. Pozyskuje się go z naturalnych kwasów występujących w owocach cytrusowych. Jest bezpieczny dla zdrowia. Czy znasz wszystkie jego zastosowania, które ułatwią ci codzienne porządki w kuchni i łazience, a w dodatku pomogą dbać o urodę?

Jak odświeżyć łazienkę? Sprawdzone sposoby

Sprzątanie łazienki
Święta to czas sprzyjający zmianom i postanowieniom. Również świąteczne porządki motywują nas do tego, by zmienić coś w domu. Jednym z pomieszczeń, które może wymagać odświeżenia, jest łazienka. Jeśli ty też myślisz o tym, żeby zmienić coś w swojej łazience, podpowiadamy kilka sprawdzonych trików.
zatkany zlew

4 domowe sposoby na zatkany zlew

Sprzątanie kuchni
Nie ma znaczenia czy jest to zlewozmywak czy umywalka w łazience, jeśli jest zatkany psuje cały nastój. Nie można umyć rąk, brudne naczynia wypełniają cały zlew. By odetkać zlew, dobrze jest wiedzieć, co jest prawdopodobną przyczyną zatkania odpływu. Czy są to resztki jedzenia czy włosy. Wszystko to tworzy niepenetrujące zatyczki do wody. Poznaj kilka domowych sposobów na odetkanie zatkanego odpływu.
rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.
soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące

Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.

plamy z plesni

Jak usunąć pleśń z silikonu w kabinie prysznicowej?

Sprzątanie łazienki

Silikon w kabinie prysznicowej to idealne miejsce do rozwoju pleśni, ponieważ gromadzi on wilgoć i znajduje się w ciemnym i ciepłym miejscu. Wilgoć w połączeniu z kiepską cyrkulacją powietrza często skutkuje rozwojem pleśni. Pozbycie się jej nie tylko sprawi, że w łazience będzie przyjemniej pod względem estetycznym, ale również pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Podpowiadamy, jak to zrobić. 

Czyszczenie płytek

Jak wyczyścić płytki na podłodze?

Sprzątanie łazienki

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu łazienkę najtrudniej utrzymać w czystości. Zwłaszcza na jasnych płytkach od razu widać brud, kurz i włosy. Stosowanie na przykład lakieru do włosów dodatkowo utrwala brud na podłodze. Jednak jeśli myślisz, że jedyny sposób na porządne wyczyszczenie płytek w łazience, to użycie żrących i toksycznych chemikaliów, jesteś w błędzie. Płytki na podłodze (a także na ścianach) wyczyścisz w bezpieczny i naturalny sposób. Dowiedz się, jak to zrobić we właściwej kolejności i jakiego domowego preparatu użyć, by osiągnąć zamierzony efekt.

zatkana ubikacja

Jak odetkać toaletę zapchaną papierem toaletowym?

Drobne Naprawy Domowe
Raz na jakiś czas zatka się nam toaleta. Nim sięgniesz po chemiczne środki wypróbuj ten prosty domowy sposób. Jeśli nie masz też odpowiednich narzędzi, sposób ten będzie doskonały. Oto on.
Czyszczenie toalety

Jak wyczyścić muszlę klozetową?

Środki czyszczące

Muszla klozetowa może być bardzo trudna do wyczyszczenia, szczególnie jeśli Twoja okolica zaopatrywana jest w wodę twardą, która gromadzi kamień wzdłuż powierzchni wody oraz w dolnej części brzegu muszli, w miejscu skąd woda wypływa. Jeśli nie czyści się zacieków regularnie, zamieniają się w totalnie sczerniałe miejsca. Istnieje wiele różnych środków czyszczących, które można nabyć, niektóre z nich są dosyć skuteczne, mimo to ich chemiczne pozostałości mogą być niebezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. Jednak nie ma powodów do paniki, ponieważ na wyposażeniu kuchni jest wiele składników, które pomogą Ci stworzyć potrzebne środki czyszczące.