Jak utrzymać łazienkę w czystości?

Sprzątanie łazienki
Zatkane odpływy, wilgoć, pleśń i osad z mydła na ściankach prysznica, czy muszla klozetowa, do której strach zajrzeć - utrzymanie łazienki w czystości nie jest wcale łatwym zadaniem i wymaga dużej ilości czasu i wysiłku, szczególnie kiedy nie robimy tego regularnie co 2-3 dni. Poniżej znajdziesz kilka sztuczek, które pomogą ci cieszyć się wspaniałym zapachem czystości i świeżości.

Jak pozbyć się pleśni z domu?

Środki czyszczące
Pleśń może nie tylko niekorzystnie wpłynąć na estetykę naszego domu, niszcząc podłogi i ściany, ale przede wszystkim stać się zagrożeniem dla zdrowia i wyjątkowo szkodliwie działać na nasze płuca. Zanim jednak użyjesz inwazyjnych metod i sięgniesz po silne, chemiczne środki, aby się jej pozbyć, wypróbuj naturalnej mikstury bazującej na olejku z drzewa herbacianego. Ten sposób z pewnością okaże się skuteczny w sytuacji, gdy pleśń dopiero pojawiła się na ścianie czy na podłodze.

Czym czyścić lustra?

Środki czyszczące
Lśniące czystością lustro to jednocześnie świetny element dekoracyjny, który poprawia estetykę pomieszczeń i dodaje im głębi oraz najlepsza wizytówka naszej łazienki. Niestety, nasze wysiłki i nieustanne polerowanie niweczy tworząca się przy każdej kąpieli para wodna, czy wykorzystywane przez nas do codziennej pielęgnacji kosmetyki - zwłaszcza lakier do włosów - które zostawiają po sobie mało efektowne ślady. Podpowiadamy, jak przy użyciu sprawdzonych, często dziecinnie prostych metod, można skutecznie pozbyć się zalegającego na lustrach kurzu, brudu i pozostałości po preparatach kosmetycznych. Z opresji wybawią nas ocet, spirytus salicylowy, herbaciany napar, pasta do zębów, czy... pianka do golenia. Dowiedz się, jak wykorzystać ich nietypowe zastosowania.
rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.
Usuwanie kamienia z toalety

Jak usunąć kamień z toalety?

Sprzątanie łazienki

Muszla toaletowa jest Twoim prywatnym tronem i powinna być utrzymywana w czystości przez cały czas. Znajdziesz poniżej kilka tanich i prostych wskazówek jak utrzymać toaletę świeżą i olśniewająco czystą przez cały czas.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2430725&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące

Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2260590&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

zatkany zlew

4 domowe sposoby na zatkany zlew

Sprzątanie kuchni
Nie ma znaczenia czy jest to zlewozmywak czy umywalka w łazience, jeśli jest zatkany psuje cały nastój. Nie można umyć rąk, brudne naczynia wypełniają cały zlew. By odetkać zlew, dobrze jest wiedzieć, co jest prawdopodobną przyczyną zatkania odpływu. Czy są to resztki jedzenia czy włosy. Wszystko to tworzy niepenetrujące zatyczki do wody. Poznaj kilka domowych sposobów na odetkanie zatkanego odpływu.
Pleśń w pralce

Jak usunąć pleśń na uszczelce pralki?

Pranie
Jeśli po każdym praniu twoje ciuchy śmierdzą, a pralka nie pachnie świeżością to wiedz, że coś się w niej zalęgło. Jest to pleśń, która porasta uszczelkę pralki. Część wody z prania pozostaje w załamaniach uszczelki, dając pleśni znakomite warunki do rozwoju. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak wyczyścić uszczelkę i utrzymać pralkę w czystości.
plamy z plesni

Jak usunąć pleśń z silikonu w kabinie prysznicowej?

Sprzątanie łazienki
Silikon w kabinie prysznicowej to idealne miejsce do rozwoju pleśni, ponieważ gromadzi on wilgoć i znajduje się w ciemnym i ciepłym miejscu. Wilgoć ta, w połączeniu z kiepską cyrkulacją powietrza często skutkuje rozwojem pleśni. Pozbycie się jej ma nie tylko walor estetyczny, ale jest również niezwykle istotne dla naszego zdrowia.
zatkana ubikacja

Jak odetkać toaletę zapchaną papierem toaletowym?

Drobne Naprawy Domowe
Raz na jakiś czas zatka się nam toaleta. Nim sięgniesz po chemiczne środki wypróbuj ten prosty domowy sposób. Jeśli nie masz też odpowiednich narzędzi, sposób ten będzie doskonały. Oto on.