czyszczenie fug

Jak czyścić płytki i fugi w łazience?

Sprzątanie łazienki
Nikt nie lubi sprzątać łazienki. A szorowanie płytek i fug to szczególnie mozolne zadanie. Gdy pokryje je osad z mydła i kosmetyków, a fugi zabrudzą się i zacznie się na nich tworzyć pleśń, mamy prawdziwy problem. Na szczęście nie musimy wtedy sięgać po żrące i szkodliwe preparaty do czyszczenia. Istnieją bezpieczne i skuteczne domowe sposoby, które przywrócą płytkom ich dawny blask, a z fug usuną ślady pleśni. Jakie to sposoby? Dowiesz się z dalszej części porady.
jak usunąć rdze

Jak usunąć rdzę z toalety?

Sprzątanie łazienki
Nawet jeśli regularnie dbasz o higienę swojej toalety, gdy raz pojawią się w niej pomarańczowe smugi rdzy i kamienia, twoje wysiłki mogą pójść na marne. Zacieki te są bowiem bardzo trudne do usunięcia i nawet przeznaczone do tego żrące środki chemiczne nie zawsze dadzą sobie z tym radę. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych metod, które pozwolą pozbyć się problemu. Oto one:
Domowy sposób na kamień z wody w łazience

Domowy sposób na kamień z wody w łazience

Nietypowe zastosowania

Kamienny osad na bateriach, umywalkach czy w toalecie to nic innego jak osadzające się na ściankach minerały z wody. O ile na nowej i gładkiej powierzchni jest im stosunkowo trudno osadzić się, o tyle na chropowatej, zakamienionej powierzchni narasta w ekspresowym tempie. Jeżeli chcesz pozbyć się problemu, mamy dla ciebie proste i skuteczne rozwiązanie.

czyszczenie płytek w łazience

Jak czyścić płytki ceramiczne?

Sprzątanie łazienki
Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak dobrze wyczyścić kafelki. Środki do kupienia w sklepach są zazwyczaj dość drogie, ale niestety nie zawsze skuteczne. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak wyczyścić kafelki, by były lśniące bez użycia detergentów.
mycie muszli klozetowej

Jak wyczyścić toaletę?

Sprzątanie łazienki
Czyszczenie muszli klozetowej nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy jednak od czasu do czasu po prostu trzeba to zrobić. Poniżej przedstawiam sposób jak efektywnie wyczyścić toaletę.
szczoteczki do zębów

Jak wykorzystać szczoteczkę do zębów w domowych porządkach?

Narzędzia czyszczące
Bez szczoteczki do zębów bardzo ciężko byłoby nam się obejść. Nasze zęby nie wytrzymałyby tego zbyt długo. Nasz partner pewnie też nie. I generalnie całe nasze otoczenie. Zasada jest taka, że szczoteczkę do zębów powinno się zmieniać mniej więcej co trzy miesiące. Zamiast wyrzucać starą szczoteczkę możesz ją wykorzystać do porządków domowych. Szczoteczka dostanie się w trudno dostępne miejsca i je wyczyści. A co na przykład możesz wyczyścić szczoteczką? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
narzędzia czyszczące :)

Jak szybko posprzątać dom?

Sprzątanie łazienki
Chyba każdy marzy o poznaniu tajemnicy szybkiego posprzątania mieszkania czy domu. Zazwyczaj porządki zajmują nam cały dzień. Przeczytaj jak szybko i efektywnie można sprzątać poszczególne pomieszczenia w domu, a zaoszczędzić na czasie, który możesz poświęcić swoim ulubionym zajęciom lub rodzinie.
łazienka

Jak często sprzątać łazienkę?

Sprzątanie łazienki
Zachowanie higieny osobistej to sprawa priorytetowa dla wielu z nas. Jednak higiena osobista powinna iść w parze z zachowaniem czystości i sterylności w naszej łazience. Trudno mówić o dbaniu o siebie, jeśli nie dba się o łazienkę. Jak często i co sprzątać w łazience, aby zawsze było w niej czysto i sterylnie.
pleśń na ścianie

Jak pozbyć się grzyba ze ścian?

Sprzątanie pomieszczeń
Ciemne brzydkie kropki pojawiające się na ścianach to pierwsze oznaki grzyba Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na fakt, że taki grzyb nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także szkodzi zdrowiu! Od czego zacząć? Grzyb pojawia się w mieszkaniach, w których jest zbyt wilgotno. Walkę z nim należy zacząć od przywrócenia prawidłowej wilgotności pomieszczenia. Wezwij kominiarza, który sprawdzi jakość wentylacji.
Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową

Jak domowym sposobem wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Sprzątanie łazienki
Każda słuchawka prysznicowa ma jednego wroga – kamień. Osadza się on na niej sprawiając, że traci swój połysk i funkcjonalność. Osad zatyka znajdujące się w niej otwory uniemożliwiając słuchawce prawidłowe działanie. Usuwanie kamienia z armatury łazienkowej to zadanie trudniejsze, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Na szczęście istnieje prosty domowy sposób, który skutecznie poradzi sobie z tym problemem. A wymaga użycia jedynie dwóch składników, które z pewnością masz w swojej kuchni. Oto one: