Czym czyścić kabinę prysznicową?

Sprzątanie łazienki
Czyszczenie kabiny prysznicowej to jedna z najbardziej uciążliwych czynności podczas sprzątania całej łazienki. Najtrudniejszym zadaniem jest usunięcie osadów z kamienia i rdzy, a także umycie wszelkich szczelin i wybielenie fug. W sklepach dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia kabin prysznicowych, jednak są one żrące i toksyczne, a ich zapach może podrażniać śluzówki i skórę. Z tego względu najlepiej korzystać ze sprawdzonych domowych sposobów. Sprawdź, jak umyć brodzik i kabinę prysznicową za pomocą naturalnych i tanich środków.

Jak wykorzystać ocet w domowych porządkach?

Sprzątanie łazienki
Ocet spirytusowy to substancja, która wykazuje silne właściwości odkażające – zwalcza bakterie, a także grzyby i pleśń. Rewelacyjnie dezynfekuje, jest tani i z powodzeniem zastąpi drogie specyfiki, których używamy do sprzątania. Ocet znacznie ułatwi nam czyszczenie armatury łazienkowej, jest też niezastąpiony podczas porządków w kuchni. Dzięki niemu z łatwością umyjemy okna i pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów. Poznaj nietypowe zastosowania octu i ułatw sobie wykonywanie codziennych domowych obowiązków.

Jak wykorzystać cytrynę w sprzątaniu?

Sprzątanie pomieszczeń
Cytryna to jeden z najlepszych naturalnych produktów, który ułatwi nam codzienne obowiązki. Działa antybakteryjnie i odkażająco, a do tego ma silne właściwości wybielające. Przede wszystkim jednak ma przyjemny, orzeźwiający zapach, jest ekologiczna i w pełni bezpieczna, nawet dla małych dzieci. Warto nią zastąpić toksyczne i żrące detergenty. Za pomocą cytryny bez trudu pozbędziemy się osadów z kamienia, tłuszczu czy uporczywych plam. Sprawdź, w jaki sposób wykorzystać cytrynę w codziennych obowiązkach domowych.
soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące

Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.

zatkany zlew

4 domowe sposoby na zatkany zlew

Sprzątanie kuchni
Nie ma znaczenia czy jest to zlewozmywak czy umywalka w łazience, jeśli jest zatkany psuje cały nastój. Nie można umyć rąk, brudne naczynia wypełniają cały zlew. By odetkać zlew, dobrze jest wiedzieć, co jest prawdopodobną przyczyną zatkania odpływu. Czy są to resztki jedzenia czy włosy. Wszystko to tworzy niepenetrujące zatyczki do wody. Poznaj kilka domowych sposobów na odetkanie zatkanego odpływu.
plamy z plesni

Jak usunąć pleśń z silikonu w kabinie prysznicowej?

Sprzątanie łazienki

Silikon w kabinie prysznicowej to idealne miejsce do rozwoju pleśni, ponieważ gromadzi on wilgoć i znajduje się w ciemnym i ciepłym miejscu. Wilgoć w połączeniu z kiepską cyrkulacją powietrza często skutkuje rozwojem pleśni. Pozbycie się jej nie tylko sprawi, że w łazience będzie przyjemniej pod względem estetycznym, ale również pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Podpowiadamy, jak to zrobić. 

ocet sprzątanie

Jakich powierzchni nie powinno się myć octem?

Środki czyszczące
Ocet to doskonały produkt służący do dezynfekcji i czyszczenia, jednak w pewnych obszarach nie powinniśmy go używać. Poniżej znajdziesz listę produktów, których nie należy traktować octem.
Pleśń w pralce

Jak usunąć pleśń na uszczelce pralki?

Pranie
Jeśli po każdym praniu twoje ciuchy śmierdzą, a pralka nie pachnie świeżością to wiedz, że coś się w niej zalęgło. Jest to pleśń, która porasta uszczelkę pralki. Część wody z prania pozostaje w załamaniach uszczelki, dając pleśni znakomite warunki do rozwoju. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak wyczyścić uszczelkę i utrzymać pralkę w czystości.
rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.
sposoby żeby lustro nie parowało

Co zrobić żeby lustro nie parowało? 5 sprytnych sposobów

Sprzątanie łazienki
Zaparowane lustro może być frustrujące zwłaszcza wtedy, gdy się śpieszysz. Żeby nie marnować czasu na jego wycieranie, wypróbuj opisane tutaj sposoby. Pozwolą one zapobiec problemowi zanim się pojawi. Niektóre z nich działają na dłużej, inne trzeba powtarzać po kilku dniach. Mają jednak jedną wspólną cechę: skutecznie chronią lustro przed zaparowaniem.