Cytryna usunie kamień z czajnika i tłuszcz z mikrofalówki

Środki czyszczące
Cytrynę, a zwłaszcza jej sok i skórkę, cenimy za zalety i wszechstronne właściwości. Najczęściej wykorzystujemy ją w celach leczniczych, pielęgnacyjnych i kulinarnych. Równie dobrze sprawdza się w kuchni i w łazience jako doskonały środek czyszczący i dezynfekujący. Ale to nie wszystkie jej zastosowania. Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale zapobiega również krystalizowaniu się brązowego cukru i przywieraniu ryżu, skutecznie usuwa kamień z czajnika i uporczywy tłuszcz z mikrofalówki, odstrasza mrówki i doskonale zastępuje zmywacz do paznokci.

Domowe sposoby na sprzątanie łazienki

Sprzątanie łazienki
Wszyscy znamy kilka domowych, sprawdzonych porad. Niejednokrotnie okazują się one doskonałym rozwiązaniem, czasem nawet lepszym niż typowe sklepowe sposoby. Poniżej znajduje się paczka porad do zastosowania w łazience i ubikacji.

Domowy płyn do czyszczenia toalet

Sprzątanie łazienki
Pomieszczenie, które musi być zawsze nieskazitelnie czyste, to łazienka. Bardzo łatwo jest zachować w niej porządek z pomocą wszystkich domowników. Nawet twoje dzieci mogą ci w tym pomóc.

Czym jest płyn do czyszczenia toalet?

Prawie wszystkie produkty do czyszczenia łazienek zawierają związki chemiczne, które działają drażniąco i wybielająco. Dlatego właśnie nie powinnaś ich używać, szczególnie jeśli masz dzieci. Kiedy kwas połączy się z wybielaczem, tworzy się trujący gaz. Wybielacze są substancjami żrącymi i drażniącymi. W kontakcie ze skórą lub inną powierzchnią czy materiałem może spowodować poparzenia.

gąbka do mycia

Dlaczego należy dezynfekować gąbkę do mycia ciała?

Sprzątanie łazienki
Kiedy wchodzisz pod prysznic zazwyczaj chcesz wyjść czystym. Oczywiście do kąpieli używasz gąbki. Ale czy zastanawiałeś się jak czysta jest gąbka, która ma zapewnić czystość tobie? Okazuje się, że gąbka do mycia ciała może nie być tak czysta jak ci się wydaje.
rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.
Usuwanie kamienia z toalety

Jak usunąć kamień z toalety?

Sprzątanie łazienki
Muszla toaletowa jest Twoim prywatnym tronem i powinna być utrzymywana w czystości przez cały czas. Znajdziesz poniżej kilka tanich i prostych wskazówek jak utrzymać toaletę świeżą i olśniewająco czystą przez cały czas.
soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące
Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.
plamy z plesni

Jak usunąć pleśń z silikonu w kabinie prysznicowej?

Sprzątanie łazienki
Silikon w kabinie prysznicowej to idealne miejsce do rozwoju pleśni, ponieważ gromadzi on wilgoć i znajduje się w ciemnym i ciepłym miejscu. Wilgoć ta, w połączeniu z kiepską cyrkulacją powietrza często skutkuje rozwojem pleśni. Pozbycie się jej ma nie tylko walor estetyczny, ale jest również niezwykle istotne dla naszego zdrowia.
odpływ

Jak udrożnić rury domowym sposobem?

Środki czyszczące
Czy wiesz, że niektórzy znawcy feng shui uważają, że zatkane lub brudne rury odpływowe wnoszą złą energię do twojego domu? Mają niekorzystny wpływ na finanse, zdrowie, aspiracje czy w ogóle relacje między ludźmi. Nie wspominając już o tym, że zatkane rury są bardzo irytujące podczas samego użytkowania zlewów, wanien czy umywalek. Możesz sobie poradzić z zatkaną rurą domowym sposobem używając środków, które na pewno masz w domu. A są to soda i ocet. Naprawdę. Przekonaj się sama.
Czyszczenie toalety

Jak wyczyścić muszlę klozetową?

Środki czyszczące
Muszla klozetowa może być bardzo trudna do wyczyszczenia, szczególnie jeśli Twoja okolica zaopatrywana jest w wodę twardą, która gromadzi kamień wzdłuż powierzchni wody oraz w dolnej części brzegu muszli, w miejscu skąd woda wypływa. Jeśli nie czyści się zacieków regularnie, zamieniają się w totalnie sczerniałe miejsca. Istnieje wiele różnych środków czyszczących, które można nabyć, niektóre z nich są dosyć skuteczne, mimo to ich chemiczne pozostałości mogą być niebezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. Jednak nie ma powodów do paniki, ponieważ na wyposażeniu kuchni jest wiele składników, które pomogą Ci stworzyć potrzebne środki czyszczące.