Jak pozbyć się zapachu ryb?

Narzędzia czyszczące
Ryby zalicza się do najzdrowszych produktów spożywczych. Nie tylko dostarczają nam wartościowych składników odżywczych, ale też wybornie smakują. Niestety, wiele osób unika ich kupowania i przyrządzania ze względu na nieprzyjemny zapach, który utrzymuje się na deskach do krojenia, a nawet w całej kuchni. Na szczęście z łatwością można się go pozbyć za pomocą naturalnych i prostych sposobów. Poznaj metody, dzięki którym pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu ryb z domu.

Jak wykorzystać ocet w domowych porządkach?

Sprzątanie łazienki
Ocet spirytusowy to substancja, która wykazuje silne właściwości odkażające – zwalcza bakterie, a także grzyby i pleśń. Rewelacyjnie dezynfekuje, jest tani i z powodzeniem zastąpi drogie specyfiki, których używamy do sprzątania. Ocet znacznie ułatwi nam czyszczenie armatury łazienkowej, jest też niezastąpiony podczas porządków w kuchni. Dzięki niemu z łatwością umyjemy okna i pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów. Poznaj nietypowe zastosowania octu i ułatw sobie wykonywanie codziennych domowych obowiązków.

Jak pozbyć się kamienia z czajnika?

Środki czyszczące
Chyba nie ma gospodarstwa domowego, w którym nie znajduje się czajnik. Nie ważne, czy używasz elektrycznego czy tradycyjnego, zawsze po jakimś czasie pojawi się w nim kamień. Nie dość, że wygląda nieestetycznie, to całkowicie zmienia smak gotowanej wody. Aby pozbyć się kamienia, można sięgnąć po specjalne środki czyszczące. Ale jeśli nie masz ich pod ręką, nie warto się przejmować. W łatwy sposób można wykorzystać znajdujące się w domu produkty.
usuwanie etykiet

Jak usunąć etykiety z butelek?

Narzędzia czyszczące
Pewnie wiesz jak trudno usunąć etykietkę z butelki lub słoika. Już nie musisz niszczyć paznokci, by pozbyć się uporczywej etykietki ze słoika. Wszystko czego potrzebujesz to odrobinę sody oczyszczonej i oleju. Oto prosty sposób na usunięcie papierowych etykietek.

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.
Mycie w zmywarce

6 błędów, jakie prawdopodobnie popełniasz używając swojej zmywarki

Mycie naczyń
Około 75% gospodarstw domowych cieszy się posiadaniem zmywarki do naczyń. Dzięki temu mieszkańcy domu nie muszą spędzać kilku godzin tygodniowo, pochylając się nad zlewem. Mimo to istnieje wciąż mnóstwo nieporozumień dotyczących tego, jak najlepiej zmywać naczynia– niektóre z nich mogą zaskoczyć nawet najbardziej perfekcyjnych gospodarzy.
aluminium czyszczenie

6 sposobów na wyczyszczenie aluminium

Środki czyszczące
Twoje aluminiowe przybory kuchenne widziały już lepsze czasy? Z czasem stały się przybrudzone, a plam nie jest w stanie usunąć żaden nawet najlepszy środek. Dla ciebie przygotowaliśmy kilka domowych skutecznych sposobów na wyczyszczenie garnków i przyborów kuchennych z aluminium. Oto 6 prostych sposobów.
zapach pojemniki

Jak pozbyć się zapachu z plastikowych pojemników?

Mycie naczyń
Plastikowe pojemniki są szczególnie przydatne, gdy chcesz wziąć przekąskę do pracy lub na wycieczkę. Problem pojawia się wtedy, gdy plastik zaczyna łapać nieprzyjemny zapach. Zapach, który utrzymuje się nawet po umyciu pojemnika. Oto kilka rozwiązań tego problemu.
soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące

Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.

Jak wyczyścić plamy z płyty indukcyjnej

Jak wyczyścić plamy z płyty indukcyjnej

Sprzątanie kuchni

Zabrudzenia podczas gotowania zdarzają się każdemu. Nie warto się nimi przejmować, jeżeli znamy odpowiedni sposób na pozbycie się tego problemu. Wystarczy soda oczyszczona i odrobina wody utlenionej, a przypalone plamy czy osady z wody znikną bez śladu.