Jak szybko i skutecznie posprzątać kuchnię?

Sprzątanie kuchni
Domowe porządki nie należą do przyjemności, a największą zmorą jest gruntowne sprzątanie kuchni. Gromadzący się w zakamarkach piekarnika tłuszcz i brud, kamień i osad w zlewie czy nalot na naczyniach umytych w zmywarce to tylko niektóre problemy, z którymi od czasu do czasu trzeba się rozprawić. A im rzadziej to robimy, tym dłużej trwają porządki. W jaki sposób usunąć uporczywy brud z kuchenki, zlewu czy mikrofalówki? Podpowiadamy sprawdzone metody, dzięki którym sprzątanie kuchni stanie się szybsze i łatwiejsze, a nasze urządzenia będą czyste i błyszczące.

Jak przechowywać produkty w kuchni?

Przechowywanie
Właściwe przechowywanie żywności wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. I nie chodzi tylko o kwestie organizacyjne, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w kuchennych szafkach. Najważniejsze są same produkty spożywcze – co zrobić, by nie traciły swoich właściwości odżywczych, a przede wszystkim nie psuły się zbyt szybko? Poznaj przydatne organizacyjne triki i dowiedz się, jakie są najczęstsze błędy w przechowywaniu żywności. W ten sposób unikniesz marnowania jedzenia i ochronisz się przed chorobami układu pokarmowego.

Największe siedliska bakterii w domu i w pracy

Sprzątanie kuchni
Wirusy, bakterie i grzyby otaczają nas z każdej strony. Stykamy się z nimi w pracy, komunikacji miejskiej, sklepach, a także w parkach i w domu. Drobnoustroje występują w pożywieniu, wodzie, powietrzu, kurzu, po prostu wszędzie. W zdecydowanej większości nam nie zagrażają, ponieważ nasz układ immunologiczny doskonale radzi sobie z ich zwalczaniem, wykształca na nie odporność już od najmłodszych lat. Dlatego lekarze i specjaliści przestrzegają przed zbyt sterylnymi warunkami w domu, które nie pozwalają dzieciom "oswoić się” z drobnoustrojami. Niestety, równie szkodliwy jest brak higieny i zbyt rzadkie mycie rąk, szczególnie po korzystaniu z miejsc publicznych. Wiele osób uważa, że największym siedliskiem zarazków i bakterii są publiczne toalety czy uchwyty w środkach komunikacji miejskiej. Często nie zdajemy sobie sprawy, że skupisko groźnych drobnoustrojów wywołujących choroby znajduje się w naszym najbliższym otoczeniu i że sami przyczyniamy się do jego powstawania. Gdzie znajduje się najwięcej bakterii i co zrobić, by nie dopuścić do ich namnażania się?

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.
brudne palniki

Jak wyczyścić brudne palniki i kratki bez szorowania?

Sprzątanie kuchni

Jest wiele miejsc w kuchni, które trzeba porządnie wyszorować. Są wśród nich fugi, krany, palniki i kratki na kuchence. Szczególnie uciążliwe bywa mycie palników i kratek kuchenki, co z pewnością potwierdzi każda pani domu. Istnieje jednak prosty sposób na przywrócenie im blasku. Oto on. 

zatkany zlew

4 domowe sposoby na zatkany zlew

Sprzątanie kuchni
Nie ma znaczenia czy jest to zlewozmywak czy umywalka w łazience, jeśli jest zatkany psuje cały nastój. Nie można umyć rąk, brudne naczynia wypełniają cały zlew. By odetkać zlew, dobrze jest wiedzieć, co jest prawdopodobną przyczyną zatkania odpływu. Czy są to resztki jedzenia czy włosy. Wszystko to tworzy niepenetrujące zatyczki do wody. Poznaj kilka domowych sposobów na odetkanie zatkanego odpływu.
Mycie w zmywarce

6 błędów, jakie prawdopodobnie popełniasz używając swojej zmywarki

Mycie naczyń
Około 75% gospodarstw domowych cieszy się posiadaniem zmywarki do naczyń. Dzięki temu mieszkańcy domu nie muszą spędzać kilku godzin tygodniowo, pochylając się nad zlewem. Mimo to istnieje wciąż mnóstwo nieporozumień dotyczących tego, jak najlepiej zmywać naczynia– niektóre z nich mogą zaskoczyć nawet najbardziej perfekcyjnych gospodarzy.
usuwanie etykiet

Jak usunąć etykiety z butelek?

Narzędzia czyszczące
Pewnie wiesz jak trudno usunąć etykietkę z butelki lub słoika. Już nie musisz niszczyć paznokci, by pozbyć się uporczywej etykietki ze słoika. Wszystko czego potrzebujesz to odrobinę sody oczyszczonej i oleju. Oto prosty sposób na usunięcie papierowych etykietek.
aluminium czyszczenie

6 sposobów na wyczyszczenie aluminium

Środki czyszczące
Twoje aluminiowe przybory kuchenne widziały już lepsze czasy? Z czasem stały się przybrudzone, a plam nie jest w stanie usunąć żaden nawet najlepszy środek. Dla ciebie przygotowaliśmy kilka domowych skutecznych sposobów na wyczyszczenie garnków i przyborów kuchennych z aluminium. Oto 6 prostych sposobów.
rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.