Szkodniki, które pustoszą domowe zapasy

Inne Owady
Nierzadko mamy zwyczaj kupowania żywności na zapas. Najczęściej są to produkty sypkie, z których korzystamy na co dzień, jednak nie psują się szybko i wystarczają na bardzo długo. Zgromadzone w domowych spiżarniach są jednak narażone na różne niebezpieczeństwa. W nieodpowiednich warunkach mogą ulec szybszemu zepsuciu, a poza tym są atakowane przez różne, na pierwszy rzut oka niepozorne szkodniki. Dlatego widząc już nawet jednego, trzeba wytoczyć im szybką wojnę. Czy łatwo jest ich się skutecznie pozbyć? Co grozi naszym produktom żywnościowym? Podpowiadamy.

Jak wyczyścić najbardziej uciążliwe miejsca w domu?

Sprzątanie pomieszczeń
Mimo regularnych porządków czystość twojego domu nie jest satysfakcjonująca? Nie przejmuj się – to popularne zjawisko. Cotygodniowe sprzątanie samo w sobie jest męczące i czasochłonne, trudno więc myśleć jeszcze o szorowaniu każdego zakamarka. W ten sposób jednak na łazienkowych bateriach osadza się kamień, fugi tracą dawny kolor, a w mieszkaniu już następnego dnia po sprzątaniu unosi się kurz. Dlatego raz na 2-3 miesiące warto rozprawić się z najbardziej uciążliwymi zakamarkami i sprawić, by dom błyszczał czystością.

Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę?

Sprzątanie kuchni
Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez kuchenki mikrofalowej. Przydaje się na co dzień, ponieważ dzięki niej błyskawicznie możemy podgrzać dowolny posiłek. Aby służyła nam przez lata, a przede wszystkim lśniła czystością, należy ją regularnie i konsekwentnie poddawać zabiegom pielęgnacyjnym, a przede wszystkim pamiętać o usuwaniu resztek jedzenia i zabezpieczać przed powstaniem niebezpiecznej pleśni. Jak sprawić, by oczyszczanie mikrofalówki nie okazało się katorgą? Po jakie środki i metody sięgnąć? Podpowiadamy.

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.
soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące

Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.

mole spożywcze

Jak zwalczyć mole spożywcze?

Sprzątanie kuchni

Chyba każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z molami spożywczymi rozumie, jak uciążliwe jest ich pozbycie się. Czasami wręcz wydaje Ci się, że atakują Cię z każdej strony, otwierasz szafkę z ryżem i ulubionymi krakersami – a tam mole, chcesz zrobić ciasto i sięgasz ręką po mąkę – a tam mole, idziesz do komórki po zapas cukru – a tam mole. Myślisz czasami, że Cię to przerasta. Ale może być gorzej. Czasami mieszasz już prawie gotowe danie i nagle zauważasz pływającego mola lub jego larwę. Ohyda! Czasami mole przynoszone są z produktami ze sklepu. Żeńskie osobniki składają od 100 do 400 jajeczek, z których wylęgają się małe larwy znalezione potem przez nas w ulubionej kaszy, orzeszkach czy nawet w karmie dla zwierząt. Jak się ich pozbyć? Jest na to kilka sposobów.

usuwanie etykiet

Jak usunąć etykiety z butelek?

Narzędzia czyszczące
Pewnie wiesz jak trudno usunąć etykietkę z butelki lub słoika. Już nie musisz niszczyć paznokci, by pozbyć się uporczywej etykietki ze słoika. Wszystko czego potrzebujesz to odrobinę sody oczyszczonej i oleju. Oto prosty sposób na usunięcie papierowych etykietek.
Mycie w zmywarce

6 błędów, jakie prawdopodobnie popełniasz używając swojej zmywarki

Mycie naczyń
Około 75% gospodarstw domowych cieszy się posiadaniem zmywarki do naczyń. Dzięki temu mieszkańcy domu nie muszą spędzać kilku godzin tygodniowo, pochylając się nad zlewem. Mimo to istnieje wciąż mnóstwo nieporozumień dotyczących tego, jak najlepiej zmywać naczynia– niektóre z nich mogą zaskoczyć nawet najbardziej perfekcyjnych gospodarzy.
mole spożywcze

5 domowych sposobów na mole spożywcze

Sprzątanie kuchni

Mole spożywcze to niechciane owady w naszych domach. Szkodniki te żerują w miejscach w których mają łatwy dostęp do żywności. Mole mogą łatwo zalęgnąć się w mące, makaronach, mące owsianej, ryżu, w maku, roślinach strączkowych, a także w czekoladzie. Otwarte opakowanie i rozsypane resztki są zaproszeniem dla tych owadów. Bardzo łatwo je zabrać do domu wraz z produktami ze sklepu. Niestety pozbycie się moli nie jest już tak łatwe. Jednak istnieje kilka domowych sposobów, które warto sprawdzić.

rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.