Jak usunąć przykry zapach z plastikowych pojemników?

Mycie naczyń
Nie bez powodu plastikowe pojemniki robią w ostatnich latach furorę. Dzięki nim nie tylko możemy bez problemu przechowywać żywność, która znacznie dłużej zachowa świeżość, ale też przenieść lub przewieźć ją w bezpieczny sposób do pracy czy szkoły bez ryzyka, że coś nieoczekiwanie się z nich wyleje lub wycieknie. Co więcej, idealnie sprawdzają się też w podróży, a przecież wakacje tuż tuż. Podpowiadamy, jak dbać o nasze ulubione plastikowe naczynia tak, żeby nie pozostawał w nich szczególnie przykry naszym nozdrzom zapach i aby służyły nam spokojnie przez długie miesiące czy nawet lata.

Jak usunąć osad ze szklanek i kubków?

Narzędzia czyszczące
Jesteś miłośnikiem kawy lub herbaty i z niepokojem zauważyłaś, że na twojej szklance lub kubku pojawił się niechciany osad, którego trudno się pozbyć banalnymi metodami, czyli wodą połączoną z płynem do mycia naczyń? Postaw na bardziej sprytne sposoby i sięgnij po niezastąpione w kuchni sodę oczyszczoną, ocet, pastę do zębów lub wybielacz do prania z aktywnym tlenem. Twoje wysiłki z pewnością nie pójdą na marne i osiągniesz zamierzony cel. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Jak pozbyć się zanieczyszczeń z kuchni i łazienki? Sprawdzone metody

Środki czyszczące
Nie masz pomysłu, jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń z kuchenki albo zawodzą wszystkie metody, które wykorzystujesz w celu pozbycia się trwałych zanieczyszczeń, które psują wygląd płytek łazienkowych albo uniemożliwiają normalne działanie okapów kuchennych? Podpowiemy ci, jak szybko wybrnąć z tych kłopotów i sprawić, żeby twoja kuchenka i łazienka lśniły czystością.
rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.
Muszki owocówki

4 sposoby na muszki owocówki

Sprzątanie kuchni

Muszki owocówki pojawiają się zwykle w większych ilościach latem i jesienią. Przyciąga je zapach fermentacji - mogą to być zatem nadpsute lub nadgryzione owoce czy nieumyty kieliszek po winie na których muszki składają swoje jaja. Owady te bardzo bardzo szybko się rozmnażają. Samica jest w stanie złożyć dziennie nawet 60 jaj z których po 10 dniach wyrasta dorosły, zdolny do rozpłodu owad. Muszki owocówki żyją od 26 do 33 dni. Największy problem z ich występowaniem jest w pobliżu sadów i ogrodów (fermentujące owoce, kompost).

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2324184&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

mole spożywcze

Jak zwalczyć mole spożywcze?

Sprzątanie kuchni

Chyba każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z molami spożywczymi rozumie, jak uciążliwe jest ich pozbycie się. Czasami wręcz wydaje Ci się, że atakują Cię z każdej strony, otwierasz szafkę z ryżem i ulubionymi krakersami – a tam mole, chcesz zrobić ciasto i sięgasz ręką po mąkę – a tam mole, idziesz do komórki po zapas cukru – a tam mole. Myślisz czasami, że Cię to przerasta. Ale może być gorzej. Czasami mieszasz już prawie gotowe danie i nagle zauważasz pływającego mola lub jego larwę. Ohyda! Czasami mole przynoszone są z produktami ze sklepu. Żeńskie osobniki składają od 100 do 400 jajeczek, z których wylęgają się małe larwy znalezione potem przez nas w ulubionej kaszy, orzeszkach czy nawet w karmie dla zwierząt. Jak się ich pozbyć? Jest na to kilka sposobów.

soda oczyszczona

Jak czyścić sodą oczyszczoną?

Środki czyszczące

Soda oczyszczona to skuteczny środek czyszczący, który można stosować do wielu powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli chcesz wiedzieć jak właściwie jej używać, przeczytaj poniższe porady. Dzięki nim dowiesz się jak w tani i bezpieczny sposób posprzątać sodą cały dom... i nie tylko.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2260590&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Sposoby na czyszczenie piekarnika

4 domowe sposoby na czyszczenie piekarnika

Środki czyszczące

Bez zastosowania szkodliwych substancji dla ciebie i środowiska, możesz szczycić się czystym piekarnikiem bez przypalonego tłuszczu. Oto kilka oszczędnych sposobów, by przestać wstydzić się za swój piekarnik.

zatkany zlew

4 domowe sposoby na zatkany zlew

Sprzątanie kuchni
Nie ma znaczenia czy jest to zlewozmywak czy umywalka w łazience, jeśli jest zatkany psuje cały nastój. Nie można umyć rąk, brudne naczynia wypełniają cały zlew. By odetkać zlew, dobrze jest wiedzieć, co jest prawdopodobną przyczyną zatkania odpływu. Czy są to resztki jedzenia czy włosy. Wszystko to tworzy niepenetrujące zatyczki do wody. Poznaj kilka domowych sposobów na odetkanie zatkanego odpływu.

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.