Ręczniki papierowe: Niezwykłe właściwości i zastosowania

Nietypowe zastosowania
Popularne ręczniki papierowe to niezbędnik w każdej kuchni. Są tanie i praktyczne, bo dzięki nim można szybko i łatwo utrzymać czystość. Świetnie sprawdzą się w domowych porządkach – mało osób wyobraża sobie, żeby bez ich pomocy sprawić, by lustra czy okna lśniły. Jest to produkt na tyle uniwersalny, że przyda się także w wielu innych sytuacjach. Jakie niezwykłe zastosowania mają ręczniki papierowe? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

Jak wyczyścić najbardziej uciążliwe miejsca w domu?

Sprzątanie pomieszczeń
Mimo regularnych porządków czystość twojego domu nie jest satysfakcjonująca? Nie przejmuj się – to popularne zjawisko. Cotygodniowe sprzątanie samo w sobie jest męczące i czasochłonne, trudno więc myśleć jeszcze o szorowaniu każdego zakamarka. W ten sposób jednak na łazienkowych bateriach osadza się kamień, fugi tracą dawny kolor, a w mieszkaniu już następnego dnia po sprzątaniu unosi się kurz. Dlatego raz na 2-3 miesiące warto rozprawić się z najbardziej uciążliwymi zakamarkami i sprawić, by dom błyszczał czystością.

Jak pozbyć się pluskiew z domu?

Inne Owady
Pluskwy domowe to groźne dla człowieka owady. Spotykane są w pobliżu ludzkich siedlisk, ponieważ żywią się krwią. Wbrew obiegowej opinii nie osiedlają się w zapuszczonych i brudnych pomieszczeniach, a wręcz przeciwnie: preferują miejsca czyste i schludne. Walka z nimi nie zawsze jest równa, ponieważ mogą żyć bez pokarmu nawet rok; schowane w kryjówkach opuszczają je wtedy, kiedy jesteśmy przekonani, że problem został zażegnany. W takim razie jak pozbyć się pluskiew? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

ocet sprzątanie

Jakich powierzchni nie powinno się myć octem?

Środki czyszczące
Ocet to doskonały produkt służący do dezynfekcji i czyszczenia, jednak w pewnych obszarach nie powinniśmy go używać. Poniżej znajdziesz listę produktów, których nie należy traktować octem.
pluskwy domowe

Jak zwalczyć pluskwy domowe?

Inne Owady
Gdy w twoim domu pojawiają się pluskwy, od razu widoczne są oznaki ich obecności. Zauważysz na swoim ciele białe pręgi, najczęściej wokół talii. Być może na twoim prześcieradle pojawią się ślady ich odchodów lub czerwone plamy z krwi. Pluskwy pasożytują na skórze człowieka, podobnie jak i komary. Wstrzykują do twojego ciała środek znieczulający, dzięki temu nie czujemy ich ugryzienia. Czerpią one krew, dopóki się nie najedzą. Następnie odczepiają się od ciała żywiciela i spadają na łóżko. Gdy nieświadomie je zniszczymy, na naszej pościeli widoczne będą plamy krwi. Pluskwy co pewien czas zrzucają swój pancerzyk, który również możemy zaobserwować w okolicy łóżka. Owady te zazwyczaj nie wywołują alergii, ale niektórzy z nas mogą być na nie uczuleni.
naturalne odświeżacze powietrza

9 przepisów na naturalne odświeżacze powietrza

Sprzątanie pomieszczeń
Zapach twojego domu, jest twoją wizytówką. Każdy marzy o pięknie pachnącym mieszkaniu. Teraz jest to prostsze niż myślisz. Nie musisz kupować kolejnych drogich odświeżaczy powietrza, które po kilku dniach tracą zapach. O aromat unoszący się w twoim domu możesz zadbać sama korzystając z naszej listy 9 sprawdzonych sposobów, które są proste, naturalne i niezawodne.
sprzątanie piwnicy

Jak usunąć pleśń i zapach stęchlizny w piwnicy?

Sprzątanie pomieszczeń
Na hasło piwnica, jakie pierwsze słowo, które przychodzi ci do głowy? Dla wielu osób jest to ciężki zapach stęchlizny. Nic dziwnego, jest to typowy obszar dla tego typu zapachu. Walka z zapachem stęchlizny nie musi stawiać cię na przegranej pozycji. Istnieją sposoby, aby odświeżyć powietrze w starej piwnicy. Oto kilka praktycznych porad, aby usunąć nieprzyjemny zapach.
czyszczenie parkietu

Jak wyczyścić parkiet?

Podłogi i sufity
Pokój bez parkietu jest jak dom bez dachu, a zadbany parkiet jest najlepszą wizytówką gospodarza domu. Przynajmniej dwa razy do roku przychodzi taki czas, gdy spoglądamy na nasze parkiety z trwogą, zastanawiając się jak usunąć z nich ślady zużycia i przywrócić im dawny blask. Jeśli jeszcze nie znalazłaś odpowiedzi na to pytanie, przeczytaj poniższą poradę. Podpowiemy ci jak czyścić różne rodzaje parkietów i podłóg.