Najbrudniejsze miejsca w domu, o których nie mamy pojęcia

Sprzątanie pomieszczeń
Kiedy zapyta się nas o miejsce w domu, które jest najbrudniejsze wielu bez namysłu wskazałoby toaletę i znajdującą się w niej muszlę klozetową. Na samą myśl o tym, co może się na niej znajdować, powoduje, że przechodzą ciarki po plecach. Nic dziwnego, ponieważ nikt nie skorzysta z publicznej toalety, jeśli wyraźnie widać, że jest zaniedbana. A jak jest w domach Polaków? Okazuje się, że akurat sama muszla klozetowa jest względnie czysta, ponieważ jej czyszczeniu poświęcamy wiele uwagi. Niestety, zaniedbujemy inne miejsca, które są siedliskiem bakterii, wirusów i grzybów, które tylko czekają, żeby zaatakować nasz organizm i wywołać infekcję. Dlatego warto przyjrzeć się każdemu sprzętowi w domu, aby w łatwy sposób pozbyć się patogenów. Podpowiemy również, jak je skutecznie wyczyścić domowymi sposobami.

Osiem genialnych trików na odświeżenie powietrza w domu

Sprzątanie pomieszczeń
Świeży, ładny zapach w domu to podstawa dobrego samopoczucia wśród mieszkańców. Podczas codziennych czynności powstają jednak różne wonie, które mogą nie być przyjemne dla nosa. Brzydkie zapachy pojawiają się najczęściej w kuchni i w łazience, ale mogą roznosić się też po całym domu. Czasami wywietrzenie domu nie wystarczy, by pozbyć się zanieczyszczonego i nieświeżego powietrza. Dlatego należy zadbać o jego regularne odświeżanie, aby w domu unosił się piękny zapach. Warto w tym celu wykorzystać różne, naturalne sposoby zamiast sztucznych odświeżaczy powietrza pełnych chemicznych substancji. Przyjemny aromat unoszący się w domu pomogą nam zapewnić takie składniki jak soda oczyszczona, olejki eteryczne, ocet, skórka pomarańczy czy różne przyprawy. Jak wykorzystać je do odświeżenia powietrza? Sprawdźmy.

Jak usunąć marker?

Usuwanie plam
Fantazja dzieciaków nie zna granic i nie raz nie dwa zdarza się tak, że ślady po ich twórczości z wykorzystaniem markera można zaobserwować nie tylko na dedykowanych do tego kartkach papieru, ale także na skórze, ubraniach, ścianach czy dywanach. Pozbyć się plam po markerze nie jest łatwo, ale zadanie można sobie znacznie uprościć, sięgając po sprawdzone patenty testowane przez mamy i nianie. Co wspólnego z usuwaniem śladów po markerze ma pasta do zębów, olejek herbaciany albo ocet spirytusowy? W czym pomoże nam spirytus salicylowy lub mleko? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć poniżej.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.

Jak pozbyć się zapachu pleśni i wilgoci z szafy?

Sprzątanie pomieszczeń
Zawieszenie odświeżacza nic nie pomaga, wszystkie znane ci metody zawodzą i nie masz pomysłu, jak skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu, pleśni czy wilgoci dobiegającego z twojej szafy? Zaufaj starym patentom przetestowanym przez nasze babcie. Sięgnij po zmiażdżone goździki, ciepłe mleko, ocet, spirytus i sok cytrynowy, a twój mało przyjemny problem zniknie w mgnieniu oka. Sprawdź, jak dokładnie użyć domowych specyfików.
naturalne odświeżacze powietrza

9 przepisów na naturalne odświeżacze powietrza

Sprzątanie pomieszczeń
Zapach twojego domu, jest twoją wizytówką. Każdy marzy o pięknie pachnącym mieszkaniu. Teraz jest to prostsze niż myślisz. Nie musisz kupować kolejnych drogich odświeżaczy powietrza, które po kilku dniach tracą zapach. O aromat unoszący się w twoim domu możesz zadbać sama korzystając z naszej listy 9 sprawdzonych sposobów, które są proste, naturalne i niezawodne.
farba na szkle

Jak usunąć farbę ze szkła?

Mycie okien
Podczas malowania okien lub drzwi, mimo zabezpieczenia taśmą malarską, przydarzy się pobrudzić farbą szybę. Nim zaczniesz usuwać farbę ze szkła. Usunięcie farby jest łatwiejsze niż myślisz. Oto jak to zrobić.
ocet sprzątanie

Jakich powierzchni nie powinno się myć octem?

Środki czyszczące
Ocet to doskonały produkt służący do dezynfekcji i czyszczenia, jednak w pewnych obszarach nie powinniśmy go używać. Poniżej znajdziesz listę produktów, których nie należy traktować octem.
sposoby żeby lustro nie parowało

Co zrobić żeby lustro nie parowało? 5 sprytnych sposobów

Sprzątanie łazienki
Zaparowane lustro może być frustrujące zwłaszcza wtedy, gdy się śpieszysz. Żeby nie marnować czasu na jego wycieranie, wypróbuj opisane tutaj sposoby. Pozwolą one zapobiec problemowi zanim się pojawi. Niektóre z nich działają na dłużej, inne trzeba powtarzać po kilku dniach. Mają jednak jedną wspólną cechę: skutecznie chronią lustro przed zaparowaniem.