Jak pozbyć się kurzu z mieszkania?

Środki czyszczące
Regularnie sprzątasz, ale mimo twoich wysiłków na podłogach, półkach czy sofach gromadzą się duże ilości kurzu? Idealnych rozwiązań w tej kwestii nie ma, co wcale nie oznacza, że nie da się nic zrobić i nieco ułatwić sobie życia. Istnieje co najmniej kilka sprawdzonych metod, które pozwolą ci znacznie dłużej utrzymać porządek w mieszkaniu. Podpowiadamy, co wspólnego z walką z kurzem ma omiatanie ścian i sufitów oraz jak skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń z tapicerowanych mebli.

Jak sprzątać szybko i bezpiecznie? Przepisy na domowe środki

Środki czyszczące
Przypalone garnki, zabrudzona kabina prysznicowa, plamy z rdzy na sztućcach i pokryty kamieniem czajnik - najlepszymi sprzymierzeńcami w codziennych porządkach mogą okazać się sprawdzone środki domowej roboty. Nie tylko świetnie radzą sobie w walce z uporczywymi osadami i brudem, ale są przy tym znacznie tańsze od tych gotowych, zakupionych w sklepie i - a może przede wszystkim - w pełni naturalne. Mogą śmiało po nie sięgać alergicy, których liczba cały czas rośnie. Podpowiadamy, jak szybko wyczyścić fugi sodą, pozbyć się żółtych zacieków dzięki boraksowi i usunąć kamień, wykorzystując cytrynę.

Jak usunąć kamień z toalety? Niezawodne sposoby

Środki czyszczące
Osadzający się na obrzeżach i w odpływie muszli klozetowej kamień tworzy bardzo nieestetyczny nalot. Jego powstawaniu sprzyja twarda woda, czyli największy wróg armatury łazienkowej. Pozbyć się problemu niełatwo, ale wcale nie jest to zadanie niewykonalne. Na wyciągnięcie ręki mamy zarówno specjalistyczne, chemiczne środki (tak zwane odkamieniacze), jak i w pełni naturalne preparaty starannie przetestowane przez nasze mamy i babcie. Podpowiadamy, które najlepiej wybrać i jak skutecznie rozprawić się z kamieniem.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
pluskwy domowe

Jak zwalczyć pluskwy domowe?

Inne Owady
Gdy w twoim domu pojawiają się pluskwy, od razu widoczne są oznaki ich obecności. Zauważysz na swoim ciele białe pręgi, najczęściej wokół talii. Być może na twoim prześcieradle pojawią się ślady ich odchodów lub czerwone plamy z krwi. Pluskwy pasożytują na skórze człowieka, podobnie jak i komary. Wstrzykują do twojego ciała środek znieczulający, dzięki temu nie czujemy ich ugryzienia. Czerpią one krew, dopóki się nie najedzą. Następnie odczepiają się od ciała żywiciela i spadają na łóżko. Gdy nieświadomie je zniszczymy, na naszej pościeli widoczne będą plamy krwi. Pluskwy co pewien czas zrzucają swój pancerzyk, który również możemy zaobserwować w okolicy łóżka. Owady te zazwyczaj nie wywołują alergii, ale niektórzy z nas mogą być na nie uczuleni.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

pająki odstraszanie

Jak odstraszyć pająki z domu?

Sprzątanie pomieszczeń
Gdy pogoda się zmienia, pająki wpełzają do domów w poszukiwaniu schronienia. Jeśli jest to kilka pająków na jakiś czas nie musimy się zbytnio przejmować. Gdy jest ich więcej można je w prosty sposób odstraszyć. Oto kilka sposobów na odstraszenie pająków.
karaluch

Jak pozbyć się karaluchów?

Inne Owady
Karaluchy lub spokrewnione z nimi prusaki mogą się okazać prawdziwą zmorą w wielu mieszkaniach. Insekty te najczęściej gromadzą się w wilgotnych miejscach, szczelinach, a także tam, gdzie przechowywane są produkty żywnościowe. Nie wszyscy wiedzą, że ci odstraszający już samym wyglądem niechciani lokatorzy mogą być też nosicielami różnych groźnych chorób. Te paskudne stworzenia potrafią mnożyć się w szybkim tempie, dlatego tak ważne, ale jednocześnie niestety często dość trudne, jest pozbycie się ich raz na zawsze. Nie wszyscy wiedzą, że ci odstraszający już samym wyglądem niechciani lokatorzy mogą być też nosicielami różnych groźnych chorób. Przeczytaj artykuł i poznaj szereg sposobów na walkę z karaluchami.
zapach stęchlizny w szafie

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w szafie?

Sprzątanie pomieszczeń

Zdarza się czasami, że nasza szafa ma nieprzyjemny zapach i kiedy wyciągamy z niej ubrania one także nie pachną najlepiej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak pozbyć się z szafy niechcianego zapachu.

naturalne odświeżacze powietrza

9 przepisów na naturalne odświeżacze powietrza

Sprzątanie pomieszczeń
Zapach twojego domu, jest twoją wizytówką. Każdy marzy o pięknie pachnącym mieszkaniu. Teraz jest to prostsze niż myślisz. Nie musisz kupować kolejnych drogich odświeżaczy powietrza, które po kilku dniach tracą zapach. O aromat unoszący się w twoim domu możesz zadbać sama korzystając z naszej listy 9 sprawdzonych sposobów, które są proste, naturalne i niezawodne.