10 sposobów, by utrzymać porządek i czystość w domu

Sprzątanie pomieszczeń
Piątek wieczorem. Dostajesz telefon. Znajomi dzwonią, że będą za pół godziny, a twoje mieszkanie po całym tygodniu jest nieposprzątane. Zapewne wielu z nas było kiedyś w takiej sytuacji. Jak uniknąć bałaganu w mieszkaniu i co zrobić w takich sytuacjach, by nie wyjść na osobę, która nie dba o porządek? Poniżej podpowiadamy triki, które ułatwią utrzymać ład, czystość i przyjemny klimat w domach i mieszkaniach. Nawet wtedy, gdy za chwilę w drzwiach mają pojawić się goście.

Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu? Pomoże szałwia

Sprzątanie pomieszczeń
Spalanie białej szałwii jest doskonałym sposobem na oczyszczanie powietrza w domu i usuwa aż 94 procent bakterii. Mimo że praktykę tę stosuję się od setek lat, to wiele osób o niej w ogóle nie słyszało. Tymczasem jej skuteczność potwierdzają przeprowadzone badania. Podpowiadamy, jak możesz zupełnie naturalnie uzyskać piękny zapach w domu i jednocześnie pozbyć się wszystkich zarazków i toksycznych związków.

Jak zachować porządek w domu?

Sprzątanie pomieszczeń
Niemal każdy z nas chce, aby jego dom był czysty i zadbany. Wykorzystaj zatem kilka sprawdzonych sposobów na sprzątanie, które w znacznym stopniu ułatwią ci to zadanie. Zaskoczy cię, jak niewiele wysiłku trzeba włożyć, aby dom lśnił czystością. • Aby chromowane powierzchnie lśniły czystością Masz chromowane elementy w łazience czy w kuchni? Jeśli tak, to z pewnością wiesz, jak trudno jest utrzymać je w czystości. Każda kropla, której nie zetrzesz od razu, zamienia się w osad. Z kolei tworząca się na chromowanych powierzchniach para wodna po wyschnięciu pozostawia wielkie plamy. Aby się ich pozbyć, a jednocześnie zapobiec ich powstawaniu, użyj papieru do pieczenia z woskowaną warstwą. Skutecznie zetrze zanieczyszczenia, a warstwa wosku zapobiegnie osadzaniu się kamienia i brudu.
pies sika w domu

Jak usunąć zapach moczu?

Środki czyszczące
Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście nie musimy robić tego zbyt często. Czasem jednak w naszym domu pojawi się dziecko lub młody zwierzak i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie mocz wyschnie, ale zapach pozostanie. Istnieje jednak kilka sposobów, aby pozbyć się przykrego zapachu moczu.
pluskwy domowe

Jak zwalczyć pluskwy domowe?

Inne Owady
Gdy w twoim domu pojawiają się pluskwy, od razu widoczne są oznaki ich obecności. Zauważysz na swoim ciele białe pręgi, najczęściej wokół talii. Być może na twoim prześcieradle pojawią się ślady ich odchodów lub czerwone plamy z krwi. Pluskwy pasożytują na skórze człowieka, podobnie jak i komary. Wstrzykują do twojego ciała środek znieczulający, dzięki temu nie czujemy ich ugryzienia. Czerpią one krew, dopóki się nie najedzą. Następnie odczepiają się od ciała żywiciela i spadają na łóżko. Gdy nieświadomie je zniszczymy, na naszej pościeli widoczne będą plamy krwi. Pluskwy co pewien czas zrzucają swój pancerzyk, który również możemy zaobserwować w okolicy łóżka. Owady te zazwyczaj nie wywołują alergii, ale niektórzy z nas mogą być na nie uczuleni.
białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń
Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.
zapach stęchlizny w szafie

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w szafie?

Sprzątanie pomieszczeń
Zdarza się czasami, że nasza szafa ma nieprzyjemny zapach i kiedy wyciągamy z niej ubrania one także nie pachną najlepiej. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak pozbyć się z szafy niechcianego zapachu.
pająki odstraszanie

Jak odstraszyć pająki z domu?

Sprzątanie pomieszczeń
Gdy pogoda się zmienia, pająki wpełzają do domów w poszukiwaniu schronienia. Jeśli jest to kilka pająków na jakiś czas nie musimy się zbytnio przejmować. Gdy jest ich więcej można je w prosty sposób odstraszyć. Oto kilka sposobów na odstraszenie pająków.
karaluch

Jak pozbyć się karaluchów?

Inne Owady
Karaluchy lub spokrewnione z nimi prusaki mogą się okazać prawdziwą zmorą w wielu mieszkaniach. Insekty te najczęściej gromadzą się w wilgotnych miejscach, szczelinach, a także tam, gdzie przechowywane są produkty żywnościowe. Nie wszyscy wiedzą, że ci odstraszający już samym wyglądem niechciani lokatorzy mogą być też nosicielami różnych groźnych chorób. Te paskudne stworzenia potrafią mnożyć się w szybkim tempie, dlatego tak ważne, ale jednocześnie niestety często dość trudne, jest pozbycie się ich raz na zawsze. Nie wszyscy wiedzą, że ci odstraszający już samym wyglądem niechciani lokatorzy mogą być też nosicielami różnych groźnych chorób. Przeczytaj artykuł i poznaj szereg sposobów na walkę z karaluchami.
karaluch

Jak bezpiecznie zwalczyć karaluchy w mieszkaniu?

Inne Owady
Jak pozbyć się karaluchów? W prosty sposób. Środki do zwalczania karaluchów to ogromny biznes, ale nie zawsze warto w nie inwestować. Wiele środków owadobójczych stosowanych do zwalczania karaluchów może być szkodliwych dla naszych dzieci i zwierząt. Oto kilka naturalnych sposobów na zwalczanie karaluchów.