Jak narysować owieczkę?

Rysunek
Owieczki, żabki, pieski czy kotki to sympatyczne zwierzątka, które dzieciaki znają z ilustrowanych książeczek, anonimowanych bajek bądź po prostu ze zwykłych spacerów z rodzicami. Nietrudno się zatem domyślić, że często chcą je odwzorować na papierze i dopytują dorosłych, jak wykonać zadanie. Wbrew pozorom namalowanie owieczki nie jest wcale trudne w wykonaniu i można przy użyciu kilku sprawdzonych trików wyczarować jej sylwetkę. Poniżej potrzebne wskazówki i podpowiedzi w kontekście rysowania owieczki.

Jak narysować żabę?

Rysunek
Żaba - podobnie zresztą jak choćby rybka - należy do grona zwierząt, które cieszą się szczególną sympatią dzieci - zwłaszcza dziewczynek. Dzieje się tak, rzecz jasna, głównie za sprawą zasłyszanych i oglądanych bajek. Największą popularność żabie przyniosła oczywiście historia o tej najsłynniejszej, która po pocałunku przemienia się w przepięknego królewicza. Nietrudno się domyślić, że śliczna historia często rozbudza w dzieciakach chęć rysowania i odtworzenia sympatycznego zwierzątka na papierze. Jak wesprzeć dziecko w pierwszych próbach artystycznych? Od czego najlepiej zacząć kreślenie żaby - od głowy czy tułowia? Poniżej kilka informacji i wskazówek, jak narysować żabkę krok po kroku.

Jak zrobić masę solną?

Projekty dla dzieci
Kiedy dzieciom się nudzi, trzeba wymyślić im zajęcie. Najlepiej, aby było kreatywne i rozwijało ich zdolności manualne. Dobrym sposobem jest zrobienie masy solnej, która okazuje się wspaniałym materiałem do lepienia. Zalet z ich stworzenie jest wiele: jest nietoksyczna, zapewnia wiele godzin udanej zabawy, a jej wykonanie zajmuje kilka chwil. Jak zrobić masę solną? Przekonajmy się.
przykładowy kolaż

Jak zrobić kolaż?

Wyroby z papieru
Kolaż to technika kompozycji różnych dzieł artystycznych, które nie koniecznie muszą być ze sobą związane. Robienie kolażu jest bardzo proste, a może być również świetną zabawą i doskonale wpływa na rozwijanie kreatywności. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić kolaż.
czapeczka króliczek

Jak zrobić czapeczkę z papieru - króliczek?

Dekoracje Wielkanocne
Oto ciekawa wariacja na temat czapeczki urodzinowej. Bazę robi się dokładnie w taki sam sposób, ale na tym koniec. Czapeczki z papieru w wielkanocnej odsłonie to fajny pomysł na urodziny przypadające właśnie w tym okresie. Zresztą doskonale sprawdzą się też na przyjęciach organizowanych w innym czasie. W końcu króliczek nie kojarzy się tylko z Wielkanocą. Jeśli organizujesz urodziny swojemu dziecku, zamiast zwykłych czapeczek wspólnie przygotujcie te w kształcie króliczków. Efekt wow murowany!
kartka urodzinowa

Jak zrobić kartkę z wyskakującymi balonami?

Kartki Urodzinowe
Kartki z wyskakującymi elementami są bardzo fajne. Wszyscy lubią je dostawać. Ale kupienie takiej kartki nie jest problemem. Problemem też – jak się okazuje – nie jest też zrobienie takiej kartki. A efekt lepszy i podziękowania większe, bo dodatkowo za trud włożony w jej przygotowanie. Kartka od razu nabiera wartości sentymentalnej. Nie czekaj więc, zrób bliskiej osobie samodzielnie kartkę z wyskakującymi elementami.
elf bożonarodzeniowy

Jak zrobić bożonarodzeniowego elfa?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Mimo, iż do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze chwila, warto już dziś zastanowić się nad dekoracjami świątecznymi. Warto wykazać się kreatywnością i zrobić coś samemu. Ze świętami kojarzy nam się choinka, kolędy, czy Mikołaj. A jak Mikołaj to renifery i elfy. Podpowiem Wam więc jak samemu zrobić elfa.
bransoletka z gumek na palcach

Jak zrobić bransoletkę z gumek na palcach?

Robienie biżuterii
Jeśli masz dziecko w wieku szkolnym istnieje duża szansa, że usłyszysz: "mamo chce mieć bransoletkę z gumek". Taka niecodzienna biżuteria wzbudziła zachwyt u wielu dzieci na całym świecie. Można zrobić bransoletkę bez użycia krosna, wystarczą jedynie własne palce. To chyba najprostszy i najpowszechniejszy sposób na wykonanie takiej tęczowej bransoletki. Oto przewodnik, dzięki któremu krok po kroku nauczysz się sztuki tworzenia słynnych bransoletek.
pingwiny z butelek

Jak zrobić pingwina z butelek po napojach?

Projekty dla dzieci
Ponieważ należy dbać o środowisko, a butelki plastikowe rozkładają się przez bardzo długi czas, należy coś z tym zrobić. Można je wykorzystać jako pojemniczki lub zrobić z nich coś ciekawego, na przykład pingwiny. Jak tego dokonać? Przeczytaj poniższe wskazówki, a wszystkiego się dowiesz.
samochodziki z rolek po papierze toaletowym

Jak zrobić samochodziki z rolek po papierze toaletowym?

Ręcznie robione zabawki
Dzięki odrobinie farby, kilku rolkom po papierze toaletowym i nakrętkom z butelek twoje dziecko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki może zamienić się w kierowcę rajdowego. I to zupełnie ekologicznie, całkowicie za darmo i w 100% bezpiecznie. W końcu tylko Hanka Mostowiak ma złe doświadczenia z kartonem.