Len i jego kosmetyczne zastosowanie

Inne zainteresowania
Nasiona lnu od lat doceniane są za swoje właściwości prozdrowotne. Jednak okazuje się, że możemy je wykorzystywać nie tylko do leczenia różnorodnych dolegliwości, ale również w celach kosmetycznych. Siemię lniane jest źródłem wielu składników odżywczych, w tym witamin B1, B6, E i F, magnezu, wapnia, żelaza i cynku, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Trudno się dziwić, że ma tak pozytywny wpływ na nasz organizm. Podpowiadamy, jak wykorzystać nasiona siemienia lnianego w celach kosmetycznych.

Najważniejsze zasady skutecznego couchingu

Inne zainteresowania
Couching jest coraz bardziej popularną profesją, a to dlatego, że większość osób aktywnych zawodowo dba o swój rozwój na wielu płaszczyznach. Z usług couchów korzystają dzisiaj nie tylko specjaliści wysokiej klasy, ale także osoby, które chcą poprawić swoją samoocenę i relacje z innymi, umiejętniej wydawać pieniądze czy zwiększyć efektywność swojej pracy. Generalnie, couching to świetna droga do zwiększenia pewności siebie i poprawy jakości życia. Jednak, by efekty couchingu były zadowalające, zaangażowany musi być zarówno klient, jak i couch. Pamiętając o kilku najważniejszych zasadach couchingu możemy uzyskać satysfakcjonujące wyniki.

Skróty klawiaturowe, które ułatwią ci życie

Inne zainteresowania
Choć podstawowa obsługa komputera dla większości osób nie stanowi dzisiaj problemu, to jednak do pełnej perfekcji jeszcze trochę brakuje przeciętnemu Kowalskiemu. Jedną z opcji komputera, która znacznie ułatwi nam pracę na tym urządzeniu, są skróty klawiaturowe. Podpowiadamy, które z nich warto znać i regularnie stosować.

Jak grać w statki?

Zabawy dla Dzieci
Statki to gra z tradycjami, zwłaszcza w uczniowskim społeczeństwie, nie raz już ratowała ona młodych żaków, przed przyśnięciem na nudnej lekcji, lub przy przetrwaniu niezaplanowanego okienka między lekcjami. Nawet studenci w akcie desperacji przypominają sobie o tej lekkiej i uprzyjemniającej czas zabawie. Statki nie muszą być tylko i wyłączni grą zakazaną i uskutecznianie jej podczas przemowy nauczyciela lub wykładowcy jest dużym nietaktem i mimo wszystko lepiej poczekać z zabawą na przerwę.
Kółeczka z dymu

Jak robić kółeczka z dymu?

Inne zainteresowania
Chcesz zrobić kółka z dymu? Jeśli tak, to pierwszą rzeczą o której musisz wiedzieć, jest to, że aby zrobić kółeczka trzeba mieć gęsty dym. Dlaczego? Kółeczka są delikatne, więc jeśli twój papieros czy cygar będzie typu super light, wówczas zrobienie kółek może okazać się bardzo trudne. Drugą rzeczą o której powinieneś pamiętać to spokojne otoczenie i brak wiatru. Ruch powietrza z łatwością zniweczy rezultat twojej pracy zanim ktokolwiek go dostrzeże. A teraz, jak już masz odpowiedniego papierosa i znajdujesz się w odpowiednim pomieszczeniu zaczniemy krok po kroku:
orientowanie mapy

Jak zorientować mapę?

Obserwowanie przyrody
Mapa jest odzwierciedleniem świata rzeczywistego. Orientowanie mapy polega na tym, że trzeba północ, jaką wskazuje mapa nakierować na północ rzeczywistą. Dopiero, gdy północ na mapie pokrywa się z północą w rzeczywistości możesz właściwie posługiwać się mapą. Gdy mapa jest już "zorientowana" możesz wyznaczyć na jej podstawie swoje położenie, oraz określić kierunek, w jakim masz się poruszać by dotrzeć do punktu docelowego. Poniżej znajdziesz instrukcję jak orientować mapę w terenie. 
palenie fajki

Jak palić fajkę?

Inne zainteresowania
Sztuka palenia fajki jest najstarszą formą użytkowania tytoniu i różni się nieco od współczesnego zastosowania. W dzisiejszych czasach i szybkim trybie życia mamy tylko czas na łyk kawy i normalnego papierosa. Często nawet zastosowanie zwykłej fajki nie oddaje w pełni prawdziwej przyjemności palenia, jeśli nie umiesz zrobić tego poprawnie. To bardzo trudne, ale i zarazem satysfakcjonujące hobby. Dla cierpliwych osób podejmujących się tego zadania, palenie fajki uważane jest za najbardziej wyrafinowaną formę palenia. Poniżej znajdziesz kilka kroków, jak nauczyć się palić fajkę i w pełni cieszyć się prawdziwym smakiem i aromatem tytoniu.

Jak rysować komiksy?

Inne zainteresowania
Kochasz komiksy, ale nie potrafisz ich rysować? Jeśli chcesz nabyć tę cenną umiejętność, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Poniżej tłumaczymy na czym polega rysowanie komiksów.
prowadzenie pamiętnika

Jak pisać pamiętnik?

Inne zainteresowania
Prowadzenie pamiętnika jest ciągle bardzo popularne wśród młodzieży, jak i osób dorosłych. Jest to jednak bardziej powszechne zajęcie wśród kobiet. Prowadzenie pamiętnika to świetny sposób na zapisywanie wydarzeń i zmian w naszym życiu, dobry sposób na wylanie swoich emocji. Pisząc pamiętnik możesz ujawnić swoje najgłębsze myśli i pragnienia, o których boisz się powiedzieć innym. Pamiętnikowi możesz bardziej zaufać niż rodzinie czy przyjaciołom, możesz w nim skrywać wszystkie swoje sekrety.
projektowanie ubrań

Jak rysować projekty ubrań?

Trendy w modzie
Moda jest wszędzie dookoła nas. Czasem uda ci się się kupić w sklepie ubranie, które idealnie spełnia twoje oczekiwania, czasem jednak musi ci wystarczyć twoja wyobraźnia. Jest wiele sposobów rysowania projektów ubrań. Poniżej przedstawiam kilka podpowiedzi, które pozwolą ci postawić na tym polu pierwsze kroki.