Objawy niedoboru testosteronu u mężczyzn

Zdrowie Mężczyzny
Czujesz, że brakuje ci energii i siły, którą zawsze miałeś? Jesteś przygnębiony, masz obniżone libido i brak ci apetytu? Te oznaki mogą sygnalizować coś poważniejszego niż tylko przemęczenie. To charakterystyczne symptomy niedoboru testosteronu, który może przerodzić się w zespół niedoboru testosteronu. Sprawdź, jakie objawy charakteryzują ten problem i jak z nim walczyć.

Jak wyglądać na mniej lat niż naprawdę masz? Oto sposoby

Zdrowie Kobiety
Wiele osób ma obsesje na punkcie tego, jak się odmłodzić. Istnieje m.in. szereg kosmetyków na wypryski i działa armia chirurgów plastycznych, których celem jest odmładzanie ludzi. Paradoksalnie, chirurdzy chcąc przyciągnąć do siebie więcej klientów, twierdzą, że kremy odmładzające nie działają. Znane są także przypadki, kiedy podczas zabiegów plastycznych coś pójdzie źle i oszpeci nas na całe życie. Nie wspominając już o tym, jak drogie są takie zabiegi. Nie należy dać się zwodzić nad "urodą" celebrytów, bowiem nad ich wyglądem dba szereg fotografów, oświetleniowców i profesjonalnych makijażystek. Lecz czy przeciętna osoba, której nie stać na kremy czy operacje może zapewnić sobie młody wygląd? Odpowiedź brzmi - tak, chociaż chwilami może okazać się to trudne. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, jak wyglądać młodziej:

Dziesięć niezdrowych trendów modowych

Zdrowie Kobiety
Istnieje wiele trendów modowych, których nie powinno się stosować, gdyż niekorzystnie wpływają na zdrowie. Spokojnie, szminka raczej nie czyha na twoje zdrowie, jednak w tym artykule zostanie przedstawionych parę kwestii, które negatywnie wpłyną na stan twojego zdrowia.

1. Noszenie obcisłych jeansów

Obcisłe spodnie mogą wywołać problemy ze zdrowiem, ponieważ znacznie ograniczają swobodę przepływu krwi. U mężczyzn mogą wywołać tzw. skręt jąder, który jest bolesnym schorzeniem prowadzącym w skrajnych przypadkach nawet do amputacji. Obcisłe spodnie mogą zaburzać również czucie w okolicy miednicy. Prowadzi ono do choroby zwanej meralgią z parestezjami. Ludzie chodzący w obcisłych spodniach często cierpią na takie dolegliwości jak: bóle podbrzusza, problemy z jelitami czy ciągła zgaga. Bywa, że mają też wzdęcia.
zupka chińska

Dlaczego nie warto jeść zupek chińskich?

Medyczne Badania Naukowe
Wiele osób mając ochotę na szybki, ciepły i sycący posiłek bez zastanowienia sięga po popularne zupki chińskie z makaronem noodle. Dania te szczególnie często są jedzone przez studentów. Wiadomo, większość z nich ma raczej chude portfele, nie każdy też ma warunki i ochotę, by przygotować obiadowe danie samodzielnie. Zupki chińskie w towarzystwie konserw turystycznych znaleźć można również w plecakach zapalonych podróżników lubiących nocować pod namiotem lub w górskich schroniskach. Ale to nie wszystko! Zupki chińskie trafiły też na salony. Panie domu wymieniają się “zachwycającymi” (w ich mniemaniu oczywiście) przepisami na sałatki imieninowe z zupek chińskich. Tak jakby mało było przepisów na naprawdę zdrowe i dobre sałatki. O ile jemy je sporadycznie, nic się oczywiście nie dzieje. Postarajmy się jednak, by na co dzień ich unikać. Przyjrzyjmy się temu, co wchodzi w skład takiej zupki i jak to wpływa na nasz organizm.
grejpfrut

Z jakimi lekami nie można jeść grejpfruta?

Zdrowie Kobiety
Grejpfrut to specyficzny owoc. Coraz więcej badań dowodzi, że musimy uważać na to z czym go łączymy. Szczególnie niebezpieczne jest spożywanie grejpfruta (lub soku z niego) z niektórymi typami leków. Jak poważny jest to problem? Uważa się, że dotyczy ponad 85 różnych leków. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
ziewanie

Jak naturalnie podwyższyć ciśnienie?

Choroby Układu Krążenia
O niskim ciśnieniu mówimy, gdy wynosi ono 90/60 mm Hg i mniej. Niskociśnieniowcy często narzekają na zawroty głowy, pojawiające się mroczki przed oczami, zwłaszcza przy nagłej zmianie pozycji (np. z leżącej na stojącą). Omdlenia, szumy w uszach, nudności, nocne poty, obniżenie nastroju, uczucie zmęczenia nawet po przespanej nocy – to także objawy niedociśnienia. Z tą uciążliwą przypadłością można jednak walczyć. Poniżej poznasz naturalne sposoby na podwyższenie ciśnienia.
ćwiczenia na poprawę wzroku

Jak poprawić wzrok?

Przetrwanie w Pracy

W przeciągu ostatnich 10 - 15 lat nastąpił znaczny wzrost liczby osób noszących okulary i soczewki kontaktowe. Można to wytłumaczyć drastycznym wzrostem czasu jaki spędzamy przy komputerach zarówno w domu jak i w pracy, oraz częstym oglądaniem telewizji. Jest to dobra wiadomość dla okulistów na całym świecie - ale bardzo zła dla nas.

 

Nasze oczy potrzebują regularnych ćwiczeń, aby zachować zdrowie - tak samo jak wszystkie mięśnie. Wielu z nas nie wie, że nasze oczy w wielu przypadkach nie potrzebowałyby okularów gdybyśmy je systematycznie ćwiczyli. Poza tym, należy wiedzieć, że noszenie okularów lub soczewek powoduje z czasem jeszcze większe pogorszenie się wzroku. Oczy się do nich przyzwyczajają i po pewnym czasie potrzebują jeszcze mocniejszych szkieł, aby dobrze widzieć.

 

Możliwe, że wypowiedź ta wyda się nieco kontrowersyjna dla wielu osób i wywoła wiele sprzeciwów. Jednak prawda jest taka, że jakby wszyscy ludzie wykonywali codziennie podane poniżej ćwiczenia na oczy, to 90% optyków straciłoby pracę.

 

Oczywiście istnieją wyjątki i dużo osób potrzebuje okularów ze względu na wrodzone problemy ze wzrokiem, jednakże większość osób mogłaby uniknąć ich noszenia już po kilku tygodniach ćwiczeń. Nawet, jeśli w to nie wierzysz to co masz do stracenia? Możesz tylko zyskać.

Libido

Jak zwiększyć popęd seksualny u mężczyzn?

Zaburzenia Erekcji
Poziom libida jest związany z udanym życiem seksualnym. Z wiekiem jego poziom może spadać. Wynika to ze zmniejszonej produkcji testosteronu w organizmie. Wpływ na to ma także tryb życia, praca zawodowa oraz różnego rodzaju choroby. Jak zwiększyć poziom libida a tym samym poprawić życie seksualne? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź.
ból gardła

Jak leczyć ból gardła?

Przeziębienia i Grypa
Ból gardła zazwyczaj nie wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, może być bowiem leczony w domu bez pomocy lekarza. Jednak ból ten może być bardzo nieprzyjemny i dokuczliwy, zwłaszcza dla małych dzieci. Możesz go pokonać w domu przy użyciu prostych środków. Dzięki prostym, domowym sposobom wyeliminujesz piekący ból i swędzenie. Oto kilka wskazówek, jak wyleczyć gardło.
nasiadówka

Jak zrobić nasiadówkę?

Choroby Ginekologiczne
Kąpielowe nasiadówki wracają do łask jako stosunkowo bezpieczny lek na wiele problemów zdrowotnych. Nasiadówki są bardzo pomocne dla kobiet po porodzie, którym nacinano krocze. Mogą być także stosowane w leczeniu hemoroidów, infekcji prostaty, pochwy i odbytu. Pomagają przy opryszczce narządów płciowych oraz przy infekcji pęcherza moczowego. Być może zastanawiasz się czym jest kąpiel nasiadowa? Nazwa dokładnie odzwierciedla istotę rzeczy. Nasiadówka to kąpiel, w której siedzisz w ciepłej wodzie, która zakrywa pośladki i biodra. Ciepła woda wpływa na krążenie krwi i jej zwiększony napływ do zanurzonego obszaru, co umożliwia przyspieszenie leczenia i zmniejszenie dyskomfortu. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić kąpiel nasiadową.