świeczka mandarynka

Jak zrobić lampion z mandarynki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Magiczny czas świąt to nie tylko długo oczekiwany śnieg, domowa ciepła atmosfera, ale także pojawienie się w sprzedaży aromatycznych cytrusów. Przywołują one świąteczny nastrój jak z bajki. Mandarynki to świetny owoc nadający się do dekoracji świątecznego stołu, wprowadzając odrobinę komfortu w domu. Jak to zrobić? Szczegóły znajdziesz w dalszej części tego artykułu.
śnieżynki

Jak zrobić śnieżynki z kleju na gorąco?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Święta bez śniegu, nie oddają ich prawdziwego uroku. Gdy białego puchu nie ma za oknem, urocze śnieżynki możesz stworzyć w zaciszu swego domu i przykleić je do okna. Do tego wystarczy odrobina chęci, aby w twym domu zapanował świąteczny urok. Jak zrobić takie śnieżynki? Instrukcję znajdziesz poniżej.
bożonarodzeniowa choinka

Jak zrobić małą choinkę do dekoracji stołu świątecznego?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Chcesz olśnić swoich gości? Zaskocz ich niewielką choinką pośrodku stołu. Samo jej przygotowanie nie jest trudne. Potrzebujesz zaledwie kilku produktów. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić małą choineczkę, którą wzbudzisz zachwyt wśród gości.
Kalendarz adwentowy

Jak zrobić prosty kalendarz adwentowy?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Taki kalendarz adwentowy możesz z łatwością powiesić na ścianie lub przykleić na lodówkę. Jeśli zrobisz go w mniejszym rozmiarze świetnie będzie się nadawać jako wczesna kartka świąteczna dla rodziny. Poniżej instrukcja jego wykonania.
dekoracja świąteczna

Jak udekorować przedpokój na święta?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Święta to czas, który chcielibyśmy spędzić w ciepłej, rodzinnej atmosferze w towarzystwie bliskich, z którymi nie mamy czasu spotkać się w ciągu roku. Każdy, kto organizuje świąteczne przyjęcie, pragnie przystroić swój dom tak, by zrobił na gościach wrażenie. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na udekorowanie przedpokoju w domku, jednak nadadzą się one również do przystrojenia hallu, czy klatki schodowej.
gwiazdki z gliny

Jak zrobić świąteczne gwiazdki z gliny samoutwardzalnej?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Lubisz odliczać dni, które pozostały do Bożego Narodzenia? Masz dzieci? W takim wypadku z pewnością każdego roku czeka cię zrobienie kalendarza adwentowego. Gliniane gwiazdki z numerkami mogą być jego ciekawym elementem. Zresztą już z nich samych możesz zrobić prosty kalendarz. Wystarczy kawałek włóczki i woreczki z organzy wypełnione słodyczami. Z glinianych gwiazdek zrób girlandę, a między nimi przywiąż torebeczki z łakociami. Gwiazdeczki te wykorzystasz też do zrobienia kalendarza adwentowego z kubków jednorazowych.
święta Bożego Narodzenia

Jak zaplanować tanie święta?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Boże Narodzenie to wspaniały czas w roku, ale może nieźle uszczuplić nasz domowy budżet. Podczas gonienia za prezentami, myślenia o daniach i innych ważnych rzeczach, często zapominamy o tym, jak łatwo popaść w długi i zaprzepaścić świąteczny czas przeznaczony na odpoczynek. Oto kilka pomysłów, dzięki którym będziemy mogli ułożyć sobie plan działania koncentrujący się w mniejszym stopniu na zakupach, a większym na rodzinie.
choinka

W jaki sposób ubierać choinkę?

Choinka
Być może dekorowanie świątecznej choinki nie sprawia ci problemu, ale każdy z nas chciałby wiedzieć jak zrobić to po mistrzowsku. Poniżej znajdziesz kilka sztuczek dekoratorów. Dzięki nim dowiesz się, jak nadać swojemu drzewku jeszcze piękniejszy wygląd. Cała tajemnica tkwi bowiem w warstwach. Zatem przeczytaj wszystkie wskazówki i przystąp do dzieła.

Jak zrobić tradycyjne pierniki na Boże Narodzenie?

Ciastka
Dziś pragnę was zapoznać z niezwykłym przepisem. Zdobyłam go kilka lat temu od znajomej i od tamtego czasu pieczenie tych pierników stało się naszą bożonarodzeniową tradycją, którą moja córeczka wprost uwielbia. W listopadzie przygotowujemy ciasto, w połowie grudnia robimy z niego pierniki, a tuż przed Świętami ozdabiamy. Zaskoczeni? Tak właśnie każe staropolski przepis. Jeśli jednak przypomnisz sobie o pieczeniu za późno, nic się nie dzieje, udadzą się nawet wówczas, gdy ciasto nie będzie leżakować tak długo. My jednak za każdym razem staramy się, by trochę poleżało.
święta Bożego Narodzenia

Jak stworzyć w domu świąteczny nastrój?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Boże Narodzenie to chyba najbardziej inspirujące święta w całym roku. Dzieci uwielbiają te święta, bo dostają prezenty pod choinkę. Dorośli trochę dogłębniej przeżywają Boże narodzenie, jest to dla nich czas narodzin Jezusa Chrystusa. Piękny wieczór pełen spokoju, harmonii, radości i miłości. To czas dla rodziny, oraz doskonały czas na miłosierdzie i przebaczenie. To ważne by w czasie świąt Bożego Narodzenia wprowadzić do domu odpowiednią atmosferę. Z poniższych wskazówek dowiesz się jak to zrobić.