Jak wyczyścić i wypatroszyć karpia?

Ryby
Zbliża się Wigilia, podczas której będziemy zajadać się karpiem w różnej postaci – smażonym, w galarecie, w śmietanie, itd. Jednak, by karp nadawał się do przyrządzenia w jakikolwiek sposób, musi być odpowiednio przygotowany – wypatroszony, obrany i wyczyszczony. Okazuje się, że to wcale niełatwe zadanie, zwłaszcza dla tych, którzy pierwszy raz się z nim mierzą. Dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która pomoże szybko i bez nerwów wyczyścić i wypatroszyć karpia. Postępuj krok po kroku.

Pomysły na życzenia świąteczne

Tradycje Bożonarodzeniowe
Wzajemne składanie życzeń świątecznych to jedna z najważniejszych i najstarszych tradycji wigilijnych i bożonarodzeniowych. To również przejaw miłości i szacunku do drugiego człowieka. Dziś składamy sobie życzenia w różnych formach – ustnie, telefonicznie, listownie, za pośrednictwem kartki świątecznej, a także coraz częściej smsem lub mailem. Okazuje się, że dla wielu osób wymyślenie życzeń świątecznych to niemały problem. Dlatego przygotowaliśmy różne propozycje życzeń – od tradycyjnych po te z nutą humoru. Każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.

Pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Ten, kto ma małe dziecko, doskonale wie, że wybór prezentu dla malucha to wcale nie taka łatwa sprawa, jakby się mogło wydawać. W obecnych czasach dzieci mają mnóstwo zabawek, książek, pluszaków, które często rzucane są w kąt na rzecz tabletu czy komputera. Poza tym sklepy oferują nam potężną ilość artykułów dla dzieci, co również nie ułatwia nam zadania. Wybierając prezent dla malucha na święta w sklepie z zabawkami można nabawić się bólu głowy! Postanowiliśmy zatem ułatwić zadanie poszukującym świątecznych upominków dla dzieci, przygotowując listę uniwersalnych prezentów, które powinny ucieszyć nasze pociechy.
Elf z szyszki

Jak zrobić świątecznego elfa z szyszki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Świąteczne ozdoby są tradycją. Co rok dekorujemy nasze domu choinką, lampkami świątecznymi czy stroikami. Dekoracje można kupić lub miłośnicy własnoręcznych rozwiązań mogą wykonać je samodzielnie. Wystarczy kilka prostych materiałów, z których stworzysz wspaniałe ozdoby. Dziś przedstawiamy instrukcję na stworzenie świątecznego elfa z szyszki.
sprzątanie kuchni

Jak posprzątać kuchnię?

Sprzątanie kuchni
Zbliżają się święta, czas więc na porządki. Nie wiesz jak skutecznie i sprawnie posprzątać swoja kuchnię? Nie przejmuj się. Istnieje wiele skutecznych sposobów, które pomogą ci szybko i sprawnie pozbyć się zanieczyszczeń. Nie jest to skomplikowane, ale jeśli chcesz skutecznie wyczyścić kuchnię musisz poświęcić na to chwilę czasu. Poniżej znajdziesz szczegółowe porady, które pomogą ci w przedświątecznych porządkach. Powodzenia!

Jak zrobić tradycyjne pierniki na Boże Narodzenie?

Ciastka
Dziś pragnę was zapoznać z niezwykłym przepisem. Zdobyłam go kilka lat temu od znajomej i od tamtego czasu pieczenie tych pierników stało się naszą bożonarodzeniową tradycją, którą moja córeczka wprost uwielbia. W listopadzie przygotowujemy ciasto, w połowie grudnia robimy z niego pierniki, a tuż przed Świętami ozdabiamy. Zaskoczeni? Tak właśnie każe staropolski przepis. Jeśli jednak przypomnisz sobie o pieczeniu za późno, nic się nie dzieje, udadzą się nawet wówczas, gdy ciasto nie będzie leżakować tak długo. My jednak za każdym razem staramy się, by trochę poleżało.
Girlanda z makaronu

Jak zrobić łańcuch z makaronu na choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Wszystko czego potrzebujesz do stworzenia uroczego świątecznego łańcucha na choinkę to makaron, farba w sprayu i brokat. Odrobina cierpliwości, przyjemnej pracy i wuala, łańcuch na choinkę wykonany samodzielnie. Potrzeba niewiele produktów do jego stworzenia. Potrzebujesz:
śnieżynki

Jak zrobić śnieżynki z kleju na gorąco?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Święta bez śniegu, nie oddają ich prawdziwego uroku. Gdy białego puchu nie ma za oknem, urocze śnieżynki możesz stworzyć w zaciszu swego domu i przykleić je do okna. Do tego wystarczy odrobina chęci, aby w twym domu zapanował świąteczny urok. Jak zrobić takie śnieżynki? Instrukcję znajdziesz poniżej.
święta Bożego Narodzenia

Jak stworzyć w domu świąteczny nastrój?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Boże Narodzenie to chyba najbardziej inspirujące święta w całym roku. Dzieci uwielbiają te święta, bo dostają prezenty pod choinkę. Dorośli trochę dogłębniej przeżywają Boże narodzenie, jest to dla nich czas narodzin Jezusa Chrystusa. Piękny wieczór pełen spokoju, harmonii, radości i miłości. To czas dla rodziny, oraz doskonały czas na miłosierdzie i przebaczenie. To ważne by w czasie świąt Bożego Narodzenia wprowadzić do domu odpowiednią atmosferę. Z poniższych wskazówek dowiesz się jak to zrobić.
Boże Narodzenie a ciąża

Jak przygotować się do świąt Bożego Narodzenia będąc w ciąży?

Ciąża a praca

Dla większości osób, Boże Narodzenie jest czasem świętowania, biegania tam i z powrotem, robieniem zakupów i gotowania. Jednak dla kobiet w ciąży Boże Narodzenie kojarzy się raczej z dyskomfortem i stresem. Dziecko jest coraz większe i cięższe co powoduje bóle kręgosłupa, obrzęki oraz ogólne złe samopoczucie.

 

Jednak przyszłe mamy nie muszą się niepokoić przed świętami. Za kilka miesięcy, tygodni czy nawet dni dziecko się urodzi a wszelkie niedogodności związane z ciążą pójdą w niepamięć. Poniżej przedstawiam kilka porad, jak przeżyć Boże Narodzenie będąc w ciąży.