Owoce noni i ich niezwykłe właściwości

Zdrowa Dieta
Owoce noni nazywane są aspiryną starożytności. Ich niezwykłe zastosowanie odkryła naturalna medycyna wysp Pacyfiku, stosując je jako środek zwalczający wiele przypadłości. Sok z noni może wspomóc nas zwłaszcza w okresie zimowym, bo jest źródłem naturalnego hormonu szczęścia. Pomaga zwalczyć złe samopoczucie, poprawia nastrój, regeneruje przemęczony organizm i pobudza układ odpornościowy. Owoce noni zawierają mnóstwo substancji, które pozytywnie wpływają na układ krążenia i układ pokarmowy, hamują procesy starzenia komórek i wspierają ich regenerację. Współcześni naukowcy badają, czy rzeczywiście sok z noni może być skuteczną bronią w walce przeciwko nowotworom. Wiele wskazuje na to, że tak. Gdzie kupić noni i jak je stosować, by sobie nie zaszkodzić?

Lecznicze nalewki na przeziębienie, pęcherz i nadciśnienie

Ziołolecznictwo
Leczniczą moc nalewek doceniały nasze babki czy prababki i doskonale wiedziały, kiedy po nie sięgnąć i w jakich celach najlepiej ich użyć. Zdrowotne właściwości czosnku wykorzystywały w walce z nadciśnieniem, po aromatyczne maliny sięgały, gdy dopadało ich przeziębienie czy grypa, a jarzębina okazywała się im niezbędna w starciu z dolegliwościami układu moczowego, m.in. zapalenia pęcherza. Jakie jeszcze nalewki zdążyły zdobyć uznanie w medycynie naturalnej? Po które z nich warto szczególnie sięgać? Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziecie poniżej.

Jak obniżyć cholesterol?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Cholesterol, choć dla prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędny, to w nadmiarze bardzo nam szkodzi. Generuje m.in. ryzyko rozwoju miażdżycy, zawału serca lub udaru mózgu, dlatego tak kluczowe jest utrzymywanie go w normie. Najlepszymi sojusznikami w drodze do celu jest odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w produkty określane często mianem "pogromców cholesterolu", stosowanie kuracji leczniczych oraz zdrowy tryb życia. O czym jeszcze warto pamiętać? Przydatne wskazówki znajdziecie poniżej.

20 zastosowań olejku z drzewa herbacianego

Medycyna Naturalna
Olejek z drzewa herbacianego jest stosowany od wieków w leczeniu różnych dolegliwości i posiada on wiele praktycznych zastosowań w codziennym życiu! Ma on działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, zatem jest świetny na bolące gardło, katar, kaszel czy zapalenie zatok. Oprócz infekcji sezonowych za pomocą olejku wyleczymy wiele problemów skórnych, w tym trądzik, grzybicę czy łupież. Co jeszcze? Czytaj dalej!
woda z cytryną

Jakie są skutki uboczne picia wody z cytryną?

Medycyna Naturalna
Woda z cytryną jest niezastąpionym składnikiem każdej diety, w szczególności tej oczyszczającej organizm z toksyn. Cytryna zawiera składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak witamina C, potas i błonnik. Jednak - tak jak wszystko – również woda z cytryną może mieć swoje skutki uboczne. Dzieje się tak wówczas, gdy spożywamy ją w nadmiarze. Co zatem może nam grozić?
Blizny - domowe sposoby

Domowe sposoby na blizny i przebarwienia

Przebarwienia

Prawie każdy z nas idzie przez życie z przynajmniej jedną blizną. Niektóre znikają po latach, inne zostają na zawsze. Widoczne blizny skutecznie zaniżają nasze poczucie własnej wartości. Niektóre z nich mogą być ukryte pod warstwą makijażu, inne mogą zostać usunięte operacyjnie, jeszcze inne znikną dzięki odpowiedniej terapii. Głębokie blizny, np. trądzikowe, są trudne do usunięcia. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym można zmniejszyć widoczność niektórych blizn i przebarwień. Oto one:

oparzenie pierwszego stopnia

Domowe sposoby na oparzenia

Poparzenia
W przeciwieństwie do oparzeń trzeciego stopnia, które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej, drobne oparzenia, które przydarzają nam się w domu, są łatwe do wyleczenia. Niezależnie od tego w jaki sposób się oparzyłaś, kluczem do szybkiej ulgi jest... szybka ulga. To, co zrobisz w trakcie pierwszych kilku minut po oparzeniu się, wpływa na cały późniejszy proces gojenia się rany. Zapoznaj się zatem z kilkoma domowymi sposobami na oparzenia, a unikniesz kłopotów w przyszłości.
naturalne sposoby na nerki

Jak leczyć nerki naturalnymi sposobami?

Choroby Nerek
Infekcje nerek, są dosyć często przypadłością. Niejednokrotnie, problem przyjmuje dość poważne rozmiary, ponieważ choroby związane z nerkami często wiążą się z ostrym bólem i nie pozwalają nam na normalne funkcjonowanie. Niestety, przypadłości związane z drogami moczowymi są czymś, o czym nie lubimy dyskutować i staramy się je ukryć przed innymi, nieświadomi faktu, że na podobne dolegliwości cierpi naprawdę sporo osób, również z naszego otoczenia. Warto więc znać niektóre domowe sposoby mogące przynieść nam ulgę w takich sytuacjach.
kaszak

6 domowych sposobów na usuwanie kaszaków

Medycyna Naturalna
Cysta naskórkowa, zwana również kaszakiem pojawia się najczęściej na twarzy, szyi oraz na plecach. Rosną bardzo powoli i zwykle nie wymagają specjalnej kuracji. Dopiero w przypadku, gdy pojawi się zakażenie należy ją wyleczyć lub usunąć. Nie zawsze trzeba wybierać rozwiązanie chirurgiczne. W medycynie ludowej znajdziemy kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na cysty. Poniżej znajdziesz najlepsze domowe sposoby, które pomogą ci się ich pozbyć.
proszek wapniowy ze skorupek jaj

Jak zrobić proszek wapniowy ze skorupek jaj?

Osteoporoza
Wapń jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Gdy cierpimy na jego niedobór, organizm pobiera ten minerał z kości i zębów, co skutkuje między innymi osteoporozą. Nabiał, ryby, czy migdały są źródłem wapnia, ale nie dostarczają go na tyle, żeby zaspokoić nasze potrzeby. Jak więc uniknąć ryzyka osteoporozy i zapewnić sobie dzienną dawkę wysokiej jakości wapnia? Okazuje się, że świetnym jego źródłem są skorupki jaj. Zawierają one aż 27 niezbędnych dla naszego organizmu mikroelementów. Mało tego – są prawie w całości zbudowane z węglanu wapnia, którego struktura jest bardzo podobna do tego występującego w naszych kościach i zębach. Badania dowiodły, że uzyskany ze skorupek jaj proszek wapniowy zwiększa gęstość kości, łagodzi bóle reumatyczne, a nawet stymuluje odbudowę chrząstki stawowej. To chyba wystarczające powody, żeby poświęcić krótką chwilę i przygotować ten lek samemu. Przepis znajdziecie poniżej.