Werbena: Ulubiona roślina naszych babć. Doskonała na jelita i wątrobę

Medycyna Naturalna
Nie bez powodu werbena pospolita (Verbena officinalis), określana niegdyś jako "święte ziele", należy do grona ulubionych roślin nasz babć i jest niezwykle często wykorzystywana w medycynie naturalnej. Wywar i herbata sporządzana na bazie werbeny doskonale wpływa na nasz układ pokarmowy - a zwłaszcza stymuluje pracę jelit i wątroby - oraz układ oddechowy. Ponadto działa kojąco na nasze nerwy, przynosząc ulgę osobom narażonym na nadmierny stres i pracującym pod presją czasu. Co ciekawe, werbena szczególnie zalecana jest przede wszystkim kobietom. Może naturalnie zwiększyć laktację oraz zmniejszyć huśtawkę nastrojów w okresie napięcia przedmiesiączkowego.

Pokrzywa i jej cenne właściwości

Medycyna Naturalna
Dobroczynne właściwości lecznicze pokrzywy doceniali już starożytni, którzy wykorzystywali ją w różnorakich kuracjach oczyszczających oraz do łagodzenia bólu rozmaitego pochodzenia, między innymi tego mającego podłoże migrenowe. Wielowiekowa praktyka pokazuje również, że pokrzywa ma idealny wpływ na naszą krew, trzustkę i drogi moczowe. Skutecznie obniża poziom cukru we krwi i usuwa z organizmu wszelkie zalegające w nim toksyny. Potencjał pokrzywy wykorzystywany jest także na różne sposoby w kosmetyce. Przyjrzyjmy się tej cennej roślinie bliżej, a z pewnością nie pożałujemy.

Lubczyk: Redukuje tkankę tłuszczową i poprawia libido

Ziołolecznictwo
Nie bez przyczyny lubczyk lekarski nazywany jest "magiczną rośliną". Kiedyś wierzono, że potrafi skutecznie zwiększać potencję, witalność i libido. Ile w tych stwierdzeniach legendy, a ile prawdy dziś trudno orzec. Pewne jest jednak to, że działa przeciwzakrzepowo, wykrztuśnie i moczopędnie, dzięki czemu skutecznie wspiera leczenie dolegliwości układu pokarmowego i oddechowego. Ponadto - za sprawą zawartych w nim fitosteroli - wyjątkowo dobroczynnie wpływa na nasze serce, zapobiegając powstawaniu miażdżycy. Przynosi też ulgę wszystkim udręczonym pracą, nadmiernym stresem i poszukującym motywacji. Przyjrzyjmy się lubczykowi bliżej, bo naprawdę warto.

20 zastosowań olejku z drzewa herbacianego

Medycyna Naturalna
Olejek z drzewa herbacianego jest stosowany od wieków w leczeniu różnych dolegliwości i posiada on wiele praktycznych zastosowań w codziennym życiu! Ma on działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, zatem jest świetny na bolące gardło, katar, kaszel czy zapalenie zatok. Oprócz infekcji sezonowych za pomocą olejku wyleczymy wiele problemów skórnych, w tym trądzik, grzybicę czy łupież. Co jeszcze? Czytaj dalej!
oparzenie pierwszego stopnia

Domowe sposoby na oparzenia

Poparzenia
W przeciwieństwie do oparzeń trzeciego stopnia, które wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej, drobne oparzenia, które przydarzają nam się w domu, są łatwe do wyleczenia. Niezależnie od tego w jaki sposób się oparzyłaś, kluczem do szybkiej ulgi jest... szybka ulga. To, co zrobisz w trakcie pierwszych kilku minut po oparzeniu się, wpływa na cały późniejszy proces gojenia się rany. Zapoznaj się zatem z kilkoma domowymi sposobami na oparzenia, a unikniesz kłopotów w przyszłości.
ból zęba :)

Domowe sposoby na ból zęba

Bóle
Bolący ząb to jedna z tych rzeczy, które skutecznie mogą uprzykrzyć ci życie. Nie da ci spać, jeść, pić, a nawet zachłysnąć się zimnym powietrzem! Ból zęba może wynikać z wielu przyczyn. Jeśli nie ustępuje, należy koniecznie wybrać się do dentysty. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości. Nie zastąpią one leczenia stomatologicznego, ale przynajmniej na chwilę pomogą uśmierzyć ból.
woda z cytryną

Jakie są skutki uboczne picia wody z cytryną?

Medycyna Naturalna
Woda z cytryną jest niezastąpionym składnikiem każdej diety, w szczególności tej oczyszczającej organizm z toksyn. Cytryna zawiera składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak witamina C, potas i błonnik. Jednak - tak jak wszystko – również woda z cytryną może mieć swoje skutki uboczne. Dzieje się tak wówczas, gdy spożywamy ją w nadmiarze. Co zatem może nam grozić?
Blizny - domowe sposoby

Domowe sposoby na blizny i przebarwienia

Przebarwienia

Prawie każdy z nas idzie przez życie z przynajmniej jedną blizną. Niektóre znikają po latach, inne zostają na zawsze. Widoczne blizny skutecznie zaniżają nasze poczucie własnej wartości. Niektóre z nich mogą być ukryte pod warstwą makijażu, inne mogą zostać usunięte operacyjnie, jeszcze inne znikną dzięki odpowiedniej terapii. Głębokie blizny, np. trądzikowe, są trudne do usunięcia. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym można zmniejszyć widoczność niektórych blizn i przebarwień. Oto one:

łupież

Domowe sposoby na łupież

Pielęgnacja włosów
Łupież pojawia się, gdy skóra głowy jest przesuszona i się łuszczy. Białe drobinki na włosach, czy ubraniu nie wyglądają zbyt zachęcająco i często powodują, że tracimy pewność siebie. Na szczęście istnieje kilka prostych, domowych sposobów walki z łupieżem. Oto niektóre z nich:
kapusta

Jak robić okłady z liści kapusty?

Zwichnięcia i Skręcenia
Zwykła kapusta - pospolite i nieco niedoceniane warzywo, kojarzone najczęściej z surówką lub zawijanymi gołąbkami. Okazuje się, że bardzo dobrym środkiem zmniejszającym obrzęki i leczącym wiele dolegliwości skóry. To niepozorne warzywo, obok którego na co dzień przechodzimy obojętnie jest prawdziwą skarbnicą witamin. Możemy się śmiać z takich naturalnych środków, których działanie zachwalają nasze babcie. Należy jednak zastanowić się nad tym, że opinia o leczniczym działaniu nie wzięła się znikąd , może więc zamiast sceptycznie podchodzić do tego typu rewelacji, warto je wypróbować?