Jak prasować ubrania bez żelazka?

Prasowanie
Prasowanie często bywa męczące i czasochłonne, a rosnąca sterta ubrań po praniu nie zachęca do wyjęcia żelazka. Na szczęście pogniecione tkaniny możemy wygładzić w znacznie prostszy i szybszy sposób. Te sprytne triki warto też znać na wypadek podróży czy delegacji, gdy musimy dobrze wyglądać, a nie mamy dostępu do żelazka. Sprawdź, jak przygotować spray do prasowania, wykorzystać suszarkę do włosów czy kabinę prysznicową do szybkiego wygładzenia pomiętych tkanin.

Jak czyścić patelnię?

Drobne AGD
Patelnie, aby długo i dobrze nam służyły, wymagają odpowiedniego postępowania. Mycie ich w zmywarce niestety sprzyja odwarstwianiu się powłok. Z kolei ręczne czyszczenie przypalonego brudu to prawdziwa zmora. W dodatku wystarczy raz zapomnieć o umyciu spodu patelni, by po następnym użytkowaniu pozostały na niej uciążliwe osady. Dowiedz się, jak sprawnie wyczyścić brud na spodzie patelni, w jaki sposób sprytnie pozbyć się tłuszczu i czego unikać, by nie zniszczyć delikatnych powłok patelni.

Jak wyczyścić okap z tłuszczu?

Drobne AGD
Tłuszcz zalegający na okapie to prawdziwa zmora wszystkich gotujących osób. Urządzenie jest niezastąpione, ale wraz z nieprzyjemnymi zapachami, wciąga też wilgoć, drobiny tłuszczu, kurz czy opary z kuchenki. Nic dziwnego, że szybko osiada na nim tłusta warstwa brudu, która nie tylko psuje wizerunek kuchni, ale przede wszystkim jest bardzo niehigieniczna. Okazuje się jednak, że czyszczenie kratki, filtrów i obudowy okapu wcale nie jest tak trudne i czasochłonne, jak mogłoby się wydawać. Sprawdź, jak wyczyścić tłusty okap w kilka minut.
jak czyścić opiekacz grill elektryczny

Jak wyczyścić elektryczny grill - opiekacz?

Narzędzia czyszczące
Domowy sprzęt kuchenny bardzo szybko się brudzi. Warto dbać o niego, gdyż z pełnią swej wydajności i jak najdłużej będzie nam służył. Przy każdym użyciu opiekacza, brud i tłuszcz przywiera jeszcze mocniej do powierzchni. Spływa w zakamarki powodując dziwny zapach przy korzystaniu z opiekacza. Przeczytaj jak szybko i łatwo wyczyścisz swój opiekacz grill elektryczny.
Ekspres do kawy

Jak czyścić ekspres do kawy?

Drobne AGD
Ciągle zapominasz o kupnie specjalnych preparatów do czyszczenia ekspresów do kawy? Masz dość kawy, która przypomina wodę z mułem? Często jest to związane z osadem, który zbiera się w ekspresach do kawy. Nie musisz kupować drogich tabletek bądź płynów. Równie skuteczny w czyszczeniu ekspresów jest zwykły ocet. W tym artykule opiszemy jak to zrobić.
żelazko

Jak czyścić przypalone żelazko?

Prasowanie
Żelazko jest popularnym sprzętem domowym, a mimo to niewielu ludzi wie, jak prawidłowo powinno się go czyścić. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zabierzemy się za czyszczenie żelazka, powinniśmy poczekać, aż całkowicie wystygnie. Czyszcząc nagrzane żelazko możesz nie tylko się poparzyć, ale również nie przyniesie to żadnego rezultatu. Poniżej znajdziesz kilka bardzo przydatnych wskazówek, jak czyścić żelazko.
ostrzenie noża

Jak naostrzyć nóż?

Drobne AGD
Jeśli twój nóż nie jest ostry i zamiast kroić zaczyna miażdżyć to chyba już najwyższa pora aby do naostrzyć. Ostrzenie noża jest dość proste jeśli wiemy czym ostrzyć i w jaki sposób. Oczywiście każdy wie, że do ostrzenia noży służy ostrzałka, jednak co zrobić jeśli nie mamy jej pod ręką a zależy nam na czasie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak ostrzyć noże oraz czym to zrobić.

Jak szybko i bez nerwów wyczyścić blender?

Sprzątanie kuchni
Blender to bardzo praktyczne urządzenie, które pozwala nam szybko przygotować pożywny koktajl lub inną płynną przekąskę. O blender, jak o każdy inny drobny sprzęt agd, trzeba odpowiednio dbać. Niestety, zdarza się, że zostawimy go z resztkami jedzenia w środku, które szybko zasychają, a jak wiadomo, nieodpowiednie użytkowanie takich sprzętów skraca ich życie. My podpowiadamy sprawdzone sposoby czyszczenia blendera. Dzięki ich zastosowaniu unikniesz szorowania sprzętu gąbkami, które może go uszkodzić.

Czy naczynia teflonowe są naprawdę szkodliwe?

Drobne AGD
Wokół naczyń wykonanych z teflonu oraz samego tworzywa, jakim jest teflon, narosło wiele mitów i kontrowersji. Początkowo wyroby teflonowe robiły furorę, a ich miłośnicy zachwycali się ich właściwościami i możliwościami. Fascynacja ta nie trwała jednak długo, gdyż przeciwnicy sztucznych tworzyw udowadniali coraz więcej szkodliwych właściwości teflonu, a konsumenci z ostrożnością zaczęli podchodzić do tego typu wyrobów. Obecnie naczynia teflonowe nadal są produkowane i chętnie kupowane. Czy naprawdę są tak szkodliwe dla naszego zdrowia? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
toster

4 nieodpowiednie sposoby użycia tostera

Drobne AGD
Niby nic prostszego. Wkładasz pieczywo, czekasz chwilę i oto jest, pysznie pachnące, ciepłe i chrupiące. Toster jednak może działać dla nas jeszcze lepiej, jeśli będziemy go odpowiednio używać. Warto zwrócić na to uwagę, bo przecież dla wielu z nas włączenie tostera to jedna z pierwszych czynności wykonywanych w ciągu dnia. Niech będzie to czynność z pożytkiem dla nas. Jakie więc błędy możesz popełniać?