Dziewczyna na plaży

Jak uelastycznić skórę po odchudzaniu?·

Utrzymanie Wagi
Oczywiście, nie myślałaś o tym, że po odchudzaniu twoja skóra będzie luźniejsza i bardziej wisząca, jednak się nie martw - są na nią sposoby. Najgorsze - czyli odchudzanie masz już za sobą. Dowiedz się teraz jak zmniejszyć nadmiar skóry i do dzieła!
Kurczak w sosie pomidorowym

Jak zrobić kurczaka w sosie pomidorowym? Dieta Dukana.

Dieta Dukana
Odchudzanie potrafi być ciężkim i żmudnym procesem. Dieta Dukana jest obecnie jedną z najpopularniejszych diet. Osoby, które ją stosują doskonale wiedzą, że składa się z czterech etapów: „fazy uderzeniowej”, „fazy równowagi”, „fazy utrwalenia” oraz „białkowych czwartków”. Kurczak w sosie pomidorowym jest idealnym posiłkiem, który możemy przyrządzić w II fazie diety Dukana. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam przyrządzić potrawę.
Koreczki z szynki i ogórka

Jak zrobić koreczki z szynką i ogórkiem konserwowym?

Przepisy niskowęglowodanowe
Poniżej przedstawiam przepis na pyszne koreczki, które będziecie mogli podjadać w fazie II naprzemiennej diety Dukana. Koreczki są bardzo proste a zarazem przepyszne.
Sernik

Jak zrobić sernik Dukana?

Dieta Dukana
Podczas diety Dukana nie możemy zapomnieć o dukanowskich słodkościach - tylko dzięki nim nie złamiemy zasad. A co najważniejsze - sernik możemy jeść również podczas 1 fazy ataku jak i podczas dni czystych protein.
Świeże warzywa

Jak przyrządzić warzywa na diecie Dukana?

Dieta Dukana
Podczas II fazy diety Dukana, możemy zacząć jeść warzywa (w dni proteinowo-warzywne). O ile sałatki polane oliwą z oliwek i posypane parmezanem smakują wyśmienicie, to podczas diety Dukana nie możemy sobie pozwolić na takie dodatki. Jak zatem przyrządzić warzywa, aby się do nich nie zniechęcić? Poniżej przedstawiam kilka sposobów na urozmaicenie smaku warzyw podczas diety Dukana.
dieta Dukana - produkty

Co jeść w fazie uderzeniowej diety Dukana?

Zdrowa Dieta

Dieta Dukana jest obecnie najzdrowszą, najskuteczniejszą i z tego powodu najbardziej popularną dietą wśród osób pragnących stracić na wadze. W ogólności polega ona na ograniczeniu się do spożywania produktów o niskiej zawartości węglowodanów i tłuszczy, za to bogatych w białko (np. warzyw strączkowych, owoców, pełnego ziarna, owoców morza, jaj, niskotłuszczowego nabiału i chudego mięsa). Składa się ona z czterech faz: fazy uderzeniowej (ataku), naprzemiennej, utrwalenia i stabilizacji. Najbardziej restrykcyjna jest pierwsza z tych faz. Przeczytaj tę poradę, a dowiesz się, co można spożywać w jej trakcie.

Tortilla

Jak zrobić tortillę (Dukan)?

Dieta Dukana
Przepis na ciasto do tortilli zgodny z dietą Dukana jest bardzo zbliżony do chlebka Dukana. Jedyną różnicą jest tutaj mleko, które rozrzedza ciasto. Poniżej znajdziesz przepis na tortillę, którą można jeść w fazie II diety (proteiny + warzywa).
źródła białka

Jak schudnąć na diecie proteinowej? Przepisy.

Zdrowa Dieta
Pośród wielu różnych diet, dieta proteinowa należy do najbardziej popularnych. Ludzie będący na diecie wysokobiałkowej doświadczają nie tylko dużej utraty wagi, ale również przyrostu masy mięśniowej. Taki efekt zyskać można właśnie dzięki niezwykłym właściwościom białka. Białko to fundamentalny składnik żywych komórek. Pełni funkcję budulcową, odgrywa kluczową rolę w produkcji enzymów i hormonów. Z tego powodu jest niezbędną częścią każdej zdrowej, zrównoważonej diety.
Nutella Dukana

Jak zrobić nutellę Dukana?

Dieta Dukana

Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, to chyba nie ma nic lepszego jak naleśniki z Nutellą (od fazy III). Oczywiście ani tradycyjne naleśniki, ani prawdziwa Nutella nie wchodzą w rachubę zatem co zrobić? Proponuję zamiast naleśników zrobić placek Dukana a Nutellę podrobić - przepis na nią znajdziesz poniżej (przepis z odtłuszczonym mlekiem w proszku).

 

Uwaga! Pomimo, że kakao w proszku i mleko będą odtłuszczone to prawdopodobnie (zależy od firmy) zawierają one dużą ilość cukrów (około 1/4 to cukry). Na diecie Dukana NIE wolno jeść cukrów (przynajmniej do fazy III). Przepis zamieszczam, ponieważ wiele osób się o niego pyta, jednak odradzam jedzenia nutelli jeśli zależy komuś na szybkiej utracie wagi (jedzenie takiej nutelli może całkowicie zatrzymać utratę kilogramów na jakiś czas).

 

Można zrobić nutellę również bez mleka w proszku a mianowicie: Serek biały 0%, jogurt 0%, kakao w proszku (odtłuszczone), słodzik, aromat - jednak po 1 - wychodzi z tego po prostu serek kakaowy a po 2 - kakao w proszku również zawiera cukry (węglowodany).

Sos jogurtowy Dukana

Jak zrobić sos jogurtowy Dukana?

Dieta Dukana
Poniżej przedstawiam kilka przepisów na sosy jogurtowe Dukana. Sosy te możemy jeść w każdej fazie (uderzeniowej, naprzemiennej, utrwalenia i stabilizacji). Sos jogurtowy urozmaici nam smak ryb, wędlin czy mięs.