Wakacje bez dziecka

Wakacje bez dziecka - warto czy nie?

Romantyczna podróż
Urlop bez dzieci to dla wielu rodziców marzenie wyjątkowo trudne do realizacji. W natłoku codziennych obowiązków młodzi rodzice często zapominają, jak ważny dla podtrzymania właściwych relacji i uczuć między nimi jest ich czas wolny, spędzony bez maluchów. Nie wystarczą pojedyncze wieczory wykradzione dzięki uprzejmości niani czy dziadków. Konieczny jest również wspólny wyjazd, oderwanie się chociaż na kilka dni od rutyny, odnalezienie się na nowo w innych okolicznościach. W ten sposób budujecie i podtrzymujecie związek, który przecież w założeniach ma trwać o wiele dłużej, niż czas opieki nad dziećmi. Został on siłą rzeczy zaniedbany w ciągu pierwszych miesięcy od narodzin nowego członka rodziny.

Gdzie udać się na romantyczne wakacje?

Romantyczna podróż

Santorini to wyspa, która jest wizytówką Grecji. Na romantyczny wyjazd we dwoje - idealna! To prawdziwy raj na ziemi. Słynie z bajecznych widoków, wspaniałych plaż i uroczych białych kapliczek krytych niebieskimi kopułami. Patrząc na ten idylliczny krajobraz, trudno uwierzyć, że kiedyś wyspę spotkał prawdziwy kataklizm. W 1600 r. p.n.e. jej środkowa część po gigantycznym wybuchu wulkanu została zatopiona w morzu. Archeolodzy odkryli pozostałości po tym zdarzeniu w miejscowości Akrotiri, którą nazwano "prehistorycznymi Pompejami", ponieważ miasto, podobnie jak rzymska osada w Pompejach, zostało zniszczone i przysypane pyłem wulkanicznym.

Mardin wczasy

Mardin - przewodnik dla turystów

Zwiedzanie
Urokliwe tureckie miasto, często porównywane z Jerozolimą, szczyci się historią sięgającą czasów biblijnych. Z daleka Mardin niemal zlewa się z krajobrazem, wyglądając jak skalista góra. Gdy się zbliżasz, coraz wyraźniej zaczynają wyłaniać się z niej jasne bryły budynków. Domy są niemal przyklejone do siebie i tworzą istny labirynt, który odkryjesz, chodząc po krętych uliczkach. W odnalezieniu drogi mogą wówczas pomóc minarety wznoszące się ponad dachami budynków.

Co robić w weekend? Wisła: Basenowe SPA...

Romantyczna podróż
W przypadku kiepskiej pogody, zmęczenia, czy naszego złego samopoczucia, polecam wybrać się na weekend do Hotelu Gołębiewskiego w Wiśle. Zanim jednak pomyślisz sobie, że za drogo, i zrezygnujesz nawet z dalszego czytania, to wytrwaj jeszcze trochę, a przekonasz się, że zachowano w nim odpowiedni stosunek jakości do ceny.
Tropikalna Wyspa

Dlaczego warto pojechać do parku rozrywki - Tropikalna Wyspa?

Wakacje rodzinne
Kto ma już dosyć zimy, wcale nie musi czekać do lata lub jechać na wycieczkę do tropikalnych kurortów. Tuż za naszą zachodnią granicą, 60 km na południe od Berlina, pod ogromnym namiotem, znajduje się oryginalny park rozrywki – Tropikalna Wyspa. Pod jej kopułą panuje stała temperatura 28 stopni C.
Wyspy Kanaryjskie

5 wysp idealnych na urlop

Wakacje rodzinne
Rajskie wakacje – tylko na wyspie! Jesienią wciąż masz zapewnioną pogodę, piękne widoki i plaże pod palmami. Możesz wypocząć w tej scenerii i... nie zbankrutować! Starożytni Grecy powiadali, że Rodos jest piękniejsza od słońca. Nazywana bywa Wyspą Róż ze względu na okazałe krzewy różane. Dziś nawet krzykliwe ośrodki wczasowe nie są w stanie przyćmić urody wyspy, na której wciąż można znaleźć miejsca-oazy nieskażone cywilizacją.
Costa Dorada

Dlaczego warto odwiedzić Costa Doradę w Hiszpanii?

Hiszpania
Costa Dorada, w języku katalońskim Costa Daurada, w tłumaczeniu na polski znaczy: złote wybrzeże. Nazwa ta powstała zapewne od barwy piasku na plaży podczas zachodu słońca. Ale tutaj nie tylko piasek jest złoty...
wakacje na Thasos

Jak spędzić wakacje na Thasos?

Europa
Na pierwszym planie niespotykana na innych greckich wyspach zieleń wspaniałych lasów piniowych. Na drugim – olśniewająca biel marmuru. Na trzecim – boski lazur morza. Właśnie te trzy kolory składają się na portret Thasos, ale nie oddają całego bogactwa jednej z największych i najpiękniejszych greckich wysp. Położona na Morzu Egejskim, prawie styka się z Peloponezem.
romantyczny weekend w Paryżu

Jak spędzić weekend w Paryżu?

Romantyczna podróż
Na poznanie tego miasta pewnie roku byłoby za mało. Ale nawet weekend wystarczy, by poczuć jego atmosferę. Ciepłe wieczory, możliwość zanurzenia się w wiosennej atmosferze, czynią maj najwspanialszą porą na zwiedzanie.
co zwiedzić na Majorce?

Co warto zwiedzić na Majorce?

Atrakcje turystyczne
Majorka to nie tylko piękne plaże i luksusowe hotele. Znajdziesz tu również urokliwe miasteczka, jak np. Valldemossa. Urokliwe miasteczko to obowiązkowy punkt dla każdego, kto wypoczywa na Majorce. Valldemossa urzeka wyjątkową, romantyczną aurą wąskich uliczek i domów zdobionych kwiatami i barwną ceramiką. Polacy mają do tego miejsca sentyment szczególny. Właśnie tu zakochany w pisarce George Sand Fryderyk Chopin tworzył swoje fortepianowe arcydzieła.