Wakacje bez dziecka

Wakacje bez dziecka - warto czy nie?

Romantyczna podróż
Urlop bez dzieci to dla wielu rodziców marzenie wyjątkowo trudne do realizacji. W natłoku codziennych obowiązków młodzi rodzice często zapominają, jak ważny dla podtrzymania właściwych relacji i uczuć między nimi jest ich czas wolny, spędzony bez maluchów. Nie wystarczą pojedyncze wieczory wykradzione dzięki uprzejmości niani czy dziadków. Konieczny jest również wspólny wyjazd, oderwanie się chociaż na kilka dni od rutyny, odnalezienie się na nowo w innych okolicznościach. W ten sposób budujecie i podtrzymujecie związek, który przecież w założeniach ma trwać o wiele dłużej, niż czas opieki nad dziećmi. Został on siłą rzeczy zaniedbany w ciągu pierwszych miesięcy od narodzin nowego członka rodziny.

Gdzie udać się na romantyczne wakacje?

Romantyczna podróż

Santorini to wyspa, która jest wizytówką Grecji. Na romantyczny wyjazd we dwoje - idealna! To prawdziwy raj na ziemi. Słynie z bajecznych widoków, wspaniałych plaż i uroczych białych kapliczek krytych niebieskimi kopułami. Patrząc na ten idylliczny krajobraz, trudno uwierzyć, że kiedyś wyspę spotkał prawdziwy kataklizm. W 1600 r. p.n.e. jej środkowa część po gigantycznym wybuchu wulkanu została zatopiona w morzu. Archeolodzy odkryli pozostałości po tym zdarzeniu w miejscowości Akrotiri, którą nazwano "prehistorycznymi Pompejami", ponieważ miasto, podobnie jak rzymska osada w Pompejach, zostało zniszczone i przysypane pyłem wulkanicznym.

Mardin wczasy

Mardin - przewodnik dla turystów

Zwiedzanie
Urokliwe tureckie miasto, często porównywane z Jerozolimą, szczyci się historią sięgającą czasów biblijnych. Z daleka Mardin niemal zlewa się z krajobrazem, wyglądając jak skalista góra. Gdy się zbliżasz, coraz wyraźniej zaczynają wyłaniać się z niej jasne bryły budynków. Domy są niemal przyklejone do siebie i tworzą istny labirynt, który odkryjesz, chodząc po krętych uliczkach. W odnalezieniu drogi mogą wówczas pomóc minarety wznoszące się ponad dachami budynków.

Co robić w weekend? Wisła: Basenowe SPA...

Romantyczna podróż
W przypadku kiepskiej pogody, zmęczenia, czy naszego złego samopoczucia, polecam wybrać się na weekend do Hotelu Gołębiewskiego w Wiśle. Zanim jednak pomyślisz sobie, że za drogo, i zrezygnujesz nawet z dalszego czytania, to wytrwaj jeszcze trochę, a przekonasz się, że zachowano w nim odpowiedni stosunek jakości do ceny.
Para na pikniku

Kilka sposobów na majową nudę dla dorosłych

Romantyczna podróż
Nadchodzi weekend majowy. Z pewnością każdy ma w planie albo rodzinny wyjazd, albo siedzenie w domu i odpoczynek. Jednak pięć dni nic nie robienia może zmęczyć. Tymczasem piękna pogoda, majowe powietrze i ciepłe temperatury sprzyjają związkom w każdej postaci od wolnych po stare małżeństwo! Może czas zadbać wreszcie o swojego partnera. W końcu kiedy ostatnio mieliście czas dla siebie? No właśnie... Czas to zmienić, a majówka jest idealną okazją. Dzieci? Jeżeli je macie wyślijcie je z dziadkami na działkę lub do dalekiej rodziny na wieś. Jeżeli są starsze, zostawcie je w domu i sami gdzieś czmychnijcie! Jeżeli oboje jesteście młodzi i każde z Was wciąż mieszka z rodzicami również możecie gdzieś wyjechać, a jeżeli nie, to przecież piękna pogoda zachęca do udania się gdzieś w plener. Pomysłów jest dość, wystarczy oddać się lekturze!
lodowy hotel

Jak spędzić noc w lodowym hotelu?

Romantyczna podróż
Lodowy hotel jest unikatowy z dwóch tylko powodów: jest cały z lodu i co roku wygląda inaczej. Jeśli lubisz mroźne skandynawskie klimaty, pobyt w takim hotelu będzie dla Ciebie ogromnym przeżyciem. W końcu nie każdy spał na bryłach lodu w minusowej temperaturze. Hotele lodowe budowane są z lodu i śniegu na ziemi, bądź na zamarzniętych rzekach.
Tropikalna Wyspa

Dlaczego warto pojechać do parku rozrywki - Tropikalna Wyspa?

Wakacje rodzinne
Kto ma już dosyć zimy, wcale nie musi czekać do lata lub jechać na wycieczkę do tropikalnych kurortów. Tuż za naszą zachodnią granicą, 60 km na południe od Berlina, pod ogromnym namiotem, znajduje się oryginalny park rozrywki – Tropikalna Wyspa. Pod jej kopułą panuje stała temperatura 28 stopni C.

Co zobaczyć na północy Francji?

Atrakcje turystyczne
Na dźwięk słów Nord-Pas-de-Calais bohaterowie znanej francuskiej komedii wpadali w popłoch – zimny, odległy region pełen pijących piwo tajemniczych „Chitis”. Dopiero po pewnym czasie okazało się, że północ to świetne miejsce, o którym po prostu mało wiadomo. Są tu serdeczni ludzie i mnóstwo niefrancuskich atrakcji. Bo rzecz jest niewątpliwa – to bardziej Flandria niż Francja.

Co warto zobaczyć w Katalonii?

Atrakcje turystyczne
Zachwyci Cię imponujący klasztor na skale, zobaczysz też dom Salvadora Dali. Odwiedzisz senne porty rybackie i tłoczne plaże.Katalonia kojarzy się nam zwykle z tętniącą życiem Barceloną i Costa Bravą – klifowym wybrzeżem o piaszczystych plażach, zatłoczonych jak Blanes i Lloret de Mar. Wolisz ciszę i spokój? Ruszaj w okolice Cadaqués z urzekającymi skalistymi zatoczkami. Tu masowa turystyka jeszcze nie dotarła. Miasteczko rozsławili artyści, np. Pablo Picasso. Światowy rozgłos przyniósł jednak Cadaqués Salvador Dali. Wraz z ukochaną żoną i muzą Galą mieszkał tu i tworzył w niesamowitym domu w skalistej zatoczce Port Ligat.
co zwiedzić na Majorce?

Co warto zwiedzić na Majorce?

Atrakcje turystyczne
Majorka to nie tylko piękne plaże i luksusowe hotele. Znajdziesz tu również urokliwe miasteczka, jak np. Valldemossa. Urokliwe miasteczko to obowiązkowy punkt dla każdego, kto wypoczywa na Majorce. Valldemossa urzeka wyjątkową, romantyczną aurą wąskich uliczek i domów zdobionych kwiatami i barwną ceramiką. Polacy mają do tego miejsca sentyment szczególny. Właśnie tu zakochany w pisarce George Sand Fryderyk Chopin tworzył swoje fortepianowe arcydzieła.