Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową?

Mikrofalówki
Kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia. Dzięki niej łatwo i szybko można podgrzać posiłek. Niezależnie od tego, czy korzysta się z niej często, czy rzadko – wymaga regularnego czyszczenia. Resztki jedzenia są przyczyną nieprzyjemnego zapachu oraz rozwoju pleśni. Aby porządnie ją wyczyścić, nie trzeba się specjalnie namęczyć – wystarczą sprawdzone sposoby. Jak to skutecznie zrobić? Jakie są naturalne metody na czystą kuchenkę mikrofalową? Przekonajmy się.

Czego nie można wkładać do mikrofalówki?

Techniki gotowania
Mikrofalówka to przydatne urządzenie w kuchni, z którego chętnie korzystamy. Szybko i łatwo możemy podgrzać i przygotować w nim jedzenie. Miłośnicy kuchenki mikrofalowej wkładają do niej większość wszelakiego rodzaju żywności, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wielu rzeczy nie można w niej umieszczać. Nie chodzi tu tylko o produkty spożywcze, gdyż powszechnie wiadomo, że w mikrofalówce nie powinny znaleźć się m.in. metalowe przedmioty. Jakich jeszcze naczyń i jedzenia nie można wkładać do tego urządzenia, żeby uniknąć awarii, groźnego wybuchu, pożaru lub wydzielania się niebezpiecznych związków? Sprawdźmy.

Urządzenia, które czerpią najwięcej prądu po wyłączeniu

Drobne AGD
Obecnie wiele urządzeń elektrycznych jest nam potrzebnych w codziennym życiu. Część z nich musi być stale podłączona do sieci, jednak niektóre z nich – nawet nieużywane – są do niej podpięte niepotrzebnie. Niestety, nawet wtedy pobierają one energię, co z czasem może generować dodatkowe koszty, a tym samym obciążać nasz budżet. Sprawdźmy, które domowe sprzęty pobierają najwięcej prądu po ich wyłączeniu.
mikrofalówka do zabudowy

Jak wybrać miejsce na kuchenkę mikrofalową?

Aranżacja wnętrz
Szczerze? Urządzając swoje mieszkanie, miałam ogromny problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na mikrofalówkę. To wcale nie jest takie oczywiste, łatwe, jak z pozoru wygląda.
kuchenka mikrofalowa

Jak korzystać z kuchenki mikrofalowej?

Mikrofalówki
Dziś w większości domów i mieszkań jest kuchenka mikrofalowa. Mikrofalówki stały się jednym z najpopularniejszych sprzętów kuchennych. Większość ludzi nie może się wręcz obejść bez kuchenki mikrofalowej, są jednak i tacy, którzy nie znajdują dla niej żadnego zastosowania. Jeżeli należysz do tych drugich poniżej znajdziesz wskazówki, które być może pozwolą ci zmienić zdanie.
Czyszczenie mikrofalówki

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Mikrofalówki
Niezależnie od tego, czy twój ulubiony posiłek znów eksplodował w mikrofalówce czy po prostu nadszedł czas, aby opróżnić ją z codziennych pozostałości po jedzeniu, czynność ta nie musi być udręką. Możesz wyczyścić swoją mikrofalówkę szybko i pewnie, nawet przy użyciu produktów, które masz już w domu.
mikrofalówka

Jak bezpiecznie gotować w mikrofalówce?

Mikrofalówki
Kuchenka mikrofalowa jest niezwykle pożytecznym urządzeniem, zwłaszcza dla osób zabieganych i nie mający czasu na regularne gotowanie lub np. dla rodzin, w których każdy jada o różnych godzinach. Można w niej błyskawicznie odgrzać posiłek lub nawet coś ugotować. Wiele osób jednak obawia się niekorzystnego wpływu fal urządzenia na organizm, tymczasem wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł, aby jedzenie pozostawało zdrowe i smaczne.

Fakty i mity na temat jedzenia z mikrofalówki

Mikrofalówki
Są podstawowym elementem wyposażenia wielu kuchni. Traktujemy je jako zamiennik piekarnika, garnka czy patelni. Wystarczy kilka minut, by jedzenie było dokładnie podgrzane i smakowało jak przyrządzone przed momentem. O czym mowa? Oczywiście o kuchenkach mikrofalowych. Wokół tych, ułatwiających życie sprzętów kuchennych nagromadziło się wiele negatywnych opinii, które często mają mało wspólnego z prawdą. Dlatego, postanowiliśmy przedstawić najczęściej powtarzane mity na temat mikrofalówek, a także prawdziwe informacje, o których powinniśmy pamiętać podczas korzystania z tych sprzętów.

Jakich produktów nie wkładać do mikrofalówki?

Mikrofalówki
Większość z nas używa na co dzień kuchenek mikrofalowych. Wykorzystujemy je zazwyczaj do podgrzewania lub odmrażania żywności. Jednak mikrofalówki często się psują w wyniku złego użytkowania. Jednym z najpopularniejszych powodów jest wkładanie do mikrofali nieodpowiedniej żywności lub materiałów. Sprawdźmy, czego nie powinniśmy podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych, by służyły nam przez lata.

Jakich produktów lepiej nie podgrzewać w mikrofalówce?

Mikrofalówki
Mikrofalówki zrewolucjonizowały współczesną kuchnię. Dzięki nim podgrzanie obiadu zajmuje 2-3 minuty i nie wymaga brudzenia garnków ani patelni. Czy jednak wszystkie produkty można podgrzewać w mikrofali? Okazuje się, że niektóre tracą cenne właściwości lecznicze i odżywcze, a inne stają się wręcz toksyczne. Sprawdź koniecznie, czy nie popełniasz błędów, korzystając z mikrofalówki.