dieta wegetariańska

3 suplementy diety dla wegetarian

Dieta Wegetariańska
Czy są to zdrowotne korzyści, uzasadnienia etyczne czy środowiskowe, wiele osób przechodzi na wegetarianizm. Jednak wybór zdrowej diety nie zapewnia dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Poniżej znajdziesz 3 suplementy, które uzupełnią twoją dietę.
wegetarianie

Mity na temat diety wegetariańskiej

Dieta Wegetariańska
Mimo, że wegetarianizm przestał być czymś niespotykanym, mity dotyczące wegetarian, jak również efekty ich wyborów dietetycznych, przetrwały. Wegetarianie to tacy sami ludzie jak mięsożercy, znajdziemy ich w każdym miejscu, gdzie są ludzie jedzący mięso. Wydaje się więc dziwny fakt, że istnieje tyle mylnych informacji na temat tej diety. Aby je sprostować, demaskujemy kilka najpowszechniejszych mitów dotyczących wegetarian i diety, którą wybrali.
produkty białkowe

6 produktów bogatych w białko w diecie wegetariańskiej

Zdrowe Odżywianie
Białko to główny budulec naszego organizmu. Jest też dla nas źródłem energii i zapewnia prawidłowy rozwój ciała. Głównym źródłem białka są mięso, produkty mleczne, ryby i jajka. Jednak to wcale nie oznacza, że wegetarianie nie są w stanie zapewnić organizmowi odpowiedniej ilości białka. Prawie każdy produkt zawiera jakąś ilość białka, poza produktami wysoko przetworzonymi, alkoholem i olejami. Niejedzenie mięsa ma swoje zalety. Na przykład dzięki temu unikniesz spożywania nasyconych tłuszczów i cholesterolu zawartych w produktach białkowych pochodzenia zwierzęcego. Oprócz tego niejedzenie mięsa pozytywnie wpływa na środowisko i pozwala zaoszczędzić pieniądze.
Tofu

7 niezdrowych produktów, które jedzą wegetarianie

Dieta Wegetariańska
Warzywa zawierają witaminy, minerały i enzymy, których potrzebuje nasz organizm, aby optymalnie funkcjonować. Wiele z nich jest bogatych również w białko, co jest ważne dla osób będących na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Zastąpienie tłustego mięsa produktami sojowymi i warzywami jest zdrowe, jednak fakt ten nie oznacza, że każdy wegetarianin dobrze i zdrowo się odżywia. Tak jak w normalnej diecie tak i w wegetariańskiej istnieją produkty "śmieciowe", których należy się wystrzegać.
Sałatka z kurczakiem

Jak zwiększyć przyswajalność żelaza?

Witaminy
Nie bez znaczenia jest rodzaj produktu zawierającego żelazo. Żelazo pochodzące z pokarmów roślinnych jest inne niż żelazo z pokarmów zwierzęcych i inaczej przyswajane. Również pozostałe jedzenie jakie spożywamy może mieć wpływ na przyswajanie żelaza. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat tego minerału a nauczysz się dobierać produkty spożywcze w taki sposób, aby zwiększyć jego przyswajalność.
Agar agar

Czym zastąpić żelatynę?

Przepisy wegetariańskie
Lato nadeszło a my częściej rozglądamy się za przepisami na domowe lody i galaretki. Jednak czym zastąpić żelatynę jeśli twój organizm jej nie toleruje, jesteś weganem, wegetarianinem, lub po prostu nie możesz jej spożywać ze względów religijnych? Na szczęście istnieje kilka zamienników żelatyny a oto i one:
Jedzenie wegetariańskie

Jak zostać wegetarianinem?

Dieta Wegetariańska

Po pierwsze wegetarianizm nie jest dla każdego i musisz o tym wiedzieć. Jeśli lubisz mięso i ciężko ci się bez niego obyć to znaczy, że nie jest on prawdopodobnie dla ciebie. Jeśli zaś bez problemu możesz zrezygnować z mięsa to powinieneś to jak najbardziej zrobić.

 

Jedną z zalet wegetarianizmu, która bezpośrednio wpływa na twoje zdrowie jest fakt, że wegetarianie zjadają mniej tłuszczu. Mięso ma dużo białka jednak ma również ogromne ilości tłuszczu - w szczególności tłuszczu nasyconego. Zostając wegetarianinem ograniczasz zatem spożywanie złego tłuszczu i zastępujesz go dobrymi tłuszczami roślinnymi i to w dodatku w mniejszej ilości. Zastąpienie złych tłuszczy dobrymi i ograniczenie spożywania ich ilości zmniejsza ryzyko chorób serca oraz nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, raka i wielu innych.

 

Jak zatem zostać wegetarianinem?

dieta wegetariańska

Jak ułożyć dietę wegetariańską?

Zdrowe Odżywianie
Jak wiadomo wegetarianizm to rodzaj diety a nawet można się pokusić o stwierdzenie, że jest to styl życia. Wegetarianie unikają produktów mięsnych. Co jest motywem ich działania? Jest kilka czynników, które składają się na to. Po pierwsze czynniki moralne. Wegetarianie uważają, że zbijanie zwierząt jest nieludzkie. Do tego dochodzą kwestie zdrowotne i etyczne. Jest wiele źródeł, które sugerują, że dieta wegetariańska jest bardzo zdrowa i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Wegetarianizm jest często mylony z weganizmem. Jaka jest różnica między nimi? W skrócie można powiedzieć, że weganie eliminują z diety wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego: mięso, jajka, mleko, ryby. Do tego dochodzi eliminowanie z codziennego życia artykułów, które mogą być wynikiem okrutnej ekspansji zwierząt. Wiedząc już jaka jest różnica między tymi dwoma pojęciami dowiesz się teraz jak ułożyć dietę wegetariańską, tak, aby dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych witamin i minerałów.
Wegetarianizm

7 zalet wegetarianizmu·

Zdrowe Odżywianie
Dlaczego miałbyś zrezygnować z pysznej kiełbasy i schabowych na rzecz zieleniny? Istnieje wiele powodów z których najwięcej związanych jest ze zdrowiem - zdrowiem twoim, przyrody jak również twojego portfela. Poniżej znajdziesz 7 powodów dla których warto zostać wegetarianinem.

9 najlepszych roślinnych źródeł białka

Dieta Wegetariańska
Najlepszym źródłem białka są oczywiście jajka, nabiał, mięso i ryby, jednak znajduje się ono również w produktach pochodzenia roślinnego. Dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka w diecie wegańskiej nie jest zatem żadnym problemem.