Jak zrobić wegańską gorącą czekoladę?

Jak zrobić wegańską gorącą czekoladę?

Dieta Wegetariańska
W zimowe wieczory nie ma nic co byłoby lepsze od kubka gorącej czekolady, ciepłego koca i dobrej książki. Jeżeli jesteś weganinem ty również nie musisz z tego rezygnować. Przedstawiamy przepis na wegańską gorącą czekoladę.

9 najlepszych roślinnych źródeł białka

Dieta Wegetariańska
Najlepszym źródłem białka są oczywiście jajka, nabiał, mięso i ryby, jednak znajduje się ono również w produktach pochodzenia roślinnego. Dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka w diecie wegańskiej nie jest zatem żadnym problemem.
Tofu

7 niezdrowych produktów, które jedzą wegetarianie

Dieta Wegetariańska
Warzywa zawierają witaminy, minerały i enzymy, których potrzebuje nasz organizm, aby optymalnie funkcjonować. Wiele z nich jest bogatych również w białko, co jest ważne dla osób będących na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Zastąpienie tłustego mięsa produktami sojowymi i warzywami jest zdrowe, jednak fakt ten nie oznacza, że każdy wegetarianin dobrze i zdrowo się odżywia. Tak jak w normalnej diecie tak i w wegetariańskiej istnieją produkty "śmieciowe", których należy się wystrzegać.
Jedzenie wegetariańskie

Jak zostać wegetarianinem?

Dieta Wegetariańska

Po pierwsze wegetarianizm nie jest dla każdego i musisz o tym wiedzieć. Jeśli lubisz mięso i ciężko ci się bez niego obyć to znaczy, że nie jest on prawdopodobnie dla ciebie. Jeśli zaś bez problemu możesz zrezygnować z mięsa to powinieneś to jak najbardziej zrobić.

 

Jedną z zalet wegetarianizmu, która bezpośrednio wpływa na twoje zdrowie jest fakt, że wegetarianie zjadają mniej tłuszczu. Mięso ma dużo białka jednak ma również ogromne ilości tłuszczu - w szczególności tłuszczu nasyconego. Zostając wegetarianinem ograniczasz zatem spożywanie złego tłuszczu i zastępujesz go dobrymi tłuszczami roślinnymi i to w dodatku w mniejszej ilości. Zastąpienie złych tłuszczy dobrymi i ograniczenie spożywania ich ilości zmniejsza ryzyko chorób serca oraz nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, raka i wielu innych.

 

Jak zatem zostać wegetarianinem?

Wegetarianizm

7 zalet wegetarianizmu·

Zdrowe Odżywianie
Dlaczego miałbyś zrezygnować z pysznej kiełbasy i schabowych na rzecz zieleniny? Istnieje wiele powodów z których najwięcej związanych jest ze zdrowiem - zdrowiem twoim, przyrody jak również twojego portfela. Poniżej znajdziesz 7 powodów dla których warto zostać wegetarianinem.
Sałatka z kurczakiem

Jak zwiększyć przyswajalność żelaza?

Witaminy
Nie bez znaczenia jest rodzaj produktu zawierającego żelazo. Żelazo pochodzące z pokarmów roślinnych jest inne niż żelazo z pokarmów zwierzęcych i inaczej przyswajane. Również pozostałe jedzenie jakie spożywamy może mieć wpływ na przyswajanie żelaza. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat tego minerału a nauczysz się dobierać produkty spożywcze w taki sposób, aby zwiększyć jego przyswajalność.
Agar agar

Czym zastąpić żelatynę?

Przepisy wegetariańskie
Lato nadeszło a my częściej rozglądamy się za przepisami na domowe lody i galaretki. Jednak czym zastąpić żelatynę jeśli twój organizm jej nie toleruje, jesteś weganem, wegetarianinem, lub po prostu nie możesz jej spożywać ze względów religijnych? Na szczęście istnieje kilka zamienników żelatyny a oto i one: