Jak zapobiec łamaniu się paznokci?

Malowanie paznokci
Zadbane dłonie i paznokcie to prawdziwa wizytówka każdego człowieka. Niestety, niezdrowy styl życia objawia się często łamliwością i rozdwajaniem się paznokci. Najczęstszą przyczyną tego zjawiska są niedobory cynku, wapnia, witaminy A i E. Kondycję skóry i paznokci pogarsza również przewlekły stres, a także groźne choroby, takie jak łuszczyca, grzybica, schorzenia wątroby lub trzustki. Paznokcie niszczymy również przez nieprawidłowe zabiegi pielęgnacyjne i nadużywanie zmywaczy do lakieru lub zanurzanie dłoni bez rękawiczek w silnych detergentach. Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami? Jak zapobiec ich łamaniu się i rozdwajaniu?

Dlaczego paznokcie żółkną?

Malowanie paznokci
Żółte paznokcie to prawdziwa zmora wielu osób. Sprawiają, że nasze dłonie wyglądają na niezadbane i psują cały wizerunek. Nieestetyczne zabarwienie paznokci najczęściej jest efektem błędów pielęgnacyjnych, ale też oznaką prowadzenia niezdrowego stylu życia. Warto jednak wiedzieć, że żółte paznokcie mogą być objawem schorzeń dermatologicznych, a nawet groźnych chorób narządów. Kiedy wygląd naszych dłoni czy stóp powinien nas zaniepokoić? Jak przywrócić paznokciom naturalny i zdrowy koloryt?

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Manicure i Pedicure
Zdrowe i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Nie trzeba jednak stosować kosztownych zabiegów, przyklejać tipsów czy wykonywać manicure hybrydowy, by dłonie wyglądały estetycznie i schludnie. Ważne, żeby paznokcie były mocne, nie łamały się i nie rozdwajały. Zapobiegnie temu odpowiednia pielęgnacja, wcale niewymagająca wielkiego wysiłku i wizyt u kosmetyczki. Zafunduj paznokciom domowe spa przy pomocy naturalnych, łatwo dostępnych produktów. Sprawdź skuteczne metody na wzmocnienie paznokci, które z łatwością wykonasz w domu.
Zmywanie lakieru do paznokci

Jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza?

Malowanie paznokci

Często zdarza się, ze lakier do paznokci odpryskuje, po czym wygląda nieestetycznie. Nierzadko też orientujemy się wówczas nagle, że w domu skończył nam się zmywacz do paznokci. Jak usunąć lakier z paznokci w sytuacji kryzysowej? Oczywiście najprostszym sposobem jest zawsze kontrolowanie, czy mamy w domu buteleczkę ze zmywaczem, jeszcze przed nałożeniem lakieru do paznokci. Nie zawsze jednak o tym pamiętamy, zwłaszcza, że paznokcie często malujemy "na ostatnią chwilę". Czy zmycie lakieru do paznokci czymś oprócz zmywacza do tego przeznaczonego jest w ogóle możliwe? Zależy to oczywiście od rodzaju lakieru i jego składu. Niezależnie od tego możemy jednak spróbować kilku metod.

malowanie paznokci

Co zrobić, żeby lakier do paznokci szybko wysechł?

Malowanie paznokci

Gdy na szybko malujesz paznokcie, często zdarza się, że efekt twojej pracy obraca się w ruinę, ponieważ nie pozwoliłaś lakierowi do paznokci do końca wyschnąć. Na szczęście nawet najbardziej zapracowane panie mogą pozwolić sobie na zadbane paznokcie bez konieczności długiego czekania. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się co zrobić, żeby lakier do paznokci wysechł szybko i trzymał się dłużej.

wybielanie paznokci

Jak wybielić paznokcie domowym sposobem?

Malowanie paznokci
Uwielbiam malować paznokcie. Jednak gdy przychodzi do zmycia lakieru, zawsze jestem załamana ich żółtawym odcieniem. Szczególnie trudno jest się pozbyć szarego koloru, który zostaje na paznokciach po zmyciu czarnego lakieru. Oczywiście można zapobiec problemowi i każdorazowo nakładając na paznokcie bazę. Ale co zrobić, gdy na profilaktykę jest już za późno? Wypróbować domowe sposoby na wybielenie paznokci. Znajdziesz je poniżej.
żółte paznokcie

Jak domowm sposobem pozbyć się żółtych paznokci?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Wielu z nas dokucza problem żółtych paznokci. Zarówno kobietom jak i mężczyznom sprawiają one krępujący problem. W większości przyczyną żółknięcia paznokci jest lakier do paznokci. Barwnik w lakierze do paznokci może odbarwić płytkę paznokciową. Najlepszym sposobem jest stosowanie przezroczystej bazy pod paznokcie przed nałożeniem właściwego lakieru. Innymi przyczynami zażółcenia paznokci może być infekcja grzybicza, choroby wątroby, palenie papierosów i styl życia. Tutaj, w artykule znajdziesz domowe sposoby na pozbycie się żółtych paznokci.
odżywka do paznokci

Jak zrobić domową odżywkę do skórek i paznokci?

Odżywki Domowej Roboty
Nasze paznokcie potrzebują raz na jakiś czas rozpieszczenia. Jesteśmy tak zabiegani, że nie mamy czasu spojrzeć na paznokcie i skórki. Podany przepis na odżywkę nie tylko je odżywi, ale i uzdrowi. Dzięki własnościom przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym.
paznokcie w szachownicę

Jak pomalować paznokcie w szachownicę?

Manicure i Pedicure
Szachy to rozrywka dla tęgich umysłów, ale nie trzeba być mistrzem tej dyscypliny, by nauczyć się ozdabiać paznokcie motywem szachownicy. Wprost przeciwnie, wzór ten jest bardzo prosty. Sekret jego wykonania zdradzam poniżej.
Cieniowanie paznokci / ombre

Jak cieniować paznokcie?

Malowanie paznokci
Cieniowanie paznokci czyli ombre to wielki hit tych wakacji. Jeśli użyjesz do tego pastelowych lakierów będziesz super modna. Poniżej prosta instrukcja robienia ombre na paznokciach: