Suk marokański

Co kupić w Maroko?·

Maroko
Suki marokańskie w psychodeliczny sposób atakują wszystkie zmysły. Wejście w labirynt poplątanych uliczek jest jak wejście do wehikułu czasu. W jednej sekundzie jesteśmy otoczeni „starymi” czajnikami cynowymi zaś w drugiej setkami kolorowych, krzykliwych kapci. Rzemiosło marokańskie jest ogólnie dobrej jakości a ponieważ jest dodatkowo stosunkowo niedrogie to szybko ma się pokusę, aby zamienić cały swój dom w taki oto suk. Pamiętaj jednak, że marokańskie słońce jest przekonującym partnerem handlowym i kolorowy dywan może nie wyglądać tak samo uroczo pod szarym, polskim niebem. Do najchętniej kupowanych produktów w Maroku należą:
Zakupy w Maroko

Jak się targować w Maroko?·

Maroko
Kiedy chcesz na chwilę odpocząć od europejskiej racjonalności oraz nowoczesnego stylu życia wybierz się do Maroka. Niesamowite w tym kraju jest to, że znajduje się ono bardzo blisko Europy zaś kulturalnie jest oddalone od niej o lata świetlne. To międzynarodowe społeczeństwo składa się z różnych grup etnicznych, mających lata swojej historii i kultury. Nie wystarczy jedna wizyta, aby zrozumieć ten kraj – trzeba udać się do różnych części Maroka i doświadczyć różnic kulturowych wśród żyjących tu ludzi. Do głównych grup etnicznych należą w Maroku Berberowie, Arabowie i Tuaregowie. To co jest dla nich wspólne, to sposób załatwiania interesów. Większość ludzi z Zachodu często nie pochwala sposobu dobijania targu w Maroku tylko dlatego, że nie potrafi zrozumieć panujących tutaj zasad i reguł. Jednak, tak naprawdę, jest to tym, co kochamy w podróżowaniu – odkrywanie i poznawanie nowych zwyczajów, trendów i stylu życia. Na początku może ci się wydawać, że podczas negocjacji i targowania nie ma żadnej logiki, jednak ona istnieje. Wielu osobom się to nie spodoba, jednak jeśli popatrzysz na to z innej perspektywy i zapomnisz na chwilę o tym, jak to się odbywa u nas, to targowanie się stanie się dla ciebie niezapomnianym doświadczeniem. Negocjacje i targowanie się to tutaj sztuka, której Marokańczycy uczą się już od dziecka.
Meczet Hassana II

Co zwiedzić w Casablance?·

Maroko
Maroko jest jednym z najczęściej zwiedzanych krajów afrykańskich, gdyż stanowi ono wspaniałą mieszankę historii, kultury i nowoczesności. Do ciekawszych miejsc w Maroku i również do jednych z najbardziej nowoczesnych należy położona na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego Casablanca, która ze swoimi zabawami na świeżym powietrzu, wspaniałymi zabytkami i wykwintnymi restauracjami zachwyci niemal każdego. Poniżej przedstawiam 10 miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas swojego pobytu w Casablance.
Pałac Dar Menebhi

Co zwiedzić w Marrakeszu?·

Maroko
Największe miasto Maroka jest wielką mieszanką kultur, historii i kolorów. Marrakesz jest jednak piękniejszy i bardziej urzekający, niż na to wygląda. Wystarczy pobyć chwilę w tym mieście, aby poczuć jego magię. Marrakesz zwany również Czerwonym Miastem (Il medina hamra), gdyż większość jego murów zbudowano z wykorzystaniem tamtejszej, czerwonej ziemi. Nie ma najlepszej pory na zwiedzanie tego miasta – można to robić przez cały rok, jednak latem temperatury mogą być dla niektórych zbyt wysokie.