Co mówić kobiecie w ciąży?

Emocje w ciąży
Szalejące hormony powodują duże wahania nastroju u kobiet w ciąży. Często są one sfrustrowane opuchniętymi nogami, szerszymi biodrami, wielkim brzuchem czy pogorszoną cerą. Wystarczy jednak kilka słów, aby poprawić ciężarnej kobiecie humor i pomóc jej poczuć się bardziej komfortowo. Przeczytaj poniższy artykuł i kiedy następnym razem spotkasz koleżankę z brzuszkiem będziesz wiedział co powiedzieć, aby wywołać uśmiech na jej twarzy.

Jak puszczać muzykę dziecku będąc w ciąży?·

Emocje w ciąży
Dziecko już od około 4-5 miesiąca ciąży zaczyna odbierać różnorodne dźwięki dochodzące z ciała matki oraz ze świata zewnętrznego. Muzyka je uspokaja i relaksuje oraz ma wpływ na życie płodowe i dalszy rozwój maluszka. Im więcej dźwięków dziecko usłyszy w brzuszku mamy, tym będzie miało lepiej wykształtowany słuch i szybciej nauczy się mówić. Prawdopodobnie słyszałaś, że najlepsza jest muzyka Mozarta, która ponoć wspiera rozwój inteligencji dziecka? Nie jest to niestety prawda - naukowcy udowodnili, że efekt Mozarta to zwykła bujda. Nie oznacza to jednak, że muzyka klasyczna jest zła - wręcz przeciwnie. Dziecku w brzuszku mamy należy puszczać każdy rodzaj muzyki, najważniejsze, aby się przy niej uspokajało i relaksowało.

Czego nie mówić kobiecie w ciąży?

Emocje w ciąży
Wiele osób widząc kobietę w ciąży zaczyna komentować jej stan, dotykać, doradzać i ostrzegać na wszelkie możliwe sposoby. Należy jednak czasami trzymać język za zębami i nie mieszać się do nieswoich spraw. Poniżej 10 rzeczy, których nie należy mówić ciężarnej kobiecie.
test ciążowy

Jak wykonać test ciążowy?

Emocje w ciąży
Domowe testy ciążowe są tera łatwiejsze i pewniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przedstawione poniżej porady mogą ci się wydać zbyt oczywiste, ale w chwili podekscytowania (jestem w ciąży czy nie jestem?) pamiętaj aby:
depresja w ciąży

Jak leczyć depresję w ciąży?

Emocje w ciąży
Jesteś w ciąży i masz depresję? Jeśli tak, to nie jesteś sama. Depresja jest okropnym stanem a wywołać ją może wiele czynników. Jeśli nie planowałaś ciąży i musiałaś przez nią zrezygnować z pracy, lub byłaś w depresji zanim dowiedziałaś się, że będziesz mamą to z pewnością twój stan nie przedstawia się najlepiej. Prawdopodobnie już wiesz, jak bardzo depresja wyniszcza twoje ciało jak również twoje dziecko, zatem jeśli szukasz pomocy przeczytaj poniższe rady, jak się od niej uwolnić.
depresja poporodowa

Jak leczyć depresję poporodową?

Emocje w ciąży
Ostatnią rzeczą, którą kobieta chce zrobić, gdy karmi piersią, to przyjmowanie leków na receptę, które potencjalnie mogłyby zaszkodzić noworodkom. Jednak niestety, kiedy kobieta wpadnie w poporodową depresję musi przyjąć tego typu leki, gdyż w przeciwnym razie jej zdrowie będzie zagrożone. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak naturalnie walczyć z depresją poporodową. Wówczas nadal będziesz mogła karmić piersią, bez narażenia zdrowia swojego i dziecka. Pamiętaj, by reagować natychmiast. Nie zwlekaj z podjęciem jakichkolwiek kroków, w przeciwnym razie depresja może się pogłębić. W początkowych fazach poniższe wskazówki mogą być bardzo pomocne.
Obrączka

Jak wróżyć z obrączki?

Emocje w ciąży
Dzięki wróżbie z wykorzystaniem obrączki możesz się dowiedzieć ile w przyszłości będziesz mieć dzieci, jakiej będą płci i w jakim wieku je urodzisz.
depresja poporodowa

Jak sobie radzić z depresją poporodową?

Emocje w ciąży
Szacuje się, że niemal połowa wszystkich kobiet odczuwa przygnębienie po porodzie. U większości z nich złe samopoczucie psychiczne jest chwilowe i trwa zaledwie kilka dni. Jednak jeśli ten stan przeciąga się do kilku tygodni lub nawet kilku miesięcy, wówczas mamy do czynienia z prawdziwą depresją poporodową. Jeśli czujesz, że ciebie ona dotyczy to z pewnością wiesz już, że musisz z nią walczyć. Poniżej przedstawiam kilka sposobów:
Stres w ciąży

Jak się uspokoić w ciąży?

Emocje w ciąży
W ciąży naturalne jest troszczenie się o to co się je, pije, myśli, czuje i robi. Również normalne jest martwienie się o zdrowie swojego dziecka, oraz o to, jak ta mała istota zmieni twoje życie i twój związek z partnerem. Jednak jeśli twój niepokój zaczyna ci przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu to najwyższa pora znaleźć sposób, aby się go pozbyć. Na początek podziel się swoimi lękami i troskami z partnerem, nawet wówczas, gdy ten niepokój jest z nim związany. Możliwe, że twój partner również ma pewne troski, które skrzętnie przed tobą ukrywa. Bycie szczerą i otwartą w stosunku do partnera pomoże ci przetrwać wszystkie trudne dni. Również powinnaś zwrócić się o wsparcie do swojej rodziny i przyjaciół.
Ciąża

36 rzeczy o których powinnaś wiedzieć będąc w ciąży

Zajście w ciążę
Test ciążowy wyszedł pozytywnie a ty czujesz, że wkraczasz na nieznane terytorium. Nie bój się, wszystko będzie dobrze. Poniżej kilka wskazówek i użytecznych rad, które mogą ci się przydać w przeciągu kolejnych miesięcy.