oczko wodne

Jakie rośliny do oczka wodnego?

Oczka wodne
Oczko wodne może być wspaniałą ozdobą ogrodu, pod warunkiem, że jest dobrze zaprojektowane, wykonane. Musimy też odpowiednio o nie dbać. W przeciwnym razie może stać się bardzo szybko naszą udręką i stanowić część ogrodu omijaną szerokim łukiem. Jeśli decydujemy się na takie oczko pamiętajmy też o posadzeniu w nim roślin wodnych, dzięki czemu będzie wyglądało efektowniej i naturalniej. Roślin tych jest jednak tak wiele i mają tak zróżnicowane wymagania, że dobrze jest najpierw zapoznać się z tym zagadnieniem, aby uniknąć niepotrzebnych błędów, a w efekcie - rozczarowań.

Jak zrobić poidełko dla ptaków?

Oczka wodne
Takie poidełko wykonasz z pomocą swoich dzieci w mniej niż pół godziny. Najlepiej, jeśli zawiesisz je na gałęzi drzewa oddalonego od głównych ścieżek w ogrodzie, aby nie płoszyć ptaków. Pamiętaj, aby regularnie wypełniać poidełko wodą. Jest to szczególnie ważne podczas suchych dni.
Czyste oczko wodne

Jak utrzymać oczko wodne w czystości?

Oczka wodne
Za pomocą tego triku twoje oczko wodne będzie wypełnione krystalicznie czystą wodą w przeciągu kilku minut bez potrzeby używania środków chemicznych i jakichkolwiek dodatków. Jak to działa? Ocieplina poliestrowa filtruje wodę zanim dotrze ona do pompy wodnej i wyłapuje wszystkie zanieczyszczenia w tym śluz, których filtr od pompy nie jest w stanie wychwycić.