Jak pozbyć się rybików z domu?

Inne Owady
Rybiki cukrowe to niewielkie owady, które często pojawiają się w naszych łazienkach i kuchniach - uwielbiają ciepłe i wilgotne miejsca. Prowadzą nocny tryb życia, więc najłatwiej zobaczyć je po zmroku, tuż po włączeniu światła. Rybiki nie są dla nas niebezpieczne, ale u wielu osób budzą odrazę, a jeśli się namnożą, mogą wyrządzić nieco szkód. Na szczęście można z nimi walczyć za pomocą ekologicznych i bezpiecznych metod. Jak rozpoznać obecność rybików w domu? Jakie są najskuteczniejsze sposoby, by pozbyć się rybików cukrowych?

Jak przedłużyć świeżość jedzenia?

Przechowywanie
Wiele osób coraz chętniej robi zapasy żywności. Dzięki temu możemy ograniczyć zakupy i wychodzenie z domu do niezbędnego minimum. Niestety często skutkuje to psuciem się jedzenia i marnowaniem żywności, zwłaszcza po świętach czy rodzinnych imprezach. Jak zabezpieczyć swoje zapasy i przedłużyć świeżość produktów spożywczych? Poznaj triki, dzięki którym owoce, wędliny czy sery będą się wolniej psuć, a w dodatku zachowają smak i aromat.

Jak pozbyć się moli z domu?

Inne Owady
Wystarczy chwila nieuwagi, by w naszym domu rozpanoszyły się mole. Te niewielkie owady mogą nam przysporzyć kłopotów zwłaszcza w kuchni. Lubią gnieździć się w sypkich i suchych produktach spożywczych, takich jak kasza, mąka i ryż. Dorosłe osobniki są w stanie nawet przegryźć foliowe i papierowe torebki. Dlatego inwazja tych latających szkodników jest w stanie pozbawić nas wszystkich zapasów żywności. Sprawdź, jak raz na zawsze pozbyć się moli spożywczych z domu.
przechowywanie pokrywek od garnków

10 genialnych sposobów jak przechowywać pokrywki od garnków

Przechowywanie
Jeżeli masz mało miejsca w kuchni to wiesz jak ważny jest każdy centymetr wolnej powierzchni. Czasami w stosie naczyń, garnków i produktów spożywczych ciężko jest się odnaleźć. Podpowiemy ci jak zorganizować przestrzeń i zaoszczędzić nieco miejsca w szafkach. Przedstawiamy 10 sprawdzonych sposobów przechowywania pokrywek do garnków, które nie tylko pozwolą zaoszczędzić miejsce, ale sprawią, że w łatwy sposób będzie można się do nich dostać, bez konieczności nurkowania w szafce i przekopywania się pomiędzy garnkami.
Suszenie w suszarce

6 rzeczy, których nigdy nie należy suszyć w suszarce

Pranie
Wiedza to potęga, więc dowiedz się, czego nie można wkładać do suszarki. Dzięki temu nigdy nie zniszczysz swoich ulubionych ubrań.
Czego nie trzeba trzymać w lodówce

15 produktów, których nie musisz przechowywać w lodówce

Przechowywanie
Być może zauważyliście, że oferowane w sklepach lodówki z każdym rokiem robią się coraz większe. W pewnym momencie zrobiliśmy nagłe przejście z urządzeń o racjonalnej wielkości do potworów, które potrafią pomieścić w sobie żywność dla połowy armii. Niezależnie od powodów tej zmiany - będącej bez wątpienia mieszanką mody i naszej skłonności do gigantycznych zakupów - aby utrzymać pracę tak wielkich lodówek zużywamy bardzo dużo energii. Szukasz sposobów na "odchudzenie" swojej lodówki lub po prostu zmniejszenie obciążenia na jej półkach? Istnieje wiele produktów, które naprawdę nie muszą stale pozostawać w chłodzie. Chociaż bezpieczeństwo żywności powinno być przedmiotem naszego zainteresowania, to nie wszystkie produkty muszą stale przebywać w lodówce. Dla niektórych jest nawet lepiej, jeżeli pozostawi się je w temperaturze pokojowej. Biorąc to wszystko pod uwagę, przygotowaliśmy dla was krótką listę pokarmów, które często wkładamy do lodówki, chociaż wcale nie musimy.
zapach pojemniki

Jak pozbyć się zapachu z plastikowych pojemników?

Mycie naczyń
Plastikowe pojemniki są szczególnie przydatne, gdy chcesz wziąć przekąskę do pracy lub na wycieczkę. Problem pojawia się wtedy, gdy plastik zaczyna łapać nieprzyjemny zapach. Zapach, który utrzymuje się nawet po umyciu pojemnika. Oto kilka rozwiązań tego problemu.
przechowywanie torebek

16 sposobów jak przechowywać torebki

Przechowywanie
Torebka to niezastąpiony atrybut współczesnych kobiet. Nie tylko są niezwykle funkcjonalne (mogą pomieścić naprawdę dużo), ale stanowią idealne dopełnienie stylizacji. Kobiety je kochają. Na każdą okazję istnieje odpowiednia torebka, do każdych butów obowiązkowo trzeba dobrać idealny egzemplarz. W dzisiejszych czasach, torebki przestały być tylko torebkami, a stały się małymi dziełami sztuki, których chcemy więcej i więcej, aż w końcu okazuje się, że jesteśmy w posiadaniu sporej kolekcji tych cacek. Jak jednak przechowywać  taki zbiór, aby łatwo się w nim odnaleźć i żeby nie zajmował połowy mieszkania? Oto kilka sposobów na organizację torebek.
sposoby przechowywania butów - krok 1

8 sprawdzonych sposobów jak przechowywać buty

Przechowywanie
Twoja szafa pęka w szwach od nadmiaru butów? Na podłodze obok drzwi nie ma ani centymetra wolnego miejsca bo wszędzie są buty? Pomożemy ci zapanować nad chaosem i uporządkować twoje obuwie. W końcu butów nigdy nie jest za dużo, więc po co rezygnować z nowej pary sandałków lub szpilek, jeżeli można zorganizować przestrzeń w taki sposób, aby wszystkie buty miały swoje miejsce, a ty  odzyskasz porządek. Przedstawiamy 8 sprytnych sposobów przechowywania obuwia.
12 sprytnych sposoby na przechowywanie butów

12 sprytnych sposoby na przechowywanie butów

Przechowywanie
Która kobieta nie kocha butów? Kiedy widzisz kolejne śliczne sandałki, które wołają cię z półki abyś je kupiła, nie zastanawiasz się zbyt długo. Problem pojawia się w domu, kiedy okaże się, że podobnych butów masz już kilka par, a powierzchnia do ich przechowywania jest ograniczona. Mamy więc dla ciebie propozycje ciekawych rozwiązań, jak sprytnie przechować buty.