Co zrobić żeby ciasto było dłużej świeże

Prosty trik, żeby ciasto dłużej pozostało świeże

Ciasta

Właśnie upiekłaś pyszne ciasto. Choć najchętniej zjadłabyś całe naraz, postanowiłaś dawkować je sobie po kawałeczku - tak długo, jak tylko dasz radę. Jednak po kilku dniach twój ulubiony placek wysycha i staje się czerstwy. Przyjemność jedzenia z każdym dniem traci na wartości. Czy istnieje jakiś sposób, aby ciasto dłużej pozostało świeże? Oczywiście! I to bardzo prosty sposób.

nietypowe zastosowanie chleba

13 zaskakujących zastosowań chleba

Produkty Zbożowe
Kromka chleba może uczynić znacznie więcej, niż tylko uprzyjemnić ci śniadanie. Dzięki jej chropowatej teksturze i dużej chłonności przyda się w wielu innych zadaniach, których z pewnością wcześniej z nią nie kojarzyłeś. Nie ograniczaj jego roli tylko do kuchni. Twój chleb może znacznie więcej. Bogatszy w zawarte poniżej informacje już nigdy nie będziesz się martwić, że choć okruszek pieczywa się zmarnuje.
sposoby na przechowywanie w małej kuchni

9 sprytnych sposobów na przechowywanie przedmiotów w małej kuchni

Przechowywanie
W małej kuchni każdy centymetr powierzchni ma znaczenie. Nie marnuj go więc na składowanie przedmiotów, które możesz sprytnie pochować. Jeśli myślisz, że jesteś na straconej pozycji, przekonam cię, że nie masz racji. W każdej kuchni można zastosować pokazane tutaj sposoby. Wykorzystaj jak najwięcej z nich, a zdziwisz się, ile miejsca zyskasz.
przeprowadzka

25 porad pomocnych podczas przeprowadzki

Przechowywanie
O ile zmiana miejsca zamieszkania może być przyjemną i ekscytującą perspektywą, tak sama przeprowadzka często jest powodem do całkiem sporego stresu. Proces ten wymaga odpowiedniego planowania i zdolności organizacyjnych. Jednak dzięki przedstawionym poniżej trikom może przebiec sprawnie i bez najmniejszych problemów. Poniżej 25 sprawdzonych porad, które ułatwią każdą przeprowadzkę.
folia bąbelkowa

11 zaskakujących zastosowań folii bąbelkowej

Przechowywanie
Co robi typowy posiadacz folii bąbelkowej? Odpowiedź jest prosta – pstryka. Jednak ten niepozorny wynalazek ma znacznie więcej zastosowań, niż zabezpieczanie przesyłek i dostarczanie rozrywki dla naszych palców. Oto 11 zaskakujących i przydatnych trików z użyciem folii bąbelkowej. Zdziwicie się jak bardzo jej nie docenialiście.
papier woskowany

17 zaskakujących zastosowań papieru do pieczenia

Przechowywanie
Papier woskowany znajdziemy chyba w każdej kuchni. Niezbędny do domowych wypieków, ma jednak znacznie więcej (nie tylko kulinarnych) zastosowań. 17 najsprytniejszych z nich przedstawiamy w tym artykule. Zapoznaj się z nimi, a gwarantuję ci, że już nigdy nie spojrzysz na papier woskowany tak jak do tej pory.

20 pomysłów, które pomogą ci zorganizować małe rzeczy.

Przechowywanie
W naszym domu aż roi się od drobnych przedmiotów, które nie mogą znaleźć swojego miejsca. Wiele osób w poszukiwaniu pomocy sięga po kosztowne pudełka na biżuterię zostawiając w sklepie mnóstwo pieniędzy. W rezultacie nadal nie możemy niczego znaleźć, a gumki, spinki i kosmetyki walają się w niemalże każdym pokoju. Bez względu na to, czy jesteś właścicielem małego mieszkania, czy dużego domu z ogrodem, chcesz żeby twoja przestrzeń była dobrze zorganizowana. Nie martw się, mamy tu dla ciebie genialne rozwiązania na wszystkie twoje troski!
sposoby przechowywania butów - krok 1

8 sprawdzonych sposobów jak przechowywać buty

Przechowywanie
Twoja szafa pęka w szwach od nadmiaru butów? Na podłodze obok drzwi nie ma ani centymetra wolnego miejsca bo wszędzie są buty? Pomożemy ci zapanować nad chaosem i uporządkować twoje obuwie. W końcu butów nigdy nie jest za dużo, więc po co rezygnować z nowej pary sandałków lub szpilek, jeżeli można zorganizować przestrzeń w taki sposób, aby wszystkie buty miały swoje miejsce, a ty  odzyskasz porządek. Przedstawiamy 8 sprytnych sposobów przechowywania obuwia.

Gdzie trzymać suszarkę do włosów?

Przechowywanie
Do przechowywania suszarek, lokówek, prostownic oraz innego sprzętu do włosów zwykle potrzebujemy całej półki w szafce lub bardzo głębokiej szuflady. Kable się plączą zaś urządzenia leżą jedno na drugim przez co, aby wyciągnąć to potrzebne musimy wyciągnąć je wszystkie. Jak je zatem mądrze i sprytnie przechowywać, aby były zawsze pod ręką?
słoik

Jak usunąć zapach ze słoika?

Przetwory
Sezon na robienie przetworów w pełni. Nim się jednak za to zabierzemy, trzeba odpowiednio przygotować słoiki, w których zamkniemy odchodzące lato. Nie udało ci się pozbyć ze słoika zapachu przetworu, który znajdował się w nim wcześniej? Nie ty jedyna. Dlatego też chciałabym podzielić się z tobą kilkoma sprytnymi sposobami na usunięcie nawet bardzo intensywnego zapachu ze słoika. Warto wykorzystać je podczas przygotowywania słoików na tegoroczne przetwory.