Jak dbać o czystość w lodówce? Najważniejsze zasady

Środki czyszczące
Lodówka to najważniejsze urządzenie AGD w kuchni. To w końcu w niej przechowujemy większość pożywienia. Jednak, jeśli nie dbamy o lodówkę w prawidłowy sposób, może sprawiać nam psikusy. Efektem zaniedbania porządku w lodówce mogą być: grzyb, szybkie pleśnienie żywności, a nawet zepsucie się urządzenia. Jak zatem dbać o najważniejszy sprzęt w kuchni, by żywność długo była świeża, a lodówka się nie psuła? Podpowiadamy najważniejsze zasady.

Jak wydłużyć świeżość warzyw i owoców?

Owoce
Świeże produkty to podstawa zdrowego odżywiania, szczególnie, jeśli mowa o warzywach i owocach. To przecież bomby witamin i cennych wartości odżywczych, których codziennie potrzebuje nasz organizm. Jednak, czy umiemy odpowiednio je przechowywać, by na długo zachowały świeżość i atrakcyjny wygląd? Jeśli jeszcze tego nie wiesz, proponujemy ci kilka sprawdzonych trików, dzięki którym twoje warzywa i owoce szybko nie zgniją!

Sprytne sposoby na przechowywanie przedmiotów

Nietypowe zastosowania
Chyba nie ma wśród nas osoby, która chociaż raz nie miała problemu ze znalezieniem swojego ulubionego kolczyka czy naszyjnika albo z uporządkowaniem kosmetyków. Podpowiemy ci, jak sprytnie przechowywać biżuterię, dodatki do garderoby czy akcesoria do układania włosów. Dzięki różnorodności rozwiązań z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie.
przechowywanie pokrywek od garnków

10 genialnych sposobów jak przechowywać pokrywki od garnków

Przechowywanie
Jeżeli masz mało miejsca w kuchni to wiesz jak ważny jest każdy centymetr wolnej powierzchni. Czasami w stosie naczyń, garnków i produktów spożywczych ciężko jest się odnaleźć. Podpowiemy ci jak zorganizować przestrzeń i zaoszczędzić nieco miejsca w szafkach. Przedstawiamy 10 sprawdzonych sposobów przechowywania pokrywek do garnków, które nie tylko pozwolą zaoszczędzić miejsce, ale sprawią, że w łatwy sposób będzie można się do nich dostać, bez konieczności nurkowania w szafce i przekopywania się pomiędzy garnkami.
Suszenie w suszarce

6 rzeczy, których nigdy nie należy suszyć w suszarce

Pranie
Wiedza to potęga, więc dowiedz się, czego nie można wkładać do suszarki. Dzięki temu nigdy nie zniszczysz swoich ulubionych ubrań.
przeprowadzka

25 porad pomocnych podczas przeprowadzki

Przechowywanie
O ile zmiana miejsca zamieszkania może być przyjemną i ekscytującą perspektywą, tak sama przeprowadzka często jest powodem do całkiem sporego stresu. Proces ten wymaga odpowiedniego planowania i zdolności organizacyjnych. Jednak dzięki przedstawionym poniżej trikom może przebiec sprawnie i bez najmniejszych problemów. Poniżej 25 sprawdzonych porad, które ułatwią każdą przeprowadzkę.
przechowywanie torebek

16 sposobów jak przechowywać torebki

Przechowywanie
Torebka to niezastąpiony atrybut współczesnych kobiet. Nie tylko są niezwykle funkcjonalne (mogą pomieścić naprawdę dużo), ale stanowią idealne dopełnienie stylizacji. Kobiety je kochają. Na każdą okazję istnieje odpowiednia torebka, do każdych butów obowiązkowo trzeba dobrać idealny egzemplarz. W dzisiejszych czasach, torebki przestały być tylko torebkami, a stały się małymi dziełami sztuki, których chcemy więcej i więcej, aż w końcu okazuje się, że jesteśmy w posiadaniu sporej kolekcji tych cacek. Jak jednak przechowywać  taki zbiór, aby łatwo się w nim odnaleźć i żeby nie zajmował połowy mieszkania? Oto kilka sposobów na organizację torebek.
12 sprytnych sposoby na przechowywanie butów

12 sprytnych sposoby na przechowywanie butów

Przechowywanie
Która kobieta nie kocha butów? Kiedy widzisz kolejne śliczne sandałki, które wołają cię z półki abyś je kupiła, nie zastanawiasz się zbyt długo. Problem pojawia się w domu, kiedy okaże się, że podobnych butów masz już kilka par, a powierzchnia do ich przechowywania jest ograniczona. Mamy więc dla ciebie propozycje ciekawych rozwiązań, jak sprytnie przechować buty.
zapach pojemniki

Jak pozbyć się zapachu z plastikowych pojemników?

Mycie naczyń
Plastikowe pojemniki są szczególnie przydatne, gdy chcesz wziąć przekąskę do pracy lub na wycieczkę. Problem pojawia się wtedy, gdy plastik zaczyna łapać nieprzyjemny zapach. Zapach, który utrzymuje się nawet po umyciu pojemnika. Oto kilka rozwiązań tego problemu.
sposoby przechowywania butów - krok 1

8 sprawdzonych sposobów jak przechowywać buty

Przechowywanie
Twoja szafa pęka w szwach od nadmiaru butów? Na podłodze obok drzwi nie ma ani centymetra wolnego miejsca bo wszędzie są buty? Pomożemy ci zapanować nad chaosem i uporządkować twoje obuwie. W końcu butów nigdy nie jest za dużo, więc po co rezygnować z nowej pary sandałków lub szpilek, jeżeli można zorganizować przestrzeń w taki sposób, aby wszystkie buty miały swoje miejsce, a ty  odzyskasz porządek. Przedstawiamy 8 sprytnych sposobów przechowywania obuwia.