mycie główki

Jak myć dziecku głowę bez płaczu?

Pielęgnacja Niemowlaka
Skóra na główce niemowlęcia poci się i brudzi podobnie jak reszta ciała. Dlatego, choć na początku może to nie być łatwe, trzeba myć ją regularnie: w przypadku niemowlęcia co 1-2 dni, roczne dziecko wymaga tego ok. 2-3 razy w tygodniu. Latem maluch powinien mieć codziennie myte włoski. Główkę noworodka myj tym samym emolientem, którego używasz do mycia jego ciała albo kup łagodne mydełko przeznaczone specjalnie dla niemowląt. U maluszka, który skończył miesiąc, możesz stosować szampon dla najmłodszych, który nie pieni się zbyt obficie i nie szczypie w oczy. Jednak nawet najłagodniejsze kosmetyki nie pomogą, gdy malec będzie protestował podczas mycia głowy. Wtedy... trzeba wykorzystać różne tricki.
niemowlak w kąpieli

Kosmetyki do kąpieli dla dzieci - jakie wybrać?

Pielęgnacja Niemowlaka
Młodzi rodzice nie mają łatwego życia. Muszą w krótkim czasie opanować szereg nowych czynności, jak np. kąpiel, przewijanie, karmienie i ubieranie niemowlęcia. Zadania te nie są trudne, ale na początku mogą niektórych stresować. Rodziców czeka też wybór odpowiednich preparatów do pielęgnacji maluszka, a to – wbrew pozorom – nie jest takie łatwe. W drogeriach i supermarketach półki aż uginają się od różnych kosmetyków – także tych do kąpieli dziecka. Często wielu z nas, będąc w sklepie, nie wie, na który płyn do mycia dziecka się zdecydować.
niemowlę w kąpieli

Jak myć okolice intymne dziewczynki?

Pielęgnacja Niemowlaka
Jesteś świeżo upieczoną mamą dziewczynki? Ktoś zwrócił ci uwagę, że źle myjesz pupę swojej córeczce? Dowiedziałaś się, że zawsze powinno się zaczynać od przodu, a pośladki myć na końcu i zastanawiasz się, czy to prawda? Przeczytaj ten krótki tekst, a już nie będziesz mieć takich wątpliwości. Przy okazji dowiesz się też, jakich kosmetyków powinnaś używać, by nie podrażnić skóry dziecka.

Jak zachęcić dziecko do kąpieli?

Pielęgnacja Niemowlaka
Niektóre dzieci uwielbiają się kąpać zaś inne wręcz przeciwnie. Czasami dziecko lubi się kąpać i nagle, bez jakieś znaczącej przyczyny kąpiel staje się dla niego z dnia na dzień koszmarem. Dlaczego? Ciężko powiedzieć, jednak kluczowe jest tutaj znalezienie przez rodziców powodu.
mycie włosów niemowlaka

Jak często myć włosy niemowlakowi?

Pielęgnacja Niemowlaka
Świeżo upieczone mamy często zastanawiają się jak odpowiednio pielęgnować główkę dziecka. Czy powinno się ją myć maleństwu codziennie? - skoro nie ma ono na głowie zbyt wielu włosów? Czy tak częste mycie włosków niemowlaka nie wpłynie negatywnie na stan jego skóry? A może wręcz przeciwnie - jest szczególnie wskazane? I w końcu: jaką szczoteczkę do delikatnych włosów maluszka najlepiej wybrać?
pielęgnacja niemowlaka

Jak prawidłowo pielęgnować niemowlę - nowe zasady

Pielęgnacja Niemowlaka
Zalecenia, które jeszcze niedawno były aktualne, odeszły już do lamusa. Warto zatem wiedzieć, jak teraz należy dbać o pępek i skórę dziecka. Jeśli właśnie oczekujecie narodzin dziecka i szukacie informacji związanych z pielęgnacją maluszka, możecie natrafić na wiele nieaktualnych już porad. Ciągły postęp badań naukowych i technologii sprawia, że nie tylko świat się zmienia, ale też zalecenia dotyczące higieny niemowląt. Niektóre wytyczne straciły na aktualności nie dlatego, że są złe. Po prostu znaleziono inne, bardziej skuteczne rozwiązania. Stworzono lepsze pieluszki i kosmetyki, które są bardziej przyjazne dla delikatnej skóry małego dziecka. Wyjaśniamy, jakie zalecenia dotyczące pielęgnacji dziecka obowiązują obecnie, a które uznano za przestarzałe.

Jak dbać o skórę dziecka latem?

Higiena Dziecka
W upalne dni do wilgotnego ciała dziecka szybko przykleja się kurz i brud, łatwiej też o odparzenia i otarcia. Skóra maleństwa wymaga teraz szczególnej troski. Każdego dnia dziecko powinno mieć mytą główkę, zwłaszcza latem, kiedy jest gorąco i się poci. Stosuj delikatne szampony dla niemowląt, które nie podrażnią skóry i oczu dziecka. Myj włosy maleństwa niewielką ilością kosmetyku i starannie je spłukuj. Jeśli dziecko jest starsze, możesz kupić wygodny szampon „familijny”, który będzie stosować cała rodzina, np. na wakacjach.