Cytryna i jej nietypowe zastosowania

Nietypowe zastosowania
Nie od dziś wiadomo, że cytryna doskonale wpływa na nasze zdrowie i skórę, ale czy wiesz, że idealnie sprawdzi się również w roli środka czyszczącego albo odstraszacza insektów? Poniżej przedstawiamy kilkanaście pomysłów na wykorzystanie cytryny. Dzięki nim ujrzysz ten kwaśny owoc w zupełnie nowym świetle.

Jak pozbyć się zabrudzeń z podłogi?

Nietypowe zastosowania
Jeśli twoje dotychczasowe techniki mycia podłóg zawiodły i nie masz pomysłu, co jeszcze może pomóc w pozbyciu się uporczywych zabrudzeń - zwłaszcza kurzu i piasku - które często powodują tworzenie się mikrouszkodzeń, skorzystaj ze sprytnych rozwiązań stosowanych przez panie domu. Pamiętaj też, że błędy popełnione w pielęgnacji naszych podłóg, zwłaszcza tych drewnianych, czy też tych pokrytych panelami mogą okazać się nieodwracalne w skutkach. Wszystkie podpowiedzi i ostrzeżenia prezentujemy poniżej:

Jak praktycznie wykorzystać resztki żywności?

Warzywa
Komu z nas nie zdarzyło się wyrzucić resztek jedzenia do kosza? I to nie dlatego, że było ono zepsute. Niestety większość osób tzw. resztki spisuje na straty. Niezjedzone ziemniaki z obiadu, warzywa z rosołu lub obierki z owoców - nie wiedzieć czemu - wyrzucamy do kosza. Warto wiedzieć, że tracimy przez to wiele wartości odżywczych. Zamiast wyrzucać resztki żywności po prostu wykorzystajmy je praktycznie. Podpowiadamy sprawdzone sposoby.
Jak wybielić ubrania

Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Pranie

Białe ubrania wyglądają pięknie, ale niestety po pewnym czasie tracą swój śnieżny blask. Szarzeją i pojawiają się na nich żółte plamy z potu. Żeby temu zapobiec, możesz oczywiście sięgnąć po wybielacz. Jest on jednak niebezpieczny nie tylko dla tkanin, ale i dla środowiska. Czy istnieje zatem jakiś bezpieczny sposób, by przywrócić ubraniom ich śnieżnobiały kolor? Oczywiście, że tak. Nawet kilka sposobów. Znajdziesz je w dalszej części porady.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2267832&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

rysy na meblach sposoby

10 domowych sposobów, żeby usunąć rysy na meblach

Stoły
Nawet gdy staramy się dbać o meble, nieuniknionym jest, że na ich powierzchni prędzej czy później powstaną rysy i zadrapania. Nie musimy wtedy od razu rwać włosów z głowy. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwolą pozbyć się problemu. Dzięki nim rysy staną się niewidoczne, a meble znów będą wyglądać jak nowe. Więcej informacji znajdziesz w dalszej części porady.
Jak usunąć rysy na lakierze samochodowym

Jak usunąć drobne zadrapania i rysy na lakierze samochodu pastą do zębów?

Czyszczenie Samochodu
Bez względu na to, czy jeździsz nowym, czy starym samochodem, znalezienie nowej rysy czy zadrapania może wpędzić cię w spiralę frustracji. Choć istnieje wiele sposobów na własnoręczne usunięcie zadrapań czy rys na samochodzie, to niektóre z nich mogą sprawić, ze twój samochód będzie wyglądał jeszcze gorzej. Jest jednak sposób na usunięcie ich za pomocą pasty do zębów.
mosiądz czyszczenie

5 sposobów na wyczyszczenie mosiądzu

Środki czyszczące
Mosiądz ma klasę sam w sobie. Piękne mosiężne uchwyty, klamki i wystrój może nadać twojemu domowi uroku i elegancji. Niestety zaniedbany mosiądz wygląda paskudnie. Na szczęście w prosty sposób można temu zaradzić. Poniżej znajdziesz kilka domowych sposobów, aby przywrócić mu szlachetny blask.
miękkie ręczniki po praniu

Co zrobić, żeby ręczniki po praniu były miękkie?

Pranie
Lubisz owinąć się po kąpieli puszystym i miękkim ręcznikiem? Ja też. Niestety z czasem nawet najlepsze ręczniki stają się twarde i szorstkie. Jak przywrócić im dawną miękkość? Okazuje się, że jest na to sposób. I wcale nie jest to płyn do płukania tkanin. Ten może nawet zaszkodzić! Czym go zatem zastąpić, żeby osiągnąć pożądany efekt? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
Jak wyczyścić okap kuchenny

Jak wyczyścić okap z tłuszczu?

Sprzątanie kuchni
Kładziesz patelnię na kuchence, odpalasz palnik, włączasz okap i... wstyd. Patrzysz w górę, a na niegdyś czystym filtrze okapu aż roi się od brudu i tłuszczu. Tracisz apetyt na jedzenie. Czy jest jakiś sposób, by wyczyścić brudny okap? Oczywiście. Wystarczy zafundować jego filtrowi oczyszczającą kąpiel. Więcej szczegółów poniżej.
Jak pozbyć się zapachu wilgoci?

Jak pozbyć się zapachu wilgoci?

Nietypowe zastosowania
Spośród wszystkich zapachów, jakie możemy znaleźć w domu, z pewnością zapach stęchlizny należy do najgorszych. I niestety jest również powszechny. Czai się w ciemnych, wilgotnych kątach twojego domu. Jeśli szukasz szybkiego sposobu na jego usunięcie, to musisz wiedzieć, że taki nie istnieje. Zapach wilgoci może rozwinąć się dosłownie w ciągu nocy, szczególnie jeśli na zewnątrz jest wilgotno i duszno. Pozbycie się tego zapachu - i pewność, że nie powróci – to ciągły wysiłek. Na szczęście jednak nie jest to wysiłek zbyt duży. Jeśli zidentyfikujesz źródło zapachu, możesz się pozbyć go dość łatwo i jedynie przy użyciu produktów, które znajdziemy w większości spiżarni. Najtrudniej jest jednak właśnie znaleźć to źródło. Reszta? Wytrwałość.