Jak pozbyć się z domu zapachu papierosów?

Sprzątanie pomieszczeń
Palenie papierosów to jeden z najpopularniejszych i najbardziej szkodliwych nałogów, który niszczy nie tylko nasze zdrowie, ale i przestrzeń, w której palimy. Chodzi głównie o nasze mieszkania, które zamiast zachęcać przyjemnym zapachem, odstraszają tytoniowym smrodem. Palaczowi zazwyczaj on nie przeszkadza, ale osoba, która przyjdzie do jego mieszkania z zewnątrz, może poczuć się niekomfortowo. Pozbycie się zapachu papierosów z pomieszczeń nie jest proste, ale pomóc mogą sprawdzone sposoby.

Jak pozbyć się zanieczyszczeń z kuchni i łazienki? Sprawdzone metody

Środki czyszczące
Nie masz pomysłu, jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń z kuchenki albo zawodzą wszystkie metody, które wykorzystujesz w celu pozbycia się trwałych zanieczyszczeń, które psują wygląd płytek łazienkowych albo uniemożliwiają normalne działanie okapów kuchennych? Podpowiemy ci, jak szybko wybrnąć z tych kłopotów i sprawić, żeby twoja kuchenka i łazienka lśniły czystością.

Jak naturalnie uzupełnić niedobory elektrolitów?

Środki czyszczące
Permanentne zmęczenie, osłabienie i utrata mechanizmów obronnych organizmu to typowe objawy niedoboru elektrolitów, a te pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie. Regulują między innymi funkcjonowanie nerwów i mięśni oraz przenoszą impulsy elektryczne z błon komórkowych do innych komórek. Jeśli dostrzegasz u siebie niepokojące symptomy niedoborów elektrolitów, postaw na naturalne napoje, które śmiało przygotujesz w kilka minut w domowym zaciszu. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.
Jak wybielić ubrania

Jak wybielić ubrania domowym sposobem?

Pranie

Białe ubrania wyglądają pięknie, ale niestety po pewnym czasie tracą swój śnieżny blask. Szarzeją i pojawiają się na nich żółte plamy z potu. Żeby temu zapobiec, możesz oczywiście sięgnąć po wybielacz. Jest on jednak niebezpieczny nie tylko dla tkanin, ale i dla środowiska. Czy istnieje zatem jakiś bezpieczny sposób, by przywrócić ubraniom ich śnieżnobiały kolor? Oczywiście, że tak. Nawet kilka sposobów. Znajdziesz je w dalszej części porady.

Jak usunąć rysy na lakierze samochodowym

Jak usunąć drobne zadrapania i rysy na lakierze samochodu pastą do zębów?

Czyszczenie Samochodu
Bez względu na to, czy jeździsz nowym, czy starym samochodem, znalezienie nowej rysy czy zadrapania może wpędzić cię w spiralę frustracji. Choć istnieje wiele sposobów na własnoręczne usunięcie zadrapań czy rys na samochodzie, to niektóre z nich mogą sprawić, ze twój samochód będzie wyglądał jeszcze gorzej. Jest jednak sposób na usunięcie ich za pomocą pasty do zębów.
rysy na meblach sposoby

10 domowych sposobów, żeby usunąć rysy na meblach

Stoły
Nawet gdy staramy się dbać o meble, nieuniknionym jest, że na ich powierzchni prędzej czy później powstaną rysy i zadrapania. Nie musimy wtedy od razu rwać włosów z głowy. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwolą pozbyć się problemu. Dzięki nim rysy staną się niewidoczne, a meble znów będą wyglądać jak nowe. Więcej informacji znajdziesz w dalszej części porady.
mosiądz czyszczenie

5 sposobów na wyczyszczenie mosiądzu

Środki czyszczące
Mosiądz ma klasę sam w sobie. Piękne mosiężne uchwyty, klamki i wystrój może nadać twojemu domowi uroku i elegancji. Niestety zaniedbany mosiądz wygląda paskudnie. Na szczęście w prosty sposób można temu zaradzić. Poniżej znajdziesz kilka domowych sposobów, aby przywrócić mu szlachetny blask.
Sposoby na rdze

3 naturalne sposoby na pozbycie się rdzy z metalu

Środki czyszczące
Co mają ze sobą wspólnego keczup, limonka i ocet? Wszystkie one są doskonałym – i naturalnym – sposobem na pozbycie się rdzy. Dowiedz się, jak te produkty ze spiżarni mogą odnowić metalowe przedmioty i przywrócić im oryginalny blask. Plamki rdzy pojawiające się nagle na gładkiej powierzchni metalowych przedmiotów są naprawdę niemile widziane. Czy to na narzędziach ogrodowych, czy też na zlewie kuchennym, ten okropny pomarańczowy kolor mówi nam o tym, ze nasze ulubione przedmioty starzeją się i zaczynają wyglądać na brzydkie i brudne, nawet jeśli wcale takie nie są. O ile nie zawsze możemy przeciwdziałać powstawaniu tej częstej reakcji chemicznej powodowanej wilgocią, o tyle możemy naturalnie spróbować ją usunąć. Wypróbuj jednego z poniższych sposobów na usunięcie rdzy, a twoje metalowe przedmioty znów nabiorą blasku.
usuwanie gumy do żucia

Jak usunąć gumę do żucia ze spodni za pomocą octu?

Usuwanie plam
W którymś momencie naszego życia, guma przykleja się do ciuchów. Wystarczy usiąść w autobusie czy na ławce. Wiele dzieci sprawia swym mamom niespodziankę wracając ze szkoły z przyklejoną do spodni gumą. Nie martw się, znając ten sposób usuniesz gumę w mgnieniu oka. Jeśli metoda z mrożeniem gumy nie pomaga, wówczas pozostaje tylko ocet. W dalszej części artykułu dowiesz się jak usunąć uporczywą gumę ze spodni.
Jak wyczyścić okap kuchenny

Jak wyczyścić okap z tłuszczu?

Sprzątanie kuchni
Kładziesz patelnię na kuchence, odpalasz palnik, włączasz okap i... wstyd. Patrzysz w górę, a na niegdyś czystym filtrze okapu aż roi się od brudu i tłuszczu. Tracisz apetyt na jedzenie. Czy jest jakiś sposób, by wyczyścić brudny okap? Oczywiście. Wystarczy zafundować jego filtrowi oczyszczającą kąpiel. Więcej szczegółów poniżej.