Seks po porodzie

Jak wrócić do współżycia po porodzie?

Seks w ciąży
Poród jest wielkim wydarzeniem w życiu każdej pary, dziecko odwraca do góry nogami cały świat łącznie z tym uczuciowym. Im bliżej rozwiązania, tym rzadziej dochodzi do zbliżenia, a u niektórych par, gdy ciąża jest zagrożona, zakaz współżycia może już być wprowadzony w młodej ciąży. Po porodzie kobieta jest obolała jeszcze przez kilka tygodni, a maleństwo pochłania uwagę obojga rodziców tak skutecznie, że nie mają oni już zbyt wiele czasu dla siebie. Taki brak bliskości może doprowadzić do problemów w związku, należy więc wrócić do bliskości najszybciej jak to możliwe.
seks w ciąży

Jak kochać się w ciąży?

Przygotowanie na przyjście dziecka na świat
Ciąża jest stanem odmiennym i doskonale zdaje sobie z tego sprawę oboje partnerów. Należy jednak pamiętać o tym, ze ciąża nie jest chorobą i nie musimy z jej powodów rezygnować z wielu radości życia takich jak seks. Zwłaszcza młodzi rodzice są bardzo nadopiekuńczy co do dziecka, które nawet jeszcze nie przyszło na świat i często odmawiają sobie czułości z obawy, aby nie zrobić maleństwu krzywdy. Tymczasem współżycie w ciąży jest absolutnie bezpieczne i nie należy z niego rezygnować, chyba, że na wyraźnie wskazanie lekarza prowadzącego.
Seks w trakcie ciąży

Jak uprawiać seks w trakcie ciąży?

Seks w ciąży
Uprawianie seksu w trakcie ciąży budzi wiele wątpliwości. Dość często kobiety unikają seksu w obawie o bezpieczeństwo dziecka. Seks w trakcie ciąży, która przebiega bez żadnych komplikacji jest jak najbardziej wskazany, jednakże gdy ciąża jest zagrożona istnieją pewne przeciwwskazania, do których należy się stosować. Najważniejszą rzeczą w trakcie tego okresu jest bycie pod stałą opieką lekarza. W tym artykule przyjrzymy się sposobom uprawiania seksu podczas ciąży.
seks w ciąży

Jak uprawiać seks w ciąży?

Seks w ciąży
Podczas zbliżenia należy wybierać takie pozycje seksualne, które nie spowodują ucisku na brzuszek ani piersi kobiety. W pierwszych miesiącach ciąży nie ma to wielkiego znaczenia a sposoby kochania się są nadal nieograniczone pod warunkiem, że ciąża nie jest zagrożona. Teoretycznie kochanie się nie powinno i w tym przypadku zaszkodzić dziecku, jednak może się tak stać poprzez silne skurcze towarzyszące kobiecie podczas orgazmu. Poniżej znajdziesz bezpieczne dla ciąży pozycje seksualne.
seks po porodzie

Jak wrócić do życia seksualnego po porodzie?

Poród
Urodziłaś dziecko, minęło już trochę czasu, ale odczuwasz strach przed pierwszym stosunkiem po porodzie? Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki jak bez stresu odbyć ten kolejny "pierwszy raz".