Jak się chronić przed komarami będąc w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Jeśli jesteś w ciąży i spacerowałaś już w tym sezonie z odkrytymi ramionami lub nogami, to z pewnością zauważyłaś, że komary cię atakują bardziej, niż zazwyczaj. Badania opublikowane przez “Lancet” w 2000 roku wykazują, że kobiety ciężarne są dwa razy bardziej narażone na ukąszenia komarów od kobiet, które w ciąży nie są. Dzieje się tak, z powodu większej masy ciała, która wiąże się z większym wydzielaniem ciepła i dwutlenku węgla, który to wabi komary. Jak zatem chronić się przed komarami w ciąży? Niestety najlepsze repelenty nie są wskazane dla kobiet w ciąży, gdyż niektóre składniki w nich zawarte przenikają do krwiobiegu i mogą mieć wpływ na rozwój płodu. Poniżej przedstawiam kilka bezpiecznych sposobów, na ochronę ciężarnych kobiet przed komarami.

Jak się przygotować na test obciążenia glukozą w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Pomiędzy 24 a 28 tygodniem ciąży należy wykonać test obciążenia glukozą. Badanie to ma na celu wykrycie cukrzycy ciążowej, która może mieć bardzo wiele niekorzystnych skutków ubocznych. Do takich nieprawidłowości należą zbyt wysoka masa urodzeniowa dziecka, niższa ocena punktowa w skali Apgar, ryzyko niedojrzałości płodu, ryzyko powikłań położniczych oraz zwiększone ryzyko wad serca dziecka oraz cewy nerwowej.

Jak zapobiegać infekcjom intymnym w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Kobiety w ciąży są bardziej podatne na infekcje intymne z powodu zmian zachodzących w ich organizmach oraz osłabionej odporności. Czasami wystarczy seks z partnerem czy wizyta na basenie a już pojawia się problem. Ciężarne najczęściej cierpią na bakteryjne zapalenie pochwy lub grzybicę pochwy i sromu ale może zdarzyć się również zakażenie opryszczką czy wirusem brodawczaka. Jak zatem zapobiegać infekcjom intymnym w ciąży?
Jak zwalczyć rozstępy?

Jak zwalczyć rozstępy?

Dolegliwości w ciąży
Rozstępy to wrzecionowate pasma na skórze. Powstają najczęściej na skutek nagłego przyrostu masy, niezależnie od tego czy jest to tkanka tłuszczowa czy mięśniowa. Bardzo często rozstępy pojawiają się też w czasie ciąży i karmienia piersią. Poniżej znajdziesz klika sposobów na zwalczenie rozstępów.
Depresja poporodowa

Jaka jest przyczyna depresji poporodowej?

Poród
Około 60 - 80% kobiet, które niedawno zostały matkami czuje smutek w chwilach, które przecież należą do najcudowniejszych w ich życiu. Na tym właśnie polega paradoks depresji poporodowej lub przygnębienia poporodowego. Hormony mogą stanowić częściową przyczynę depresji, która objawia się smutkiem, płaczem, poirytowaniem, rozdrażnieniem, niepokojem itp. Istnieje również wiele czynników nie związanych z hormonami. Taki stan pojawia się najczęściej około 3ciego dnia po porodzie, ale może się też objawić później. Poniżej znajdziesz listę czynnikówk które mogą powodować depresję poporodową.
Ból gardła w ciąży

Jak leczyć ból gardła w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Niestety nawet jak będziesz bardzo na siebie uważać, to prawdopodobne i tak się przeziębisz prędzej czy później. Ciąża nie trwa kilka dni tylko 9 miesięcy i nawet ktoś z końskim zdrowiem będzie mieć przynajmniej raz katar czy ból gardła - zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ból gardła w ciąży może być uciążliwy, jednak da się go szybko wyleczyć za pomocą starych, domowych sposobów.
Stres w ciąży

Jak się uspokoić w ciąży?

Emocje w ciąży
W ciąży naturalne jest troszczenie się o to co się je, pije, myśli, czuje i robi. Również normalne jest martwienie się o zdrowie swojego dziecka, oraz o to, jak ta mała istota zmieni twoje życie i twój związek z partnerem. Jednak jeśli twój niepokój zaczyna ci przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu to najwyższa pora znaleźć sposób, aby się go pozbyć. Na początek podziel się swoimi lękami i troskami z partnerem, nawet wówczas, gdy ten niepokój jest z nim związany. Możliwe, że twój partner również ma pewne troski, które skrzętnie przed tobą ukrywa. Bycie szczerą i otwartą w stosunku do partnera pomoże ci przetrwać wszystkie trudne dni. Również powinnaś zwrócić się o wsparcie do swojej rodziny i przyjaciół.
Ciąża

36 rzeczy o których powinnaś wiedzieć będąc w ciąży

Zajście w ciążę
Test ciążowy wyszedł pozytywnie a ty czujesz, że wkraczasz na nieznane terytorium. Nie bój się, wszystko będzie dobrze. Poniżej kilka wskazówek i użytecznych rad, które mogą ci się przydać w przeciągu kolejnych miesięcy.
Brzuch w ciąży

Jak dbać o skórę w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
U około 75-90% kobiet pojawiają się w ciąży rozstępy. Kiedy dziecko rośnie a ty przybierasz na wadze skóra brzucha się zaczyna rozciągać przez co w zwykle 6 lub 7 miesiącu ciąży pojawiają się na nim rozstępy. Jeśli będziesz miała pecha to rozstępy mogą się pojawić również na udach, pośladkach i piersiach. Rosnący brzuch czy piersi mogą sprawić również, że skóra zrobi się bardzo sucha i zacznie swędzieć. Jak zatem pielęgnować skórę, aby zapobiec rozstępom i swędzeniu?

Jak rozpoznać pozycję dziecka w brzuchu?

Przygotowanie na przyjście dziecka na świat
Nie jest łatwo stwierdzić przyszłej matce w jakiej pozycji znajduje się dziecko w danym momencie, jednak im jest ono większe, tym sprawa jest nieco prostsza. Z czasem każda kobieta zauważa pewne znaki, świadczące o tym w którym miejscu maluszek ma w danej chwili nóżki. Określenie pozycji dziecka jest szczególnie ważne w zaawansowanej ciąży, kiedy zależy nam, aby przybrało ono najlepsze położenie do porodu, czyli położenie podłużne główkowe.