Jak się chronić przed komarami będąc w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Jeśli jesteś w ciąży i spacerowałaś już w tym sezonie z odkrytymi ramionami lub nogami, to z pewnością zauważyłaś, że komary cię atakują bardziej, niż zazwyczaj. Badania opublikowane przez “Lancet” w 2000 roku wykazują, że kobiety ciężarne są dwa razy bardziej narażone na ukąszenia komarów od kobiet, które w ciąży nie są. Dzieje się tak, z powodu większej masy ciała, która wiąże się z większym wydzielaniem ciepła i dwutlenku węgla, który to wabi komary. Jak zatem chronić się przed komarami w ciąży? Niestety najlepsze repelenty nie są wskazane dla kobiet w ciąży, gdyż niektóre składniki w nich zawarte przenikają do krwiobiegu i mogą mieć wpływ na rozwój płodu. Poniżej przedstawiam kilka bezpiecznych sposobów, na ochronę ciężarnych kobiet przed komarami.

Jak się przygotować na test obciążenia glukozą w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Pomiędzy 24 a 28 tygodniem ciąży należy wykonać test obciążenia glukozą. Badanie to ma na celu wykrycie cukrzycy ciążowej, która może mieć bardzo wiele niekorzystnych skutków ubocznych. Do takich nieprawidłowości należą zbyt wysoka masa urodzeniowa dziecka, niższa ocena punktowa w skali Apgar, ryzyko niedojrzałości płodu, ryzyko powikłań położniczych oraz zwiększone ryzyko wad serca dziecka oraz cewy nerwowej.

Jak zapobiegać infekcjom intymnym w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Kobiety w ciąży są bardziej podatne na infekcje intymne z powodu zmian zachodzących w ich organizmach oraz osłabionej odporności. Czasami wystarczy seks z partnerem czy wizyta na basenie a już pojawia się problem. Ciężarne najczęściej cierpią na bakteryjne zapalenie pochwy lub grzybicę pochwy i sromu ale może zdarzyć się również zakażenie opryszczką czy wirusem brodawczaka. Jak zatem zapobiegać infekcjom intymnym w ciąży?

Jak rozpoznać pozycję dziecka w brzuchu?

Przygotowanie na przyjście dziecka na świat
Nie jest łatwo stwierdzić przyszłej matce w jakiej pozycji znajduje się dziecko w danym momencie, jednak im jest ono większe, tym sprawa jest nieco prostsza. Z czasem każda kobieta zauważa pewne znaki, świadczące o tym w którym miejscu maluszek ma w danej chwili nóżki. Określenie pozycji dziecka jest szczególnie ważne w zaawansowanej ciąży, kiedy zależy nam, aby przybrało ono najlepsze położenie do porodu, czyli położenie podłużne główkowe.

Chłopiec czy dziewczynka? Test na płeć.

Dolegliwości w ciąży
Poniżej przedstawiam test na płeć dziecka składający się z 15 pytań. Podliczaj na kartce ile razy wyszła ci dziewczynka a ile razy chłopiec. Im częściej odpowiedź się będzie powtarzać tym większe prawdopodobieństwo, że urodzisz właśnie taką płeć. Pamiętaj jednak, że zdecydowana większość to przesądy i dawne wierzenia. Pewność da ci jedynie badanie USG wykonane po 12 tygodniu ciąży.

Co mówić kobiecie w ciąży?

Emocje w ciąży
Szalejące hormony powodują duże wahania nastroju u kobiet w ciąży. Często są one sfrustrowane opuchniętymi nogami, szerszymi biodrami, wielkim brzuchem czy pogorszoną cerą. Wystarczy jednak kilka słów, aby poprawić ciężarnej kobiecie humor i pomóc jej poczuć się bardziej komfortowo. Przeczytaj poniższy artykuł i kiedy następnym razem spotkasz koleżankę z brzuszkiem będziesz wiedział co powiedzieć, aby wywołać uśmiech na jej twarzy.
Zakwas buraczany

Jak zrobić zakwas buraczany na anemię?

Soki
Picie zakwasu buraczanego jest świetne na anemię i podczas leczenia antybiotykami w celu podniesienia hemoglobiny. Jest on również dobry na zgagę i zaparcia jak również usprawnia pracę nerek i wątroby. Jest on zdrowszy od surowych buraków gdyż oprócz tego, że zachowuje on wszystkie ich właściwości to dodatkowo posiada bakterie kwasu mlekowego (tak jak kefir, jogurt czy kapusta kiszona). Zakwas należy pić dwa razy dziennie po około pół szklanki.
Jak zwalczyć rozstępy?

Jak zwalczyć rozstępy?

Dolegliwości w ciąży
Rozstępy to wrzecionowate pasma na skórze. Powstają najczęściej na skutek nagłego przyrostu masy, niezależnie od tego czy jest to tkanka tłuszczowa czy mięśniowa. Bardzo często rozstępy pojawiają się też w czasie ciąży i karmienia piersią. Poniżej znajdziesz klika sposobów na zwalczenie rozstępów.
Ból gardła w ciąży

Jak leczyć ból gardła w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Niestety nawet jak będziesz bardzo na siebie uważać, to prawdopodobne i tak się przeziębisz prędzej czy później. Ciąża nie trwa kilka dni tylko 9 miesięcy i nawet ktoś z końskim zdrowiem będzie mieć przynajmniej raz katar czy ból gardła - zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ból gardła w ciąży może być uciążliwy, jednak da się go szybko wyleczyć za pomocą starych, domowych sposobów.
Ciąża

36 rzeczy o których powinnaś wiedzieć będąc w ciąży

Zajście w ciążę
Test ciążowy wyszedł pozytywnie a ty czujesz, że wkraczasz na nieznane terytorium. Nie bój się, wszystko będzie dobrze. Poniżej kilka wskazówek i użytecznych rad, które mogą ci się przydać w przeciągu kolejnych miesięcy.